МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Помаранчева революція-надбання і втрати - заява круглого столу

12/03/2005 | guest
ЗАЯВА

учасників круглого столу “Помаранчева революція-надбання і втрати”

Ми, учасники круглого столу обговоривши надбання і втрати Помаранчевої революції у Полтавській області за минулий рік
Відмічаємо:
Створена кумівським режимом антинародна система влади головним завданням , якої було пограбування та знедолення народу, довела народ майже до повного зубожіння.
Перемога національно-демократичних сил на виборах 2004р та прихід на керівні посади до влади, як у центрі так і на містах представників національно-демократичних сил головного завдання демократії - забезпечення прав і свобод народу - до цього часу не вирішила.
Нові керівники обласної влади отримавши керівні посади не тільки не виконали своїх обіцянок, а проводять закриту політику відсторонення народу від влади та пограбування населення.
Більшість населення залишається в безправному, жебрацькому стані.
Це видно із конкретних дій керівництва Полтавської та інших місцевих влад : безконтрольність у витрачанні бюджетних коштів, черги сотень людей під чиновницькими кабінетами, прийняття рішень про підвищення цін за комунальні послуги і т.п.
Керівництво нової влади, не дивлячись на чисельні звернення громадських організації, населення, на злочинні дії чиновників не реагують і ніяких заходів по захисту прав людей не приймають.
Чисельні намагання громадських організацій, в т.ч. і активних учасників помаранчевої революції своїми заявами, виступами та пропозиціями змусити владу повернутись лицем до народу і виконувати свої обов’язки в інтересах народу наштовхуються на жорсткий супротив керівників нової влади і особисто С. Бульби.
Постійно порушуються вимоги законів України “Про звернення громадян”, “Про інформацію”, “Про громадські об’єднання.”
Практично громадськість відсторонена від участі у впливі на владу, а Постанови Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2004 р. N 1378 “Деякі питання щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” та Постанови Кабінету Міністрів України від 18 травня 2005 р. N 356 “Про додаткові заходи щодо залучення громадян до участі в управлінні державними справами” обласною владою повністю не виконуються.
Ніяких важелів впливу на обласну владу в області не тільки не створено, а дивлячись на реальні дії влади не існує навіть у проекті.
Керівники, отримавши владу завдяки боротьбі більшості населення з кумівським режимом не взяли на себе ніяких обов’язків, створили систему безконтрольності зі сторони громадськості за своїми діями, працюють без заяв та обіцянок і таким чином вирішуючи, як і при Кучмі, свої особисті справи.
Це видно із кадрової та інформаційної політики керівників обласної влади.
Таке відношення нового керівництва області до виконання завдань Помаранчевої революції, захисту прав і свобод людей підриває ідеї Помаранчевої революції, авторитет Президента України та загрожує втратою демократичних завоювань.
Ми пропонуємо:
1. Голові ОДА негайно прийняти заходи по демократизації влади, захисту прав людей та контролю громадськості за владою.
З цією метою розробити та оприлюднити програму дій обласної влади по демократизації суспільного життя в області та реальному захисту прав і свобод населення. Організувати широке висвітлення заходів влади з цих питань у ЗМІ.
2. ЗМІ, громадським організаціям, профспілкам та іншим об’єднанням громадян провести заходи по втіленню реального і дієвого контролю за діяльністю влади та захисту прав і свобод населення.
3.Враховуючи неможливість впливу громадськості на керівництво області ми просимо Президента України направити комісію для вивчення стану справ у Полтавській області та прийняття заходів по попередженню катастрофічних наслідків правління С. Бульби.
Ми заявляємо, що зробимо все від нас залежне для перемоги демократії на Полтавщині, забезпечення прав і свобод населення.
Прийнято 21.11.2005 року. м. Полтава.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".