МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення Всеукраїнського громадського комітету опору "За правду !"

03/11/2001 | Майдан-Інформ
Звернення Всеукраїнського громадського комітету опору "За правду !"
до студентства, молоді та всіх порядних громадян України

9 березня 2001 року в Києві створено Всеукраїнський громадський комітет опору "За правду !". До керівництва Комітету увійшли керівники студентських акцій протесту кінця 80-х - початку 90-х років Олесь Доній, Маркіян Іващишин, Вячеслав Кириленко, Володимир Чемерис, народні депутати Тарас Стецьків і Тарас Чорновіл, лідери студентських організацій. Комітет "За правду !" вступив з вимогою відкритого розслідування злочинів нинішнього кримінального режиму та запровадження в Україні демократії європейського типу. Початком цього повинна стати відставка міністра внутрішніх справ, голови податкової адміністрації, генерального прокурора та президента України Леоніда Кучми, які підозрюються у вчиненні тяжких злочинів.

Побратими !
Влада, яка дотепер вживала силові методи лише до учасників вуличних акцій протесту, злякалася трьохсот молодих учасників мирних зборів Комітету "За правду!" більше, ніж багатотисячної демонстрації. Очевидно, посткомуністична українська влада згадала жовтень 1990-го року: сотні студентських наметів на майдані Незалежності, сотні тисяч студентів на вулицях Києва та інших міст, постанову про відставку прем'єр-міністра та дострокові вибори на багатопартійних засадах. Ввечері 9 березня було брутально заарештовано понад 200 студентів - учасників установчих зборів Комітету "За правду !", які від'їжджали в свої області. Співробітники СБУ в цивільному та "беркутівці" в шоломах хапали їх на виході з метро, на вході у вокзал, грубо витягували з поїздів, били кийками, тягли за волосся по землі. Того ж вечора міліціонери без ордеру на обшук увірвалися в приміщення секретаріату Комітету "За правду !", а також влаштували десятки незаконних обшуків у гуртожитках київських вузів.
Звертаємося до всіх студентів України з пропозицією розпочати створення студентських комітетів "За правду!" та підготовку до всеукраїнського студентського страйку. Кров наших побратимів - студентів Києва, Львова, Тернополя, Харкова, - пролита 9 березня, кличе до дії. На нас, як і в жовтні 90-го, лежить відповідальність за долю України. Вдруге ми не маємо права схибити - інакше правди не дізнаються навіть наші діти !
Друзі !
Молодь, як і студентство, завжди було рушієм позитивних змін в Україні. Перемога "оксамитової революції" 90-го року стала можливою лише завдяки спільним зусиллям всього ПОКОЛІННЯ - мільйонів людей віком від 16 до 25 років. Сьогодні нас не менше, ми не менш сміливі, ми озброєні знаннями та новітніми технологіями, Європа і демократія для нас - природні цінності. Не дамо кримінальній владі загнати нас в азійську відсталість і деспотію, як вона це зробила з нашими батьками і дідами ! Вимагайте разом з нами зміни та очищення системи влади в Україні, ставайте до лав учасників акцій "За правду !"
Громадяни !
Влада роками привчала нас до життя за принципом "лише б не гірше". В результаті цього наше життя поступово перетворилося на існування, а краще з кожним роком живуть лише представники вищої влади та наближені до них казнокради-олігархи. В Україні на тотальній брехні побудовано систему влади, де порядних людей змушують ставати хабарниками і злодіями - або помирати з голоду. Незалежно від того, чим ми займаємося - бізнесом чи політикою, працюємо на державній службі чи приватній фірмі, вчимо чи лікуємо (або самі вчимося і лікуємося) - нам брешуть і змушують брехати. Сьогодні мирні студентські збори називають "шабашем екстремістів", завтра людей звільнятимуть з роботи за відмову їх засудити, а післязавтра масово садитимуть до тюрми за "політичні" анекдоти і вимоги підняття платні. Репресивна машина розчавить кожного поодинці - якщо сьогодні ми не знищимо її разом. Нас не просто в сотні тисяч разів більше, ніж можновладців. У нас є зброя, якої давно немає у влади - ПРАВДА !

Всеукраїнський громадський комітет опору "За правду !"
Контактний телефон: 461-90-22.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua