МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Альянс Майдан: Заява стосовно безпечного проведення фінального матчу з футболу 27.05.2007

05/25/2007 | catko
Президенту України
Ющенку В.А.

Прем’єр-Міністру України
Януковичу В.Ф.

Лідерам всіх політичних сил

Керівникам силових відомствЯк відомо, на найближчу неділю, 27-го травня, заплановано проведення у м.Києві фінального матчу Кубку України з футболу між київським „Динамо” та донецьким ”Шахтарем”, що супроводжуватиметься скупченням на столичних вулицях і площах великої кількости вболівальників різних "кольорів".

В цей день, через недалекоглядність деяких політиків, може бути штучно створена ситуація, коли будуть зроблені спроби розділити громадян України не тільки за спортивними вподобаннями, а й за політичними переконаннями - що абсолютно не припустимо для атмосфери спортивного свята.

Крім того, враховуючи останні події з використанням силових структур у політичних іграх - а саме силові структури забезпечують законність та порядок при проведенні масових заходів - в декого з екстремально настроєних політиків будь-якого табору може виникнути бажання провокативно використати фінальний матч для перенесення навколовладної політичної боротьби у площину громадянського протистояння. З усіма відповідними наслідками для національної безпеки, правопорядку, життя і здоров’я людей.

З іншого боку, українська нація вже не один раз довела, що вона здатна самостійно протистояти будь-яким спробам втягнути її в силовий конфлікт всередині себе. Тому ми впевнені, що футбольні вболівальники є достатньо мудрими, виваженими і організованими, щоб не піддатись на жодні провокації і вони не дадуть використати себе, як інструмент в політичних протистояннях.

Але, для того, щоб зобовязати політиків теж взяти на себе гарантування спокою до, під час і після матчу, вимагаємо вже зараз публічно і відкрито з боку всіх політичних сил та лідерів держави - Президента та прем'єр-міністра - продемонструвати консолідацію та порозуміння між собою і оголосити на неділю 27 травня повний мораторій на будь-які політичні акції, суперечки та протистояння (аж до згортання партійної символіки будь-де в столиці), а також взяти на себе безпосередню відповідальність за порушення своїми прихильниками цього мораторію.

Бо, якщо ви не зумієте здійснити цей публічний акт порозуміння, це буде означати, що вам байдуже, чи проллється кров простого громадянина заради задоволення ваших владних інтересів. В цьому випадку краще взагалі відмініть чи перенесіть фінальний матч, щоб через вашу безвідповідальність не постраждали люди, а Україна не втратила шанс провести чемпіонат Європи у 2012 році.


25.05.06
ВГО Альянс „Майдан”


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua