МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява проти спроб скасувати громадський контроль за тендерними процедурами.

06/01/2006 | Майдан
Заява ГК «Громадський спротив».

Корупціонери з Мінекономіки знову хочуть дерибанити бюджетні кошти

Останнім часом активізувалися спроби корумпованих чиновників, що у системі держзакупівель мають відношення до так званих «відкатів», переглянути позитивні, антикорупційні, проєвропейські зміни до Закону „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”, що вступили у дію 17 березня 2006 року.

Зокрема, деякі урядовці хочуть відновити сумнівний, з точки зору контролю та прозорості, механізм прийняття рішень та визначення порядку державних закупівель.

«На часі загроза повернення у ті часи, коли контролюючий орган в сфері державних закупівель – Мінекономіки, у якому діяв департамент з питань держзакупівель на чолі з директором департаменту - Нєжновою В.В. та її заступниками Шатковським А.П., Ярєменко С.А., – контролював держзакупівлі та безкарно тринькав мільярди бюджетних гривень, підприємств та установ виконавчої гілки влади, що призвело до розкрадань та привласнення коштів платників податків, свідченням чому є, наприклад, порушення прокуратурою цілої низки кримінальних справ»/

Так, зокрема, слідчим відділом прокуратури м. Києва 14 грудня 2005 року порушено кримінальну справу за фактом зловживань службовими особами Міністерства економіки України щодо зупинення та зриву, в інтересах ЗАТ „Бакмед” процедури закупівлі комунальною установою Запорізька обласна клінічна лікарня” витратних матеріалів для гемодіалізу та перитоніального діалізу за ознаками злочину передбаченого ч.2 ст.364 КК України.

21 березня 2006 року за результатами перевірки прокуратурою м.Києва порушено кримінальну справу відносно службових осіб ДП „Редакція інформаційно-аналітичного бюлетеня „Вісник державних закупівель”, за фактом розтрати державних коштів шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчиненим в особливо великих розмірах, за ознаками злочину передбаченого ч.5 ст.191 КК України.

Передача парламентом функцій уповноваженого органу у сфері державних закупівель Антимонопольному комітету України, який є незалежним від Кабінету Міністрів України, дозволило останнім часом, за даними Спеціальної контрольної комісії з питань державних закупівель при Рахункові палаті України, зменшити цінові пропозиції в даній сфері на 15, 5 відсотків та призвело до збільшення кількості відкритих торгів на 17, 7 відсотків, що за прогнозами представників Рахункової палати дозволить зекономити понад 7 мільярдів грн. бюджетних коштів до кінця 2006 року.


«Все це, звичайно, не влаштовує чиновників Мінекономіки, які лише у 2004-2005 рр. видали погоджень на суму близько 2 млрд. грн. у одного виконавця – без проведення відкритих тендерів. Таким чином, згідно висновків закордонних експертів, на кишенькові фірми при міністерствах та відомствах, які виконували функцію „пральних машин” для спритних чиновників було переведено від 20 до 30 відсотків від 50 млрд. бюджетних коштів, які щорічно держава витрачає на закупівлі товарів, робіт і послуг», йдеться у заяві.


ГК «Громадський спротив» висловлює занепокоєння подальшою долею та цільовим використанням бюджетних коштів, у разі ймовірного повернення до норм законодавства старих кучмістських часів та закликає парламентарів не підтримувати сумнівні законопроекти від корумпованих чиновників з Мінекономіки.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua