МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява Олександра Мороза у справі Гонгадзе

02/01/2006 | guest
Від імені Соціалістичної партії України та від себе особисто висловлюю обурення рішенням апеляційного суду по справі Георгія Гонгадзе щодо закритості судового процесу. Переконаний, що подібні судові процеси повинні проходити максимально гласно і відкрито, поскільки справа Гонгадзе була і залишається по суті лакмусовим папірцем, що відображає реальний стан демократії і правосуддя в Україні.

Після публічних коментарів Лесі Гонгадзе, адвокатів потерпілої сторони – посилання суду на міфічну небезпеку розголошення начебто державної таємниці, виглядають відверто цинічними.

Про неправовий характер подібних дій української влади я відверто говорив з учасниками Ради Соцінтерну в Афінах і знайшов повне розуміння з боку керівництва цієї авторитетної міжнародної організації.

На жаль, існують взагалі підстави вважати, що окремі українські владці намагаються приховати від громадськості результати розслідування, хочуть, щоб уникли відповідальності організатори та замовники вбивства журналіста.

За таких умов українська влада як ніхто повинна бути зацікавленою в прозорості як розслідування, так і судового розгляду.

Президент Віктор Ющенко неодноразово називав об’єктивний суд по справі Гонгадзе одним із своїх головних передвиборчих зобов’язань. З вимогою розкрити вбивство Георгія соціалісти України виступили, виступають і будуть виступати активно і послідовно. Я ніколи не забуду, що Георгій Гонгадзе був одним із тих сміливих журналістів, хто працював зі мною на виборах 1999 року в умовах погроз і фальсифікацій влади.

Соціалісти не збираються обмежуватися заявами. Ми не віримо, що нинішній стан судочинства здатен забезпечити прийняття неупередженого та законного рішення, тому зробимо все можливе, щоб юридична процедура по цій справі гарантувала відкритий процес.

Розчленування справи про вбивство журналіста, закритий процес – все це переслідує єдину мету – відвести від відповідальності організаторів та замовників злочину. Суд по справі Гонгадзе повинен встановити ступінь причетності кожного із них, а не намагатись забезпечити їм алібі.

Ще раз підкреслюю: народні депутати від Соціалістичної партії, і я особисто, прийдемо на наступне судове засідання по справі про вбивство Георгія Гонгадзе з відео і аудіо апаратурою і обов’язково доведемо до відома громадськості всі матеріали процесу. Проводити судове засідання по справі Гонгадзе у закритому режимі – це все одно, що провести за зачиненими дверима Нюрнберзький процес.

Заява надійшла на пошту Майдану From: Лариончева larioncheva@rada.gov.ua Date: Wed, February 1, 2006 7:01 pm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua