МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява Правління Об'єднання українців Росії про українські етнокультурні проблеми в Росії

07/05/2006 | guest
З А Я В А
Правління Об'єднання українців Росії та
Правління Федеральної національно-культурної автономії українців Росії


20 червня 2006 р. на інформаційному сервері Міністерства закордонних справ Російської Федерації були розміщені відповіді офіційного представника МЗС Росії М.Л. Каминіна на запитання РІА «Новости» щодо проблематики гуманітарних прав росіян, що мешкають в Україні, та українців, що мешкають у Росії.
Вважаємо за необхідне заявити, що на всіх Конґресах українців Росії, починаючи з першого (1993 р.), увага державних органів Російської Федерації приверталася до необхідності задоволення національно-культурних запитів українців.
Так, у резолюції IV Конґресу Об'єднання українців Росії та ІІІ З'їзду ФНКА українців Росії, що відбулися в квітні 2005 р., відзначалося, що «сьогодні в Росії немає жодного загальноросійського українського періодичного друкованого видання, радіо- і телевізійних передач на федеральному рівні… Багато проблем в українській національній освіті в Російській Федерації. У Росії до цього часу немає чіткої системи української освітньої роботи, не існує жодної української школи і дошкільного дитячого закладу. Державні органи Російської Федерації при вирішенні проблем національної освіти, за поодинокими випадками, обмежуються декларативними заявами. Не одержало належного відгуку звернення, у тому числі й минулого Конґресу, до органів федеральної влади Росії стосовно розробки і впровадження в життя державної програми підтримки української культури в Росії».
На жаль, не було отримано відповіді після проведення IV Конґресу і на чергове звернення керівних органів українських організацій до федеральних структур про необхідність створення програми розвитку української культури та освіти. Це питання знову поставлене у 2006 р. членом Ради Федерації РФ, головою Рад ОУР і ФНКА УР В.М. Думою перед Консультативною радою у справах національно-культурних автономій при Міністерстві реґіонального розвитку РФ.
Природно, що є і позитивні приклади діяльності українських організацій, їхньої взаємодії з владою в ряді реґіонів Росії, що підтверджує фактичний матеріал, викладений у відповідях пана Каминіна, і взятий, здебільшого, з тієї ж резолюції останнього Конґресу українців Росії. Особливе задоволення викликає, зокрема, згадане відкриття Бібліотеки української літератури в Москві (можна лише шкодувати, що на вирішення цього питання пішло 17 років та воно потребувало кількаразових звернень українських організацій до органів державної влади. Було б справедливим тут також відзначити допомогу з боку Міністерства закордонних справ Росії, яке не лише підтримувало наші прохання, але співробітники якого неодноразово бували в Бібліотеці).
Що стосується комфортності етнокультурного простору в Росії, дійсно, українці знають і сприймають російську культуру, але у той же час мають і свою культуру, хочуть її розвивати.
Українці Росії розраховують на конструктивне, без політизації, вирішення питань свого національно-культурного розвитку.


Москва, 3 липня 2006 р.4 липня 2006 р.

Об’єднана прес-служба Федеральної національно-культурної
автономії українців Росії та Об’єднання українців Росії

Контакти (керівник служби Юрій Кононенко, тел. +7 903 134-0253):
E-mail: libukr@online.ru
Тел./факс +7 495 917-1474

Отримано Майданом From: "Ukrainian Library in Moscow" libukr@online.ru Date: Tue, July 4, 2006 4:54 pm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua