МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Інтернет-конференція з Олегом Тягнибоком

11/23/2005 | Sean

Відповіді

 • 2005.11.23 | Englishman

  Графа "національність"

  З Вашого виступу на горі Яворина цього року:

  "Сьогодні ми говоримо, що графа в паспорті - „національність” має бути в обов'язковому порядку введена. Українець має себе відчувати українцем."

  За якими крітеріями Ви пропонуєте визначити національну приналежність людини, і що ви пропонуєте робити з цією інформацією? Чи Ви можете навести приклад будь-якої країни (окрім СРСР) де ця графа б використовувалась?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Графа "національність"

   Шановний Englishman! Кожній людині приємно мати своє ім'я. Чи не так? Ви можете назватись будь яким ніком (в залежності від уподобань), але на звук Вашого прізвища, ім'я, по-батькові Ви обов'язково обернетеся і, мабуть, посміхнетеся. У Вас же є ім'Я? Чому всіх нас, увесь народ позбавили права мати ім'я (думку самого народу, доречі, ніхто навіть не питав)? Відповідаю: тому, що НЕНАЗВАНЕ НЕ ІСНУЄ. У нас вкрали ім'я. Нас позбавляють пам'яті. Нашу мову знищують. Хтось хоче, щоб нас НЕ ІСНУВАЛО.

   Як визначити національну приналежність? А не потрібно визначати. Ми ж чітко зазначаємо: ПОВЕРНУТИ графу в паспорті - "національність" ("Програма захисту українців", http://www.tiahnybok.info/dokumenty_dokument/dokument000088.html). Якщо не у Вас, то у Ваших батьків ще збереглися свідоцтва про народження з відповідною графою. Коли хоча б один з батьків був записаний українцем і Ви себе таким вважаєте, значить Ви - українець.

   Що роби ти з цією інформацією? Задокументована інформація про національну приналежність потрібна передусім самим людям. Можу це авторитетно стверджувати. Особисто провів більш ніж 400 багатолюдних зустрічей практично по всій Україні, обговорюючи пункти "Програми захисту українців". І власне цей пункт є чи не єдиним, який однозначно, без обговорень і пояснень схвалюється як на заході так і на сході. Очевидно, для людей це важливо. Окрім того, цікаво дізнатися: скільки насправді українців, наприклад, у Верховній Раді? А скільки українців серед доморощених мільйонерів і мільярдерів? Скільки серед медіамагнатів? Може для того й забрали графу "національність", щоб ми не знали хто насправді володіє Україною? Перш за все, ми маємо конституційне право на інформацію. А вже потім розберемося що з нею робити. ВО "Свобода", наприклад, вимагає забезпечити пропорційне представництво українців в усіх органах влади.

   Навести приклад будь-якої країни де ця графа б використовувалася? Ізраїль. Цікаво знати, що в цій країні існує особлива норма винятково для представників титульної нації - обов'язкове підтвердження національної приналежності у равинаті. Якщо такого підтвердження немає, - у відповідній графі ставиться прочерк. Щоправда, здається цього року графу "національність" у Ізраїльському паспорті формально відмінили. Але рік народження у паспортах пишеться по різному. Для всіх "нацменів" - за християнським літочисленням, і лише для представників титульної нації - за іудейським. Ви ще не стоїте під посольством Ізраїлю з транспорантом на захист нацменшин? Ні? От і правильно! Кожен має право в своїй хаті встановлювати свої порядки.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.11.24 | MAXIMUS

    Re: Графа "національність"

    Вже десь ми це неоднарозово чули.

    питання:

    1. Скільки провела ваша організація громадських акцій прямої дії з приводу повернення графи національність?

    2. Скільки було зроблено запитів, варіантів законопроектів щодо затвердження національності в графі паспорту?
 • 2005.11.23 | 123

  Яременко, Щокін і "Свобода"

  1. Наприклад - чи поділяєте Ви думку п. Яременка:

  "Українці повинні знати, що інформаційний простір України цілковито в єврейських руках і що всі ми споживаємо інформаційну й духовну продукцію із єврейської ідеологічної кухні Сьогодні треба ставити питання про створення українського телебачення, щоб одержувати не ізраїльську політичну, ідеологічну, культурну дезінформацію чи інформацію сіоністських єврейських центрів у США, а свою, українську. Сьогодні ж сіонізм в Україні має монополію на інформацію під потужний галас про антисемітизм українців."

  2. Чи розглядався варіант блокування (наприклад, на виборах) Вашої партії і партії Щокіна (здається, Українська консервативна партія)? Якщо розглядався -- які, за Вашою оцінкою, перспективи такого варіанту?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: Яременко, Щокін і "Свобода"

   1. Я особисто дуже поважаю пана Яременка. Він є якісним науковцем і справжнім патріотом України. Наведену вами думку Яременка частково поділяю. Інформаційний простір України не лише в єврейських, але й у московських руках. Принаймні мовно він тотально змосковщений. Думаю, для всіх очевидно, що Росія веде перманентну інформаційну війну проти України.

   2. Так, розглядався, зокрема, і варіант блокування з УКП. Але він виявився неперспективним.
 • 2005.11.23 | Н.А.Д.О.

  Псевдонаціоналісти та псевдокомуністи

  Нещодавно в статті "Любити Україну" на сайті "Майдан" було введено поняття "псевдонаціоналісти" та "псевдокомуністи". Це - псевдополітичні сили, які в свій час були штучно створені для того, щоб cіяти ворожнечу в суспільстві. Вони пропонують нереальні, а тому провокаційні проекти: створити «Украину для генетичних украинцев», або повернути «державу робочих та селян» та "реанімувати СРСР". Також їх завдання - дискредитація дійсно націоналістичних та дійсно соціалістичних сил.

  Дуже цікаво Ваше ставлення до такої точки зори.
  Дякую.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: Псевдонаціоналісти та псевдокомуністи

   Дійсно цікаве і актуальне запитання. Просто неймовірні, на перший погляд, речі творяться на наших очах. Комуняки завжди сповідували войовничий атеїзм. Більше того, ще пів століття тому просто фізично знищували св'ященників. Сьогодні вони, виявляється ревні православні Московського патріархату! Чи не чудо? Але мене менше всього цікавить ідейна чистота червоних. Вам справді так важливо розібратися "псевдо-" вони чи "непсевдо-"? Не морочте собі голову. Усі вони належать до одної "партії" - московської п'ятої колони. І всі вони дійсно хочуть реанімувати СРСР. Сподіваюсь, Ви не збираєтесь за них голосувати.

   Ідейна твердість націоналістів мене, природньо, цікавить більше. Тут важливо не зав'язнути у словоблудстві. Уточнимо терміни. Що означає Ваше "Украину для генетичних українців"? Риторичне питання: українці бувають не "генетичні"? Тоді які? Націоналізм завжди визначав націю не інакше як кровно-духовну спільноту. Мутна теорія т. зв. "політичної нації" - це новітнє космополітичне словоблудство. Наочний приклад втілення таких теорій в життя нещодавно відчули на власній шкірі французи. Друге риторичне питання: якщо Україна не для українців, тоді для кого? Невже для монголів? А яка тоді країна для українців? Може Ізраїль? Переконаний, Ви самі здатні відповісти на ці питання.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.11.24 | Н.А.Д.О.

    Re: Відповідь: Псевдонаціоналісти та псевдокомуністи

    Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода" пише:

    Націоналізм завжди визначав націю не інакше як кровно-духовну спільноту. Мутна теорія т. зв. "політичної нації" - це новітнє космополітичне словоблудство. Наочний приклад втілення таких теорій в життя нещодавно відчули на власній шкірі французи. Друге риторичне питання: якщо Україна не для українців, тоді для кого? Невже для монголів? А яка тоді країна для українців? Може Ізраїль? Переконаний, Ви самі здатні відповісти на ці питання.
    Відповідь на це питання я знайшов у справжніх націоналістів давно. Наприклад, в матеріалах Третього надзвичайного великого збору ОУН(б), 1943. Або в роботах Л.Ребета, який відкинув лозунг "Україна для українців" геть. Рекомендую ознайомитися.

    Дякую за відповідь. Мені все зрозуміло.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

     Відповідь: Псевдонаціоналісти та псевдокомуністи

     Пропоную уважніше читати класиків українського націоналізму та всі мої дописи.

     Тоді вам справді буде все зрозуміло.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2005.11.24 | Карась

      Re: Відповідь: Псевдонаціоналісти та псевдокомуністи

      Чи не засміливо?
     • 2005.11.24 | Н.А.Д.О.

      "... уважніше читати класиків та всі мої дописи..."

      > Пропоную уважніше читати класиків українського націоналізму та всі мої дописи.
      > Тоді вам справді буде все зрозуміло.

      Рішення ІІІ-го Надзвичайного Збору ОУН, серпень 1943 р.:
      У лавах ОУН боряться українські селяни, робітники та інтелігенти проти гнобителів, за УССД — за національне й соціяльне визволення, за новий державний порядок та новий соціяльний лад ... За рівність всіх громадян України, незалежно від їх національности, в державних та громадських правах та обов'язках, за рівне право на працю, заробіток і відпочинок.

      Олег Тягнибок, ВО "Свобода", листопад 2005 р.:
      ...скільки насправді українців, наприклад, у Верховній Раді? А скільки українців серед доморощених мільйонерів і мільярдерів? Скільки серед медіамагнатів? Може для того й забрали графу "національність", щоб ми не знали хто насправді володіє Україною?
     • 2005.11.24 | Keymaster

      Класики українського націоналізму

      Цікаво знати, кого Ви зараховуєте до класиків українського націоналізму, а кого - ні.
      Бандеру, мабуть, - так. А Ребета? А Миколу Плав"юка? (Він, до речі, написав і видав мабуть більше, ніж Бандера) А Степан Ленкавський класик чи ні?

      Теж цікаво дізнатись, як Ви розцінюєте розкол між бандерівцями і двійкарями. На чийому боці тоді була правда? І наскільки важливими є їхні політичні розходження для нас сьогодні?

      Дякую
 • 2005.11.23 | Харцизяка

  Доля депутатських запитів про КПУ, ПСПУ, Б..ство

  Чи є новини про долю депутатських запитів щодо конституційності КПУ, ПСПУ, Б..ства?

  Чи готуються позови до суду щодо відповідності подібних утворень і дій їх лідерів та органів Конституції України у разі негативного розгляду запитів?

  Чи вважаєте за потрібне законним чином прореагувати на нещодавні заклики п. Грача :http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=0&key=1131432144&first=&last=

  Чому в ВР носять гроші? (за твердженнями п. Волкова, Диміньського...)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: Доля депутатських запитів про КПУ, ПСПУ, Б..ство

   Дякую за запитання. Усі мої запити на цю тему, як за колишньої, так і за нової влади не дали результату. У відповідь - стандартні відписки про те що "у діях цих політиків немає складу злочину" тощо. Думаю, позови до суду завершаться тим же. Переконався, що червоного упиря звичайними засобами не візьмеш. Тут потрібен осиковий кілок - Закон про заборону комуністичної ідеології в Україні (див. http://www.tiahnybok.info/dokumenty_dokument/dokument000274.html). Так, щоб раз і назавжди. Так, як зробили це в Польщі.

   Чому в ВР носять гроші? Щоб купувати голоси депутатів. Уявляєте, що почнеться коли політреформа вступить в дію і парламент призначатиме прем'єра та кабмін? Верховній Раді необхідне серйозне переливання крові. Інакше гангрена корупції просто знищить країну. Тому раджу дуже ретельно вивчати партійні списки перед голосуванням. І ще одне - бажано не допустити монополії у вигляді трьох, чотирьох партій-монстрів. Ви ж бачите, як гарно можуть між собою домовитися навіть НСНУ і "Регіони".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.11.24 | Харцизяка

    Дякую за відповідь, але спроба звернення до суду має бути

    Спроба має бути. Можливо, це реальніше, ніж прийняття наведеного Вами Закону про заборону КП. Бо прийняття цього закону у ВР проблематично, як показав досвід.
    Кінець-кінцем, мають бути хоч якісь законні підстави для протидії поширенню будь-яких ідеологій ненависті і терору до власного (?) народу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

     Відповідь: Суд

     Дякую, можливо, Ви маєте рацію і на рахунок суду.
 • 2005.11.23 | Євген

  Re: Інтернет-конференція з Олегом Тягнибоком

  Як ви ставитеся до того, що ваші колишні однопартійці сидять зараз за вибух на Троєщинському ринку, а також до того, що ваші однодумці в суботу напали на молодь, яка розходилася після концерту і покалічили людей?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.23 | MAXIMUS

   Re: Інтернет-конференція з Олегом Тягнибоком

   1. Ми чули багато Ваших слушних заяв. Але ми хочем знати,
   де конкретна систематична важка робота вашої організації на місцях?

   2. Які конкретно ви особисто справи довели до кінця?

   3. Маргинез націоналістичного руху - це драма чи трагедія?
   Чи відсутність лідера небалаболки?

   4. Ви розумієте , що попри інтернет - присутність реальної роботи ви не ведете?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

    Відповідь: Діяльність ВО "Свобода"

    На Францівщині члени організації спорядили власним коштом нехитрі подарунки, заїхали до кожного ветерана УПА додому, привітали з Днем Незалежності, зробили кожному герою знимку, видали книжку з цими фото (теж власним коштом) до св'ята Покрови. Львівські "Свободівці" впорядкували могили оунівців, розстріляних нацистами на Янівському кладовищі, зробили стежину. Тернополяни, чернівчани та хмельничани захищають дрібних українських підприємців, які змушені заробляти шмат хліба на базарах, від сваволі влади. Волиняни провели у державному університеті імені Лесі Українки науково-практичну конференцію "Державна мова: соціально-психологічні аспекти функціонування в освітньому, науковому та побутовому просторі". Кияни були співорганізаторами та активними учасниками акцій вшанування героїв Базару. Днівпропетровці захищають українське населення Царичанського району від безчинств нелегальних мігрантів. Запоріжці добиваються недопущення будівництва моста через Хортицю. Цей прелік можна продовжувати до завтра. Краще приходьте до нас, якщо Ви такий активний поза інтернетом. Нам потрібні такі працьовиті руки та розумні голови. Тут Ви отримаєте відповіді на решту Ваших запитань, якщо Вас це справді цікавить.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.11.24 | MAXIMUS

     Re: Відповідь: Діяльність ВО "Свобода"

     Про ті ж самі заходи , що начебто були зроблені вашою організацією кажуть в МНК і В Тризубі, і в ПОРІ (Ж).

     По Хортиці ваших людей не було помічено, не треба привласнювати боротьбу місцевих непартійних громадських організацій собі.

     Скільки Ви запитів зробили по Хортиці? Давайте пригадаєм?

     Для людини , яка претендує на лідера націоналістичного руху, занадто
     приземлені відповіді і прагнення, і маштаби(навіть , якщо половина з вашого звіту правда.

     Тобто Ви отримали мандат, а конкретно для поширення націоналістичного
     руху і ідеї на схід не зробили. А з того що ви окреслили, зробили дуже мало, майжо нічого. Хіба що погрались зі символікою.

     Доведіть чим Ви кращі за інших (Шкіля, Рога, Івченка, Костенка і інших "палких патріотів-націоналістів на словах" в парламенті)?

     я особливої різниці не бачу.

     про вступ кудись і вщось, як в анекдоті.
     Мені моє місце подобається. Я самодостатній .

     Ефективність сьогоднішніх патріот-організацій, тих які рахують себе націоналістичним = 0.

     Активісти Майдану, сайт Майдан, як інтернет - спільнота, набагато більше робить, перетворюючи заклик В РЕАЛЬНУ АКЦІЮ ПРЯМОЇ ДІЇ І СТУКАННЯ В УСІ, телефони, КАБІНЕТИ НА ВЕРХАХ.

     Ви розумієте, що нічого неробінням протягом строку дії мандату Ви не попадете в парламент?
     допускаю що Ви попадете в Львівську міську або обласну раду, якщо стягнете в тей регіон усіх.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

      Відповідь 2: Діяльність ВО "Свобода"

      По Хортиці мною було подано декілька депутатських звернень та пропозиції до проекту державного бюджету України на 2006 рік щодо зміни назви статті "Будівництво мосту в місті Запоріжжя в обхід Хортиці" (тобто, якщо в статті державного бюджету чітко визначено, що будівництво мосту в місті Запоріжжі відбувається в обхід Хортиці, то кожна копійка, витрачена на будівництво моста через Хортицю буде нецільовим використанням коштів, що тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність). Якщо Ви чогось не знайшли на моєму сайті, то це не означає, що воно не було зроблено.
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: про "однодумців"

   Щодо справи вибуху на Троєщині, то наскільки мені відомо, вона знаходиться в касаційному провадженні у Верховному суді.

   І ще – про «однодумців». Про що взагалі ідеться? Хтось десь з кимось побився? І що, на комусь з учасників бійки був напис «Я однодумець Тягнибока»? Чи ви вважаєте мене апріорно винним у всіх сутичках світу? :)
 • 2005.11.23 | Михайло-пластун

  Збут фальшивих доларів державним банком

  Шановний Олег!
  Як на Вашу думку має поводитись народний депутат, коли вся районна прокуратура та міліція Долинського району Івано-Франківської області допомагає збувати фальшиву валюту у великих кількостях через відділення ВАТ "Державний ощадний банк України"? Жінка, яка маючи стійкі переконання про державну та владну справедливість, заявила в міліцію, СБУ, прокуратуру, Національний Банк, Ощадний Банк про злочин який скоїли супроти неї працівники Ощадного Банку України, тепер звинувачується в збуті фальшивої валюти!!! Звичайно, що важко воювати простій людині проти державного банку та цілої низки кримінальних елементів , котрі сидять в прокуратурі та міліції. Тому запитую народного депутата, людини, котра має стійку національну позицію та поважну репутацію серед жителів Прикарпаття, чи може народний депутат дозволити зграї хабарників та криміналітету в погонах, паплюжити репутацію державної влади в очах тих людей, завдяки яким вони отримали свої посади? Я син тієї жінки. Я багато бачив несправедливості, але такого цинічного цькування інтелігентної людини не бачив ще ніколи. Я з вами, Олегу, стояв на сходах Народного Дому в Києві під час Помаранчевої революції. Ви говорили багато гарних слів для львів'ян, котрих запросив Луценко на Європейську площу(до речі мегафон був нашим, пластовим). Хіба ми за таку справедливість боролись під час революції?...
  Чекатиму на Вашу справедливу оцінку в цій ситуації, та, можливо, допомогу...
  Михайло. Львів.
  контактний телефон 8-050-5817635
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь:

   Підготуйте усі відповідні документи і заяви та направте на моє ім'я.

   01008. м. Київ. вул. Грушевського, 5. Верховна Рада України.

   http://www.tiahnybok.info/kontakty.html
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.11.24 | MAXIMUS

    Типова відписка в стилі Яворівського(-)

    В стилі "обличчя немочі" українських нац-демократів
 • 2005.11.23 | Степан

  Re: Інтернет-конференція з Олегом Тягнибоком

  1.Чи буде ваша партія брати участь у парламентських виборах?
  2.Як Ви ставитесь до їдеї блокування Ющенко+Тимошнко?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: Вибори 2006

   1. Однозначно.
   2. Індиферентно.
 • 2005.11.23 | націоналіст

  запитання до Тягнибока

  Пане Тягнибок, на Вашу думку, чи можливе продовження/повторення революції навесні 2006 року?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: чи можлива революція?

   Не тільки можлива, але й необхідна.

   Але не буржуазна, а національна. І головне, щоб вона принесла реальну зміну системи влади.
  • 2005.11.24 | Pensionerka zi Lvova

   Re: запитання до Тягнибока

   Для всієї України важливо, щоб ВО "Свобода" ввійшла до парламенту!
   Прохання до всіх українців допомогти коштами на підтримку виборчої
   компанії цієї справді патріотичної сили в Україні.
   п. Тягнибок, можливо, Ви вкажете якись рахунок ВО "Свобода", навіть пенсіонери зможуть
   перерахувати Вам хоч по одній гривні. Нас багато, і нас не подолати"
   Як говорив колись відомий Говорухін в свій час в своєму фільмі. "Так жить нельзя"!
   Так людям більше жити не можна!
   Гляньте, що робиться на мостиській митниці! Як знущаються , не даючи нашим людям перейти кордон , щоб принести
   своїм дітям кусок ковбаси, бо вона трошки дешевша в Польщі.
   В Україні ми з наших пенсій її зовсім не в змозі купити.
   Ми за Вас! Разом переможемо! Свобода для кожного ! Свобода назавжди!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.11.24 | Pensionerka zi Lvova

    Пенсіонери зі Львова, котрі Вас підтримують чекають відповіді!

    Озвучте рахунок , куди перечисляти кошти для Вашої підтримки,
    так як ми знаємо, що серед Ваших членів тільки трудящі люди, а не мільйонери!
    За Тягнибока! За Свободу для всіх .
   • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

    Відповідь: підтримка

    Щиро дякую Вам за Вашу пітримку!

    Після реєстрації в Центральній Виборчій Комісії та створення виборчого фонду реквізити рахунку Ви знайдете на сторінці http://www.tiahnybok.info/
 • 2005.11.23 | Ярослав

  Ставлення до атеїстів

  Пряме питання:
  Ви за введення до шкільної програми предметів релігійного змісту чи проти?
  Варіантів лише два:
  1. За (увага атеїсти)
  2. Проти (увага віруючі)

  Прямо заявіть свою позицію. Не треба пустопорожніх загравань з електоратом. Не треба уникати прямих відповідей на прямо поставлені запитання.

  З відси випливає друге запитання:
  Ваше ставлення до статті 35 Конституції України? Прошу дати розгорнуту відповідь.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: Християнська етика

   Відповідаю прямо. Я позитивно ставлюся до введення у шкільну програму дисципліни „Християнська етика”. Такий предмет повинен бути. З цього приводу 2 червня на ім'я віце-прем'єрміністра я подав депутатський запит "Про неприпустимість ліквідації викладання „Християнської етики”" (http://www.tiahnybok.info/dokumenty_zapyt/dokument000157.html). Нажаль, запит був проігнорований новою помаранчевою владою.

   Далі. Я шаную Констуцію України. Конституція говорить про відділення церкви від держави, і школи від церкви. Однак викладання релігійної етики ніяк не суперечить Конституції. Адже не ідеться про обов’язкове чи примусове навчання Закону Божого, не йдеться про оголошення якоїсь конфесії державною.

   „Християнська етика” повинна викладатися за згодою батьків. Я, як батько, хочу щоб мої діти вивчали у школі такий предмет. Впевнений, що більшість батьків також не заперечуватиме.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.11.24 | Ярослав

    Мусульмани теж повинні вчити християнську етику

    Одну хвилину, християнство - це релігія. А стаття 35 Конституції чітко говорить, що релігії не місце в школі. Попам - церкви, вчителям - школи!
    Крім того, я як атеїст вважаю релігію великою брехнею, а брехня ЗАВЖДИ аморальна. Отже християнську етику я вважаю аморальною.
    Читали про великий потоп? Як вважаєте морально було топити вашому богу маленьких дітей, на очах у їхніх матерів? Який гріх могли скоїти немовлята в очах Вашого бога?

    Одного разу чоловік вирішив слідувати Божій моралі. Він вирізав всіх сусідів, втопив власних дітей, продав у рабство власну дружину. І дуже здивувався коли священник став йому за це дорікати.
    - Я ж лише слідував Нашому богу
    Після цього священник змінив тему і заговорив про погоду.
    Марк Твен. Листи з Землі.

    Мене не цікавить Ваша облудна мораль. Мою родину також. Мої друзі презирають попівське лицемірство.

    З приводу добровільності вивчення. Не можна факультативно виконувати статтю 35 Конституції України. Вони ОБОВ'ЯЗКОВА до виконання.
   • 2005.11.24 | Ярослав

    Я нє пойнял

    Тут:
    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_pressk&trs=0&key=1132829014&first=1132795621&last=1110664133
    Ви написали буквально слідуюче:
    "Церква ніколи потребувала матеріальної підтримки від держави. Навпаки, при церквах та монастирях є лікарні, школи, притулки."    А тут
    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_pressk&trs=0&key=1132826738&first=1132795621&last=1110664133
    Ви написали:
    "...як батько, хочу щоб мої діти вивчали у школі такий предмет." (Мається на увазі "Християнська етика".

    То й віддавали б, шановний своїх дітей, у ті школи, що при церквах! Навіщо викладати цю єрунду в загальноосвітніх школах? Чи може не при всіх церквах є школи? А як щодо лікарень? Притулків?

    Притча атеїста "Про логіку"
    Запитав у одного „раба божого” таку річ:
    - Чи правда, що твій бог усе знає, все бачить і все чує?
    - Правда, - відповідає той.
    - А на фіга ти тоді ходиш до церкви?
    - Як це на фіга? Щоб помолитися.
    - А дома молитися не можна? Думаєш твій бог тебе тут не почує? Чи може ти вважаєш, що у попів виділений канал, для екстреного зв’язку з богом? А може боги тепер живуть у церквах? Я був у церкві, там немає бога.
    Мовчить, тільки очима кліп-кліп. Правду казав свого часу Остап Бендер: „Вы произошли нет от обезьяны как все нормальные люди, а от коровы – туго соображаете”.


    Чув, про попів, що люблять винце і горілку.
    Чув, про попів, що ходять до повій.
    Чув про попа, що грає у карти на гроші, п’є горілку і любить всіх дівчат без розбору (ну чисто християнською любов’ю).
    Але то мабуть брешуть люди!

    Побудувати церкву коштує дорого. Дуже дорого. Хоча залежить від того яка церква. Кілька десятків тисяч доларів. А може й кілька сот тисяч. Про мільйони не скажу, не знаю.

    Операція для дитини може коштувати кілька тисяч доларів. Зробиш її і дитина буде жити. Виросте, вивчиться. Може стане видатним вченим. А може простою медсестрою. Принесе користь суспільству. Але операцію не зроблять – нема грошей. На будівництво храмів правда гроші є. Але ж то святе. А яку користь приносять суспільству попи? Окрім того, що п’ють горілку (в селі правда, батюшка не гребує і самогоном), грають в карти і ходять до повій?

    Отже задача, скільки дітей повинно померти для того, щоб в Україні „духовність” стала якраз такою, як потрібно попам? Сто? Тисяча? Десятки тисяч? Я не знаю. Кажуть жадність людська не знає меж. А попівська жадоба так і подавно.

    Старенька бабка риється на смітнику шукаючи щоб поїсти. Поряд зупиняється іномарка. З неї вилазить святий отець Поряд Маша, а може і Клава. Мабуть монашка. Хоча з виду, наче несхожа. Ідуть до отця додому. Бабка іде до іншого смітника. Раз на тиждень таких годують при церкві. Але не при кожній.

    Вкрасти у суспільства на мільйон. Віддати йому на одну гривню. Паразит не вбиває свого господаря. Він йому ще потрібен. Це я про глистів. А ви думали що про попів?
 • 2005.11.23 | Ярослав

  Кілька слів про моральність

  Чи повинна держава підтримувати церкви і так звану "духовність", в той час коли у неї не вистачає грошей на ліки для своїх громадян (через що багато хто вмирає). Чи буде моральним витрачати кошти на служителів культу, замість того щоб витратити їх на потреби медицини? І не кажіть, що грошей вистачить на всіх. Не розповідайте мені, що ВО "Свобода" зможе задовольнити всіх, бо всіх обіцяє задовольнити лише повія!
  І ще, що ви маєте на увазі коли використовуєте термін "духовність", бо у нас вчених вже існує аксіома: "Якщо політики говорять про духовність, значить грошей на науку і освіту знову не буде".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.23 | Bogun

   Re: Про заяву президента

   Олег Ярославович, як Ви розцінюєте заяву президента підчас телемосту зі студентами о про російську мову як другу державну(прочитав у газеті "Літературна Україна") і чи змінилося Ваше ставлення після цього до нього.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.11.23 | Bogun

    Re: Соц. опитування

    Олег Ярославович, чи буде ВО Свобода проводити соц. опитування і чи може вже є якісь дані у чисельному чи у відсотковому вигляді про підтримку народом ВО Свободи.
    Дуже прошу відповісти.Дякую.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

     Відповідь: опитування

     Обов'язково і надалі проводитимемо такі опитування. За теперішніми даними ми проходимо 3-відсотковий бар'єр.
   • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

    Відповідь: Про заяву президента стосовно мови

    Моє негативне ставлення до позиції президента стосовно мовного питання сформувалося значно раніше. Вперше насторожився ще під час передвиборчої кампанії. Згадайте, тоді ще кандидат В.Ющенко робив заяви щодо захисту російської мови в Україні, виступав іноземною мовою на Майдані, а також підписав проект указу "Про захист російської та інших мов національних меншин в Україні".

    Його соратники - Іванов(мер Севастополя), Чєрновєцкій(радник), Порошенко(кум) стали авторами законопроектів про другу державну мову - російську.
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: державна підтримка церкви

   Церква ніколи потребувала матеріальної підтримки від держави. Навпаки, при церквах та монастирях є лікарні, школи, притулки. Дай Боже, щоб держава могла так керувати своїми справами, як це робить церква.

   Кошти держава хай направляє на розвиток науки, та програми енергетичної незалежності.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.11.24 | Ярослав

    Хвилиночку...

    Отже, якщо десь бюджетні кошти виділяються на будівництво культових споруд ми маємо право говорити, про те що скоюється злочин? Адже ні для кого не секрет, що маса наших громадян не має змоги отримати повноцінну медичну допомогу. Виходить витрачання грошей платників податків посадовими особами з метою купівлі у попів індульгенції за минулі злочини (типу звання "морального" політика, чиї руки нічого не крали, бо так каже піп, припустимо із Хорунжівки. Лише припустимо!) є відвертим криміналом. І депутат Тягнибок, першим про це голосно почне казати! І буде вимагати повернення грошей у бюджет і переведення їх на більш нагальні статті розходів (медицина, освіта)?
 • 2005.11.23 | Bogun

  Re: Інтернет-конференція з Олегом Тягнибоком

  Олег Ярославович, велике до Вас прохання частише з`являтися на екранах телевізора, як це тільки можливо, бо народу буде більше Вам симпотизувати, якщо буде бачити Вас та чути вас.
  Слава Україні.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповіді: виступи то ТБ та радіо

   Дякую за побажання, я приймаю будь-які запрошення від теле- та радіо- каналів. Але таке враження, що цензура Банкової існує і надалі.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.11.24 | толя дейнека

    а при чому наша ріднесенька Банкова до нашого приватного ТБ?

    може Ви отримали чорну мітку?
 • 2005.11.23 | Муха

  знову про вибори

  Олег Ярославович, як на вашу думку, чому не вдалося сформувати націоналістичний блок для просування до парламенту? Бо не зважаючи на мою симпатію до ВО "СВОБОДА", самостійно ви не здатні набрати прохідний відсоток. Нажаль...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.23 | Муха

   символіка

   Питання щодо символіки. Чому ви відмовились від енргетичного та сильного знаку "Ідея Nації" і замінили його на якісь три пальці? Якщо ви вирішили змінити імідж партії то нехай, але над символікою ви попрацювали поганенько, кумедно виглядає. Чи не варто змінити її?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

    Відповідь: Символіка

    Зате дітям подобається :)

    У всякому випадку Ви її запам'ятали.
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: прохідність Свободи

   Дякую Вам за симпатію.

   В українського націоналізму є багато недоброзичливців – як зовнішніх, так і внутрішніх.Нажаль, їхня «робота» не минула бузслідно...

   З іншого боку – від часу здобуття Україною Незалежності, ліберали та демократи постійно паразитують на націоналістичній ідеї. Для того, щоб почуватись затишно і комфортно в тепленьких кріслах, їм потрібно НЕ ДОПУСТИТИ націоналістичну фракціу в парламент!

   А мусування теми про «непрохідність» націоналістів – це гра їм на руку.

   А тепер - трішки простої арифметики.

   На минулих і позаминулих виборах на своєму виборчому окрузі (всього 3 з половиною райони) я набрав 82 тис. голосів. Тільки у Львівській області 20 районів, а ще є Івано-Франківщина та Волинь, де наші позиції традиційно не менш сильні. Є ще Тернопільщина, Чернівеччина, Хмельниччина, Київ та Київська область. Є, зрештою, Дніпропетровщина, де місцеві аналітики пророкують нам 6 відсотків.

   А тепер підрахуйте - при 70 відсотковій явці прохідний бар'єр буде близько 756 тис. голосів. Ви дісно думаєте, що в Україні не назбирається 800 тис. козацьких нащадків?
 • 2005.11.24 | Gruz

  Націоналізм для Тягнибока, чи для загалу?

  Часом діяльність Тягнибока і Свободи виглядає "заточеною" під майбутні прес-конференції бродських і вітренок. Тягнибок постає саме таким націоналістом, яким його малюють вороги націоналізму.

  Чи не вважає пан Олег, що така позиція чи принаймні її сприйняття загалом, є виходом для нього особисто і, можливо, для партії (певний контингент тих, хто підтримує, завжди буде), але дискредитує націоналізм для загалу? Особливо на перспективу. Бо ціною можливого проходження кількох депутатів є укорінення стереотипів про українсьткий націоналізм.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: націоналізм

   Націоналізм дискредитує хіба що безхребетність, непослідовність та кар'єризм декого з тих, які себе називають націоналістами.

   Коли націоналісти дочекаються похвали з боку вітренок та бродських це вже буде справжнім симптомом біди.
 • 2005.11.24 | Іван (Чернівці)

  Re: Інтернет-конференція з Олегом Тягнибоком

  Пане Олеже, такі питання: 1) Як вигнати ЧФ з Севастополя? Може блокувати кораблі їх у севастопольській бухті?
  2) У Севастополі відставники-офіцери ЧФ приймають українське громадянство та залишаються у Криму і потім, хряпаючи українську пенсію, гребуть Крим до Росії. 3) Як це зупинити і позбавити їх українського громадянства? 4) Хто має відповісти за таких "громадян" україни та зупинити такий московський імперфашизм? 5) Чи вже були звернення у звязку з цим до Президента, або постанови ВР?
  Бажаю Вам, Олеже, обовязково потрапити до ВР у 2006 році та продовжувати боротьбу за українську незалежність!!!
  Прохання: зверніться до Президента, щоб Україна встигла за 2006 рік перейти на синтетичне топливо та газ, бо саме з 2007 року Росія перекупила у Туркменистану весь український газ. Дякую. Слава Україні!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: ЧФ Росії

   Дякую за підтримку!

   З такими патріотами як Ви, ми швидко пустимо ЧФ Росії на металобрухт :)

   Перші кроки вже зроблено:
   http://www.tiahnybok.info/dokumenty_zapyt/dokument000241.html

   Героям Слава!
 • 2005.11.24 | stepko

  Re: Інтернет-конференція з Олегом Тягнибоком

  1. Остані дві держави котрі відвідав Янукович перед виборами минулого року були Iзраїль та Росія. Від великих делегаціїв іноземних спостерігачів фальсификований раунд виборів минулого року чесним визнали тільки спостерігачів з російського CIS-EMO та ізраїльського Iнституту країн СНД. Чи це є фактом що інтересні групе в тих державах мали найбільше користі від злочинної системи Кравчука-Кучми-Януковича ?

  2. Що думаєте про єврейський непотизм? Конкретно про факт тиску на американського президента за амнестію фінансового шахрайника Марк Річа котрий згідно з законами США мав бути засуджиний на більше від 200 років тюрми? Листи писали сотні відомих єврейсьих осіб та організаціїв з галузі політики, культури... Також як оцінюєте що листа особисто писав голова найвідомішої в світі інституції для боротьби з антисемітизмом ADL , та голова найвідомішої інституції памяті голокосту в США US Holocaust Memorial Museum?

  3. Марк Річа називають особою котра зіграла головну роль в побудові тінових схем олігархічного капіталізму на пострадянських теренах, ментором номенклатуре КП/КГБ, тренером та хресним батьком для олігархів. Що думаєте про твердження вбитого американсько-російського журналіста-економика Хлєбнікова (та інших) що після розвалу комунізму старі структури кагебістів залишилися влада в тіні, що контролювали тих олігархів котрі творили ринкову економику, що за це вибрали переважно євреїв (Марк Річ, Березовський, Ходорковский, Абрамович, Могілевич, Рабинович), та що існувала домовленість що олігархи не втручаються в політику, кагебісти в їхні методе побудови капіталізму. Кагебісти отримували кошти, олігархи політичну захист. Марк Річ наводится як фігура котра вчила олігархів як робляться схеми для відмивання грошей. Після Єльціна кагебісти на чолі з Путіном знов при владі. вимагають від найбільших олігархів передати їм тотальну контроль над їхними компаніями та прибутками. Ходорковський, Березовський та Гусинський відчувають небеспеку для себе та фінансують партії котрі не контролюють кагебісти. Абрамович вибирає домовленість з кагебістами (продає їм свої акціі за 9 мільядів доларів! ). ? Наскільки подібні події відбувалися в Україні?

  4. Вже пару років компанія TMR (Total Mark Rich) котру заснував Марк Річ арештує українські літаки компанії Антонов в світі. Компанія TMR стверджує що має контракт на право арешту українського майна, а аналітики стверджують що контракт цілеспрямовано складали з українськими урядовими бандитами для розкрадення державних компаніїв. Коли російська компанія ТНК олігархів Фрідмана та Авена прибрала найбільший нафтопереробний завод в Україні (Лисичанський), компанія TMR почала арештувати українські літаки. При чому цікава справа є що олігарх Фрідман та компанія Марк Річа в Швайцарії мають спілні контакт в іншму бізнису. Що можна зробити ?

  5. Що ви знаєте про народженого в Києві Семьона Могілевича, найнебеспечнічого гангстера в світі? В США його шукає ФРб, а в Україні його повязують з різними кримінальними схемами, бандою Кучми, Рабиновича та купою депутатів ВР. Його богатсво оцінюють на 10-12 мільядрів доларів? Наскільки ця мафія сильна в Україні та хто може з нею боротися?

  6. Яка мета жахливо-перверзних та необгрунтованих творів команди Щокіна? Чи ці примітивні дурниці хтось замовляє та фінансує для дискредитації національної ідеї?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: МАУП

   1. Так.

   2. Нажаль, я не ознайомлений з цією проблемою. Загалом мене більше цікавлять проблеми не євреїв а українців.

   3. Див. пункт 2.

   4. Див. пункт 3.

   5. Це питання до Луценка, Дріжчаного і КО.

   6. Щодо мети та характеру публікацій звертайтеся в адміністрацію МАУП. Я читав праці Яременка, Іллєнка, Улянича та героя України Левка Лук'яненка видані МАУП і вони мені імпонують.
 • 2005.11.24 | pepel

  Декілька питань (але російською)

  Уважаемый Олег Ярославович,

  Несколько вопросов, но на русском

  1. В чем суть криков про "клятих москалів", "окупантів" если это работает только на пользу Наших врагов? Я вижу "лише один привид" такой пропаганды и этот "привид в простирадлі" имеет название, начинающееся с буквы "Ж", обычно употребляемой во множественном числе.
  Я говорю "Наших врагов", т.к. считаю Вас Славянином и уже потом Украинцем (поправте меня, если ошибаюсь - сам я и Славянин и Украинец если так можно сказать :) ).

  2. Согласно (местами истеричным) заявлениям многих борцов за Украину мы БОЛЕЕ 300 ЛЕТ СТРЕМИЛИСЬ К СВОБОДЕ И НЕЗАВИСИМОСТИ от "клятой" Московии и с развалом СССР получили её (УРА!); Мы не хотим в ЕЭП, т.к. боимся создания некоего "надгосударственного органа управления", что есть угроза сувернитету Украины со всеми вытекающими; Заявляем, что мы "позаблокова країна" и т.п. --- НО ТУТ ЖЕ: Украина ЕвроПЕЙСкая страна и нам надо в ЭС, а также в добавок в НАТО. НЕ ЧУШЬ ЛИ ЭТО ВСЕ или ИМЕЕМ ДЕЛО С ОЧЕРЕДНЫМ ПРЕДАТЕЛЬСТВОМ НА ВЫСШЕМ ГОСУДАРСТВЕННОМ УРОВНЕ ЗА АМЕРИКАНСКИЕ ШЕКЕЛИ как это было и с СССР?

  3. Как-то, во время народного сопротивления на Майдане, на 5-м канале давали "интервью" 2 представителя одной из прибалтийских стран (точно не помню из Литвы или Латвии). Они озвучили такой тезис: "Европа очень боится создания сильного Славянского государства на просторах бывшего СССР". Ваша думка з цього приводу?

  4. ЧФ РФ - в чем угроза от присутствия этого флота для полностью отсутствующей национальной безопасности Украины? Мне кажется без присутствия России Украину уже бы "порвали" на мелкие областные княжества, а "человеческое поголовье" сократили бы до минимума для работы на Ж...х плантациях. Ведь даже при такой "сильной и независимой" Украине население ВЫМИРАЕТ по 500-600 тысяч в ГОД.

  Буду признателен за конструктивный ответ хотя бы на один мой вопрос или фразу. Дякую.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Нотатка: Декілька питань російською

   Я повернуся до Ваших питань після того, як дам відповідь на всі питання, поставлені українською мовою.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.11.24 | pepel

    Re: Нотатка: Декілька питань російською

    Згоден :)
 • 2005.11.24 | Ярослав

  З приводу підпалу церкви

  У Києві підпалили греко-католицьку церкву. Як думаєте, це пов'язано з війною за душі і гаманці пастви? Хто з конкурентів міг таке вчинити? Якщо будете приймати ставки, то я б хотів поставити на московський патріархат. Пацани конкретно попереджали про небажаність появи греко-католиків на "своїй" "канонічній" території.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: З приводу підпалу церкви

   В Києві останнім часом відбувається надто багато "конотопських шабашів". Ось і церкви вже почали палити...
 • 2005.11.24 | Sean

  Пане Олеже, чи згодні Ви ініціювати

  подання народних депутатів до Конституційного суду з приводу т.зв. "політичної реформи"?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: Ініціювати подання...

   Я вже це зробив.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.11.24 | Sean

    Пане Тягнибок, а можна

    докладніше, бо це, як Ви розумієте, надважливо.

    Коли, в якому вигляді, хто вже підписавсь тощо.

    Якщо не встигаєте тут, прошу відповісти на sean@maidan.org.ua чи на news@maidan.org.ua

    Це я від імені адмінгрупи сайту Майдан
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.11.24 | ВО "Свобода"

     ЗАВЕРШЕННЯ КОНФЕРЕНЦІЇ

     Sean, ми Вам надішлемо відповідь.

     Прохання закрити конференцію.

     Дякуємо за спілкування.
 • 2005.11.24 | Sean

  Ви не голосували 8-го вересня

  за запровадження недоторканости депутатів місцевих рад:
  http://193.19.152.10:7777/pls/radac_gs09/g_frack_list_n?ident=17668&krit=66

  Що завадило Вам проголосувати "проти"?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: Ви не голосували 8-го вересня

   Це не суттєво. Головне, що мій голос не був відданий "за"
 • 2005.11.24 | Галина

  Re: Інтернет-конференція з Олегом Тягнибоком

  Пане Олеже! Чи збереглися у вас які-небудь документи або речі від вашого діда - борця за волю України Льонгіна Цегельського? І ще одне. Ви не заплямували себе жадобою грошей ані влади. Чим іще могли б пожертвувати заради великої мети - щастя свого народу. І останнє. Ви гніваєтеся на Віктора Ющенка за те, що він не захистив Вас під час виключення з "Нашої України"? Як опісля зєясувалося - незаслужено...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь пані Галині

   Чи збереглися у вас які-небудь документи або речі від вашого діда - борця за волю України Льонгіна Цегельського?
   Так, наша родина зберігає деякі реліквії від Льонгина Цегельського, посла до Віденського сейму, міністра внутрішніх, а згодом закордонних справ Західно-Української Народної Республіки. Нажаль, багато втрачено після численних обшуків КГБ. Особисто для мене найціннішим є сувій з зображенням генеалогічного дерева нашого роду починаючи з XVII століття.

   І ще одне. Ви не заплямували себе жадобою грошей ані влади. Чим іще могли б пожертвувати заради великої мети - щастя свого народу.
   Усім чи треба для перемоги, але сподіваюся, що жертвувати будуть наші вороги.

   І останнє. Ви гніваєтеся на Віктора Ющенка за те, що він не захистив Вас під час виключення з "Нашої України"? Як опісля зєясувалося - незаслужено...
   Не гніваюся - я здатний захистити себе сам. Ющенко ж хай краще захищає українські інтереси.
 • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

  Доброго ранку!

  Доброго ранку!

  Вітаю усіх учасників інтернет-пресконференції, читачів, усіх українців!

  Сподіваюсь, що наше спілкування буде цікавим.

  Наперед вдячний за гострі і принципові питання.

  Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Ігор

   Доброго ранку!

   Шановний Олег, чому Свобода не об'єднується з іншими патріотичними організаціями, наприклад з УНСО ?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

    Відповідь: об'єднання з УНСО

    Єдине УНСО, з яким можливо вартувало б співпрацювати, має проблему з юридичною легітимністю.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.11.24 | Львів

     Тема об'єднання нове

     п. Олеже! Моя пропозиція до ВО "Свобода": об'єднуйтесь зі своїми батьками, яким в 90-роках
     президент Кравчук і К не дали чесно працювати, виховувати своїх дітей,
     обікрали їх, видали їм папірці під назвою "сертифікати" , а самі покрали заводи і фабрики.
     Цей же сумнозвісний Єхануров причетний до цього.
     За свободу для України! За свободу для наших дітей і внуків!
     Ви наша надія. Коли ми ще тільки мріяли про свобідну Україну . а дехто з нас боявся в душі,
     щоб щось не сталося виходити на мітинги, ви писали на асфальтах і на лозунгах : Ми за Драча"
     Може й старші товариші закличуть тепер " Ми за Тягнибока", тобто за "Свободу".
     Слава батькам, Слава Україн!
  • 2005.11.24 | MAXIMUS

   Незручні питання пан Тягнибок уникає(-)

   вже очевидно побіг,
   напевно з понтом, що якась справа і побіг.
   В нікуди.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

    Відповідь: Незручні питання

    Та ні, я ще тут!
 • 2005.11.24 | Микола Гудкович

  Щодо національності. Конкретне питання.

  Доброго ранку!

  Скажіть, будь ласка, якої же я національності, якщо:
  1) батько в мене "чистий" білорус;
  2) мати - дочка азербайджанця та українки.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: Щодо національності

   Спробуйте визначитися самі. В будь-якому випадку ви можете бути патріотом України.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.11.24 | Микола Гудкович

    Re: Відповідь: Щодо національності

    Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода" пише:
    > Спробуйте визначитися самі. В будь-якому випадку ви можете бути патріотом України.

    Спробував, і вийшло, що я білорус/азербайджанець/українець. Мене влаштовує, а паспортисти потім нехай якось із цим пораються...

    Патріотом - я вже є :)

    Бажаю Вам успіхів, Олеже Ярославовичу! Тримайтеся!
 • 2005.11.24 | Keymaster

  "Свобода" й інші націоналістичні формації

  Пане Олеже, яка доля домовленостей, які свого часу підписувала Свобода з іншими націоналістичними формаціями?

  Пам"ятаю, не раз підписувались такі політичні угоди з КУНом, бандерівською і мельниківською ОУН - підійшли вибори, і виходить, що з тих угод нічого крім декларацій не вийшло?

  Як впливає членство у Свободі мельниківця Богдана Червака (якого ми з задоволенням публікуємо на Майдані) на націоналістично-світоглядну лінію Свободи?

  Як з позицій українського націооналіста розцінювати змикання Свободи з Щокіним, у якого в програмі виразно записано створення євразійської імперії? Це треба розуміти, що Свобода погоджується зі створенням євразійської імперії, але з українським домінуванням, чи як?

  Дякую.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: "Свобода" й інші націоналістичні формації

   Пане Олеже, яка доля домовленостей, які свого часу підписувала Свобода з іншими націоналістичними формаціями?

   Пам"ятаю, не раз підписувались такі політичні угоди з КУНом, бандерівською і мельниківською ОУН - підійшли вибори, і виходить, що з тих угод нічого крім декларацій не вийшло?
   Ту угоду фактично було розірвано в односторонньому порядку з ініціативи керівництва КУНу.

   Як впливає членство у Свободі мельниківця Богдана Червака (якого ми з задоволенням публікуємо на Майдані) на націоналістично-світоглядну лінію Свободи?
   Богдан Червак є членом політради ВО "Свободи"

   Як з позицій українського націооналіста розцінювати змикання Свободи з Щокіним, у якого в програмі виразно записано створення євразійської імперії? Це треба розуміти, що Свобода погоджується зі створенням євразійської імперії, але з українським домінуванням, чи як?
   Не журіться, ми не маємо підписаних жодних угод з УКП. "Свобода" - проти будь-яких імперії!
 • 2005.11.24 | Koala

  Як мають себе поводити інші національності?

  Пане Олеже, яке Ваше бачення місця російскої, кримсько-татарської, єврейської та інших громад в тій Україні, яку Ви намагаєтеся побудувати?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: Як мають себе поводити інші національності?

   Чемно.

   Вони мають поважати нашу культуру, знати нашу мову, і дотримуватися наших законів і мати лояльне ставлення до держави.
 • 2005.11.24 | Keymaster

  Наймлявіша конференція на Майдані. Організатори, поясніть

  Організатори, поясніть Олегу Ярославовичу, що відповідати зі швидкістю 200 знаків за п"ять хвилин не можна. Якщо в народного депутата є якісь справи, важливіші від нашого Майдану, то ми проведемо конференцію в інший, зручний для нього час.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Майдан

   Не стріляйте в музикантів - вони грають як вміють.

   Поганий трафік.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

    Відповідь: Не стріляйте в музикантів

    Робимо все можливе.
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: Швидкість набору

   200 знаків за 5 хвилин - це близько 2 знаки за 3 секунди.

   Це під силу пересічному користувачеві, навіть не спеціалісту, який зараз друкує те, що я йому диктую.

   Якщо Ви сумніваєтеся в моїй присутності під час конференції, дайте номер телефону я Вам особисто зателефоную.
 • 2005.11.24 | Вы ходите на Гаверлу с Ющенко. Почему ? (-)

  Re: Інтернет-конференція з Олегом Тягнибоком

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: Говерла-Яворина

   Єдиний раз з Ющенком я був на Говерлі в 2001 році.

   Після цього постійно ходжу на Яворину.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.11.24 | пан Roller

    Вы эалеете об этом?

    Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода" пише:
    > Єдиний раз з Ющенком я був на Говерлі в 2001 році.
    >
    Brgds
 • 2005.11.24 | Ярослав

  Про пріорітети розвитку

  Давайте відверто, грошей на все не вистачить.
  Треба визначати пріорітети.
  Що ж поставить на перше місце народний депутат Олег Тягнибок? Що повинна розвивати країна у першу чергу?
  Будь-ласка не треба списку. Як я казав, намагання задовольнити всіх характерне для повії і для Юлії Володимирівни Тимошенко (принаймі на словах). Один пункт, той що на першому місці. Що це? Наука? Освіта? Армія? Соціальні програми? Духовність (якщо Ви вибрали цей пункт, поясніть, як Ви розумієте слово "духовність")?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: Про пріорітети розвитку

   Національна енергетична незалежність України.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2005.11.24 | Ярослав

    Енергетична незалежність, як її досягти?

    Дякую за відповідь. На сьогоднішньому етапі розвитку - це справді дуже потрібно нашій Державі. Але як досягти енергетичної незалежності?

    Хто буде продавати нам газ і нафту?

    На країни СНД надії немає, вони перебувають під впливом Москви і будуть виконувати її волю.

    Не питаю наскільки це буде дорожче, чи дешевше, тому що Незалежність, за моїм глибоким переконанням ціни немає.
 • 2005.11.24 | націоналіст

  Re: Інтернет-конференція з Олегом Тягнибоком

  Ваше ставлення до рок-гурту КОМУ ВНИЗ?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: КОМУ ВНИЗ

   Я є палким шанувальником КОМУ ВНИЗ ще з часів першої "Червоної Рути". В моєму в авто часто звучить альбом "In kastus".
 • 2005.11.24 | Степан

  Національне питання

  Доброго дня!
  Скажіть, чи може син, наприклад, українця та єврейки, або українця та росіянина бути українським націоналістом?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

   Відповідь: Національне питання

   Може.
 • 2005.11.24 | Ярослав

  То що ж довело націоналістичний рух до маргінесу?

  Зовнішні чи внутрішні вороги? А може провина лежить на самих націоналістах та їхніх лідерах? Може є проблема ідеології. З часів Донцова, Сціборського ідеологія націоналізму фактично і не розвивалася, так, тупцювання на місці, переливання з пустого в порожнє, цитування давно пройденого в різних послідовностях.

  А світ то, пішов в перед. Надворі вже 21 сторіччя. Об'єктивні закони розвитку, так би мовити... Може пора відмовлятися від ідеалізму і вчитися мислити раціонально? Взяти на озброєння діалектичний-матеріалізм. Здається носії цього вчення неодноразово перемагали Українських ідеалістів в минулому. Може пора навчитися перемагати?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Ярослав

   Що особисто Вам не подобається у філософії Карла Маркса? (-)

 • 2005.11.24 | Ковтуненко

  Правий блок

  Пане Олеже, яким ви бачити формат правого блоку? Які партії та організації реально до нього увійдуть? Чи його взагалі не буде?
 • 2005.11.24 | Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода"

  До побачення!

  Дякую за змістовні запитання. За слова підтримки і за критичні зауваження також.

  Бажаю читачам „Майдану” усього найкращого.

  Слава Україні!

  Олег Тягнибок, голова ВО „Свобода”
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Ярослав

   До побачення! Звиняйте, як що не так! (-)

 • 2005.11.24 | Людина

  Re: Інтернет-конференція з Олегом Тягнибоком

  Пане Олеже.

  Прошу Вас замислитись над наступним. Уявіть собі, що сталось диво і завтра всі на Укараїні раптом забули російську і розмовляють та думають україньскою. Ба більше. Те ж саме сталось і в Росії і там також всі розмовляють так само.

  Впевнений, що така зміна НІЧОГО в відносинах України і Росії не змінить, тому що світогляд та поведінка росіян аж ніяк не пов'язана з тим, як саме вони вимовляють слово 'пароплав', а з їх історією та імперьскою ментальністю.

  Тому прошу Вас трохи змінити Ваші пріорітети в політичній боротьбі з
  1. Захист та розвиток україньскої нації та культури
  2. Розбудова демократичного суспільства
  3. ....
  (це, здається, те, що в Вас є зараз), на таке:
  1. Розбудова демократичного суспільства
  2. Захист та розвиток україньскої нації та культури
  3. ....

  Або поясніть мені, тупезному, чому Ви вважаєте, що саме українська мова і т.ін. нам допоможе, на відміну від того, що допомагає німцям, японцям, австралійцям...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.11.24 | Ярослав

   Пан Тягнибок вже пішов, дозвольте я спробую...

   Людина пише:
   > Або поясніть мені, тупезному, чому Ви вважаєте, що саме українська мова і т.ін. нам допоможе, на відміну від того, що допомагає німцям, японцям, австралійцям...
   Тому що без Української мови не існуватиме Української нації. А навіщо неіснуючій нації демократія, успішна економіка і т.д. Щоб чогось прагнути, перш за все потрібно ІСНУВАТИ!


   Людина пише:
   > Пане Олеже.
   > Прошу Вас замислитись над наступним. Уявіть собі, що сталось диво і завтра всі на Укараїні раптом забули російську і розмовляють та думають україньскою. Ба більше. Те ж саме сталось і в Росії і там також всі розмовляють так само.
   >
   > Впевнений, що така зміна НІЧОГО в відносинах України і Росії не змінить, тому що світогляд та поведінка росіян аж ніяк не пов'язана з тим, як саме вони вимовляють слово 'пароплав', а з їх історією та імперьскою ментальністю.
   Якби росіяни розмовляли лише Українською мовою, тоді б вони були Українцями. Власне кажучи, тоді б НЕ ІСНУВАЛО окремо України і окремо росії, а була б одна ВЕЛИКА УКРАЇНА!

   А навіть якби і залишилися дві Держави, то з Українською росією мати справу було б набагато приємніше ніж з тією що є зараз:)
 • 2005.11.24 | Харцизяка

  Зросійщені/космополітичні краї і національна ідея

  Шановний пане Олеже! Я мешкаю в Донбасі. За останні 40 років тут практично не залишилось українських навчальних закладів. Ще в часи "перебудови" мільйонний Донецьк не мав жодної української школи. В області їх також не практично не було. Мої однокласники не вивчали української мови за заявами батьків. Зараз маємо невеликий приріст українських шкіл (маю на увазі саме шкіл, не класів).
  Є проблема із запровадженням мови - розуміють практично всі, але багатьом важко починати говорити, та й мова та куца, хоча в багатьох селах й досі приємно чути українську. Проблема ще й у тому, що за радянські часи і в наступні роки антиукраїнська пропаганда зробила відповідне тло. Слово "націоналізм", а тим більше, український - викликає в більшості алергію, сприймається як крайність, лайка, "рука Заходу", криваві бандерівці... Така позиція часто провокує таку ж крайню відповідь. Це путь в глухий кут.
  Можу сказати, що тут є досить українських патріотів, що розмовляють російською. Молодь залюбки сприймає пісні Тартака, Океану Ельзи, Плачів...

  Що пропонуєте Ви, як представник ВО Свобода і нардеп для виправлення ситуації?
  Чи варто частіше нагадувати гасло українських націоналістів: "Свобода народам! Свобода людині!"
  Чи поділяєте ви ідеї: http://maidanua.org/static/mai/1132350427.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua