МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

19.06 о 14.00 - онлайн-конференція з Ієном Боугом

06/17/2007 | Пані
19-го о червня о 14.00 на сайті «Майдан» відбудеться онлайн-конференція з нашим довгоочікуваним гостем – Головою Представництва Європейської Комісії в Україні п. Ієном Боугом, присвячена проведенню Дня Європи у Ялті та відносинам України з Європейським Союзом.

Ієн Боуг народився в Об’єднаному Королівстві 4 січня 1946 року. У 1967 році він закінчив Оксфордський університет, отримавши диплом з відзнакою за спеціальністю „Сучасні мови”. З 1967 по 1974 роки пан Боуг перебував на дипломатичній службі Великобританії, а у 1978 році перейшов до Європейської Комісії.

Після служби у Генеральному директораті Комісії з питань розвитку у 1985 році він почав працювати у кабінеті комісара Клода Шейссона (Середземноморська політика та відносини між країнами півночі та півдня). З 1987 по 2004 роки пан Боуг працював керівником різноманітних відділів Генерального директорату з питань зовнішніх зносин, а також очолював представництва Європейської Комісії у Марокко (1987?1991), Бразилії (1991?1994) та Єгипті (2001?2004).

Пан Ієн прибуде до нашої кримської редакції прямо з аеропорту м. Сімферополь і одразу після того, як дасть відповіді на Ваші питання, поїде на основне місце подій в Ялту.

Через обмеженні часові рамки онлайн-конференції просимо задавати питання під час прес-конференції англійською мовою. До того - ставте питання якою мовою вам зручно.

Питання можна поставити прямо в цій гілці.

Відповіді

  • 2007.06.17 | Борис Чикулай

    Арте в Україні | Дзеркало ЄС або інформаційна інтеграція

    Шановний пане Боуг, як ви вважаєте, приєднання України до культурного телебачення ARTE.TV є можливим за підтримки Єврокомісії? Наприклад, німецька мова для коштує близько 14 мільйонів євро на рік.

    З повагою,

    Борис
  • 2007.06.18 | Лозина-Лозинский

    Re: 19.06 о 14.00 - онлайн-конференція з Ієном Боугом

    Пане посол!

    Чи є в Єврокомісії бачення проблем кримських татар? Якою мірою європейці проінформовані про Крим та кримське суспільство?
  • 2007.06.18 | Ночной дозор

    Re: 19.06 о 14.00 - онлайн-конференція з Ієном Боугом

    Пані Ієн Боуг!
    Вечером кадры с Вашим участием, где Вы разъясняли план мероприятий по Дню Европы в Ялте, показывали в прямом эфире местной ТРК "Черноморская".
    Их в прямом же эфире "комментировал" крымский депутат Олег Родивилов.
    И сказал буквально следующее.
    "И мне понравился, в кавычках, дедушка, который там рассказывал, что в Ялте будут две рок-группы выступать. Что он понимает в рок-музыке, я не знаю. Но он представитель Европы, поэтому он нас зовет в Ялту".
    Посмеявшись собственной шутке, депутат продолжил:
    "Смешно смотрелся дедушка, с которого песок сыпется, зовет на рок-фестиваль в Ялту молодежный". Что бы вы ответили нашему хамовитому депутату, если бы вы были с ним в одной студии?
    Спасибо.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.19 | Bulba

      Re: 19.06 о 14.00 - онлайн-конференція з Ієном Боугом

      Dear Mr. Boug. Few questions: 1)what is the main points of Europian strategy in case of Ukraine? 2)In Your opinion, what is the main "problem" in Ukraine: roads and fools (like in Russia - joke) or big percentage of left-oriented people? Thanks a lot.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.06.19 | Ian Boag

        Re: 19.06 о 14.00 - онлайн-конференція з Ієном Боугом

        Що стосується стратегії ЄС у відношенні України, то ми прагнемо якнайбільше наблизити Україну до ЄС. Саме тому ми зараз ведемо переговори про нову посилену угоду, яка сприятиме розвитку наших відносин у всіх сферах життя: політичному, економічному, у сфері інфраструктури. Після того, як Україна завершить процес вступу до СОТ, ми зможемо провести переговори про створення зони вільної торгівлі з Україною, о сприятиме розвитку української економіки та приваблюватиме іноземні інвестиції.

        Що стосується "проблеми", то ЄС дійсно вірить у важливість реформ в Україні, і економічної, і судової, і завершення конституційної реформи, що має забезпечити становлення належної системи стримувань і противаг.
    • 2007.06.19 | Ian Boag

      Re: 19.06 о 14.00 - онлайн-конференція з Ієном Боугом

      По-перше, я хотів би привітатися з усіма учасниками конференції. Я буду радий відповісти на ваші запитання.

      Почнемо з Дня Європи у Ялті.

      Ви знаєте, просто те, що людина старіє, не означає, що вона втрачає інтерес до тих речей, якими вона цікавилася у молодості. Я побував на рок-концерті, який відбувся з нагоди Дня Європи у Києві, мені дуже сподобалося, і я побачив, що присутній молоді концерт дуже сподобався також. Крім того, у мене є багато молодих колег, які працюють разом зі мною у Представництві Європейської Комісї в Україні, і вони на цих речах чудово розуміються.

      Однак День Європи, це не лише рок-концерт, під час святкування відбувається багато інших подій. На Дні Європи ми намагаємося розповісти про Європейський Союз і про країни ЄС, тому ми дуже сподіваємося, що всі, хто прийдуть на День Європи, матимуть нагоду не лише розважитися, але також і отримати багато нової та цікавої інормації.
  • 2007.06.19 | Tatarchuk

    Re: 19.06 о 14.00 - онлайн-конференція з Ієном Боугом

    Шановний пане Посол,

    Європа дуже часто згадується в контексті мовної Хартії, яка гарантує мовам регіональних меншин та мовам, які знаходяться під загрозою певний захист.

    У звя\зку з цим прошу Вас дати характерістики мовам Криму - які з них можуть бути об\єктом Хартії, які ні. Тобто які шанси в кожної з них.

    Отже:

    Російська мова - на якій вільно розмовляє переважна більшість населення Криму, в тому числі і українці та депортовані народи.

    Українська мова - державна, але така якою вільно володіє десь чвертина населення.

    Кримськотатарська мова - якою володіють не всі кримські татари через багато трагічних подій та асіміляцій.

    Караїмська та Кримчацька мови - мови зникаючих етносів Криму.

    Мова кримських греків - яка також витісняється з середовища кримськіх греків (мешкають в Криму та Приазовії).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.19 | Ian Boag

      Re: 19.06 о 14.00 - онлайн-конференція з Ієном Боугом

      Хартія мов, наскільки я розумію, була прийнята як ініціатива Ради Європи, а не Європейського Союзу. Тому за усіма роз"сненнями з цього питання необхідно звертатися саме до Ради Європи. Останнім часом в Україні відбуваються досить жваві дискусії з цього приводу, і наскільки я розумію, вони будуть продовжуватися. Я також хочу нагадати, що на відміну від ЄС, Україна є членом Ради Європи.
  • 2007.06.19 | Брат-1

    Зачем евроинтеграция крымским татарам?

    Господин Посол.
    Опишите перспективы евроинтеграции для крымскотатарского народа.
    За Европой в последнее время закреплён имидж сообщества, которое негативно относится к мусульманам.
    Так, например, каждого преступника-мусульманина называют "исламским террористом", тогда как ирландских или сербских убийц не называют "католический террорист", "православный террорист", - хотя религиозная составляющая в их пропаганде не меньшая.

    Какие опасности стоят перед крымскими татарами с точки зрения исламофобии в Европе?
    Какие положительные стороны евроинтеграции для крымских татар вы видите?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.19 | Ian Boag

      Re: Зачем евроинтеграция крымским татарам?

      Це надзвичайно складне питання, на яке не так легко дати просту відповідь.

      Я би хотів спочатку відповісти на питання про європейську інтеграцію. Очевидно, що усі регіони України зможуть скористатися перевагами, які пропонуються усій країні у рамках європейської інтеграції. У межах нашої фінансової співпраці з Україною ми плануємо Програму регіонального розвитку та Фонд регіонального розвитку, які будуть відкриті для усіх регіонів України та усіх груп громадян.

      Ви згадали про питання "ісламофобії". Я думаю будь-який європейський політик чи громадянин не погодиться з тим, що таке явище існує. У моїй країні іслам є другою найбльшої релігією, яку сповідують британські громадяни, багато британських мусульман займають провідне та поважне положення у суспільстві. Зв"язок між ісламом і тероризмом, про який ви згадали, найчастіше робиться невеликою і непредставницькою меншістю. Я думаю, що те ж саме можна сказати про будь-яку іншу країну ЄС.

      Я би від себе особисто додав, що провівши велику частину свого професійного життя в арабських країнах, я міг побачити ті важливі зусилля, які докладаються для об"днання, аніж роз"єднання людей.
  • 2007.06.19 | Sanya

    "Спрощення" візового режиму

    Чи не вважаєте Ви, що "спрощення" візового режиму для України у тому форматі, про який домовилися політики - це, м"яко кажучи, неадекватна відповідь на безвізовий режим для громадян ЄС при в"їзді в Україну?

    Замість того щоб відмінити постидні "запрошення", без яких громадяни України не можуть отримати візу для ЄС, нас розділили на групи, і частина громадян тепер буде отримувати візи швидше і дешевше, а інша частина (якій не пощастило потрапити до однієї з груп - студенти, бізнесмени тощо) - будуть і далі вистоювати черги до посольств і збирати десятки паперів, щоб з"їхдити на тиждень, приміром, в Париж.

    Дякую за відповідь

    Олександр
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.19 | Ian Boag

      Re: "Спрощення" візового режиму

      Шановний пане Олександр, по-перше я хотів би сказати, що Угода про спрощення візового режиму, яку тільки вчора підписали у Люксембурзі, встановлює за свою остаточну мету ввадення безвізового режиму для українців. Це, однак, є дуже далекосторковою перспективою.

      Ми дуже високо цінуємо безвізовий режим, який був введений для громадян ЄС, і сподіваємося на те, що скоро він пошириться також і на громадян Румунії та Болгарії, які недавно приєдналися до ЄС. Однак, природа міграційних потоків в обох напрямках є різною. В ЄС працюють мільйони українців, деякі, на жаль, нелегально, у той час як відвідувачі, які приїжджають в Україну з ЄС, є туристами чи бізнесменами, і це має великі переваги для української економіки, коли цим людям легше приїжджати в Україну.

      Дійсно, багаторічні та багаторазові візи видаватимуться певним групам громадян України, але скористатися перевагами цієї угодизможуть усі українці, оскільки вона чітко визначає перелік документів, які вимагаються для отримання візи, а також встановлює строки, у які заявник має отримати відповідь щодо видачі візи.

      Я розумію ваші відчуття щодо того, що це рішення не є досконалим, але це практичний крок вперед - і це факт, який визнають навіть українські переговорники.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.06.19 | Shooter

        Absence of visas for South American countries vs Ukraine

        Could you, please, explain why vast majority of Latin American countries (apart only from Columbia, I guess), where the average income is on the same level like in Ukraine, do not need visas to travel to EU, whereas Ukrainians do?
      • 2007.06.19 | Englishman

        to add to the question from Mr Shooter

        Mexico supplies the largest number of illegal immigrants in the world, who for most part prefer to go to USA. How would you explain the fact that Mexican citizens have unfettered right of visa-free travle to the EU, while the Ukraininas do not? Also, you mentioned that "millions of Ukrainians illegaly work in the EU". I was wondering who made this tally and if it is true, why would anyone advocate tough visa policy as an effective solution to the ills of illegal immigration if so many people slip through the borders anyway?
  • 2007.06.19 | студент-дервиш

    Re: 19.06 о 14.00 - онлайн-конференція з Ієном Боугом

    Как в Европе относятся к "нейтральным" и "третьим" сторонам во Второй Мировой Войне?

    В частности, УПА и ОУН в Украине - которые воевали сначала против Польши (которая владела частью украинских земель). Потом воевали против Сталина, объявив в 1941 году о поддержке Гитлера. Потом стали воевать против Гитлера и Сталина, увидев фактически одинаковые сущности этих режимов.

    Другой пример - крымскотатарский деятель Эдиге Кырымал, или Шинкевич. Он встречался с Гитлером, вытаскивал из концлагерей крымских татар, а после войны жил в Мюнхене и вел идеологическую борьбу против СССР.

    Третий пример - донские казаки, которых репрессировали в 1930-х годах при Сталинском режиме. Они охотно переходили на сторону Гитлера, и блыи выданы союзниками Сталину, где были фактически уничтожены.

    Каковы подходы Европейцев к этим трем эпизодам?
    Буду очень благодарен, если Вы приведете аналогии к каждому из трех случаев в Европейской истории и ппрактике!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.19 | Гуливер

      Re: По крымским татарам

      Уважаемы г-н Посол!

      Позвольте мне задать Вам несколько вопросов.

      1. Не кажется ли Вам, что ЕС должен активнее участвовать в решении крымскотатарской проблемы?

      2. Крымские татары единственный коренной народ Европы, который был массово депортирован в период Второй мировой войны и , возвращаясь на свою историческую Родину испытывает множественные проблемы, в том числе и политико-правовые.
      Разделяете ли вы идею о том, что Европейский союз может поделиться своим опытом и оказать Украине помощь в определении политико-правового статуса крымскотатарского народа на территории Украины?

      3. Может ли оказать Европейский союз помощь в возрождении культуры крымских татар? Существуют ли специальные программмы для этого? Может ли представительство Европейской комиссии в Украине помочь организовать мероприятия по ознакомлению культуры крымских татар в странах ЕС, где европейцы с могли бы больше узнать об этом народе?

      Заранее благодарен за ответы.


      Гуливер Альтин, президент Ассоциации «Франция –Крым» (France, Paris)
    • 2007.06.19 | Ian Boag

      Re: 19.06 о 14.00 - онлайн-конференція з Ієном Боугом

      Одне з великих досягнень ЄС - це об"єднання багатьох країн, які колись воювали одна проти одної, не лише під час Другої світової війни, але також і Першої світої, і ще раніше. Багато з цих країн мають спільну історію трагічних подій, і ЄС ставить на меті не допустити, щоб ці події відбулися знову. Країни ЄС мали подивитися своєму минулому в обличчя і спробувати зрозуміти причини, які призвели до тих трагічних подій, через які їм довелося пройти.

      Одразу після Другої світової війни країни Європи доклали зусиль, щоб молоде покоління зростало у розумінні одне одного, а не ненависті. І хороший приклад цього - це масштабні програми обміну школярами між Францією та Німеччиною.

      Одразу після війни Уінстон Черчіль запропонував ідею Об"єднаних Штатів Європи, яку підхопили інші далекоглядні державні діячі. І результатом цього є те, що сьогодні фактично неможливо уявити війну між європейськими народами. Трагічні події, про які ви згадали, на жаль, є частиною нашої спільної європейської спадщини, яку всі ми повинні розуміти та прийняти.

      Європейський Союз підготував Європейську політику сусідства, яка має на меті забезпечити те, що недавні розширення ЄС не створять нову лінію розподілу в Європі. Наша мета, серед іншого, полягає у тому, щоб сприяти безпеці у Європі, і тому ми заохочуємо і працюємо над розвитком хороших відносин, не лише у межах ЄС, але і між Євросоюзом і його сусідами.
  • 2007.06.19 | Маринка

    дитячі програми

    Шановний пане посол

    Розкажіть будь-ласка чи підтримує представництво Європейської Комісії якісь дитячі програми та заходи і якщо так то які саме.

    Дякую
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.20 | Ian Boag

      Re: дитячі програми

      Дуже Вам дякую за це запитання. Ми підтримуємо кілька програм для дітей. Зокрема зараз ми фінансуємо три проекти, у рамках яких ми сприяємо розумінню важливості демократичних цінностей молоддю України. Ми підтримуємо та допомагаємо з фінансуванням молодіжного табору у Херсонській області. Ми також профінансували інформаційні дні ЄС у близько 500 школах. І також ми реалізовуємо проект підтримки дітей із соціально незахищених сімей.

      У нас є великі програми стипедій і університетської співпраці, спрямовані на сприяння обмінам між університетами та студентами ЄС і України.

      У певному розумінні Дні Європи значною мірою призначені для молоді. Ми отримуємо величезну допомогу від молодих волонтерів під час Днів Європи. Також для дітей у Ялті пройде конкурс малюнку на асфальті "Європа очима дітей".

      І нарешті, я хочу згадати про те, що недавно Європейська Комісія провела всесвітній конкурс дитячого малюнку, присвяченого гендерній рівності. І я дуже радий, що одним з переможців стала школярка із Харкова.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.06.20 | Ian Boag

        Шановні друзі!

        Шановні друзі, я дуже дякую вам за усі ваші дуже цікаві запитання, мені шкода, що я не зміг на них усі відповісти за браком часу. Я сподіваюся побачити вас на Дні Європи у Ялті 30 червня. Я маю надію, що ви і надалі цікавитиметеся Європейським Союзом і його відносинами з Україною. Ви можете також отримати додаткову інформацію з цих питань на веб-сайті Представництва Європейської Комісії в Україні: www.delukr.ec.europa.eu .

        До нових зустрічей!:)

        Ієн Боуг
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.06.20 | Shooter

          Мда, на найбільш актуальні питання пан Посол відповіді не дав

          Навіть загальної.

          Стиль досвіченого євробюрократа вгадується відразу ;)
  • 2007.06.19 | sim

    Чемпионат Европы по футболу и другие европейские инвестиции

    Уважаемый пан посол,

    участвует ли представительство Европейской комиссии в работе по подготовке чемпиона Европы по футболу в Украине-Польше? Разделяете ли вы точку зрения, что решение о проведении чемпионата в Украине-Польше было политическим и является прямым свидетельством ясных европейских перспектив Украины? Что вы можете сказать об участии европейских компаний в проектах по развитию украинской инфраструктуры - траснпортной, гостиничной?
    В Крыму активно готовятся масштабные проекты по освоению Западного и Восточного берегов Крыма, речь идет о комплексной застройке более 30.000 гектар земли? Есть ли у вас информация об этих проектах? Как вы можете прокоментировать перспективы участия в них европейских компаний?

    Спасибо
  • 2007.06.19 | Shooter

    Dear Mr. Boug

    Why in the EC delegation just one person is responcible simultaneously for the Nuclear Safety and RandD?

    Is not important from the point view of the Commission to improve RandD coopertaion with Ukraine, specially in light of promoting the Neighbourhood Policy?
  • 2007.06.19 | Маринка

    про мови

    Пане посол!

    У анонсі онлайн-конференції було написано, що Ви працювали у Марокко та у вузі вивчали сучасні мови. Скажіть будь-ласка а скільки мов Ви знаєте і зокрема чи знаєте Ви арабську мову.

    Дуже дякую
  • 2007.06.19 | Shooter

    RandD again

    What is your opinion regarding eventual assosiation of the Ukraine to the EC Research Framework Programme(s)? Or it makes more sence to be "a third country" (ICPC)?
  • 2007.06.19 | Оленка

    міні-футбол

    Скажіть будь-ласка чи входить в програму відзначення Дня Європи в Ялті гра в міні-футбол між євроромантиками і євроскептиками, подібна до тих, що входили до програми відзначення Дня Європи в Києві? І якщо так, то представники яких організацій будуть брати участь у турнірі?

    дякую
  • 2007.06.19 | Shooter

    Very simple question.

    (preferably your own opinion, not a position of the EU :) )

    Why is it so difficult for the EU to give a clear answer regarding EU perspectives of Ukraine? Taking into account "just" Maastricht and Copenhagen criteria?

    Those are "vague" enough describing conditions when a state (a European state) might become a member of the EU, i.e. there is clear enough of "assurance" that allow not obtain the membership unless specific but "widely described" criteria are achieved (although I still have deep doubts that presently, let's say, Bulgaria has "a functioning market economy").
  • 2007.06.19 | Shooter

    When do you expect New Member States will be...

    ...fully integrated and "converged" (economically, first of all) with Old Member States?
  • 2007.06.19 | Shooter

    Why is it so difficult for the "fathers" of the EU...

    , "bigger" ones by sheer mass - i.e. France, Italy and somewhat Germany, to start necessary economical and social reforms? (which "were late already yesterday")
  • 2007.06.19 | Shooter

    Пані - Голова Делегації все ще з нами?

    А то у мене етіх вапросов....:)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.06.19 | Shooter

    What about single market of services?

    Basically, reform in this direction was blocked by Old Member States, and according to the recently inroduced rules for "a polish plumber" it is still impossible to work in France, unless he is "establishing" "separate legal status" in France.

    Don't you think that "polish plumbers" are just opposite to their presentation in the "western media" - not a threat, but "new fuel" for stagnating economies of the Old Member States?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".