МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Інтернет-конференція з Мішелем Дюре

09/26/2006 | Абу
Мішель Дюре - Директор Центру інформації та документації НАТО розповість про офіційну позицію Альянсу щодо розишерення та інтеграції України

Відповіді

  • 2006.09.26 | Пані

    Питання про стратегію

    Сьогодні, з приходом до влади коаліції комуняк, социків та регіоналів, з кожним днем все більш актуальною стає загроза розвитку демократії та побудові громадянського суспільства в Україні, і відкату назад до стану перед помаранчевої революції.

    Чи не вважаєте ви, що ця загроза стала актуальною в тому числі і тому, що євроатлантичні інституції після помаранчевої революції віддали перевагу контактам з офіційними діячами Украни і верхівками політичних партій, а не заохоченню побудови партійних та громадянських рухів знизу, тобто демократичним шляхом.

    Чи усвідомлюєте ви цю помилку і чи збираєтеся ви її виправляти?

    А якщо ні - то чи не була ця позиція насправді усвідомленим дипломатичним варіантом підказки Україні не звертати з класичного авторитарного про-російсько-імперського шляху, де демократична ініціатива знизу є зайвою та шкідливою.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: Питання про стратегію

      Україна та НАТО є стратегічними партнерами з 1997 року, і Україна завжади була важливою до НАТО, так само як і НАТО для України, хоча ми обидві можливо використовували чорнила різного кольору для досягнення наших цілей.

      Країни НАТО висловили своє задоволення рівнем демократії під час двох останніх важливих вибоірв в Україні - виборів Президента та до Парламенту. Ми вважаємо наші відносини особливо міцними та взаємнокорисними. Стосовно питань внутрішньої політики, це питання, яке мають вирішувати українці, а не НАТО.

      Ми очікуємо на продовження Інтенсифікованого діалогу з Україною для виконання Плану дій та щорічних Цільових планів, і в НАТО існує консенсус щодо того, що ми дотримуємося політики відкритих дверей щодо України. Дозвольте нагадати Вам, що НАТО - це альянс демократичних країн, які поділяють спільні цінності і ми усі підтримуємо розвток цих цінностей в Україні.
  • 2006.09.27 | maryana

    НАТО - ГУАМ

    Скажіть будь-ласка чи співробітничає НАТО з ГУАМ як з організацією. Якщо так, то у яких галузях? Чи має намір НАТО пропонувати розширення іншим країнам цієї спільноти, крім України?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: НАТО - ГУАМ

      НАТО не має інституційних звязків з ГУАМ як організацією в цілому, хоча усі країни ГУАМ є учасницями Ради євроатлантичного партнерства (РЄАП), і ми працюємо з країнами ГУАМ у цьому форматі досить ефективно, розвиваючи, наприклад, Плани дій РЄАП проти тероризму.
  • 2006.09.27 | Хома

    Україна - НАТО

    У мене два питання дуже коротких питання, які дуже хотілося б комусь задати.
    1) Навіщо Україні потрібне НАТО?
    і 2) - для мене важливіше
    - Навіщо Україна потрібна НАТО?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: Україна - НАТО

      По-перше, НАТО необхідне самій НАТО. НАТО як органіцація має партнерські звязки зі стратегічними партнерами, такими як Україна та Росія. НАТО не є організацією, яка "вербує" нових членів. У нашій Стратегічній концепції, узгодженій країнами-членами НАТО у 1999 році під час Вашингтонського саміту, ми домовилися, що для європейської безпеки та безпеки євроатлантичного регіону загалом демократична, стабільні та розвинена Україна має величезне значення.

      Україна, у свою чергу, у 1997 році підписала з НАТО Хартію про Особливе партнерство, у якій висловила власну зацікавленість розвивати звязки з Альянсом. Оскільки Україна є частиною Європи, вона логічно є важливою для європейської безпеки. Іншими словами, ми портібні одне одному. Формат відносин залишається у руках незалежної України.
  • 2006.09.27 | студент

    молодіжні програми

    я знаю, що нато фінансує деякі програми перепідготовки військовослужбовців запасу. а чи є у нато якісь молодіжні програми, семінари, літні школи для українських школярів, студентів, аспірантів, взагалі цивільних. і якщо є, то які і де можна про них більше дізнатись
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: молодіжні програми

      Привіт!

      Звичайно, ми маємо програми для молоді, наприклад, разом з іншими країнами НАТО ми підтримуємо проект Альянте, який організовується Молодіжною Атлантичною радою України:

      http://www.project-aliante.org/2006ua/index.php

      Окрім цього, ми також підтримуємо університети, в яких проводимо сезонні академії (літня, зимова тощо), особливо в регіонах України, під час яких студенти політології, міжнародних відносин, журналістики, історії тощо мають нагоду ставити запитання, навіть гострі запитання, різним провідним доповідачам, зокрема, завдяки проведенню відеоконференцій з Брюсселем. Ви можете також відвідати нашу веб-сторніку:

      www.nato.int/ukraine

      де можете знайти дати проведення академій та додаткову освітню інформацію
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.09.27 | Michel Duray

        Re: молодіжні програми

        Хочу додати, що ми не єдина установа, яка займається інформуванням української громадськості щодо НАТО. Наприклад, є також програми Громадської ліги Україна - НАТО, МЗС та Міністерства оборони України
  • 2006.09.27 | Хома

    Ще одне питання

    А навіщо НАТО взагалі розширюється?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: Ще одне питання

      Тому що лише блоки розпадаються, а організації розвиваються. Відповідно до законів природи живі організми еволюціонують. Ми бачимо сьогодні глобалізацію загроз та ризиків, які впливаються на розвиток стратегій у галузі безпеки усіх країн - членів НАТО і не тільки, і вступ до НАТО, яка є епіцентром європейської безпеки, виявився логічним кроком для багатоьх країн Європи.

      Хочу втім додати, що НАТО розширяється також завдяки розвитку партнерства з країнами Середземноморського діалогу, співпраці з країнами Близького Сходу, не кажучи вже про стратегічні партнерства, які ми розвиваємо у рамках Ради Росія - НАТО з Російською Федерацією.
  • 2006.09.27 | Mariposa

    Екологічна безпека

    Які проекти в галузі екологічної безпеки втілює в Україні НАТО? Взагалі чи займається НАТО екологічною безпекою?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: Екологічна безпека

      Дуже дякую за це "зелене" запитання. Звичайно, екологічна безпека є важливим аспектом безпеки населення та країн. У рамках програми "Безпека через науку" НАТО розвинула екологічні програми у багатьох країнах-партнерах. Наприклад, рекультивація земель на колишніх військових обєктах, екологічне спостереження за Чорним морем та якістю води в ньому, оцінка ризиків щодо наслідків Чорнобильської катастрофи з вивченням уроків для майбутнього, а також серед пріоритетів НАТО екологічна безпека та якість водних ресурсів є одними з першорядних.

      Екологічна безпека також є пріоритетною в плані раціонального використання природних ресурсів. Конкретним прикладом екологічного підходу у нашій співпраці у рамках проекту Цільового фонду з питань знищення боєприпасів в Україні є те, що усі процедури знищення обовязково мають відповідати стандартам екологічної безпеки в Європі, і це було однією з нащих вимог.
  • 2006.09.27 | Skeptyk

    НАТО і українці

    Чи чули Ви про останні опитування, які вказують на те, що НАТО не користується популярністю у населення України? Як Ви можете їх прокоментувати? І чи не вважаєте Ви, що Україна ще не готова до інтеграції в євро-атлантичних структур і Янукович у цьому відношенні правий?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: НАТО і українці

      Дякую дуже за запитання! Після майже пяти років в Україні як громадянин Бельгії та представник НАТО я можу Вам твердо сказати, що сутність справжніх обговорень в Україні сьогодні знаходиться в самій країні. Суспільство саме по собі намагається розібратися в питаннях НАТО і не хоче, щоб хтось ззовні вчив, як треба думати. Інформаційні програми не є пропагандою, чи то політичною акцією для Президента або Парламенту.

      Я особисто вірю, що кількість прихильників НАТО наближається до цифри середнього класу (з точки зору купівельної спроможності). В усіх країнах НАТО середній клас становить від 50 до 70 % населення. Тому, я вірю, що реальні економічні реформи, які принесуть заможність і процвітання і збільшать відсоток середнього класу, відіграють важливу роль у цього соціологічному процесі.

      Ніхто серед представників середнього класу в нових країнах-членах НАТО не скаржиться...
  • 2006.09.27 | Skeptyk

    ще питання

    Скажіть будь-ласка у що обійдеться українцям їхнє членство в НАТО?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: ще питання

      Це дуже важливе питання, але у ньому є багато аспектів. Чи буде членство в НАТО коштувати багато пересічному громадянину? Ні. Якби Україна приєдналася до НАТО завтра, вартість "членского квитка" була б мінамальною порівняно з тим, що витратила свого часу Польща, а саме менше 5 гривень з людини щорічно.

      Втім, усі погоджуються, що чимало реформ необхідно провести зараз в Україні, зокрема у секторі безпеки. І на це не впливає питання вступу чи не вступу до НАТО. Ці витрати були б значними у будь-якому разі і, якби я був українцем, я би скористувався можливостями співпраці Україна - НАТО для того, щоб скоротити вартість реформ, вивчаючи, зокрема, досвід країн, які пережили цей процес, як нових, так і старих членів Альянсу.

      Це допоможе зменшити обсяги роботи, уникаючи того, щоб "винаходити колесо" і робити ті ж помилки, які, можливо, ми зробили в наших країнах. Загалом, процес євроатлантичної інтеграці в нових країнах НАТО сприяв підвищенню стандартів життя усіх громадян, про що слід памятати, коли Ви ставите подібні запитання.
  • 2006.09.27 | Mariposa

    Ризький саміт НАТО

    Чи зберігає шанси Україна отримати запрошення на приєднання до ПДЧ на Ризькому саміті НАТО після останніх заяв Януковича? І наскільки відповідають дійсності чутки про те, що негласне рішення не пропонувати Україні ПДЧ в Ризі було прийнято ще в влітку?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: Ризький саміт НАТО

      Ризький саміт - це внутрішній саміт, під час якого не планується зустрічей з нашими стратегічними партнерами, і цей саміт буде присвячено питанням внутрішньої політики НАТО.

      Як неодноразово зазначав Генеральний секретар НАТО, політика відкритих дверей зберігатиметься для України, і серед країн - членів НАТО існує консенсус щодо того, щоб допомгти Україні якомога ефективніше використати можливості Інтенсифікованого діалогу щодо членства.
  • 2006.09.27 | Mariposa

    Спеціалізація

    Я знаю, що в межах Альянсу кожна країна отримує певну спеціалізацію. Наприклад, Угорщина надає для операцій НАТО свій РХБ. Скажіть будь-ласка що це таке і яку спеціалізацію може отримати Україна.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: Спеціалізація

      Дякую за Ваше запитання! Але дозвольте мені сказати, що це так і не так. Військовий потенцаіл надається країнами - членами НАТО Альянсу, а не навпаки. Дозвольте також нагадати, що дві країни НАТО не є членами військової структури НАТО - Франція та Ісландія, яка не має власних збройних сил. Процес формування сил відбувається на основі пропозицій країн НАТО і, безумовно, може статится, що одна з країн має на високому рівні розвиток у певних галузяк. Наприклад, Бельгія у розмінуванні та інженерних військах, Чехія - захист від радіологічної, хімічної та біологічної зброї тощо.

      Щодо України, це було б рішенням Уряду та військового керівництва України запропонувати Альянсу потенціал, який вона вважажає за доцільне для виконання завдань операцій, а не навпаки. Додам, що Україна вже надає НАТО потенціал, якого бракує в багатьох країнах Альянсу, а саме: літаки для стратегічних авіаперевезень. І Україна також має суттєвий досвід миротворчих операцій разом з країнами НАТО. Враховуючи це, перекононаний, що у майбутньому Україна зберігатиме важливий понетціал.
  • 2006.09.27 | Mariposa

    ВПК

    Певні політичні сили в Україні говорять про те, що у випадку приєднання нашої держави до Альянсу, може занепасти український ВПК. Наскільки це відповідає дійсності?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: ВПК

      Дуже актуальне питання. І дуже проста відповідь.

      Помилково повязувати майбутнє ВПК будь-якої країни з членством в НАТО. НАТО як організація визнає внутрішню конкуренцію між ВПК країн Альянсу і не обовязково для жодної з країн Альянсу закуповувати виключно зброю виробництва країн НАТО. 11 країн Альянсу використовують у своїх збройних силах техніку і зброю радянського зразка, деякі підписали контракти на обслуговування та модернізацію з виробником.

      Але слід розуміти, що ринок озброєнь дуже змінився з часу припинення холодної війни. В моїй країні, якщо під час холодної війни у цьому секторі працювали 20,000 працівників, то нині лише 5,000. Технологія просунулася вперед порівняно з потребами широкомасштабних воєнних дій, які сьогодні більше не є доречними. І лише компанії, які мають нові розробки і дослідження можуть конкурувати на цьоому "безпощадному" ринку. Тому, конкуренція та правила ринку є важливим правилом, яке не залежить від жодних військових альянсів.

      З іншого боку, Україна та НАТО у рамках Спільної робочої групи з пиатнь озброєнь розвивають взаємовигідні стосунки, і деякі країни НАТО вже почали переговори з українськими компаніями про спільні проекти. Міжнародна співпраця надає доступ до нових технологій та відкриває нові можливості на ринку. Українські фірми можуть мати доступ до стандартів НАТО, і деякі вже мають, отже можуть пристосувати свій виробничий процес.
  • 2006.09.27 | Mariposa

    Наукові програми

    Які наукові програми здійснює НАТО в Україні?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: Наукові програми

      Україна і НАТО мають давні традиції співпраці у науковій сфері, і Україна посідає друге місце після Росії за обсягами отриманих грантів у рамках Наукової програми НАТО. У 2006 році НАТО підтримала наукову співпрцю з Україною в обсязі до 2 мільойнів євро на різні програми. Ці програми стосуються як організації семінарів та конференцій, так і конкретних проектів досліджень і розробок. НАТО і Україна розвивають наукові програми, виходячи з потреб безпеки. Безпека є основною темою.

      Одним із прикладів проекту, що нині триває, є створення унікального генератора рентгенівського випромінювання в Національному науковому центрі “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України. Інший приклад - програма УРАН, яка забезпечила звязок з Інтернетом для основних вищих навчальних закладів України та доступ до основних світових наукових баз даних, завдяки чому українські науковці мають надійний та необхідний доступ до найостанніших здобутків наукової думки.

      Докладнішу інформацію можна отримати:

      www.nato.int/science
  • 2006.09.27 | mike

    Чи не посилює неприйняття України в НАТО потенціал небезпеки?

    на Заході існує така точка зору - Україна мовляв виявилася socially divided - є частина яка хоче в НАТО є яка не хоче, є ті хто вважають себе європейцями, а є ті хто люблять одну Росію - а насправді просто хочуть назад в Совдепію. З цього роблять висновок що не треба поспішати - хай мовля вони там з собою робируться а потім про членство будемо говорити.

    Чи не бачить НАТО, що в такому підході насправді є велика небезпека -

    соціальна розділеність України в такій ситуації може тільки посилюватися - напруження між тими силами які жадали демократичного прогресу і які розраховавли в цьому на підтримку західних демократій зокрема в форматі НАТО -- та тими якім цього не треба - буде тілки посилюватися та ставати більш відчайдушною, агресивнішею мабуть.

    З іншого боку, російський авторитаризм - а відтак волюнтаризм в зовнішній політиці - в питаннях регіональних конфліктів та енергетики - теж буде посилюватися, регіональний сепаратизм який розвивається під маскою ісламізації в самій Росії посилюватися - та зрештою вся неприйнята в Європу Східна Європа стане джерелом такої некерованої небезпеки, що комунізм НАТО буде згадувати з ностальгією.

    Чи розглядає НАТО такий песимістичний сценарій як імовірний в разі невступу України в НАТО?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: Чи не посилює неприйняття України в НАТО потенціал небезпеки

      Дякую за Ваш коментар та за запитання. НАТО зацікавлена у стабільних та прогнозованих відносинах зі своїми стратегічними партнерами, і ми підтримуємо у форматі Україна - НАТО та на двосторонньому рівні виконання реформ в політичній, економічній, судовій, військовій та безпековій сферах, які у разі їхнього виконання, стануть надійною основою запобігання нестальності.

      На персональному рівні я можу сказати, що членство як таке не є метою, але наближення до стандартів, які дозволять претендувати на членство, виристовуючи найбільш придатні для цього інструменти, як я вже казав раніше.
  • 2006.09.27 | Тетяна

    Re: Інтернет-конференція з Мішелем Дюре

    Шановний п. Мішель, я навчалась в Літній Академії НАТО у Симферополі в 2004 р. При отриманні сертифікату Ви сказали про те, що за успіхи Ви мене і ще декількох осіб запрошуєте поїхати до Брюселю. Однак до цього часу жодних дій з приводу реалізації нашої поїздки з Вашого боку не було зроблено. Чому? Невже за 2 роки не можна було організувати цей захід? Це при тому, що щорічно певна група студентів з Академії оборони їздить на тиждень до цьго міста. Я вже була не раз в країнах Європи. І в Брюсель я поїду "без НАТО". Справа в іншому, якщо на такому рівні НАТО не виконує своїх обіцянок, то, про що можна говорити на міждержавному рівні?
    Дуже дякую.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: Інтернет-конференція з Мішелем Дюре

      Я звяжуся з організаторами академії і дізнаюся, чому так сталося.
  • 2006.09.27 | Свiдомий

    Питання про iнформування населення

    Яким чином проводиться iнформування громадськостi в Українi про роль, цiлi та завдання НАТО? Наскiльки масшатбними та ефективними є такi заходи? Якими є подальшi плани щодо продовження цiєї роботи?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: Питання про iнформування населення

      Дякую за запитання. Я розумію Вашу зацікавленість. Існує багато діячів у цій сфері, і ми усі погоджуємося в одному принициповому питанні: в Україні бракує інформації щодо НАТО.

      Щодо Альянсу, Центр інформації НАТО існує в Україні вже понад 9 років. Наша мета не в тому, щоб переконувати населення України у необхідності вступу. Ми слугуємо джерелом інформації і підтримуємо виконання конкретних проектів. Ми дуже раді, що в Україні розвивається справжній дебати, як я вже сказав раніше, і ми намагаємося його супроводжувати та допомагати усім задіяним в цьому процесі втілювати інформаційні проекти, але, звичайно, ми не можемо бути Міністерством освіти в Україні щодо НАТО, це роль Уряду.

      Ми співфінансуємо, підтримумуємо або сприяємо близько 50 заходам щороку в усіх регіонах України. Особливо важливим є надання інформаційних ресурсів неурядовому сектору, як, наприклад, членами Громадської ліги Україна - НАТО, хоча вони розвивають власні ідеї. Конкретніше, ми сприяємо участі експертів НАТО у багатьох заходах, організовуємо відеоконференції, розсилаємо публікації українською та російською мовами тощо. Щодо наших планів, будь ласка, читайте:

      http://www.nato.int/docu/other/ukr/plan-act-ukr.htm
  • 2006.09.27 | Тетяна

    НАТО - країни Чорноморського регіону

    Шановний п. Мішель Дюре, чи володієте Ви інформацією про те, якою є офіційна позиція НАТО щодо співробітництва країн в рамках Чорноморського Форуму за діалог та партнерство та можливостей взаємодії НАТО з країнами Чорноморського регіону, які є учасницями цього форуму? Дякую.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: НАТО - країни Чорноморського регіону

      Безпека у Чорноморському регіоні є важливою складовою безпеки на євроатлантичному просторі. Країни, що межують через Чорне море, є або країнами НАТО, або стратегічними партнерами Альянсу, і НАТО завжди заохочувала діалог між партнерами, що сприяє миру і стабільності.

      Наскільки мені відомо, це питання вивчається у рамках всже існуючих механізмів, таких як Рада євроатлантичного партнерства та програма "Партнертсво заради миру".
  • 2006.09.27 | spy

    Чи готовий український сектор безпеки до сучасних загроз?

    Чи готовий український сектор безпеки до сучасних загроз - зокрема міжнародного тероризму? Чи планує НАТО реально співпрацювати з Україною в цій галузі?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: Чи готовий український сектор безпеки до сучасних загроз?

      Dear Spy,

      Я скоріше поставив би це запитання (його першу частину) українським органам влади.

      Щодо другої частини, Україна та НАТО розвивають вже багато років активну співпрацю у боротьбі з тероризмом, а також в обміні досвідом у галузі реформ, які є необхідними у секторі безпеки. Окрім цього, Україна невдовзі братиме участь в одній з найбільш масштабних антитерористичних операцій "Активні зусилля" на Середземноморї з корветом "Луцьк". Це свідчить про готовність та спроможність України діяти сумісно з військами НАТО у складній операції з підтримання безпеки та протидії тероризму. До того ж, Україна є надзвичайно активною учасницею виконання Плану дій РЄАП проти тероризму.
  • 2006.09.27 | Олександр Попов

    Питання

    Шановний пане Дюре, як на Вашу думку: чи не спричинене сьогодняшнє падіння рівню підтримки ідеї євроатлантичної інтеграції громадянами України тим, що обрана стратегія та тактика пропаганди атлинтичної ідеології, переваг інтеграції, стандартів НАТО, які стосуються не військових аспектів виявились помилковими і непридатними для українського суспільства з високим рівнем пост-радянського сприйняття НАТО? Інформаційні стенди,які ніхто не бачить, круглі столи, про які ніхто не чує і матеріали яких не розповсюджуються, чисельні "громадські" організації на підтримку НАТО, які тільки споживають гранти, а безкоштовні брошюри - це взагалі чудовий засіб для тих, хто їх друкує, поповнити свої гаманці євро-валютою.
    Чи не час переходити до інших методів та проектів, зокрема до тих, про які Вам розповідала народний депутат Руслана Лижичко? Якщо "так", то як Ви бачите практичне втілення проекту "Дізнайся про НАТО сам", хоч би пілот-проекту?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: Питання

      Шановний Олександре,

      Я цілком погоджуюся з тим, що Україна має сама виробити інформаційну програму щодо НАТО із використанням нових підходів (навіть якщо підходу "диких танців":-)

      Слід розуміти, що протягом останніх дев’яти років інформування громадськості щодо НАТО часто було предметом інтересу та контролю, а також недовіри, з очевидних причин.

      З нашого боку, ми намагалися, враховуючи наші обмежені ресурси, створити інструменти доступу до інформації, використовуючи методи та можливості, що були нам доступні на той момент. Уявлення та творчий підхід - ось майбутнє. Особливо для молодого покоління. Безпека та НАТО - це не монополія чиновників і досвідчених політиків. Це також надбання для молодого покоління і справа його вибору.

      Ми справді отримали проект під назвою "Дізнайся про НАТО сам", і ми вивчаємо, яким чином ми могли б об’єктивно бути джерелом інформації для цього проекту, як і для будь-якого іншого, що сприяє вільним і відкритим обговоренням з питань безпеки серед українців. Гей-гей-гей!!
  • 2006.09.27 | Тетяна

    фінансування інформаційної кампанії

    Відомо,що НАТО сприяє проведенню інформаційній кампанії з питань взаємодії окремої країни з НАТО в кожній державі, яка прагне стати членом Альянсу. Скільки виділяє НАТО щорічно Україні для проведення інформаційних заходів та скільки приблизно необхідно Україні витрачати на подібні заходи за взірцем, наприклад, Румунії та Болгарії?
    Як розподіляються кошти і кому вони видаються, окремим організаціям або спочатку державним структурам?
    Слід зазначити, що в бюджеті України, як мені відомо, таких витрат не передбачено, а наступного року їх точно не буде зазначено (за умови сучасної урядової політики).
    Отже, і НАТО вічно не буде давати гроші, і Україна не збирається на таке витрачати. Таким чином громадська думка і надалі залишатиметься негативною шодо вступу до НАТО через відсутність "тверезої" інформації.
    Що ж будемо робити далі, п. Мішелю?
    Дякую.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: фінансування інформаційної кампанії

      Дуже важливе запитання. Нелегко назвати точну цифру, оскільки інформаційні ринки в різних країнах - Румунія, Болгарія, Україна, - різні. Інформаційний простір також свій у кожній країні. Політика НАТО в інформаційній сфері в країнах-членах полягає в тому, що кожна країна визначає свою інформаційну стратегію.

      Я би сказав, що успішна кампанія не обов’язково потребує багато коштів. Скоріше, це питання гнучкості, політичної волі та консенсусу.

      Знову-таки, це має бути рішення України та українського суспільства "підживлювати" дебати, брати відповідальність за ідеї і бути креативним в тому, щоб знаходити додаткові джерела фінансування. Ці ресурси, я переконаний, можна знайти, але для цього необхідно лобіювання та добре продуманий підхід. Я не вірю, що це нормально постійно чекати грантів ззовні, коли ми говоримо про питання внутрішнього розвитку.
  • 2006.09.27 | Віктор

    НАТО і Афганістан

    На яких правових підставах війська НАТО знаходяться в Афганістані?
    Якщо НАТО демократичний блок і країни, які в нього входять теж є демократичними, то вони повинні діяти правовими методами. Чи я помиляюся?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Michel Duray

      Re: НАТО і Афганістан

      Міжнародні сили сприянн безпеці (МССБ)під проводом НАТО в Афганістані - це "добровільна коаліція", розгорнута відповідно до резолюцій Ради Безпеки ООН № 1386, 1413, 1444, 1510, 1563, 1623. Ця операція цілком відповідає нормам міжнародного права.
  • 2006.09.27 | Тетяна

    Вплив НАТО на українсько-румунські відносини

    Шановний п.Мішелю,
    чи є у НАТО можливості вплинути на вирішення суперечок, що існують в українсько-румунських відносинах? Якщо так, то, будь ласка, визначте основні.
    Дякую.
  • 2006.09.27 | Тетяна

    Хто ближче до вступу в НАТО: Грузія або Україна?

    Шановний п.Мішелю,
    на Вашу думку, яка країна швидше вступить в Альянс: Україна чи Грузія? Чому?
    Дякую.
  • 2006.09.27 | Тетяна

    Чи є нова політика НАТО щодо Чорноморського регіону?

    Шановний п.Мішелю,
    чи розробило НАТО нові підходи щодо взаємодії Альянсу з країнами Чорноморського регіону?
    Дякую.
  • 2006.09.27 | Тетяна

    НАТО - ОЧЕС

    Шановний п. Мішелю,
    чи є у НАТО конкретна стратегія щодо взаємодії з ОЧЕС у сфері безпеки?
    Дякую.
  • 2006.09.27 | Віктор

    НАТО і інформаційна пропа

    Українці не хочуть до НАТО.
    Але НАТО і уряд виділяє гроші для інформування українців про діяльність НАТО (що насправді є маніпуляцією і навязуванням). Чи не здається вам, що це є проявом слабкості НАТО і першою ознакою не тільки втрати "захопленням" від НАТО у світі, а й підтвердженням розуміння розходження між принципами, які пропагує НАТО і діями НАТО у світі?
    Що це означає, що дії і принципи НАТо, які воно сповідує різняться і це українці розуміють, і тому не хочуть вступати до НАТО, і відповідно засуджують НАТО?
  • 2006.09.27 | Тетяна

    Офіційна позиція НАТО щодо подій в Угорщині

    Шановний п.Мішелю,
    якою є офіційна позиція Альянсу щодо останніх подій в Угорщині?
    Дякую.
  • 2006.09.27 | Віктор

    НАТо і Україна

    Чи може таке бути, що українці виступають проти вступу до НАТо як раз тому, що мають достатньо інформації про діяльність НАТо у світі і про основні принципи які НАТо сповідує, а не через відсутність інформації про НАТО і його діяльність як ви говорите і говорить наш уряд.
    Будь ласка. Скажіть ТАК чи НІ.
  • 2006.09.27 | Віктор

    Україна і НАТО

    Чому якщо українці не хочуть вступати до НАТо, то їх треба інформувати про НАТО?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.09.27 | Віктор

      НАТО і тероризм

      Яким чином НАТО збирається побороти міжнародний тероризм?
      І чому досі немає ніяких конкретних успіхів в цьому питанні?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.09.27 | Віктор

        НАТО

        Чому після 1991 року НАТО захотіло перетворитися з воєнної організації на військово-політичну?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.09.27 | Віктор

          НАТО і США

          США порушує норми міжнародного права і власні закони: катує і незаконно утримує вязнів у секретних вязницях. Це навіть офіційно визнав президент США.
          Питання.
          Які заходи проти США будуть вчиненні в рамках НАТО за такі антидемократичні дії?
  • 2006.09.27 | Тетяна

    Сутність політики НАТО

    Шановний п.Мішелю,
    мені здається, що нова глобальна стратегія НАТО є лише реалізацією геополітичної місії США, інтересів цієї супердержави?
    А що Ви думаєте з приводу цього питання?
    Дякую.
  • 2006.09.27 | Свiдомий

    Питання про зрив цьогорiчних навчань в Росiї

    Яким чином Мiнiстерство оборони Росiйської Федерацiї аргументувало вiдмову вiд проведення цьогорiчних спiльних антитерористичних навчань з НАТО в мiстi Псков?
  • 2006.09.27 | Майдан-ІНФОРМ

    прохання не ставити нових запитань

    Інтернет-конференція продовжується, але у зв*язку з браком часу прохання не ставити нових запитань
  • 2006.09.27 | Абу

    Щиро дякуємо п. Мішелю Дюре за участь

    в Інтернет-конференції. На жаль, за браком часом п. Дюре не зможе відповісти на всі запитання.

    Дякуємо всім за участь, до зустрічі!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".