МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява Фонду “Демократичні ініціативи”

03/01/2006 | guest
Заява Фонду “Демократичні ініціативи”
про некоректне використання засобами масової інформації
результатів опитування громадської думки

м. Київ
1 березня 2006 року

28 лютого 2006 року Інтернет-видання “ProUA” (http://proua.com) розмістило інформацію про результати опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” та фірмою “Юкрейніан соціолоджі сервіс” 14-22 лютого цього року, подавши ці результати як такі, що стосуються всієї України. З цієї інформації випливає, що лідером виборчих перегонів є Блок Юлії Тимошенко з 24-ма відсотками респондентів, які планують брати участь у виборах (загалом було опитано 1000 респондентів). На другому місці виявився Блок “Наша Україна” (16%); за ним ідуть Партія регіонів, СПУ, Народний блок Литвина та Громадський Блок “Пора-ПРП”.

У зв’язку з цим Фонд “Демократичні ініціативи” заявляє, що опитування, про яке йдеться, проводилося лише в місті Києві, і подані результати слід розглядати як такі, що відображають електоральні настрої виключно населення міста Києва. Перед у виборчих симпатіях киян дійсно веде Блок Юлії Тимошенко.

Фонд “Демократичні ініціативи” наголошує, що загальнонаціональні преференції виборців протягом останніх трьох місяців залишаються практично незмінними. За даними різних служб, перше місце посідає Партія регіонів, далі йдуть Блок “Наша Україна”, Блок партій Юлії Тимошенко, Соцпартія, Компартія і Народний блок Литвина. Шанси потрапити до парламенту мають також Блок Наталії Вітренко “Народна опозиція” та Громадський Блок “Пора-ПРП”.

На жаль, перекручену інформацію про результати двох опитувань — загальнонаціонального і по місту Києву — з посиланням на Інтернет-видання “ProUA” було поширено і в інших Інтернет-виданнях, зокрема, на порталі “2000”, “Оглядач”, “Острів”, Start.Crimea.ua та інших. Що стосується першоджерела їхньої інформації, то головний редактор Інтернет-видання “ProUA” Олексій Шалайський оперативно зреагував на зауваження з боку Фонду “Демократичні ініціативи”, і зараз на сторінці цього Інтернет-видання помилку вже виправлено.
Ми звертаємося до всіх колег-журналістів, що послуговуються даними соціологічних опитувань, бути в подальшому більш ретельними й уважними при використанні і публікації результатів опитувань громадської думки, надто за місяць до дня виборів до Верховної Ради України. Результати опитувань громадської думки завжди можна знайти на сайті Фонду http://dif.org.ua.

Прес-служба Фонду “Демократичні ініціативи”

Заява надійшла на пошту Майдану Subject: DIF statement 01.03.2006 From: "Democratic_Initiatives_Foundation" dif@dif.org.ua Date: Wed, March 1, 2006 5:29 pm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua