МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява правозахисної групи стосовно викрадень людей у Чеченській Республіці

06/21/2006 | guest
Заява правозахисної групи стосовно викрадень людей у Чеченській Республіці

Агресія РФ у суверенній Чеченській Республіці, присутність у ЧРІ криміналізованого російського військового та МВС-ФСБ контингенту демонструє всьому світові новий потворний вид злочинів – викрадення людей, що здійснюють особи, які за буквою російських законів мають право на ношення та застосування зброї і яким, теж відповідно до російського законодавства, надані у стосунку громадян ЧРІ необмежені права: полегшена юридична процедура затримання, утримання під вартою без омеження часу, особливі методи допитів – тортури.

За всіма численними фактами злочинів, здійснюваних відрядженими до ЧРІ російськими підрозділами армії, МВС, ФСБ та створеними на їхній базі місцевими ніким не контрольованими воєнізованими загонами, викрадення чеченських громадян здійснюється за кількома категоріями.

Перша, найпоширеніша, що здійснюється здебільшого відрядженими до ЧРІ підрозділами МВС, ФСБ – викрадення з метою викупу, коли з родичів викраденого вимагають хабар у грошовій сумі. Друга категорія – викрадення людей під час військових операцій, часто масові, з населених пунктів, де відбувається у даний момент операція. При цьому відповідальність за життя викрадених та інформацію щодо них не несе ніхто, оскільки у таких випадках, згідно діючого російського антиправового законодавства, військових ніхто не контролює, а за відомими фактами хаосу, низької культури, відсутності елементарного дисциплінарного порядку в російських військових підрозділах, вбивства людей і подальше приховування злочинів має постійний характер.

Викрадають громадян ЧРІ також місцеві воєнізовані угруповання, створені на базі присутності російського армійського контингенту – у цьому випадку громадян викрадають теж з метою отримання викупу, з мотивів особистої помсти, за доносами або навіть усування конкурентів у бізнесі та інших мотивів. Ми також наголошуємо, що російськими законодавцями у рамках так званого „антитерористичного законодавства” введена цілковито антилюдська норма, що суперечить всім релігійним канонам та всім засадам людського буття, - невидача тіл для поховання всіх тих, хто безпосередньо або посередньо міг бути причетним (або підозрювався) до порушення „Антитерористичного законодавства”, яке з недавнього часу змінило весь хід російського буття, перевівши його на рейки керованої диктатури. У цьому випадку найбільшу тривогу та занепокоєння спричинює те, що протиправна і антилюдська норма прийнята за цілковитої відсутність будь-яких протестів від російського суспільства, правозахисників, та з повного схвалення російської державної РПЦ (Руська Православна Церква).

Ця норма також дала підставу для численних злочинів, коли тіла загиблих чеченців видаються родичам, які перебувають у найглибшій жалобі, за чималий викуп або щезають без сліду.

Введення такої практики, як невидача тіл загиблих для поховання, може мати найстрашніші, непередбачувані наслідки, оскільки порушує, насамперед, Божі засади та норми як тими, хто ввів її, так і тими, хто безпосередньо чи опосередковано причетний до її здійснення.

Ось лише один приклад. 17 червня 2006 викрадено мешканця села Рошні-Чу Чеченської Республіки Тимура Гаєва, який займався мирною працею, заробляючи бізнесом на утримання своєї родини, де є, як і в багатьої викрадених у Чечні, маленькі діти, хворі батьки, не влаштоване життя внаслідок війни. Тімур Гаєв поділяє долю багатьох своїх земляків, які стали жертвами цієї ситуації без правил і честі. Шлях розв’язання її один – припинення агресії та вихід російських військ з суверенної держави, з відповідним покаранням всіх винних військових злочинців за законами держав-учасників збройного військового конфлікту.

Те, що сталося з Тімуром Гаєвим, може статися у будь-який момент з кожним громадянином сучасної Росії, коли свавілля правоохоронних органів набирає чимраз більших обертів, а багато працівників їх пройшли через військові відрядження до ЧРІ і відповідно мають деградовану психіку і свідомість. Зло, яке ми заподіяли, може повернутися бумерангом до кожного з нас.

1.Сергей Крюков (Росія)
2. Ярас Валюкенас (Литва)
3. Надія Банчик (США/Україна)

Заява відкрита до підписання. Підписані заяви просять надсилати на адресу: Рафіс Кашапов kas-toc35@yandex.ru


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua