МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Інтернет-конференція з директором Ґьоте-Інституту Маріон Гаазе

11/09/2006 | Абу
Інтернет-конференція з директором Гете-Інституту п. Маріон Гаазе

В п’ятницю 10 листопада о 14.00 на сайті «Майдан» відбудеться Інтернет-конференція з Директором Німецького культурного центру Ґьоте-Інститут в Києві пані Маріон Гаазе.
Коротка біографічна довідка:
Пані Маріон Гаазе вивчала германістику та історію в Берліні.
З 1980 року працює в Ґьоте-Інституті. З того часу їй довелось працювати в таких німецьких містах як Берлін, Бремен, Франкфурт, Бухарест, знову Франкфур.
Починаючи з 1996 року – очолювала Ґьоте-Інститути у таких містах як Анкара (Туреччина), Стокгольм (Швеція), Париж (Франція).
З жовтня 2005 року – директор Ґьоте-Інституту в Україні.

Пані Гаазе відповість на питання про українсько-німецькі культурні зв’язки та нову програму заходів Ґьоте-Інстуту в Києві на листопад-грудень 2006 року, з якою ви можете ознайомитись на Форумі «Європейський Клуб» (а саме тут http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_euro&key=1162942651&first=1162943844&last=1160177532).

В прес-конференції також візьмуть участь заступник директора Ґьоте-Інституту керівник мовного відділу пан Вернер Вьолль і директор бібліотеки/інформаціїйного центру пані Реґіна Ангут-Фрам, які розкажуть про освітні програми та можливість доступу до німецькомовних ресурсів в Україні.

Відповіді

  • 2006.11.10 | arkhe

    семінар для викладачів

    Доброго дня, пані Маріон
    У програмі заходів Вашого закладу, опублікованому на сайті "Майдан", зазначено, що на кіносемінар в рамках Німецько-французького єлисейського проекту для викладачів німецької мови, і вказано, що вхід по запрошенням. Скажіть будь ласка як на нього можна дістати запрошення.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.10 | Маріон Гаазе

      Re: семінар для викладачів

      Запрошення уже розіслані. Ґете-Інститут має намір на початку 2007 року організувати ще один семінар на цю тематику. Всі зацікавлені можуть звернутися до відділу "Педагогічна кооперація з німецької мови" (Лариса Аццоліні, тел. 496-12-86, pv-sb@kiew.goethe.org)
  • 2006.11.10 | ніка

    мовні курси

    скажіть будь ласка чи проводить ваша установа мовні курси, якщо так то як на них можна потрапити і скільки це коштує
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.10 | Вернер Вьолль

      Re: мовні курси

      Ґете-Інститут пропонує курси вивчення німецької мови як іноземної на всіх рівнях підготовки. Заняття проводяться в двох навчальних корпусах: на вул.М.Раскової і на вул.Волоській. Наразі на курсах Ґете-Інституту займаються майже 1600 слухачів. Ми викладаємо за комунікативними методиками з посиленою активністю слухачів. Це означає, що слухачі повинні активно брати участь в навчальному процесі. Саме слухачі знаходяться в центрі навчального проесу, а не викладачі.
      До січня можна ще зареєструватися для навчання в наступному семестрі. Для цього необхідно зателефонувати за номером 496-97-85, або ж особисто звернутися до пані Віти Кравчук. Увага! Наші курси користуються високим попитом, тому ми рекомендували б Вам заздалегідь подати заявку для відвідування курсів.
      Вартість навчання на курсах (90 академічних годин по 45 хв.) складає 170 євро, для студентів – 140 євро. Вартість позачергового запису на курси (від фірм, підприємств та організацій) складає 280 євро.
      Детальніша інформація:
      http://www.goethe.de/ins/ua/kie/lrn/kur/ukindex.htm

      У нас можна скласти такі іспити на сертифікат Ґете-Інституту:
      Start Deutsch 1: 40 євро (стандартна вартість), 30 євро (для відвідувачів курсів)
      Start Deutsch 2: 40 євро (стандартна вартість), 30 євро (для відвідувачів курсів)
      Zertifikat Deutsch: 50 євро (стандартна вартість), 40 євро (для відвідувачів курсів)

      Zentrale Mittelstufen Prüfung: 70 євро (стандартна вартість), 60 євро (для відвідувачів курсів)
      Zentrale Oberstufenprüfung: 100 євро (стандартна вартість), 70 євро (для відвідувачів курсів)

      В кінці грудня в Ґете-Інституті можна отримати консультації щодо іспитів.
      Для складання іспитів можна записатися з 19 до 21 грудня 2006 року.

      Детальніша інформація:
      http://www.goethe.de/ins/ua/kie/lrn/prf/ukindex.htm
  • 2006.11.10 | nightly

    Сучасний танець

    Як можна потрапити на воркшопи з сучасного танцю?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.10 | Маріон Гаазе

      Re: Сучасний танець

      Бажаючі можуть записатися на воркшоп. Умови участі, розклад та інформація про хореографа – в Інтернеті за адресою www.freedance.org.ua
  • 2006.11.10 | nightly

    maryana

    Скажіть будь-ласка якого роду діяльністю займається Ваша установа в Україні та які проекти реалізовує? Чи надаєте Ви підтримку для проведення конференцій в Україні? Якщо так, то яких саме?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.10 | Маріон Гаазе

      Re: maryana

      Проекти Ґете-Інституту в Україні

      Ґете-Інститут
      - організує німецько-українські заходи у сфері культури (зокрема танець, театр, кіно, виставки, музика, актуальні теми)
      - проводить курси німецької мови в Ґете-Інституті в Києві й інших містах України, а також приймає іспити
      - організовує програми підвищення кваліфікації для викладачів німецької мови, допомагає в доборі навчальних матеріалів і прийманні іспитів з німецької мови як іноземної
      - інформує про культурне й суспільне життя Німеччини, утримує бібліотеку в Ґете-Інституті в Києві, а також 4 читальних зали – в Донецьку, Харкові, Львові й Одесі

      Ґете-Інститут позиціонує себе як ініціатор та організатор, проте не має можливості виступати суто спонсором. Фінансування конференцій можливе лише в тому разі, якщо Ґете-Інститут є співорганізатором.
  • 2006.11.10 | Lena

    Перепідготовка військових

    Розкажіть будь-ласка про програму перепідготовки українських військових, яку Гете-Інститут здійснює разом з НАТО
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.10 | Вернер Вьолль

      Re: Перепідготовка військових

      Ґете-Інститут у тісній співпраці з НАТО вже багато років пропонує інтенсивні курси для колишніх офіцерів української армії. Ці курси проходять як у Києві, так і в інших містах України. В наступному році ми організуємо по одному курсу в Києві (квітень – червень 2007 р.), у Львові (вересень 2007 – січень 2008) та Сімферополі (вересень 2007 – січень 2008). Після завершення курсу слухачі можуть скласти іспит «Start Deutsch 2» або іспит на сертифікат. Курси фінансуються НАТО і пропонуються колишнім українським військовим безкоштовно.
      Детальна інформація у пана Вьолля й пана Бердникова (496-97-85).
  • 2006.11.10 | олександра

    Концерти німецьких ансамблів

    Скажіть будь-ласка чи планує Гете-Інститут найближчим часом запрошувати німецьких артистів і які музичні заходи ми можемо очікувати?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.10 | Маріон Гаазе

      Re: Концерти німецьких ансамблів

      На весну й початок літа 2007 року заплановано масштабні заходи: наприклад, Ґете-Інститут знову проведе фестиваль німецького кіно, запросить танцювальний колектив на фестиваль сучасного танцю в Дніпропетровську, а також заплановано джазові концерти. На початку 2007 року ви зможете дізнатися більше про ці заходи та їхніх учасників на нашій веб-сторінці.
  • 2006.11.10 | ida

    Навчання в Німеччині та іспити

    Скажіть будь-ласка чи займається Ваша організація поширенням інформації про навчання в Німеччині. Чи обов'язковим є знання німецької мови? Які іспити з німецької треба складати, як, де, коли і скільки це коштує?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.10 | Реґіна Ангут-Фрам

      Re: Навчання в Німеччині та іспити

      У бібліотеці є довідкові видання до теми «Навчання в Німеччині», які надаються в користування відвідувачам. Проте майже всі ці довідники видано німецькою мовою.
      Детальну інформацію можна знайти на веб-сторінці Німецької служби академічного обміну (DAAD) в Україні http://www.daad.org.ua/index.htm німецькою й українською мовою.
      Можна також отримати особисту консультацію в лекторів DAAD, що працюють в Україні.
      У день відкритих дверей Ґете-Інституту в Україні 10.12.2006 можна відвідати стенд DAAD.
    • 2006.11.10 | Вернер Вьолль

      Re: Навчання в Німеччині та іспити

      У нашому відділі освітньої кооперації з німецької мови в будь-який час можна отримати інформацію про навчання в німецьких університетах. Вже тепер ми щороку організовуємо в Ґете-Інституті один або два великих інформаційних заходи спільно з DAAD й Посольством ФРН. На цих заходах ми інформуємо про можливості й умови здобуття вищої освіти в Німеччині. Можливі також індивідуальні консультації. Перший такий захід відбувся 29 вересня 2006 р. в Ґете-Інституті в Києві й мав великий успіх. Майже 200 осіб завітало до нас, щоб поставити свої питання.
      Щоб навчатися в Німеччині, необхідно скласти або Центральний іспит вищого рівня Ґете-Інституту або іспит «TestDaF». Іспит «TestDaF» можна скласти в педуніверситеті ім. Драгоманова. Інформацію про іспит «TestDaF» можна отримати за тел.: 239-30-84 (педуніверситет ім. Драгоманова) або безпосередньо в пані проф. Іваненко (swetlaiw@i.com.ua).
  • 2006.11.10 | fghjkl

    Доступ до ресурсів

    Доброго дня! Мені дуже хотілося б дізнатись чи можуть українські науковці отримати доступ до ресурсів Вашого центру, зокрема до бібліотеки, якщо так то за яких умов? Дуже дякую
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.10 | Реґіна Ангут-Фрам

      Re: Доступ до ресурсів

      Бібліотека Ґете-Інституту в Україні принципово відкрита для всіх зацікавлених – а отже також для науковців.
      До бібліотеки слід звертатися особисто.
      На сьогодні в бібліотеці для науковців встановлено платню за взяття матеріалів на абонемент у розмірі 15 грн. на рік. Для особливих категорій користувачів (студентів, бібліотекарів, викладачів німецької мови) ця платня становить 10 грн. Проте ці тарифи має бути підвищено на початку 2007 року.
      На абонемент видаються всі види матеріалів – книги, компакт-диски, відеокасети, DVD та CD-ROM’и.
      Каталог можна переглянути на нашій веб-сторінці:
      http://buch.goethe.de/cgi-bin/acwww25/gk01.pl?Ort=kie
      Детальну інформацію про умови видачі на абонемент див. тут:
      http://www.goethe.de/ins/ua/kie/wis/bib/aus/ukindex.htm

      Хто не мешкає в Києві, може спробувати отримати матеріали через проект «Заочний абонемент (Україна)», який наразі апробується в 10 містах України.
      Детальну інформацію про проект «Заочний абонемент» німецькою й українською мовою можна знайти тут:
      http://www.goethe.de/ins/ua/kie/uk1812856.htm

      Будемо раді почути Ваші побажання й ініціативи!
  • 2006.11.10 | Marko

    Re: Інтернет-конференція з директором Ґьоте-Інституту Маріон Гаазе

    Коли українські співробітники вашої установи почнуть вітати відвідувачів українською мовою?
    Минулого року я хотів дістати іноформацію про діяльність Інституту Гьоте в Києві. Хоч я звертався українською, Ваші секретарка та бібліотекарка принципово розмовляли зі мною російською, що є чужинецькою мовою в Україні, де державною є українська. Маю сумнів, що українські викладачі ваших курсів пояснюють німецьку граматику українською мовою. Чи такий стан- це недогляд керівництва (воно не вимагає знання мови країни перебування), чи імперська позиція зневажати мову молодої сувереннної держави?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.10 | Маріон Гаазе

      Re: Інтернет-конференція з директором Ґьоте-Інституту Маріон Гаазе

      Всі українські співробітники Ґете-Інституту володіють трьома мовами, це означає, що вони розмовляють українською, російською та німецькою. Як правило, вони відповідають тією мовою, якою до них звертаються відвідувачі та партнери. Проте, може трапитися і таке, що співробітник в попередній розмові розмовляв російською і тому автоматично наступного відвідувача також привітав російською мовою. Проте Ви в будь який момент можете перейти на спілкування іншою мовою.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.11.10 | Marko

        Re: Інтернет-конференція з директором Ґьоте-Інституту Маріон Гаазе

        Пані Гаазе,
        Дякую за відповідь.
        Мені імпонує, що Ви як добрий директор умієте захищати ваших працівників. Проте йдеться не про одноразову помилку працівника у виборі мови, а про принципову позицію працівників, в моєму випадку бібліотекарки, що сказала мені, що вона принципово не буде розмовляти зі мною "украінскім". Скажіть мені, чому я повинен слухати російську, що не має ніякого стосунку до українсько-німецьких відносин?
        З вашої відповіді роблю висновок, що Інститут імени Гьоте ігнорує державність української мови, не поважає її. Хотів би побачити реакцію німців, коли б українська установа у вашій країні почала вітати відвідувачів французькою чи італійською, сприяючи таким чином багатомовності в Німеччині.
        По суті Інститут сприяє тим силам, що хочуть обмеження функцій української мови, а значить і втручається у внутрішні справи України.
        Треба припинити практику поширення одніє мови на кістках іншої.
        Якщо така позиція Інституту не зміниться, українська громадськість має вжити відповідних заходів аж до ігнорування Ваших курсів, і натомість в Україну прийде інша німецька установа, більш чутлива до національних почуттів українців.
        З пошаною,
        Марко Маркович
  • 2006.11.10 | Майдан-Інформ

    Інтернет-конференція закінчилася

    всім учасникам щиро дякуємо


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".