МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ні - незаконній перевазі мові однієї з національних меншин

07/23/2006 | guest
ПОКЛАСТИ КРАЙ СВАВІЛЛЮ ТА БЕЗЗАКОННЮ

Заява

Кримської Крайової організації Народного Руху України

стосовно можливого прийняття ВР АРК рішення щодо надання незаконної переваги мови однієї з національних меншин України

Духовні спадкоємці мєшковщіни знов намагаються збурити Крим. Але зараз не початок дев’яностих. Ми не дозволимо за рахунок бюджету України руйнувати засади української державності на теренах Криму. Гидко спостерігати п`яту колону у ВР АР Крим, яка поєднує підривну антиукраїнську діяльність із постійним скигленням перед Києвом щодо покриття бюджетного дифіциту. За п’ятнадцять років урядування ці діячі довели свою абсолютну неспроможність створити на теренах Криму умови для нормального розвитку економіки, та пристойного життя пересічного кримчанина. Єдино чим вони займаються – це розшматування землі та створенням на цьому ґрунті постійного джерела нестабільності.

Вони й сьогодні намагаються відволікти увагу кримчан від результатів своєї ганебної діяльності та піднімають питання російській мові.
Для цього намагаються використати Європейську Хартію регіональних мов або мов меншин. Ця хартія захищає зникаючі мови. У Криму такими мовами є кримськотатарська, кримчацька, караїмська, білоруська, польська, ідиш, навіть українська, але аж ніяк не російська. Тому великим блюзнирством і великою провакацією є таке намагання. Нарешті такі дії чітко підлягають під дію Закону України "Про боротьбу з корупцією".

Стаття 10 Конституції України визначає спеціальний статус української мови як державної. Інші мови мають рівні права на використання. Тобто мові жодної національної меншини Конституція та чинне законодавство України переваги не надає. Не надає такої переваги також і “Європейська Хартія регіональних мов або мов меншин”.

Ухвала рішення щодо визнання російської мови регіональною є наданням незаконної переваги за мовною, національною ознаками під час підготовки і прийняття нормативно-правового рішення. Голова Верховної ради Автономної Республіки Крим пан Гріценко під час підготовки і прийняття нормативно-правового рішення фактично схвалює наданням незаконної переваги за російською мовною.

Посадова особа Гріценко, та депутати, що підтримають (підтримали) це рішення не можуть не знати, що воно суперечить Конституції України, чинному законодавству, тому, вони роблять це цілком свідомо. Такі дії є намаганням продовжити насаджування в Україні мови однієї з національних меншин України, нехтування громадянськими правами, як приниження честі та гідності сотен тисяч громадян на теренах Криму, що завдає моральних страждань цим громадянам. В Криму мешкають кримські татари, білоруси, німці, поляки, болгари, караїми та представники ще 100 народів. Таке ставлення до цих громадян є наданням незаконної переваги за мовною та національною ознаками.

Вони підпадають під дію пункту г) статті 5 Закону про боротьбу з корупцією «надавати незаконні переваги фізичним або юридичним особам під час підготовки і прийняття нормативно-правових актів чи рішень» і має відповідати згідно з нормою: «Умисне невжиття такими керівниками заходів, передбачених частиною першою цією статті, тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», передбаченою статтею 10 цього закону, оскільки не зупинив надання незаконної переваги за мовною ознакою під час підготовки та прийняття нормативно-правового рішення щодо визнання російської мови регіональною.

Конституція України достатньо захищає мовні права всіх громадян України незалежно від їхнього етнічного походження. У Криму протягом останніх п’ятнадцяти років зухвале нехтування Конституцією України Законами України призвело до нехтування мовних та культурних прав перш за все кримських татар та українців. Не створено умов для розвитку та збереження мов малочисельних народів, які мешкають у Криму. Замість створення таких умов кримські провокатори від політики намагаються в черговий раз закріпити ситуацію мовного геноциду та мовного свавілля на теренах Криму.

Такі дії дають нам право підняти гасло «Україна в небезпеці!» і вимагати проведення всеукраїнського рефендуму щодо скасування Автономного статусу Криму, як такого, що створює джерело постійної напруги на теренах України. Одночасно буде поставлено питання про надання законодавчо забезпечених на теренах Кримської області зі спеціальним статусом прав квотного представництва у всіх органах влади та місцевого самоврядування для росіян, кримських татар та українців. Створення законодавчо забезпечених прав українців та кримських татар на отримання освіти українською та кримськотатарською мовами. В умовах постійного нехтування в Криму прав кримських татар та українців, втручання російських політиків в справи Автономії, ми будемо ініціювати Ухвалення закону України про забезпечення прав кримських татар та українців на теренах Криму.

Депутатська група Курултай-Рух, Кримська крайова організація народного РУХу України, яки зараз представлені у більшості органів місцевого самоврядування Криму, мають достатньо політичного ресурсу, впливу на загальноукраїнські національно-демократичні політичні сили, щоб оголосити та провести загальнодержавну мобілізацію щодо подолання крімінально-політичних угруповань, політичних авантюристів в Автономії.

м.Сімферополь, 21 червня 2006 р.

Надійшло на Майдан - Дата: Субота, 22 Липень 2006, 05:55


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua