МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкрите звернення до Президента України Ющенка В.А. від прихильників велосипедного транспорту

06/29/2005 | Михайло Свистович
Відкрите звернення
до Президента України Ющенка В.А.
від прихильників велосипедного транспорту
щодо неприпустимості підвищення мита на велосипедиШановний пане Президенте,

Велосипедна громадськість України звертає Вашу увагу на своє занепокоєння намірами Парламенту збільшити мито на іноземні велосипеди.

В середу, 23.06.2005, Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до Митного тарифу України". Цей закон скасовує пільгову ставку ввізного мита на велосипеди (товарна позиція 8712 00 30 00) і фактично збільшує його вдвічі - з 10% до 20% (таблиця поправок до другого читання законопроекту, частина III, рядок №13562, сторінка 948). Поправку про збільшення ставки внесли народні депутати А.І.Семинога та В.Ю.Хомутинник всупереч позиції Кабінету міністрів, який пропонував залишити її на рівні 10%.

Ми вважаємо підвищення мита на велосипеди необґрунтованим та недоцільним, оскільки воно лише збільшить ціну на велосипеди та не сприятиме національному виробництву. Тим більше, в Україні взагалі не виробляють деяких популярних категорій велосипедів (наприклад, BMX, сучасні шосейні та гірські велосипеди). Також вважаємо, що нова ставка суперечить духу і меті нового закону, який зменшує мито на абсолютну більшість товарів.

Якщо митна ставка буде збільшена, то в Україні менше людей зможуть дозволити собі цей екологічний, здоровий та природний засіб транспорту, який в розвинених європейських країнах є одним з найпопулярніших.

Крім того, на наше переконання, завищена митна ставка сприятиме розквіту тіньових схем завезення велосипедів до України (без уплати будь-якого мита, тобто контрабандою).

Спираючись на викладене, просимо Вас скористатися правом, забезпеченим ст.106 Конституції, та повернути цей закон на повторний розгляд Верховної Ради, з залишенням митної ставки на велосипеди відповідно до пропозиції Кабінету Міністрів (10% пільгова, 10% повна), або, принаймні, збереженням існуючої ставки (10% пільгова, 20% повна).

Інформуємо Вас, що маємо намір найближчим часом вдатися до гарантованих Конституцією засобів захисту наших прав, зокрема – до вуличних акцій та до збирання підписів небайдужих громадян під цим зверненням.


З повагою та надією на розуміння,

Дмитро Александров, Ініціатива "Зеленому місту – зелений транспорт" (Київ)

Антон Бережний, Ініціатива "Критична маса" (Київ)

Олена Сарченко, організатор "Дня поваги до велосипедистів" (Дніпропетровськ)

Відповіді

  • 2005.06.30 | Skapirus

    Вячеслав Хаврусь, науковець, канд. хім. наук, сайт "Майдан"(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua