МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Зверення до Яценюка з приводу Української біблотеки у Москві.

10/18/2007 | Майдан
Міністрові закордонних справ України
Арсенію Яценюку


Глибокошановний пане Міністре!

Наприкінці 80-х років минулого сторіччя зусиллями багатьох українців – мешканців Москви, у першу чергу членів Товариства української культури «Славутич» та Українського молодіжного клубу, за сприяння Московської мерії і за допомоги сотень ентузіастів з України, східної та західної діаспор була створена Бібліотека української літератури у м. Москві. Книги для неї , без перебільшення, збиралися з усього світу, з усіх куточків, де живуть українці і лунає українське слово. На сьогодні вона є практично єдиним такого роду закладом не тільки у Москві, а й на території всієї Російської Федерації.
На жаль, останні півроку навкруг бібліотеки створюється ненормальна ситуація.
6-го березня ц.р. було видано наказ Комітету з культури Москви № 128 «Про зміну статусу та назви Державного закладу культури міста Москви «Бібліотека української літератури», 12-го березня під тиском директор Бібліотеки В. Слюсарчук була змушена написати заяву про звільнення. На її місце одразу було призначено Н. Шаріну. Негайно після цього, не дивлячись на те, що вищезазначений наказ було скасовано через протести української громади у столиці РФ, штат Бібліотеки, що складався з висококласних фахівців з науковими ступенями, почали різко міняти на людей, що не володіють мовою, не знайомі з українською культурою, не орієнтуються у національній літературі та традиціях, не мають доброї волі для розвитку Бібліотеки та її фондів.
Останньою подією, що вкрай негативно сприйнята нами, є безпідставне звільнення з роботи фактичного фундатора Бібліотеки Ю. Кононенка – людини, для якої створення і функціонування БУЛу без перебільшення стали справою життя.
За наявною у нас інформацією, Посольство України в Російській Федерації фактично самоусунулося від відстоювання інтересів України у цьому питанні.
Ми, колишні активісти українського культурного життя в Москві, книговидавці, діячі російської культури в Україні і просто громадяни, які занепокоєні штучно створеною ситуацією навкруг Бібліотеки української літератури у м. Москві, – просимо відповідно до ст. 12 Конституції України здійснити термінові заходи з урегулювання цієї проблеми задля забезпечення українцям Москви права, як сказано у ст. 12 Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією, «зберігати і розвивати свою етнічну, культурну, мовну самобутність, підтримувати і розвивати свою культуру».
З щирою повагою,


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua