МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Декларація про ініціативу Антиядерного руху “БОБЕР”

07/19/2006 | guest
Ми, представники громадських організацій півночі Хмельницької області, стурбовані ситуацією, що склалася навколо добудови 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС й могильника ядерних відходів (СВЯП).

Останнім часом до нас надходить тривожна інформація про початок робіт на вищезнаданих об’єктах. Зокрема, на ХАЕС відбулася розконсервація об’єктів 3-го та 4-го енергоблоків і проводяться будівельні роботи. У червні цього року запроектовано нове водосховище для ХАЕС біля села Білотин Ізяславського району. Зокрема, заплановано вирубку лісу, вибірку ґрунту з наступним затопленням території. Подібні дії на нашу думку, призведуть до руйнації екосистеми, підняття рівня ґрунтових вод.

Другою групою фахівців було запроектовано могильник ядерних відходів. Його планується влаштувати поблизу сіл Білотин, Комини Ізяславського району та села Хоровиця Славутського району, використовуючи шахти, що залишилися від балістичних ядерних ракет. За наявною інформацією на майданчик завезено необхідне обладнання.

Ще більшу стурбованість викликає той факт, що на звернення Ізяславської районної ради до Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України від 5 травня 2006 року про недопущення спорудження могильника на території поблизу ХАЕС надійшла відповідь за підписом першого заступника Міністра палива та енергетики Ю. Продана, в якому йдеться, що “на цей час розглядається три ймовірні площадки розташування сховища: дві в зоні відчуження навколо ЧАЕС та одна біля ХАЕС”. А також, що “рішення щодо розташування та будівництва сховища прийматиметься відповідно до Закону України “Про порядок прийняття рішень про розміщення, проектування, будівництво ядерних установок і об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, які мають загальнодержавне значення”, Верховною Радою України шляхом прийняття відповідного закону. Крім того, “з метою врахування думки громадськості, в районі ймовірного розташування СВЯП проводитиметься місцевий консультативний референдум з питання будівництва сховища”.

Пам’ятаючи сумний досвід громадських слухань щодо добудови ХАЕС-2/РАЕС-4, що були проведені в багатьох містах України, й результати яких були цинічно проігноровані. Беручи під увагу те, що добудова ХАЕС-2/РАЕС-4 відбувалася без позитивного висновку державної екологічної експертизи, наштовхуємося на думку про чергову спробу поставити громадськість перед фактом та закликаємо до активного блокування неправдивої та необ’єктивної інформації, яка може мати незворотні наслідки.

Особливе занепокоєння викликає те, що повністю були позбавлені реагування факти росту смертності та низької народжуваності, стійке зростання онкологічних захворювань, вроджених вад у дітей та захворювань щитовидної залози, зубожілий стан населення так званої 30-ти кілометрової зони, наведені у зверненні Ізяславської районної ради.

Заявляємо про створення Антиядерного руху “БОБЕР” та звертаємося до всіх неурядових організацій, громадян, урядовців, міжнародних організацій, підтримати ідею недопущення розвитку комплексу ХАЕС з подальшим її закриттям. Перетворення півночі Хмельниччини на територію самодостатнього енергозабезпечення шляхом енергозбереження та переходу до альтернативних джерел енергії.

Дбаючи про майбутнє,
Володимир Федотов, ГО “Комітет Відродження”, м.Ізяслав
Наталя Гнатюк, Фонд “Стара Волинь”, смт Гриців
Віктор Гавура, Фонд “Стара Волинь”, м.Славута
Людмила Виноградська, Фонд “Стара Волинь”, смт Гриців
Лідія Мацюк, Кластер Сільського Туризму “Оберіг”, смт Гриців
14 липня 2006 року
смт Гриців.

Сергій Стецько, Фонд “Стара Волинь”, м.Старокостянтинів
Оксана Арзамасцева, “Світлиця пані Оксани”, смт Гриців
Олег Арзамасцев, Фонд “Стара Волинь”, смт Гриців
18 липня 2006 року

Сайт проекту: www.nopoison.ho.com.ua

Адреса Фонду “Стара Волинь”
30455, Хмельницька область
Шепетівський район
Смт Гриців, пров.Фрунзе,15
Тел./факс (03840) 34993


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua