МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява Асоціації велосипедистів Києва щодо розслідування загибелі Анатоля Перепаді

07/31/2008 | Franko
Асоціації велосипедистів Києва стали відомі нові факти щодо розслідування обставин смерті видатного літератора та перекладача творів літератури Анатоля Перепаді. Ці факти викликають серйозні підозри щодо упередженості та суб'єктивності працівників органів МВС, які мають розслідувати смерть А.Перепаді, тому ми вважаємо за необхідне їх оприлюднити.

Як відомо, Анатоль Перепадя помер у лікарні 7 червня 2008 року внаслідок численних травм, отриманих в ДТП на просп. Героїв Сталінграда в Києві, яке сталося 3 червня 2008 року.

10 червня 2008 р. Оболонське районне управління внутрішніх справ в умовах таємності прийняло рішення не порушувати кримінальної справи за фактом смерті А.Перепаді. Підставою для відмови у порушенні кримінальної справи став рапорт, підписаний заступником начальника слідчого відділу Оболонського РУВС Заросинським О.Ю.

Не знаючи про відсутність кримінальної справи, 12 червня Асоціація велосипедистів Києва (АВК) направила листа Міністру внутрішніх справ Луценку Ю.В., в якому попросила взяти під особистий контроль розслідування кримінальних справ щодо трьох ДТП, які призвели до смерті велосипедистів в Києві з початку 2008 року та про які було відомо громадськості - серед них і справа Анатоля Перепаді. 21 червня в м. Києві було проведено громадянську акцію "Велонаїзд" з метою привернути увагу до розслідування кримінальних справ щодо загиблих велосипедистів. Завдяки засобам масової інформації акція одержала великий суспільний резонанс.

Внаслідок таких проявів суспільного інтересу, 7 липня 2008 року прокуратура Оболонського району скасувала рішення про відмову у порушенні кримінальної справи щодо загибелі А.Перепаді. Того ж дня справу було порушено та негайно передано до слідчого управління ГУ МВС у м.Києві.

Ми звертаємо увагу на те, що в офіційній довідці ДАІ Оболонського району від 30.06.2008 винуватцем ДТП проголошується сам Анатоль Перепадя.

Цитата (орфографія збережена): "03.06 приблизно о 14:00 на вул. Героїв Сталінграда, е/о (електроопора - прим. АВК) 9, автомобіль ШЕВРОЛЕТ, д.н. АА 9381 ВК, під керуванням водія Хорамський Володимир Леонідович було скоєно наїзд велосипедиста Перепадя Анатолій Олексійович, 1939 р.н. Винним у ДТП є Перепадя А.О. (п.6.8., 12.1, 12.3 ПДР ), який від отриманих травм помер у лікарні".

Крім того незрозумілою для нас є ситуація щодо документування дій водія автомобіля Хорамського В.Л. одразу після скоєння ДТП. Засоби масової інформації повідомляли, що водій автомобіля не зупиняючись залишив місце пригоди, не надавши допомоги потерпілому. Ці дії (якщо вони справді мали місце) самі по собі містять ознаки злочинів, передбачених чч. 3 ст.ст. 135, 136 Кримінального кодексу та вимагають порушення кримінальної справи, а також містять ознаки правопорушення, передбаченого ст. 122-2 КпАПП. Але на сьогодні АВК нічого невідомо про наявність документальних підтверджень факту втечі водія у матеріалах кримінальної справи.

Асоціація велосипедистів Києва висловлює занепокоєння з приводу непрозорих дій органів МВС щодо розслідування обставин загибелі А.Перепаді. Ми маємо всі підстави вважати, що працівники слідчого відділу Оболонського РУВС та Оболонського ВДАІ підійшли до справи упереджено та намагалися уникнути всебічного розгляду справи, покладаючи вину за ДТП на самого Анатоля Перепадю і доводячи таким чином невинуватість водія автомобіля Хорамського В.Л.

Знаючи про багаторічний досвід А.Перепаді у керуванні велосипедом, ми висловлюємо сумнів, що саме його поведінка на дорозі стала причиною аварії. Той факт, що внаслідок ДТП А. Перепадя отримав тяжкі травми і не міг взяти участь в первинних слідчих діях на місці ДТП, дає підставу припускати, що ці дії проводилися з порушеннями, і їхні результати не відображають реальну картину ДТП та ступінь провини його учасників.

Асоціація велосипедистів Києва просить відгукнутися киян, які 3 червня 2008 року близько 14 години перебували на просп. Г.Сталінграда, в районі перетину з Московським проспектом та готові надати будь-яку інформацію стосовно описаної аварії. Це може допомогти відновити дійсні обставини загибелі людини.

Київ, 31 липня 2008 року

**** - Додаткові посилання:

Інформація про втечу водія з місця ДТП: 1) "В Центре общественных связей ГУ МВД Украины в Киеве "ФАКТАМ" сообщили, что расследование обстоятельств гибели Анатоля Перепади продолжается. Виновник ДТП не найден..." - Газета "Факти", 19.07.2008, http://www.facts.kiev.ua/2008/07/19/05.htm; 2) "Через два дня Перепадя умер в больнице, а водителя так и не нашли" - журнал "Фокус", 26 червня 2008 р, http://focus.in.ua/article/39609.html

Розділ 12 Правил дорожнього руху: http://auto.meta.ua/autolaw/pdd_ukr/a12/

Фотокопія довідки Облонського УДАІ, де А.Перепадя називається винним: http://avk.org.ua/content/view/78/29/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua