Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
01/27/2005 | DevRand
Віктор Шишкін - відомий український юрист, перший генпрокурор незалежної України, депутат 3-х скликань. Опозиціонер, послідовно боровся проти системи, що створювалась за часів Кучми. Партія УРП "Собор" пропонує Віктора Шишкіна на посаду Генерального прокурора.
Ідея провести конференцію виникла тут
http://www2.maidanua.org/news/view-list.php3?site=maidan&bn=maidan_free&key=1106603281&trs=-1
одна з публікацій з В. Шишкіним:
http://www.umoloda.kiev.ua/regions/61/113/0/7909/
УВАГА - задавати питання можуть всі бажаючі, навіть незареєстровані користувачі! Просто нажміть лінк "Відповісти" коли читаєте перше повідомлення з цієї гілки
Ідея провести конференцію виникла тут
http://www2.maidanua.org/news/view-list.php3?site=maidan&bn=maidan_free&key=1106603281&trs=-1
одна з публікацій з В. Шишкіним:
http://www.umoloda.kiev.ua/regions/61/113/0/7909/
УВАГА - задавати питання можуть всі бажаючі, навіть незареєстровані користувачі! Просто нажміть лінк "Відповісти" коли читаєте перше повідомлення з цієї гілки
Відповіді
2005.01.27 | q-q
Яким Ви бачите Ви рішення кадрової проблеми?
Шановний пане Шишкін!Не секрет, що за 10 років і всі силові структури, і апарат прокуратури всіх рівнів заповнились людьми, які займаються виключно "вирішенням питань" за гроші замовників. Нормальні люди не утримуються - йдуть самі або система їх відторгне й викине рано чи пізно. (Наприклад, див. http://ord.com.ua/categ_1/article_7263.html ).
В умовах, коли не можна масово звільнити з роботи 90% наявного (і вже просоченого корупцією наскрізь) персоналу прокуратури, як Ви бачите вирішення кадрового питання?
Хто працюватиме в прокуратурах, якщо Ви обіймете посаду Генерального прокурора? Ті самі некомпетентні хабарники, що й нині?
Яким буде механізм кадрової ротації та кадрового відбору?
Дякую!
2005.01.27 | Віктор Шишкін
Кадрова проблема
Необхідно зробити повну заміну вищого керівного складу Генпрокуратури. Це - Генеральний прокурор та його заступники.Наступний рівень - керівники відділів та управлінь Генпрокуратури, а також прокурори областей та їх заступники, повинні бути віддані суворій люстрації. Я маю на увазі - потрібно перевірити їх професійні здібності, перевірити як вони виконували вимоги закону під час політичного керівництва країною командою Кучми.
Мається на увазі - чи захищали вони порушені права люлдмни, як вони реагували на звернення громадян, особливо щодо порушення їх прав службовцями та посодовими особами адміністративних(управлінських) та правоохоронних структур.
Також, потрібно дати відповідь на питання, чи виконували ці робітники прокуратури замовлення щодо безпідставного переслідування представників опозиції, громадських (в тому числі правозахисних) об"єднаннь, незалежно налаштованих журналістів.
Як вони займалися розслідуванням справ, особливо щодо вбивства та каліцтва людей за політичними мотивами.
Аналогічно це стосується також і нижчої керівної ланки прокуратури - прокурорів міст, районів і т.д.
Чесні та порядні робітники прократур повинні бути залишені на своїх посадах, а незаконно звільнені - і поновлені на різних прокурорських посадах.
До цієї справи можуть бути залучені, для інформування нового керівництвва прокуратури, представники громадських об"єднань - в першу чергу правоозахисних
Є ще другий аспект люстрації. Це чесність та моральність працівників прокуратури та інгших правоохоронних органів. Мається на увазі зловживання службовим станом з метою власного збагачення - будівництво дач, кількаповерхових котеджів, придбання дорогих іномарок, оформлення власності та подібного майна на своїх родичів або близьких.
Щодо ротації - не потрібно придумувати велосипедів. Людну можна звільнати лише за щось конкретно - для цього існує механізм прокурорських перевірок.
Щодо керівництва - перевірок не повинно бути (тому що я вважаю що керівники - це політичні посади). Натомість, ці керівники повинні йти разом з усією командою, та нести відповідальність разом з усією командою. Це стосується не тільки керівників прокуратури, на мою думку. Але й керівників всіх центральних органів влади (міністерств, фонду держмайна, податкової та ін.)
Якщо в оновленій прокуратурі буде нормальна атмосфера та достойна зарплата - то думаю що багато молодих, порядних фахівців захочуть працюват в прокуратурі. Крім того, повернуться старі кадр, які звільнилися або були примусово звільнені за те що не хотіли працювати тими методами, що там панували.
2005.01.27 | Оксана
Re: Кадрова проблема
Віктор Шишкін пише:> Необхідно зробити повну заміну вищого керівного складу Генпрокуратури. Це - Генеральний прокурор та його заступники.
>
> Наступний рівень - керівники відділів та управлінь Генпрокуратури, а також прокурори областей та їх заступники, повинні бути віддані суворій люстрації. Я маю на увазі - потрібно перевірити їх професійні здібності, перевірити як вони виконували вимоги закону під час політичного керівництва країною командою Кучми.
>
> Мається на увазі - чи захищали вони порушені права люлдмни, як вони реагували на звернення громадян, особливо щодо порушення їх прав службовцями та посодовими особами адміністративних(управлінських) та правоохоронних структур.
>
> Також, потрібно дати відповідь на питання, чи виконували ці робітники прокуратури замовлення щодо безпідставного переслідування представників опозиції, громадських (в тому числі правозахисних) об"єднаннь, незалежно налаштованих журналістів.
>
> Як вони займалися розслідуванням справ, особливо щодо вбивства та каліцтва людей за політичними мотивами.
>
> Аналогічно це стосується також і нижчої керівної ланки прокуратури - прокурорів міст, районів і т.д.
За який термін і ким можуть бути здійснені такі первірки ?
2005.01.27 | Віктор Шишкін
це потрібно зробити якнайшвидше
я думаю, що можна вкластися в пів-року, включаючи перевірки на рівні районних прокуратур.Щодо того, хто ким і як - я вже про це відповідав. В тому числі, з залученням громадськості.
2005.01.27 | адвокат
Офтопік, але в тему
Віктор Шишкін пише:> Є ще другий аспект люстрації. Це чесність та моральність працівників прокуратури та інгших правоохоронних органів. Мається на увазі зловживання службовим станом з метою власного збагачення - будівництво дач, кількаповерхових котеджів, придбання дорогих іномарок, оформлення власності та подібного майна на своїх родичів або близьких.
Прокурори у нас кмітливі:
Бывший Генеральный прокурор Украины Геннадий Васильев во время пресс-конференции в четверг обменялся наручными часами с журналистом.
Один из присутствующих журналистов спросил Г.Васильева, сколько стоят его часы. Реагируя на это, бывший Генеральный прокурор сказал, что они не дорогие и, наверное, часы журналиста стоят дороже. При этом он снял их с руки и предложил обменяться с журналистом часами.
После пресс-конференции журналист сказал, что часы изготовлены в Киеве и стоят они не более 100 грн.
От «Обкома»: все же нет ничего более очищающего, чем публичный позор. После того, как Юлия Тимошенко спросила «Который час?» у Святослава Пискуна, Генпрокуроры стали носить вещи подешевле…
ЛІГАБізнесІнформ
27 января 2005. 16:33
2005.01.27 | Navigator
Шановний пане Вікторе, цікава Ваша думка як правника.
Батько турків Ататюрк для модернізації Туреччини в 20-ті роки взяв цілком кодекси (карний, торговий і т.д.) в різних країнах Європи і указами ввів їх на території Туреччини.Це убило зразу кілька зайців.
Для чого ми видумуємо велосипед, продовжуючи агонію по-суті совіцької системи судочинства?
Все одно при вступі в Євросоюз нам привезуть, як прибалтам, 600 кілограмів законів?
ПС. Дякую Вам за роботу на благо України і українців.
Ми - цінимо.
2005.01.27 | Віктор Шишкін
я не думаю що це необхідно
В цьому немає необхідності. Україна вже кілька років здійснює реформування своєї правничої системи. Та прийняті останнім часом закони (особливо в галузі судочинства), та певною частиною в галузі судоустрою, вже наблизили нас до стандартів Європи у цій сфері. Я недостатньо компетентний щодо економічного чи фінансового законодавства - але щодо судоустрою це так.Інше питання в тому - що попереднім політичним режимом норми цих законів не реалізовувались. Значна кількість (доктринально) прогресивних думок щодо вдосконалення законодавства - штучно спотворювались. В нас є достатній потенціал, як науковий так і законодавчий, щоб виправити ситуацію, не займаючись мавпуванням чужого законодавства. Ще одне питання - що брати за зразок, німецьк кодекси, які відрізняються від франзуського? Чи Французські, які ваідрізняються від австрійського та іспанського? хоч всі вони знаходяться в полі європейського права.
До того ж, робота по гармонізації йде. Проект цивільного Кодексу України, в свій час, готувався робочою групою під керівництвом заступника голови ВР України Мусіяки В.Л. ( ВР другого скликання), дуже близький за своїм змістом до сучасного цивільного кодексу НІдерландів та Німеччини. Були викорстані самі прогресивні європейські зразки.
Але, сама редакція цього проекту була дуже сильно спотворена в ВР третього скликання новою робочою групою під керівництвом Медведчука. Тому, зараз в Цивільному Кодексу мажмо абракадабру. Це можна виправдати, у нас є потенціал для цього - було б бажання (та політична воля), в т.ч. нового керівнцтва держави.
Щодо історчних прикладів на кшалт Туреччини, до речі, є більш близький приклад. До початку 80 років 20 сторіччя, МРСР (я родом з Молдови) напряму використовувала кодекс про шлюб та сім"ю УРСР. Можна сказати, що в Україні завжди була сильна правова школа.
Та і сьогодні, вже, українське законодавство (в тих галузях, що я аналізую) вже доктринально сильно відрізняється від законодавства РФ. Якрах для гармонізації законодавства в межах ЄЕПу нам би прийшлосьдуже багато чого переробляти. Але, сподіваюсь, цього не буде
2005.01.27 | Сергий Кабуд
цікаво чому в одних країнах Закон працює а в іншіх , кращій - ні
В Україні дійсно достатньо високий рівень правників і закони написані добре,цікаво було б розглянути саме причини за якими закон працює в інших країнах і не працює тей самий закон в Україні
Що саме треба зробити в 'Системі' щоб це було скажімо як в сша,
де вона працює за будь яким кадровим наповненням, не корумпуєтся до загрозливого рівня як це сталося в нас незважаючи на те шо багато законів правильні?
Шо саме хибно збудоване в нас в принципі?
Можливо порівняння з іншими судовими системами допоможе це зрозуміти
Дякую.
2005.01.27 | 123
Як раз тому
Сергий Кабуд пише:> В Україні дійсно достатньо високий рівень правників і закони написані добре,
Як раз тому, що це - неправда. І рівня правників в нас нема (звідки б йому взятись, якщо у СРСР не було такої професії - правник? не було змагальності сторін, фактично не існувало господарських стосунків -- у правниках в сучасному сенсі цього слова не було потреби), і закони в нас написані непрофесійно.
А Ататюрк був таки молодець.
2005.01.27 | Сергий Кабуд
знаєте, в штатах всеж система добра
бо половина населення має правосвідомість гірше самих простих нашіх, бо це приїжжі з третього світуі в 2у поколінні їх діти вже вливаються в якості тих самих юристів в систему
але ніяких традицій в них в родинах не було, все ж система не падає
в цьому сенсі Украіна як європейська культура з дуже спіцифічними традиціями щодо освіти і взагалі гуманітарних речей,
має перевагу перед американским суспільством,
наше суспілство однородно складене з майже украінців
2005.01.27 | Віктор Шишкін
Сталін казав "кадри вирішують все"
профессор Прєображенський - "розруха в головах, а не в клозетах". Питання цікаве та дуже широке, маж і філософські і прикладні складові. У всіх моїх попередніх відповідях можна знайти відповіді і на ці питання. А взагалі це предмет окремої, великої розмови, я вважаю.2005.01.27 | Андрій
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Шановний Вікторе Івановичу!Якщо Ви все-таки посядете місце Генерального Прокурора України, як швидко Ви зможете довести до суду резонансні справи, зокрема справу про вбивство Георгія Гонгадзе? Якою буде Ваша кінцева мета в цій справі?
Дякую за відповідь, Андрій (м.Кіровоград)
2005.01.27 | СВІТЛАНА
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Шановний пане Вікторе!Кого Ви бачите основними своїми конкурентами на посаду Генпрокурора?
Кого вважаєте найдостойнішим з них, чия постать не викликала б у Вас обурення і образи за програш?
Дякую.
2005.01.27 | Віктор Шишкін
при чому тут програш?
я власне на цю посаду не балотуюсь.з політичних фігур, якби не було перешкод через відсутність освіти, кращим на цій посаді був би Степан Хмара - на мою думку. Це майже не жарт.
2005.01.27 | Віктор Шишкін
Стосовно резонансних справ та посади Генпрокурора
Перше - я сподіваюсь, що ця посада мені запропонована не буде.По друге - я хотів би зважити на те, щоб учасники розмови не дуже мали сподівання на блискавичне (та довершене) розслідування багатьох застарілх резонансних справ. Включаючи, на превеликий жаль, і справу Георгія Гонгадзе.
В оперативно-слідчих колах багатьох країн, не лише нашої, існує стала, обгрунтована багаторічним досвідом думка, що якщо впродовж перших двох тижнів після скоєння злочину не вдалося вийти на тих осіб що скоїли злочин, то справа вважається "глухарем". Тобто, її не можна буде розкрити в повному обсязі. Втрачені докази і т.д. Тому наприклад в справі Гонгадзе, сьогодні можна вийти на тих осіб, які саботували розслідування цієї справи. Можливо, ще на замовників (чи підбурювачів). Але дуже важко вийти на організаторів, і майже неможливо вийти на виконавців. Хто б не був завтра Генпрокурором, розслідувати цю справу буде надзвичайно важко, оскільки багато доказів не були закріплені належним чином (тому не можуть бут використані в судовому засіданні), інші приховані, а деякі знищені.
Це стосується також інших справ, які ви назвали резонансними.
2005.01.27 | Предсказамус
Уважаемый Виктор Иванович! Вопрос о кадрах
Думаю, не нуждается в доказательствах факт чуть ли не поголовной коррумпированности органов пркуратуры. Менее очевидно, но тоже факт - студенты юридических вузов также начинают со "вступительного взноса" в несколько тысяч долларов и заканчивают оплатой госэкзаменов. За пределами правоохранительной системы нормальные профессионалы есть, но они уже привыкли к приемлемым доходам, их семьи тоже, и отвыкать явно не собираются.В чем Вы, в случае назначения Вас Генеральным прокурором, видите кадровую базу после неизбежной чистки прокуратуры?
2005.01.27 | Y.C.
Три приоритетные задачи?
Уважаемый Виктор Иванович!Президент Ющенко, будучи кандидатом, обнародовал проекты своих первых указов. Не хотите сделать аналогичные действия? Как Вы видете свои первоочередные задачи?
Ну и, так же как Предсказамуса,
http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_pressk&trs=0&key=1106828695&first=&last=
меня интересует Ваше отношение к вопросу об источниках "неразвращенных" кадров.
2005.01.27 | Віктор Шишкін
Re: Три приоритетные задачи?
Не хочу, бо Ющенко в Президенти збирався, а я не планую потрапити на посаду Генпрокурора.Але якщо уявити суто гіпотетичну можливість, що я таки ним стану, тоді я проведу на цю тему поговорю з Вами окремо :
2005.01.27 | Віктор Шишкін
Re: Три приоритетные задачи?
Не хочу, бо Ющенко в Президенти збирався, а я не планую потрапити на посаду Генпрокурора.Але якщо уявити суто гіпотетичну можливість, що я таки ним стану, тоді я на цю тему поговорю з Вами окремо :
2005.01.27 | Віктор Шишкін
Сучасна юридична освіта залишає бажати кращого
Головна проблема нашої держави на шляху реформування правової системи в цілому та прокуратури зокрема - це вкрай низька якість юридичної освіти. Я маю двадцятирічний досвід викладання правничих дисциплін в різних вузах України, а тому маю право казати, що дійсно стан підготовки спеціалістів-правників - вкрай жахливий. і не останню роль в цьому зіграла комерціалізація юридичної освіти. Тут повинний бути завсім інших підхід, ніж в інших освітянських галузях. Юриста треба не лише вивчити, а й виховати справжнім державником та патріотом. Але це - тема окремої розмови. Чи здатні наші нинішні вчителі вищої школи чомусь навчити студентів?2005.01.27 | Олександр Курилов
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Пане ВіктореЦікавить ваше бачення відомої проблеми з "Укртатнафтою", зокрема про акції цього підприємства та продажу їх частки братам Чорним. Чи розслідує прокуратура цю справу?
Якою буде ваша кадрова політика у Полтавському регіоні? Чи йтиметься про нового прокурора нашої області ?
2005.01.27 | Віктор Шишкін
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Олександр Курилов пише:> Пане Вікторе
>
> Цікавить ваше бачення відомої проблеми з "Укртатнафтою", зокрема про акції цього підприємства та продажу їх частки братам Чорним. Чи розслідує прокуратура цю справу?
Уяви не маю, що відбувається з цією справою, бо не належу до тісного кола втаємничених прокурорських працівників попередніх та нинішнього Генпрокурорів.
> Якою буде ваша кадрова політика у Полтавському регіоні? Чи йтиметься про нового прокурора нашої області ?
Думаю, що, незалежно від того, хто стане Генпрокурором, міняти треба всіх прокурорів всіх областей.
2005.01.27 | Макс
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Предлагали ли Вам пост генпрокурора и как по Вашим сведениям когда снимут Пискуна а это надо делать немедленно2005.01.27 | Віктор Шишкін
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Макс пише:> Предлагали ли Вам пост генпрокурора и как по Вашим сведениям когда снимут Пискуна а это надо делать немедленно
1) Не пропонували!
2) А чи знімуть Піскуна?.. :
2005.01.27 | Макс
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Вы согласны что надо проводить серьезные чистки до самых низов Гепрокуратуре, МВД и таможне2005.01.27 | Віктор Шишкін
Відповідь було дано раніше
http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_pressk&trs=-1&key=1106837113&first=&last=2005.01.27 | Юрий
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Господин претендент!Не считаете ли Вы целесообразным, в ответ на преследования Юлии Тимошенко со стороны России, открыть пару уголовных дел (с объявлением в международный розыск) против нескольких высших должностных лиц России. Уверен, что поводов для этого (вполне законных) найдется немало?
2005.01.27 | Віктор Шишкін
Варто
Я навіть намагався цю пропозицію оприлюднити в інтерв'ю програмі телеканалу "Ера", маючи на увазі Жириновського, Лужкова, Кобзона та іншх порушників українського виборчого законодавства, які фактично здійснили інтервенцію проти України.
2005.01.27 | Зоя Загородня
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Шановний побратиме! Хай саме Вас доля ошасливить у новій, вистражданій Україні змести всю цю нечисть... З шитом...2005.01.27 | Віктор Шишкін
Дякую за пораду! Скористаюсь. (-)
2005.01.27 | Vitus
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Пане Шишкін!Чи обстоюєте Ви необхідність скасування загального нагляду прокуратури, котрий існує у прийнятому варіантів політреформи (законопроект 4180)? Як ви бачите реформу прокуратури України? Чи вважаєте достатнім існуючий кадровий потенціал прокуратури?
З повагою,
Віталій Лункан,
правознавець
2005.01.27 | Віктор Шишкін
Нагляд прокуратури
Я його вже давно скасував, бо відповідний розділ Конституції України, ухваленої у 1996 році, щодо прокуратури писав безпосередньо я.Реформа прокуратури має здійснитись, спираючись на діючі положення Конституції України (стаття 121). Там чітко вказані завдання для прокуратури.
Кадровий потенціал вважаю недостатнім.
2005.01.27 | Столяров
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Пане Шишкін,Вас знають в Одесі, і не лише тут, як порядну людину.
Якщо станете Генрокурором - чи доведете в Одесі, нарешті, до завершення справи Ігоря Свободи та Сергія Варламова?
Одесити прагнуть знати імені вбивць та замовників
2005.01.27 | Макс
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Вас знают как порядочного человека почуме Вам если не будете ген прокурором стать губернатором Одесскоц области2005.01.27 | Віктор Шишкін
дякую, можна спробувати
"блакитнизація" області зайшла занадто далеко, потрібно додати помаранчевого кольору. Тим більше, що апельсини в Україну привозять через Одесу. :2005.01.27 | Віктор Шишкін
Вітаю, Ігорю!
Друже, дякую.Розслідування справ про вбивства цих вельмишановних одеситів треба довести до логічного кінця. Думаю, що це може стосуватися лише замовників, але не виконаців. Тут мої погляди співпадають з моєю відповіддю щодо розслідування справи Георгія Гонгадзе.
2005.01.27 | A. Ist
Виктор Иванович, а как Вам PR-война Васильева и Пискуна?
http://obkom.net.ua/news/2005-01-27/1519.shtml2005.01.27 | Віктор Шишкін
це не перший ляльковий театр в найсучаснішій історії України (-)
2005.01.27 | ігор мосійчук
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
як відомо в 2002 році ви як і ряд інших політиків позивалися до верховного суду з приводу фальсифікацій виборів по деяких мажоритарних округах .також відомо що деякі міські голови також були "обрані" завдякии фальсифікаціям.чи будуть покаранні винні у випадкуу ваашого признаачення ? і які правові наслідки для осіб які два роки незаконно керують теріторіальними громадами ?2005.01.27 | Віктор Шишкін
Я сподіваюсь на покарання цих осіб
Я сподіваюсь на покарання цих осіб, навіть якщо це було кілька років тому. Тому що це не лише злочин проти певного суб"єкти виборчого процесу, але й злочин проти майбутнього України, злочин проти політичної системи України, злочин проти певних сподівань людей (а їх тримали за "лохів"), тому прощення за подібні злочини бути не може. Тоді це - безвідповідальність перед майбутніми поколіннями2005.01.27 | S.D.
Интересует Ваше мнение по поводу института "спец. прокуроров"
Уважаемый Виктор Иванович!События последних лет наглядно продемонстрировали последствия отсутствия надлежащего контроля за деятельностью высшего руководства страны. По большому счету, степень "прозрачности" власти в Украине определяется исключительно наличием "доброй воли" первых лиц.
По моему мнению, это законодательный пробел. Хоть прокуратура формально обязано контролировать соблюдение требований законодательства на всех уровнях, реально есть уровень, выше которого этот тезис не работает. Пример уголовных дел против Л.Д.Кучмы, возбужденных судьей Василенко, показывает, что здесь имеется определенный пробел в законодательсте.
Вопрос: как Вы относитесь к законодательному закреплению полномочий и обязанностей "специальных прокуроров", в компетенцию которых входило бы выполнение прокурорских функций на уровне высшего руководства?
Если Вы разделяете данную идею, то видите ли Вы реальные пути ее воплощения?
Спасибо.
2005.01.27 | Віктор Шишкін
спецпрокурори
Можливість "прозорості" влади обумовлюється комплексом заходів, де певні законодавчі норми є лише одною з багатьох складових. Домінантою у цьому птанні я вважаю розвинутість демократичних інсттутів суспільного контролю - через добровільні громадські об"єднання, які б формувалися людьми, та звітували перед людьми.І можливість такої роботи громадських об"єднань повинна бути законодавчо закріплена. Звичайно, якщо говорити щодо комплекса заходів, то туди також повинно бути включене робота прокуратури, інших контрольних органів держави, і особливо парламентський контроль. Саме там сконцентровані представники різних політичних сил суспільства і прошарків населення, в тому числі і опозиційно налаштованих один до одного, що і обумовлює внутрішній зміст контрольних функцій парламенту, а не лише зовнішнє обрамлення цього явища. Тут багато над чим потріьно міркувати - але головне, це бажання людей реалізовувати своє конституційне право на участь в управлінні державою, саме у такий спосіб.
Тому інститут спеціальних прокурорів - в тому сенсі в якому я зрозумів питання - при такій ситуації (коли є бажання людей реалізовувати своє конституційне право на участь в управлінні державою ) є зайвим.
Якщо мова йде про спеціального прокурора в спеціальних слідчих парламентських комісіях, це вже зовсім інше питання. Це необхідна посада,але вона працює не в апараті прокуратури, а працює при спеціальній слідчій комісії, яку утворює парламент, і цей спеціальний прокурор може призначати з будь кого, кому парламент довіряє з точки фаховості і чесності, і він не обов"язково повинен бути з штату прокурорських чиновників. Скоріш за все, він взагалі повинен не мати жодного відношення до прокурорських структур як державних інституцій. Саме це забезпечить його незалежну поведінку, при здійсненні функцій парламетського слідства.
2005.01.27 | Дмитро Назарець
Re: спецпрокурори
Шановний Віктор Іванович,Колись Юлія Тимошенко пропонувала, щоб генеральний прокурор призначався парламентскьою опозицією. Яке Ваше ставлення до цієї пропозиції?
2005.01.27 | Віктор Шишкін
Re: спецпрокурори
Я таку ідею не можу підтримати, тому що така доктина зруйновує логіку державотворення. Державні інституції формуються тією політичною силою, якій народ легітимно надав владу. Генеральний прокурор така ж персона влада, як і Президент, що переміг на виборах, або Прем'єр-Міністр, призначений Президентом або парламентом від імені парламентської більшості, яка перемогла, завдяки ролі народу, на виборах. Але це питання можна розширити і проаналізувати з іншого боку. Я, наприклад, вважаю, що для суспільного контролю за поведінкою влади повинні бути утворені у сеціальному порядку парламентські слідчі або спеціальні комісії. Цей спеціальнй порядок повинен передбачати або створення такх комісій на паритетних умовах (50% від опозиції, 50% від більшості), або навіть з чисельною перевагою опозиції, наприклад, на 1 голос, зберігаючи при цьому ту норму, яка має місце в сьогоднішньому тексті Конституції України (за створення слідчої або спеціальної комісії повинно проголосувати не менше 1/3 членів парламенту - всього то 150 депутатів). Така ситуація вже сьогодні дає нам доктринальну перевагу, наприклад, над доктриною державотворення в Росії, де за подібну комісію має проголосувати більша половина складу парламенту. Реалізація такої запропонованої мної ідеї щодо формування ВР України спеціальнх та слідчих комісій була б однією з гарантій діяльності опозиції та ознакою демократичних устоїв нашого оновленого суспільства.2005.01.27 | S.D.
Прокуратура и суды как основной инструмент люстрации
Уважаемый Виктор Иванович,в некоем подобии правового государства, в котором мы с Вами живем, есть только один законный метод люстрации - через обвинительный приговор суда, в котором содержится запрет заниматься определенной деятельностью или занимать определенные должности на некоторый срок. Повторюсь: это единственный законный метод люстрации в той форме (назовем ее "чешской"), о необходимости которой так долго говорят активисты "Майдана". Например, адекватное расследование массовых фальсификаций на прошедших президентских выборах позволило бы устранить из избирательных комиссий 2006 года наиболее рьяных "активистов" даже при вынесении приговора с условным сроком.
Как Вы думаете, готовы ли сегодняшняя украинская прокуратура к эффективной работе в данном направлении, и имеет ли масштабная "юридическая люстрация" смысл?
2005.01.27 | Віктор Шишкін
Re: Прокуратура и суды как основной инструмент люстрации
Хочу не погодитися. Не можна всю проблему люстрації звести до норм кримінального законодавства. Тоді ми побудуємо не просто поліцейську державу, а жахливу поліцейську державу, на кшталт, диктатур Сталіна чи Гітлера. Шукати відповіді на різноматніття суспільного життя лише в нормах кримінального права, кримінальної відповідальності - це звужувавти всю палітру життя. Тому то люстрація кадрового корпусу службовців різних недемократичних режимів була започаткована демократичним суспільством як реакція на однобокість в діяльності інститутів тоталітарних режимів, які шукали підсмтави для свого збереження лише в нормах кримінального права.2005.01.27 | S.D.
Прошу пробачення
Вибачте за те, що не сформулював своє питання належним чином.Я ніякого разу не закликаю до тотального кримінального переслідування опонентів. Розмова йшла про те, що ніяких інших легітимних підстав для будь-яких "заборон на професію" немає, за винятком положень ЗУ "Про державну службу".
ВС прийняв рішення про те, що фальсіфікації були масові. Зараз ми маємо багато, наприклад, ректорів ВУЗів, керівників підприємств тощо, які були активістами фальсіфікаціонного руху. Ці особи коїли злочини, порушуючи виборчі права, але зараз відчувають повну безкарність через їх величезну чисельність. Ось саме про таки випадки шла мова.
Чи спроможна сьогодня украінська прокуратура довести справу до кінця та належним чином покарати ВСІХ порушників закону?
2005.01.27 | Віктор Шишкін
є інші способи, не тільки кримінальна відповідальність
Є інші способи звільнення з посад - за невідповідність займаній посади, за порушення присяги, за несумісність, що може бути остаточним кроком люстрації для цієї людини>
> Чи спроможна сьогодня украінська прокуратура довести справу до кінця та належним чином покарати ВСІХ порушників закону?
Всіх неможливо, та мабуть не варто. За незначні правопорушення може бути і християнське прощення, через покаяння - звичайно.
2005.01.27 | fahid
Высказывалась идея ввести институт омбудсменов на местах
на уровне области или даже района и передать им часть функций прокуратуры. Как вы на это смотрите?2005.01.27 | Віктор Шишкін
Re: Высказывалась идея ввести институт омбудсменов на местах
Омбудсмен має бути лише один. На місцях можуть бути його представники. Частково прокурорські функції в галузі забезпечення прав людини вже передано за Конституцією омбудсмену, судам при зверненні до них громадян (досить бути утриманцями, пора самостійно захищати свої права власними силами - "помаранчева революція" це підтвердила), іншим контролюючим органам, і частково збережені за прокуратурою через норму стьатті 121 Конституції.2005.01.27 | Taras-ods
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Як ви можете прокоментувати, хто є персональним замовником вбивства Б.Деревянко?Чи будуть повернені людству Одеські здравниці (наприклад санаторій"Маяк")?
Дякую за відповідь.
2005.01.27 | Віктор Шишкін
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Taras-ods пише:> Як ви можете прокоментувати, хто є персональним замовником вбивства Б.Деревянко?
Відповіді дати не можу. Це повинно зробити слідство.
> Чи будуть повернені людству Одеські здравниці (наприклад санаторій"Маяк")?
Можливо, за умови наполегливої роботи нової прокуратури та небайдужості одеської спільноти та одеських громадських демократичних організацій.
Повторюю, досить бути пасивними спостерігачами (утриманцями) у власних справах.
2005.01.27 | S.D.
Интересует Ваше мнение об адвокатуре
Господин Шишкин,одновременно с очевидной потребностью в повышении эффективности работы органов прокуратуры, не менее актуальным, мне кажется, является пересмотр функции ее извечного оппонента - адвокатуры.
1. Как Вы оцениваете сегодняшние права и полномочия адвокатов?
2. Как Вы оцениваете профессионализм основной массы украинских адвокатов?
3. Не считаете ли Вы, что в компетенцию адвокатуры могжет и должен быть перенесен ряд функций, пока еще исполняемых государственными институтами, например, защита прав потребителей или контроль за соблюдением требований законодательства о труде?
И еще один, смежный, вопрос. Согласны ли Вы с тем, что уровень правовых знаний населения в целом катастрофически низок? Какие Вы видите пути решения этой насущной проблемы?
Спасибо.
2005.01.27 | Віктор Шишкін
Re: Интересует Ваше мнение об адвокатуре
> 1. Как Вы оцениваете сегодняшние права и полномочия адвокатов?Як ті, що не відповідають умовам демократичної держави та демократичного судочинства. Але відповідь треба шукати не в Законі "Про адвокатуру", як помилково думають багато хто з адвокатів, а в процесуальних кодексах, в яких реалізація конституційних принципів судочинства про змагальність та диспозитивність повинна відслідковуватися в кожній статті, де мова йде про учасників процесу. До цієї доктрини наближеним можна вважати текст нового ЦПК.
> 2. Как Вы оцениваете профессионализм основной массы украинских адвокатов?
На превеликий жаль, для основної маси українських адвокатів - недостатній. Ментальність багатьох адвокатів залишилася зі старої радянської епохи, і вони не прониклися розумінням доктринальних прринципів, які були закладені для нового українського судочинства у Конституції. А думати та навчатися не бажать.
На цьому мрачному фоні є окремі зірочки!
> 3. Не считаете ли Вы, что в компетенцию адвокатуры могжет и должен быть перенесен ряд функций, пока еще исполняемых государственными институтами, например, защита прав потребителей или контроль за соблюдением требований законодательства о труде?
Я не розумію цього питання. Вони і зараз можуть приймати участь у судових процесах у таких категоріях справ. Що їм заважає? А нав'язувати адвокатам державний обов'язок - не відповідає суті адвокатури.
> И еще один, смежный, вопрос. Согласны ли Вы с тем, что уровень правовых знаний населения в целом катастрофически низок? Какие Вы видите пути решения этой насущной проблемы?
ПОвністю підтримую цю думку.
Запропонувати виходу поки що не можу, але думаю, що це повинно бути одним із головних напрямків державної політики в галузі українського державотворення.
2005.01.27 | S.D.
Необхідне пояснення
> > 3. Не считаете ли Вы, что в компетенцию адвокатуры может и должен быть перенесен ряд функций, пока еще исполняемых государственными институтами, например, защита прав потребителей или контроль за соблюдением требований законодательства о труде?>
> Я не розумію цього питання. Вони і зараз можуть приймати участь у судових процесах у таких категоріях справ. Що їм заважає? А нав'язувати адвокатам державний обов'язок - не відповідає суті адвокатури.
Мова йде саме про те, що ці правові відносини не є природними для державних органів. Я вважаю, що було б доцільним зовсім позбавити державу від виконання ціх обов'язків, що дозволить скоротити штати держ. органів (УЗПП, прокуратура) та скотортити податковий тягар на законослухняних роботодавців та продавців за рахунок таких, хто не є чистим на руку.
Чи є це доречним? Чи не приведе скасування державного контролю в ціх галузях до правового колапсу, Ваша думка?
2005.01.27 | Віктор Шишкін
думаю що сьогодні, в зв"язку з нерозвиненими іншими інститутами
захисту, забирати від державних орагнів такі функції недоречно2005.01.27 | S.D.
Традиционный вопрос: "Ваши творческие планы" :) (+)
А теперь серьезно. Мнение "Майдана и УРП "Собор" известно. Было бы интересно узнать Ваше мнение: где, на какой должности Вы смогли бы принести больше пользы Украине?Спасибо
2005.01.27 | Віктор Шишкін
Re: Традиционный вопрос: "Ваши творческие планы" :) (+)
Мої творчі плани - продовжувати бути безробітним (третій рік), закінчити третій том тритомника "Судові системи країн світу".> А теперь серьезно. Мнение "Майдана и УРП "Собор" известно. Было бы интересно узнать Ваше мнение: где, на какой должности Вы смогли бы принести больше пользы Украине?
Суддя Конституційного суду України.
2005.01.27 | Дмитро
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Добрий вечір, пане Віктор!По-перше, вітаю Вас з перемогою всього українського народу над "кучмізмом". Приємно було Вас бачити поруч з народом біля Адміністрації президента кучми. Скажу більше, Ваша поява там також вселяла в нас надію, що ми неодмінно переможемо. Скажіть будь-ласка, яка Ваша особиста позиція до медведчука, суркісів, пінчука,ахметова? Якщо Ви станете Генпрокурором України, чи зможете Ви довести до судового розгляду їх участь у фальсифікаціях виборів, проведенні незаконої приватизації деяких підприємств, співпрацю з кримінальним світом та інше?
2005.01.27 | Віктор Шишкін
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Дмитро пише:> Добрий вечір, пане Віктор!
> По-перше, вітаю Вас з перемогою всього українського народу над "кучмізмом". Приємно було Вас бачити поруч з народом біля Адміністрації президента кучми. Скажу більше, Ваша поява там також вселяла в нас надію, що ми неодмінно переможемо.
Думаю, що ще рано святкувати перемогу над "кучмізмом". Світова історія знає випадки, коли "сталінізм" залишався без Сталіна, "франкізм" без Франко.
Думаю, щр другий етап "помаранчевої революції", але в іншому форматі, починається сьогодні.
> Скажіть будь-ласка, яка Ваша особиста позиція до медведчука, суркісів, пінчука,ахметова?
Зайве питання, яка позиція може бути до подібної категорії осіб у учасника акції "Україна без Кучми" (2000-2001) та "Повстань, Україно" (2002).
> Якщо Ви станете Генпрокурором України, чи зможете Ви довести до судового розгляду їх участь у фальсифікаціях виборів, проведенні незаконої приватизації деяких підприємств, співпрацю з кримінальним світом та інше?
Не знаю. Посада Генпрокурора "не світить". ПО-друге, треба мати відповідні механізми, яких сьогодні нема (нормальний слідчий апарат, який складається з нормальних, чесних, високопрофесійних службовців).
2005.01.27 | ігор мосійчук
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
чи е якась нова інформаія з приводу загибелі славної пам,яті Анатолія Ермака ?2005.01.27 | Віктор Шишкін
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
ігор мосійчук пише:> чи е якась нова інформаія з приводу загибелі славної пам,яті Анатолія Ермака ?
На превеликий жаль, із того, що мені відомо, поки ще нема.
2005.01.27 | Сергий Кабуд
яки перспективи виписування ордеру на арешт Кучми?(-)
2005.01.27 | Віктор Шишкін
Re: яки перспективи виписування ордеру на арешт Кучми?(-)
Не такі вже й примарні.2005.01.27 | Сергий Кабуд
Бажаю Вам успіхів і хотілося б Вас бачити на посаді
Ген Прокурора України!2005.01.27 | Віктор Шишкін
Re: Бажаю Вам успіхів і хотілося б Вас бачити на посаді
Сергий Кабуд пише:> Ген Прокурора України!
Мріяти не шкідливо :
2005.01.27 | S.D.
А хто, хто, якщо не Ви? ;) (-)
2005.01.27 | Сергий Кабуд
чи бачити ви у плівок майора Мельниченко майбутнє в суді ?(-)
2005.01.27 | Віктор Шишкін
Re: чи бачити ви у плівок майора Мельниченко майбутнє в суді ?(-
Обов'язково та не безпідставно. Особливо, якщо прокуратура нарешті виконає свій процесуальний обов'язок (норми КПК) про переведення джерел доказів безпосередньо в докази.2005.01.27 | NeZar
Друзі запитують, чи бачити їм легальну маріхуанну (-)
2005.01.27 | Віктор Шишкін
Re: Друзі запитують, чи бачити їм легальну маріхуанну (-)
Все залежить від законодавця.Пишіть проект та лобіюйте, як в Нідерландах :
2005.01.27 | ігор мосійчук
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Чи готові Ви на посаді Генпррокурора особисто контролювати розслідування по фаль сиффікації виборів у регіонах ? Чи відомий вам такий факт : мер-комуніст міста Лубни Анатолій Соболев допомагав фальсифікуватти вибори до ВРУ в результаті чого нардепом став ставленик Кучми О.Салмін. Сам став мером у результаті фальсифікації. А у 2004 з допомогою фальсифікацій намагався допомогти Януковичу стати президеентом України .Що робити зціею особою громаді ? Яка можлива роль прокуратури у цій справі якщо Ви обіймете посаду Генпрокурора ?2005.01.27 | Віктор Шишкін
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Щодо питань, пов'язаних з порушенням виборчого законодавства, я вже відповідь надав.А громада повинна бути активною та пам'ятати, що або вона безпосередньо, або хтось інший, при її байдужості, формує органи управління. Робіть висновки.
2005.01.27 | DevRand
Дякуємо Віктору Івановичу за участь в спілкуванні!
Інтернет-конференція на сьогодні закінчена, якщо у вас будуть додаткові запитання - пишіть їх у цій гілці, ми передамо їх Віктору Івановичу Шишкіну для відповіді.2005.07.11 | Иван
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Что думает уважаемый В.Шишкин о коррупции в судах Одесской обл?DevRand пише:
> Віктор Шишкін - відомий український юрист, перший генпрокурор незалежної України, депутат 3-х скликань. Опозиціонер, послідовно боровся проти системи, що створювалась за часів Кучми. Партія УРП "Собор" пропонує Віктора Шишкіна на посаду Генерального прокурора.
>
> Ідея провести конференцію виникла тут
> http://www2.maidanua.org/news/view-list.php3?site=maidan&bn=maidan_free&key=1106603281&trs=-1
>
>
> одна з публікацій з В. Шишкіним:
> http://www.umoloda.kiev.ua/regions/61/113/0/7909/
>
> УВАГА - задавати питання можуть всі бажаючі, навіть незареєстровані користувачі! Просто нажміть лінк "Відповісти" коли читаєте перше повідомлення з цієї гілки
2005.09.26 | Олексий
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Шановний Вiкторе Iвановичу, добридень!Маю до Вас запитання. Я пенсiонер, учасник вiйни, живу за кордоном. Держава позбавила мене права на соцiальний захист у старостi . Причина у тiм, що стаття 92 закону, «Про пенсiйне забезбечення» у протириччi з статтями 46 та 24 Конституцii Украiни. У продовж бiльш трьох рокiв доказую своi права на зароблений кусок хлiба. Пройшов усi гiлки влади. Дiйшов до Европейського Суду з прав людини, але там тисячi таких як я, в тому числi з Украiни. Можливо мого життя не вистачить дiждатись справедливостi.
Запитання. 1). Чи е можливiсть захистити своi права в Украiни. Якщо е, то куди я маю звернутися. Нi Верховний, нi Коституцiйний Суди, а вiрнiше iх Секретарiати, по необгрунтованим причинам вiдмовляють прийняти до розгляду мою справу. Насправдi вони найпершi порушники конституцiйних прав громадян.
2). Якщо я одержу рiшення Европейського Суду, куди я маю звернутися в Украiни?
ДЯКУЮ. З повагою, О. Мирошниченко, Нiмеччина. 26.09.05.
2006.06.26 | Микола Дмитренко
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
Переконаний, що без визнання очевидного факту тотального, лукавого нищення української культури та геноциду її носіїв українців нічого правдивого реального створити неможливо.
З повагою,
ініціатор об"днання українців навколо спільної мети -
як варіант української Програми розвитку "Спільна дія"
Микола Дмитренко
8 050 445 26 26
2007.08.11 | zanyda
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
SOS! SOS! SOS!Сьгодні звернулася до турфірми для купівлі автобусного туру до Черногорії на двох: мене з моїм чоловіком, з яким вже разом щасливо живемо більше 20 років, але без офіційного оформлення шлюбу(з певних причин). Так ось, справа в тому. що я прописана в Києві, а він в Закарпат. обл., хоч працює(має свій бізнес в Києві). І тут ми дізнаємось, що Київське консульство Угорщини оформлює транзитні візи тільки для киян, а для прописаних в Закарпатті є консульство в Ужгороді.!!! Але в Ужгороді я не зможу купити турпутівку з тих само причин!!! Чому ми не можемо поїхати на відпочинок разом?!! Чому прописка, з якою ми стільки боролися, сьогодні для країни ЄЕС стає чинником за яким вирішують пущать чи не пущать навіть транзитом???!!! SOS!!!
2009.07.24 | Василь
Re: Інтернет-конференція з Віктором Шишкіним
чи можна до Вас звернутися колективу редакціїї газети Вперед за допогою? Нас пресує голова райради І.Сікачин Роздільна Одеської області. телефон 0971648765 vales53@mail.ru