МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист-звернення до міського голови Маріуполя

07/22/2006 | guest
Міському голові Ю.Ю.Хотлубею
і депутатам Маріупольської міської ради

Відкритий лист-звернення

Вельмишановний пане голово, вельмиповажні панове депутати!
З цікавістю українська громада міста Маріуполя прочитала на сторінках російськомовної газети «Приазовский рабочий» про те, що братам-росіянам у Маріуполі нарешті стане легше дихати, адже їхня мова набула статусу регіональної. І саме це, на вашу думку, «устранило законодательную недооценку роли русского языка» («Приазовский рабочий» від 30.06.06, №93).

Після ухвалення такого історичного рішення нас, українців, хвилює питання, що ж означатиме статус російської як регіональної у повсякденному житті Маріуполя?

- Чи будуть закриті українські класи у школах?
- Чи будуть демонтовані нечисельні вивіски українською на крамницях і барах?
- Чи буде остаточно заборонено українцям (як місцевим, так і приїжджим) користуватися українською мовою у транспорті та інших громадських місцях?
- Чи позиція продавців і офіціантів «гаварите на челавеческом языке» тепер набуває статусу політики міської влади?
- Чи будуть коли-небудь цінники і меню в крамницях, барах і ресторанах крім російської писані і по-українськи? Адже зараз маємо повне порушення конституційних прав українців у Маріуполі на отримання життєдайної інформації рідною мовою.
- Чи з’явиться найближчим часом хоч одне місцеве видання українською мовою?
- Чи насправді українська мова позбавляє росіян права на отримання інформації і таким чином «препятствует консолидации нации»?
- Чи готові росіяни Маріуполя і всієї України продемонструвати свою добру волю і вивчити українську мову так, як ми вже віддавна володіємо російською? Адже співіснування двох державних мов (а чи не до цього веде ухвалене Маріупольською міськрадою рішення?) передбачає вільне володіння громадянами країни обома мовами!

- І головне: чи цікавилися депутати думками своїх виборців, ухвалюючи рішення щодо надання російській мові статусу регіональної, чи просто, одностайно голосуючи «за», виконували політичне замовлення, спущене керівниками партій «згори»?

Шановні депутати, поважний голово!
Ми вимагаємо скасувати ухвалене вами рішення щодо надання російській мові статусу регіональної як таке, що не відповідає чинній Конституції України.

Вимагаємо провести громадські слухання щодо мовної проблеми. Впевнені, що мешканці нашого міста не будуть настільки одностайні, як депутати Маріупольської міської ради.

Сподіваємось, що наш голос буде почутий поважним депутатським представництвом, і найближчим часом ми побачимо відповідь на цей відкритий лист на шпальтах маріупольських ЗМІ, в тому числі і на сторінках шанованої нами російськомовної газети «Приазовский рабочий».

Здоров’я, процвітання і порозуміння вам бажають:


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua