Відкритий лист Президенту від працівників "Чернігівторф"
09/07/2005 | guest
Відкритий лист Президенту України Ющенку Віктору Андрійовичу
Шановний Вікторе Андрійовичу!
Колектив державного підприємства "Чернігівторф" звертається до Вас як до гаранта Конституції України, глибоко шанованої, чесної і справедливої людини з проханням захистити нас і наше державне підприємство від адміністративного тиску з боку керівництва Чернігівської державної адміністрації. Наше підприємство постійно перебуває під впливом подій, які не дають нам можливості спокійно працювати. З 2002 р. по 19.11.2003 р. судовими рішеннями підприємство доводиться до штучного банкрутства і вводиться процедура санації з метою захоплення управління майном підприємства. За період санації її керуючий Єлінський С.В. спричинив значні збитки підприємству шляхом розкрадання коштів з державного бюджету.
Завдяки зусиллям концерну "Укрторф", який став на захист державних інтересів, санацію було припинено. Але злочинна група, при підтримці високопосадовців державних установ, продовжувала чинити морально-психологічний тиск на керівництво підприємства. Групою невідомих осіб було здійснено спробу підпалу власного будинку головного інженера Лещенка М.І., заступнику директора з комерційних питань Ліпському С.О. та його дружині нанесені черепно-мозкові травми, Литвинова І.Л. примусили звільнитись з посади директора підприємства. 24.11.2004 р. Проценко С.О., який став в. о. директора ДП "Чернігівторф" звільнив з підприємства заступника директора з комерційних питань, начальника відділу кадрів, головного бухгалтера, головного інженера. Відправив на лікарняний головного інженера філії "Смолинторф" Білика О.П. З цього моменту ВАТ "Чернігівоблпаливо" почало в повному обсязі вивозити з підприємства "Чернігівторф" всю вироблену торфопродукцію. З питання ситуації, яка виникла навколо підприємства "Чернігівторф" керівництво звернулось до голови комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією народного депутата України Стретовича Володимира Миколайовича і його помічник Луцик Олександр Олексійович перевірив усі факти, які були викладені у зверненні, що повністю підтвердились. 20.01.2005 р. на ДП "Чернігівторф" було повернуто законне керівництво. 20.01.2005 р. після завершення роботи комісії по розгляду ситуації на державному підприємстві "Чернігівторф" і встановлення законності на підприємстві, повернення керівництва на робочі місця – органи МВС і прокуратури порушили кримінальні справи за фактами діяльності Єлінського С.В., Проценка С.О. і протягом одного місяця активно вели слідчі дії. На підставі акта перевірки КРУ Міністерства палива та енергетики України від 03.02.2005 року було встановлено склад злочину та розмір збитків, нанесених державному підприємству, які склали 607 000 грн., занижена відпускна ціна товару на суму 338 433 грн., не оплачений відвантажений товар на суму 482 000 грн. З другої половини березня 2005 року слідчі дії набули згаслого характеру і в березні було припинено кримінальну справу за фактами діяльності Єлінського С.В. За приписом СУ МВС України в Чернігівській області від 10.03.2005 року №5/536 була направлена перевірка КРУ в Чернігівській області в складі старших контролерів-ревізорів Петришиної Н.В. і Дарчук О.О., які встановили суму збитків від дій Проценка С.О. в розмірі 2490 грн. На підставі акта № 25-13-21/011 даної перевірки кримінальна справа за фактами діяльності Проценка С.О. повинна бути закрита.
Керівництво державного підприємства "Чернігівторф", не змирившись з таким становищем, звернулось із заявою до Голови комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Стретовича В.М. та начальника Головного КРУ України Сивульського О.М. За розпорядженням начальника Головного КРУ України в період з 14.05.05р. – 19.05.05р. була проведена перевірка фінансово-господарської діяльності підприємства. Актом КРУ в Чернігівській області були підтверджені збитки підприємства, нанесені групою осіб і сума за відвантажену продукцію ВАТ "Чернігівоблпаливо". Прийнявши підприємство "Чернігівторф" з втратами в сумі 607 000 грн., дебіторською заборгованістю більше 854 000 грн., несплаченими податками більше 500 000 грн., заборгованістю із заробітної плати 400 000 грн., заборгованістю по кредиту 80 000 грн., несплаченими штрафами з податків більш як на 200 000 грн., керівництво тричі зверталось до Голови Чернігівської облдержадміністрації Атрошенка В.А.
В своїх листах керівництво державного підприємства "Чернігівторф" описувало ситуацію, що склалася навколо підприємства, просило провести нараду, на яку вносило план виходу із важкого становища підприємства. Пропозиція полягала в тому, щоб в новому опалювальному сезоні районні бюджетні організації купляли замість дорогого низькосортного вугілля дешевий торфобрикет місцевого виробництва. Економія для бюджету області від використання торфобрикету складає 3 822 000 грн. На сьогоднішній день, коли стоїть питання про енергозбереження , наша продукція є екологічно чиста та дешева. З торфу можна одержувати біогаз і застосовувати його в котельнях і ТЕЦ замість дорогого природного газу, на установках, які працюють на торфі, замість 1000м3 газу, потрібно 1,5 тонни торфу. Прикладом є переобладнання ТЕЦ м. Славутич на паливний торф.
Завдяки ініціативі мера міста Удовиченка В.П., наше підприємство приймає участь в переобладнанні ТЕЦ. Тарифи на тепло для жителів міста Славутич зменшились на 15%, а відходи від згорання торфу є якісним добривом для сільського господарства. 25.02.2005 року була проведена нарада під керівництвом заступника Голови облдержадміністрації Городнього М.А. Нарада була проведена формально, про що свідчить протокол наради, де першим пунктом була вказана недостатня маркетингова діяльність підприємства "Чернігівторф" по розширенню асортименту та забезпечення реалізації продукції.
Керівництво державного підприємства "Чернігівторф" направило листи всім райдержадміністраціям з ціновими пропозиціями та відділам праці і соціального захисту населення для пільгової категорії населення. Відповіді без позитивного результату надійшли від Чернігівської, Городнянської, Новгород-Сіверської, Козелецької районних адміністрацій. Інші райдержадміністрації відповіді не надали зовсім. З призначенням нових Голів райдержадміністрації і заступників Голови облдержадміністрації ситуація вкрай погіршилась. Перший заступник Голови облдержадміністрації Обушний О.О. і заступник Городній М.А., приступивши до виконання своїх обов'язків, почали прямий тиск на директора державного підприємства "Чернігівторф" Литвинова І.Л. з вимогою надати статус юридичної особи філіям "Смолинський торфозавод", "Ірванцівський торфозавод", їх передачу в комунальну власність, звільнення директора філії "Смолинський торфозавод". Не витримавши постійного тиску вищого органу влади, директор Литвинов І.Л. звільнився з займаної посади за станом здоров'я. З 01.04.2005 року обов'язки директора державного підприємства "Чернігівторф" виконує Лещенко М.І. і тиск з боку високо посадовців продовжився на нього. Протягом березня, квітня цього року перший заступник Голови облдержадміністрації Обушний О.О. настійливо вимагав від Лещенка М.І. звільнити директора філії "Смолинський торфозавод" і призначити керівником їхню кандидатуру, шантажував тим, що кандидатура Лещенка М.І. на посаду директора державного підприємства "Чернігівторф" не буде узгоджена керівництвом облдержадміністрації. Вимоги усунути з посади директора філії "Смолинський торфозавод" Лещенко М.І. не виконав і Голова Чернігівської райдержадміністрації Лазар В.Л. і його заступник Ларченко А.М. почали тиск особисто на Дрозд А.Т. В погрожуючій формі йому запропонували звільнитись з роботи, в разі невиконання вимог погрожували порушенням кримінальної справи та арештом, висловлювали погрози на адресу його сім'ї. Дрозд А.Т. написав заяву до міського управління внутрішніх справ м. Чернігова та прокуратури Чернігівської обл., в якій зазначив всі факти погроз та телефонних дзвінків на його адресу і просив захисту та забезпечення безпеки йому і сім'ї. З квітня і на даний час заява Дрозд А.Т. залишилась без розгляду.
Через відмову виконання вимог державних керівників на підприємство "Чернігівторф" та філію "Смолинський торфозавод" розпочався тиск державних посадовців – почалися тотальні перевірки підприємства. Всього за період з лютого по липень поточного року проведено 23 перевірки. З цього питання ми вдруге звернулись до Голови комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Стретовича В.М., і на виконання доручення Прем'єр-Міністра України Ю. Тимошенко від 13.06.05р. №30064/1/1-05 була проведена перевірка фактів, викладених в нашому листі. В акті перевірки від 22 липня 2005 року зазначено, що тільки 5 перевірок мали законні підстави, а 18 перевірок були ініційовані посадовими особами. Голова облдержадміністрації Атрошенко В.А. безпідставно тричі надсилав листи на адресу Міністра палива та енергетики України Плачкова І.В. з метою звільнення Лещенка М.І. з посади керівника підприємства. Міністерство палива та енергетики України і концерн "Укрторф" провели перевірку фактів, викладених у листах Голови облдержадміністрації. Факти, викладені Атрошенко В.А., не підтвердились, так як вони були за період 2002-2004 років.
Перевірка встановила, що підприємство працює, зроблено капітальний ремонт філії "Смолинський торфозавод". Об'єм реалізації торфопродукції збільшено у 2 рази у порівнянні з минулим роком. На сьогодні виплачується поточна заробітна плата, сплачується заборгованість. Із 400 000 грн. заборгованості із заробітної плати залишилось не більше 200 000 грн., і на 01.09.2005 року вся заборгованість буде виплачена, виплачуються раніше взяті кредити, розроблені 4 види нової продукції. Підписані два міжнародні контракти. Наше підприємство постійно знаходиться під тиском державних чиновників, так на нараді голів райдержадміністрацій в серпні, голова Семенівської РДА Майданський Я.Д. не маючи жодних підстав, сказав, що державне підприємство "Чернігівторф" має заборгованість перед філією "Ірванцівський торфозавод" 1500 000 грн., що є обманом. Некоректно службовцю такого рангу давати свої пропозиції, які є недостовірні. 04.08.2005 року на міській нараді начальник податкової інспекції Шолох В.В. висловився при всіх присутніх, що державне підприємство "Чернігівторф" необхідно довести до банкрутства. На засіданні депутатів обласної Ради заступник Голови Чернігівської райдержадміністрації Ларченко А.М., як депутат, поставив питання про припинення розкрадання державного підприємства, доведення його до банкрутства і запропонував створити юридичну особу "Смолинський торфозавод", що суперечить чинному законодавству (п.5 ст.62 Господарському Кодексу України). Атрошенко В.А., Обушний О.О., Ларченко А.М., Лазар В.Л. намагаються обвинувачувати в розкраданні і банкрутстві державне підприємство, а 24 перевірки підприємства "Чернігівторф" не виявили жодного порушення чинного законодавства України. Виконуючий обов'язки Голови облдержадміністрації Берестовий С.О. своїм листом від 20.07.2005 року №05-01/1965 запропонував призначити на посаду директора державного підприємства "Чернігівторф" Вітренко С.М., людину ,яка не має ніякого досвіду роботи в складній торф'яній галузі. Всі ці листи і кандидатури, які висувають керівники Чернігівської облдержадміністрації мають лише одну мету – поставити під контроль фінансові надходження державного підприємства "Чернігівторф". Просимо Вас захистити наше підприємство від постійного тиску державних чиновників Чернігівської облдержадміністрації, роз'яснити їм, що державне підприємство не є нічиє, а належить Державі, дати можливість людям спокійно працювати на її користь.
З повагою в. о. директора М.І. Лещенко
В. о. першого заступника директора CO. Ліпський
Начальник виробничо-технічного відділу Г.Г. Курач
Начальник відділу кадрів В.В. Багрова
Начальник відділу маркетингу Н.Г. Хованова
В. о. головного бухгалтера О.П. Кугмер
Голова профспілкового комітету Т.І. Маковейська
Колектив державного підприємства "Чернігівторф" просить Вас направити комісію по вивченню інформації, викладеної в нашому листі.