МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

З приводу ситуації зі свободою слова та преси у столиці України – місті Києві

12/07/2006 | guest
Громадська рада з питань свободи слова та інформації


ЗАЯВА


Громадська Рада при комітеті Верховної ради України з питань свободи слова та ЗМІ висловлює занепокоєння з приводу ситуації зі свободою слова та преси у столиці України – місті Києві.
Журналісти різних видань, що працюють із Київською міською Радою та Київською міською адміністрацією скаржаться на ускладнений допуск до інформації, відсутність єдиних правил акредитації журналістів та на відмову в інформації від чиновників КМДА.
Не менш тривожними є заяви колективу газети «Вечірній Київ», в яких йдеться про спроби міської влади втручатися в роботу редакції та піддавати цензурі окремі теми і матеріали.
Зважаючи на те, що міська влада заявила про свою готовність вирішувати наявні проблеми, Громадська рада при комітеті з питань свободи слова заявляє, що сподівається на якнайшвидше вирішення цих питань та рекомендує:
колективам друкованих та електронних ЗМІ, засновниками яких є Київська міська Рада та Київська міська Державна адміністрація якнайшвидше підписати редакційні угоди, в яких будуть визначені принципи невтручання міської влади у редакційну політику
Київській міській Раді та Київській Міській Державній Адміністрації визначити прозорі правила акредитації журналістів на всі заходи КМДА, засідання Київради та її постійних комісій.
Забезпечити доступ журналістів до інформації та публічно заперечити порядок надання коментарів визначеним колом чиновників КМДА, що міститься в листі прес-служби від 11 серпня 2006 роки.Секретар Громадської ради з питань
свободи слова та інформації Тарас Шевченко

Члени Громадської ради,
які підтримали заяву:

Сергій Гузь
Людмила Гуменюк
Віталій Замніус
Валерій Іванов
Катерина Котенко
Дмитро Крикун
Наталія Лігачова
Катерина М’яснікова
Валерій Пекар
Олег Хоменок
Олександр Чекмишев
Олексій Шалайський
Тарас Шевченко


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua