МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вимагаємо від Володимира Литвина припинити спекуляції щодо визнання ОУН-УПА

03/22/2006 | guest
Вимагаємо від Володимира Литвина припинити спекуляції щодо визнання ОУН-УПА

Заява Молодіжного Націоналістичного Конгресу

Напередодні виборів до Верховної Ради України політичні сили все більше вдаються до спекуляцій на болючі для українців теми або ж до прямого обману. Однією з сил, що проводять двояку, залежну від регіональної кон’юнктури політику є Народний блок Литвина „МИ”. Після візиту Володимира Литвина 2 березня до Івано-Франківська, коли його пікетуванням зустріли українські націоналісти, спікер Верховної Ради всі звинувачення у блокуванні процесу визнання ОУН-УПА переадресував на адресу Президента та Уряду. Однак, буквально наступного дня увесь прикарпатський регіон був заклеєний плакатами „Народний блок Литвина за визнання ОУН-УПА”.

Цей передвиборчий піар-крок блоку „МИ” є ще більш цинічним на тлі того, що сам Володимир Литвин ще у травні 2005 року говорив про „передчасність визнання ОУН-УПА”. Після зустрічі з головою Світового Конгресу Українців Аскольдом Лозинським 19 серпня Литвин змінив свою думку, наголосивши на „морально-політичному” аспекті проблеми. При цьому він пообіцяв докласти максимум зусиль для визнання ОУН-УПА, на що, як Голова Верховної Ради України, мав і має величезний вплив. Свою „моральність” Литвин мав нагоду продемонструвати уже 6 вересня 2005 року, коли безпідставно практично без обговорення (із суцільною брехнею про ОУН-УПА виступив лише П.Симоненко) зняв з порядку денного ВРУ один із законопроектів про визнання ОУН-УПА.

Після подій 15 жовтня на Майдані Незалежності та Хрещатику у Києві пан Литвин закликав „довести до мас „істину реалій”. Яку саме „істину реалій” доводить Володимир Литвин та його соратники своїми діями, можна було спостерігати під час голосувань Верховної Ради по законопроектам про визнання ОУН-УПА. Адже жодного разу депутати фракції Народної партії за рідкісними винятками не взяли участі у голосуванні з цього питання.

Очевидно, що поява згаданих агітматеріалів є „моральним” кроком з боку Литвина, який будує свою передвиборчу програму за принципом „догоди усім”. Навряд чи подібні листівки з’явились у донбаському регіоні чи Криму.

Якщо український закон дозволяє політичним спекулянтам брехати про справді моральні питання, то наше сумління зобов’язує нас, українських націоналістів, чинити радикальний спротив подібним спробам аж до блокування роботи штабу Народного блоку Литвина. Ми доводили, доводимо і будемо доводити до українців правду – ні Литвин, ні інші неукраїнські політичні сили, що нині на заході Україні декларують одні принципи а на сході – інші, ніколи реально не відстоювали прав українців.

Молодіжний Націоналістичний Конгрес вимагає від Володимира Литвина, як від політика, що навіть після оприлюднення плівок Мельниченка декларує свою моральність, та блоку його імені справою довести свої обіцянки – у майбутньому парламенті домогтися визнання ОУН-УПА на державному рівні. Адже слова брехливі, а діла правдиві.

Молодіжний Націоналістичний Конгрес


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua