МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

щодо розробки та впровадження в Україні системи медичного страхування

07/04/2005 | Пані
Заява
Всеукраїнської громадської організації
„ВСЕУКРАЇНСЬКА СОЦІАЛЬНА РАДА”
щодо розробки та впровадження в Україні системи медичного страхування

Вітчизняна система охорони здоров’я сьогодні неспроможна забезпечити конституційне право громадян України на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Пряме державне регулювання, загальні дотації та збільшення бюджетної підтримки медичної галузі неможливі через брак коштів. Вихід один – пошук альтернативних схем фінансування та керування. Один з найперспективніших шляхів виходу з кризи – розробка та впровадження в Україні системи медичного страхування.
Медичне страхування – один з найважливіших соціальних здобутків людства. Наявність цієї системі в країні свідчить про високі соціальні стандарти та рівень цивілізованості суспільства і влади. Чи може цим сьогодні пишатися Україна? На жаль, ні!
Про необхідність запровадження в Україні страхової медицини говорять вже давно А потрібна конкретика, дієвий механізм, і головне – сучасна нормативно-правова база.
Сьогодні існує проект Закону України про страхову медицину. Але він викликав незадоволення фахівців і нардепів ще до винесення його на розгляд до Верховної Ради. І вони мають рацію, бо передбачене в проекті створення окремого фонду державного соціального страхування із 750-ма місцевими відділеннями потребує значних матеріальних коштів. А їх немає.
Який вихід?
Розглянувши ситуацію, що склалася у медичній галузі та стан справ із розробкою і впровадженням в Україні системи медичного страхування, Експертна рада Всеукраїнської громадської організації „Всеукраїнська соціальна Рада” пропонує:
По-перше. Для розробки дієвої нормативно-правової бази (закон та підзаконні акти) Уряду необхідно створити робочу групу, до складу якої увійшли б народні депутати, урядовці, представники сторін соціального партнерства, науковці та представники громадських організацій.
По-друге. Синхронізувати запровадження в дію системи медичного страхування разом із запровадженням єдиного соціального внеску.
По-третє. Передбачити видатки на систему медичного страхування в структурі єдиного соціальному внеску.
По-четверте. Створення системи державного медичного страхування має відбуватися на базі одного з трьох діючих фондів державного соціального страхування, найімовірніше - у структурі Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, із використанням напрацювань та адміністративних можливостей цього Фонду.
По-п’яте. Запровадити диференційовану схему страхових виплат для застрахованих і незастрахованих категорій населення – працюючих, інвалідів, малозабезпечених, тощо, передбачивши відповідні джерела фінансування.
По-шосте. Розглянути можливість і практичне застосування приватних структур із надання послуг щодо медичного страхування.
Експертна рада організації має напрацьований пакет схем та пропозицій щодо розробки і впровадження в Україні системи державного медичного страхування та готова надати їх усім зацікавленим державним та громадським установам.


Прес-служба
ВГО „Всеукраїнська соціальна Рада”


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua