МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Волю – політв’язням!

03/19/2006 | guest
Звернення міжнародної групи правозахисників

Адвокат Міхаїл Трєпашкін, один з свідків у фільмі Андрея Нєкрасова „Недоверие” про злочини російської ФСБ, який за чесність і мужність отримав вирок – 4 роки колонії-поселення, - оголосив безстрокове голодування.

Правозахиснк, який сказав правду щодо вибухів у російських будинках. Політв’язень, який перетерпів тортури та два докладне інтерв’ю про те, що робиться сьогодні у російському ГУЛАГу (який змінив лише назву, проте не сутність), у тому числі – про „особливий режим” утримання кавказців. Росіянин, який попередив колег, що живим він з тюрми не вернеться, - розумів, що істина за нинішнього устрою приречена.

Трєпашкін оголосив голодування услід за Бахміною (Світланою, адвокатом Ходорковського – Н.Б.) та Ходорковським, які теж залишаються ув’язненими. Услід за (чеченським правозахисником – Н.Б.) Сайд-Еміном Ібрагімовим, який своїм героїчним вчинком – 40-денним голодуванням біля Палацу Європи у Страсбурзі – вплинув на ПАРЄ: Захід, здається, починає повільно прозрівати і, нарешті, розуміти, які наслідки загрожують Європі у гонитві за дешевою нафтою й газом; які наслідки може спричинити плазування перед спадкоємцями Дзержинського та Сталіна на троні в Кремлі.

Наші вимоги незмінні: - волю політв’язням і повсюдна заборона тортур; - оголошення комуністичного та фашистського ладу злочинними, включно з їхніми сьогоднішніми правонаступниками і тими, хто не засудив їх як системи; - повсюдне припинення війн; - встановлення суворої законності та дотримання міжнародних правових норм без тих обмовок, на які сьогодні добровільно йдуть Америка і Європа, не кажучи вже про Росію.

Ми закликаємо не припуститися втрати тих демократичних завоювань, які вдалося встановити ціною загибелі мільйонів життів у результаті війн, революцій, загибелі видатних гуманістів світу усіх минулих століть.

Наше звернення тим нагальніше сьогодні, бо політичні злочинці, які домагаються скасування Гаазького суду (як-от Жіріновскій та угодовці у Думі РФ), у першу чергу підляають суду самі й намагаються апріорі уникнути заслуженого покарання.

Міжнародне законодавство повинне відповідати основним вимогам захисту базових прав і свобод всіх людей (визначених Загальною Декларацією прав людини) і такому світоустрою, за якого було б неможливо виправдати катів рангу Гітлера та Сталіна, а також Мілошевіча і Путіна, які вчинили геноцид над народами, - а також неможливо було б, безкарно порушуючи міжнародні конвенції, вигнати з своєї країни політичних біженців, як це відбувається сьогодні у Литві, Нідерландах та багатьох інших країнах Заходу.

Знаючи, як ревно і прискіпливо стежить президент Путін за мусуванням свого імені у пресі, ми не сумніваємося, що нас чують не тільки ззовні Росії, але й усередині її. Ми підвищуємо свій глос, оскільки цього не можуть зробити політв’язні.

Спільний набат борців за справедливість і гуманізм покликаний розбудити уряди різних країн і підняти народи Росії.

Не чекайте, поки власник награбованого у злиденного населення 15-млрд-ного маєтку Путін підірве, щоб відволікти від реалій, вже ваші будинки, потопить наступні човни у вашій крові, знищить глядачів наступного театру (абсурду) і розстріляє танками і вогнементами ваших дітей; протягне інфікованого в’язня камерами “Матросской тишины” (московський слідчий ізолятор – Н.Б.) або запустить туди, скориставшись із ситуації, пташину заразу. Коли немає відповідальності і моралі, вибір є широким. Поки світ не засудить публічно комуністичний устрій, включно з його виконавцями-катами та їхніми сьогоднішніми спадкоємцями, руки тиранів будуть розв’язані для деспотії.

Михаїл Трєпашкін зробив останню ставку. Він готовий віддати життя за наше майбутнє, за волю наших дітей. Як він заявив, голодування буде припинене тільки в разі „Звільнення від незаконного утримання під вартою”.

Поки ми писали це Звернення, Міхаїла Ходорковського умістили на 7 діб у ШІЗО... за розпиття чаю. Свавілля, що б’є прямою наводкою по всіх арештантах, включно з підлітками у колоніях, інвалідами у спецінтернатах, знівеченими захисниками батьківщини, сиротами у сиротинцях, наростає щохвилини. Влада стає чимраз жорстокішою, і це вказує на те, як боїться Кремль, що доживає останні дні.

Уряди країн! Сіжнаордні фонди та суди! Поряд із вами щохвилини катують і знищують найкращих представників різних народів, оскільки міжнародне законодавство недосконале, його безкарно порушують. Ми, сучасники, є свідками геноциду та звірств. Ми потураємо мовчанням тому, що відбуєваться і тягне світ до деградації, до зникнення, кінець кінцем, людини як homo sapiens.

Зміцнюйте Гаазький Трибунал, Страсбурзький Суд, єдність Європи та світу.

Протидійте лихові. Завтра будь-хто з вас може опинитися безсилим перед загрозою нападу комунізму-фашизму.

Допоможіть політв’язням! Лариса Володимерова - Нідерланди,

Ярас Валюкенас – Литва,

Надія Банчик – -Україна-США,

Майрбек Тарамов – Чеченія-Швеція,

Ірина Смит – Великобританія,

Стіхтінг «Марекса» - Нідерланди,

17 000 прихильників «Движения за Ходорковского»

Відповіді

  • 2006.03.20 | guest

    Андрій Мокроусов, відповідальний редактор, часопис "Критика" ((Україна, Київ)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua