МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Інтернет-конференція з Анатолієм Гриценком

10/24/2008 | Sean
27.10.08, 11:00

За домовленістю, основними темами для розмови є:

- актуальні проблеми національної безпеки України;
- міжнародна безпека;
- світова фінансова криза та її вплив на Україну;
- внутрішньо-політична ситуація в Україні;
- дострокові парламентські вибори.

Відповіді

  • 2008.10.24 | Андрій

    Анатолію Степановичу, чим на Вашу думку

    завершиться теперішня політична криза? І як би її розв'язали Ви?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.27 | Анатолій Гриценко

      Re: Анатолію Степановичу, чим на Вашу думку

      Нинішня політична криза кардинально вирішиться виходом на впевнений позитивний розвиток після президентських виборів, не раніше. А сьогоднішнє її загострення може бути вирішене шляхом концентрації зусиль гілок влади під тиском негативних економічних фвкторів. Якщо до президента, голови Уряду і до парламенту дійде усвідомлення РЕАЛЬНОЇ ЗАГРОЗИ ЕКОНОМІЧНІЙ БЕЗПЕЦІ УКРАЇНИ, розуміння того, що політична метушня - це вторинне, а первинне - допомогти державі, людям і втримати від руйнації економіку, тоді політичну кризу на певний час зможемо вгамувати. Для мене очевидно, що без дієздатного парламенту подолати економічну кризу НЕМОЖЛИВО. Що б я запропонував як невідкладні кроки? Перше - подякувати Арсенію Яценюку, задовольнити його прохання і обрати на посаду голови ВР людину, яка користується довірою депутатів, є стійкою від зовнішніх впливів і зможе швидко налагодити продуктивну роботу Ради. Друге - підсилити роль голів парламентських комітетів, ліквідувати монополію голів фракцій при формуванні порядку денного роботи ВР. Повірте, Рада зразу запрацює і зможе прийняти сотні законів, причому на табло щоразу буде понад 300 голосів. Третє - кардинально переформатувати і посилити Уряд, не за партійними квотами, а з опорою на професіоналів. Не можна надавати Уряду надзвичайні повноваження, якщо до Уряду немає довіри. Це не вичерпний перелік кроків, але з цього треба почати. НЕВІДКЛАДНО!
  • 2008.10.24 | Свинья на радуге

    Декілька питань про економічну кризу.

    Чи є зміни в останні кілька днів в економічній ситуації в Україні об"єктивним відображенням кризи в світі, чи це штучні явища?
    Які загрози можуть постати перед Україною внаслідок кризи? Яких заходів слід вживати на державному рівні для зменшення впливу кризи на Україну?
    Чи може економічна криза призвести до появи якогось "нового світового порядку", тобто - значної зміни світових фінансових, військових, правових інституцій, зникненню існуючих та появі нових?
    Дякую.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.27 | Анатолій Гриценко

      Re: Декілька питань про економічну кризу.

      Дякую за точно поставлені питання. Це питання виключної важливості. Нинішня світова криза, на моє переконання, призведе до глибинних змін - спочатку у свідомості людей, а потім - у більш чіткому визначенні ролі державного і приватного секторів в економіці кожної країни, і наостанок - у пошуку більш ефективних регіональних і глобальних механізмів регулювання економічних процесів і міждержавних економічних відносин. Надто приспала нас віра в дієздатність транснаціональних ринкових регуляторів (саморегуляторів), надто відірвалися (значною мірою спекулятивні) фінансові процеси від процесів реального виробництва, ціноутворення, визначення реальної вартості долара, євро, рубля, гривні... Криза - це виклик. Але - це і шанс. Цим шансом можуть скористатися держави, в яких сильна і єдина у своїх діях державна влада. Влада, якій довіряє бізнес і влада, яку підтримують громадяни. Ці держави вийдуть з кризи сильнішими і з перспективою стрімкого зростання. Слабкі держави, конфлікті політично і "імпотентні" з точки зору антикризового державного менеджменту - стануть лузерами, втратять найбільше. І найбільше втратять громадяни цих держав. І сьогодні, і на перспективу. Сьогоднішня Україна, якщо держава не вдасться до рішучих дій, має усі "шанси" стати лузером. Треба НЕГАЙНО припинити політичне протистояння, визначити як головний пріоритет державної політики вирішення ЕКОНОМІЧНИХ питань. Жорсткими заходами обмежити державні витрати, переглянути пріоритети бюджетної політики - все це треба зробити, і це вкрай важливо. Але - цього ЗАМАЛО! У запропонованих Урядом заходах немає ГОЛОВНОГО - стимулів для розвитку економіки. Без цього урядовий пакет підтримувати не можна! Стабільність банківської системи відновимо, але без реального виробництва не буде ні товарів, ні грошей у банках. Потрібні комплексні, системні підходи, і лише за такі я голосуватиму як депутат.
  • 2008.10.24 | Сергй

    Re: Інтернет-конференція з Анатолієм Гриценком

    З зовні все вигляда приблизно так в Україні:

    ---- Якщо НЕдемократичний устрій, то досить непогано з економікою, є стабільність, однак ні уряд ні Президент не бажають НАТО (ну тому й НАТО не бажає нас);
    ---- Якщо демократичний устрій, то маємо політичний колапс, економічний безлад, щорічні вибори й таке інше.
    В таких умовах (уявімо) Україна навіть і бажаюча вступити до НАТО, не має ніяких перспектив вступу до НАТО, адже НАТО не прийме до себе таке безладдя й реальну безвекторність ніколи.

    Тоді - що нам робити ?

    Може нам потрІбен БАЦЬКА-ЛУКАШЕНКО + НАТО ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.24 | JARR

      Роззброєння та озброєння

      Шановний Анітолій Степанович!
      Це питання повстало вже давно, але у звязку з підвищенням загрози національній безпеці, воно стає ще гострішим. Навіщо у нашій країні весь час утилізовують цілком придатні боєприпаси(я не кажу про дуже старі боєприпаси)? Адже їх можна просто відстрілювати і таким чином військові будуть підвищувати свою майстерність, прохидити перепідготовку військовослужбовці у запасі, солдати стануть більш підготовленими...

      І ще таке запитання. Чи не краще наразі призупинити перехід на контрактну службу, а покращити умови служби для строковиків, та збільшити їх кількість? І якою взагалі планується чисельність української армії? Чи не вважаєте ви що пропонованої 50-70 тисячної армії для 46 млн - ої держави це замало!
  • 2008.10.24 | Ігор Мосійчук

    Re: Інтернет-конференція з Анатолієм Гриценком

    Пане Анатолій як Ви пропонуєте боротися з таким явищем як Кримський сепаратизм?
  • 2008.10.25 | 123

    У Вас є гроші на депозитних рахунках?

    Чи зараз їх у Вас більше ніж рік тому, менше чи приблизно стільки ж?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.27 | Анатолій Гриценко

      Re: У Вас є гроші на депозитних рахунках?

      Протягом кількох років ми заощаджуємо кошти, щоб було за що дати освіту дітям (зараз Глібу 10, Анні - 4 роки). Ці кошти, їх уже кілька десятків тисяч, ми тримаємо на депозитному рахунку в банку. І як і всі, сьогодні не зможемо цими грошима скористатися, якби постала нагальна потреба.
  • 2008.10.25 | Осип Зінкевич

    Чи Ви читали "Дух руїни" Олега Ольжича?

    Пане Гриценко,

    Чи Ви читали "Дух руїни" Олега Ольжича?

    Чи те, що відбувається зараз у Верховній Раді і в Україні
    не є тисячолітньою проблемою нашої провідної еліти?
    Чи у Вас є рецепт, як вийти з цієї трагічної для нашого народу і держави ситуації?

    Дякую, Осип Зінкевич
  • 2008.10.25 | Михайло

    Влада і мораль

    Чи багато гріхів за душею під час керування Вами оборонним відомством
    на Ваш погляд? Чи багато речей з цього періоду Ви б хотіли змінити?
    Чи має право політик на власну думку, якщо до влади він прийшов у складі команди? Якщо так, то яким чином здійснювати управління державою єдиною командою, але яка складається з сильних постатей з власною думкою? І коли українські політики навчаться командної управлінської гри? І чи можливий успіх без такої гри?
    Дякую.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.27 | Анатолій Гриценко

      Re: Влада і мораль

      Прекрасне питання. Вірю у моральність політики і в те, що політика має бути саме такою. Для мене очевидно, що жодна людина, якою б талановитою і розумною вона не була, не може досягти результату без КОМАНДИ. Моя філософія така - команда буде ефективною лише тоді, коли вона об"єднує сильні особистості, професіоналів своєї справи, людей відповідальних і спроможних "тримати удар". Я поважаю позицію і спроможність її відстоювати, а тому навколо себе завжди гуртував людей сильних. З ними складніше, але надійніше. Боюся колег, а тим більше підлеглих, які бездумно "беруть під козирьок" і готові виконувати будь-які завдання. Принцип, який сьгодні домінує в оточенні українських лідерів (російською краще) - "чем темнее ночь, тем ярче звезда" - це не для мене.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.27 | ІгорТе

        Re: Влада і мораль

        Якщо людина має, однакові з вашими, політичні погляди та життєві орієнтири. Має бажання в Ваші партії працювати для країни - де, наприклад в Тернополі, знайти Вашу команду?
  • 2008.10.25 | Шинбет

    Re: Інтернет-конференція з Анатолієм Гриценком

    Уважаемый г-н Гриценко!

    Две группы вопросов. Условно, первая про военку, вторая про гражданку.

    I
    1) Вы кандидат/доктор и каких (военных?)наук? Тема/ы? Где опубликованы основные полученные результаты? Можно ли с ними ознакомиться в открытой печати?
    2)Знакомы ли Вы с военно-историческими исследованиями Марка Солонина и как Вы их оцениваете?

    II
    1) Является ли наука важнейшей составляющей частью национальной безопасности?
    2) Какими источниками информации об украинской науке, кроме официальных отчетов шести государственных академий и писаний господина Рожена Вы пользуетесь?
    3) Как Вы оцениваете состояние отечественной науки?
    Спасибо.
  • 2008.10.25 | Николай

    Исследования по России

    Не пора ли создать в Украине национальный центр по исследованиям современной России?

    Спасибо.
  • 2008.10.25 | thinker

    Re: Інтернет-конференція з Анатолієм Гриценком

    Ви стали в явну опозицію до позиції Президента в багатьох питаннях державної політики, чим це викликане конкретно, тобто в яких пунктах політики Президента у Вас принципові розбіжності, і ви не маєте наміру їх розвязувати тет-а-тет, а в спосіб явно конфронтаційний, Чи це є повязано з тим, що Президент не розуміє Ваших порад, чи їх слушності, і Ви змушені виступати пубдічно? І друге, чи маєте Ви свій конкретний погляд на державну політику україни на майбутнЄ і чи є в ньому місце діючого Президента?
  • 2008.10.25 | Сергей Владимирович

    В нашей стране не хватает сильного и волевого лидера.

    В нашей стране не хватает сильного и волевого лидера. Его просто нет. Можете-ли Вы - Анатолий Степанович, предложить нормального человека? Готовы ли Вы стать лидером Украинского народа?

    В СМИ говорили про создание Вами своего политического проекта. Каковы Ваши дела в этом вопросе? Какие для этого есть проблемы? Нужна-ли помощь из регионов?

    P.S. _ Уж очень уже достал нас этот бардак. И чем дальше - тем хуже.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.27 | Анатолій Гриценко

      Re: В нашей стране не хватает сильного и волевого лидера.

      Согласен с Вами, в стране бардак. И он уже всех нас достал. Вертикаль государственной власти превратилась в лежачую горизонталь. Даже когда власть, в редких случаях, принимает разумные решения, они не выполняются самой же властью. Потому что доминируют интересы бизнес-группировок плюс узкопартийные подходы. Интересы страны и миллионов простых граждан давно отошли на десятый план. Ситуацию нужно менять, кардинально и системно. Знаете, в науке есть отдельный раздел - Теория Хаоса. Она утверждает, что хаос не может продолжаться долго, из хаоса зарождается новая система, новый порядок. Нам нужен НОВЫЙ ПОРЯДОК. ДЕМОКРАТИЧЕСКИЙ ПОРЯДОК. Потому что демократия - это не бардак, демократия - это закон, его строгое соблюдение, в интересах людей, которые являются главным носителем демократии и власти в стране. Звучит пафосно? Наверное. Но в этом вижу главный смысл создания новой системы власти в стране и установления нового порядка. Но - этого нам никто не привнесет извне, ни ни Кремль, ни Белый дом, ни ЕС, ни МВФ... И тогда на первый план выходит тема лидерства в политике. Потому что систему создают ЛЮДИ. Или не создают, и тогда страна плывет по течению. Как правило, чужому. И как правило, вниз.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.27 | kotygoroshko

        вибачте, Ви не відповіли на одну з частин питання

        чі станете Ви лідером нашої держави?
  • 2008.10.25 | sergeykor

    Re: Інтернет-конференція з Анатолієм Гриценком

    Шановний Анатолію Степановичу!
    Якщо не важко, спрогнозуйте вирішення таких проблем (хоча зрозуміло, що це питання більшою мірою до МО):
    1. Коли військовослужбовцям Збройних Сил виплатять матеріальну допомогу за рік, допомогу для оздоровлення на відпустку – бо багато років такої ганьби не було з відмовою платити. Повертається 1999 рік?
    2. Чи збільшиться оклад за військовим званням і коли? Оклад полковника за званням 140 гривень? Це на один обід у київському кафе?
    3. Коли заберуть до біса розформовані військові містечка ППО – бо їх змушують охороняти офіцерів, без електроенергії, газу, води, транспорту, засобів зв’язку, будь-якого фінансування цих нарядів. Жити доводиться у степу, відрізаному від цивілізації, опалення і т.ін. Продайте їх хоч за копійку, але звільніть нас від цієї ганьби!!!
    З повагою, Сергій КОРЮКОВ
  • 2008.10.25 | 100%

    Питання про зброю

    Хто боїться озброєного народу ? Чому не приймається відповідний закон ? Ваше ставлення до цього питання ?
  • 2008.10.25 | 100%

    Воєнна доктрина

    Російська агресія в Грузії наочно продемонструвала, що для малих держав фінансування могутньої армії - гроші на вітер. Чи не варто було б Україні в цьому плані переосмислити воєнну доктрину і розвивати в першу чергу такі напрямки, як розвідку і контррозвідку, диверсійні і партизанські підрозділи, агентуру в тилу імовірного противника, щоб в разі необхідності мати змогу нанести адекватний удар у відповідь ?
  • 2008.10.25 | 100%

    Ядерний статус України

    Чи підтримуєте Ви повернення ядерного статусу України ? Які кроки для цього повинні бути виконані?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.25 | Torr

      Якщо оберуть Президентом, то який перший указ?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.27 | Анатолій Гриценко

        Re: Якщо оберуть Президентом, то який перший указ?

        Після призначення 4 лютого 2005-го на пост міністра оборони, як це було тоді "у прямому ефірі", я відразу набрав по "сотці" начальника Генштабу, віддав команду вислати за мною машину і через півтори години зібрати керівний склад Міноборони і Генштабу для постановки завдань. В той же вечір було чітко визначено стратегічні пріоритети і напрями роботи міністерства, генштабу, Збройних Сил. Я знаю, як організувати роботу, вмію це робити, і проблеми першого, другого, десятого указів не буде. Буде робота з першого дня. Вона буде ефективною. Да, вона буде напруженою, дуже напруженою. Але головне - ця робота буде важливою і цікавою для кожного з тих людей, хто працюватиме у єдиній команді.
  • 2008.10.25 | 100%

    Чи повинні багаті поділитись з бідними ?

  • 2008.10.25 | 100%

    Чи готові Ви захищати інтереси виборців кулаками біля трибуни ?

    Якщо виникне така необхідність, чи інтелігентність передусім ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.27 | Анатолій Гриценко

      Re: Чи готові Ви захищати інтереси виборців кулаками біля трибуни ?

      Можу, але не буду. Я з іншого факультету. І захищатиму те, у що вірю сам і те, що потрібно зробити для людей, своїм розумом, знаннями, досвідом, вмінням об"єднувати сильних людей для того, щоб в Україні діяла сильна і ефективна влада, але робила це без кулаків, без "масок-шоу", без гумових кийків, без автоматів Калашникова, без БТРів і без танків.
  • 2008.10.25 | vkhanas

    Чи відомі Вам ініціативи Громадянської Асамблеї

    України, щодо прийняття нової Конституції Конституційною Асамблеєю?
    Прокоментуйте Заяву ГАУ http://maidan.org.ua/static/mai/1224836733.html
  • 2008.10.25 | vkhanas

    Де і коли Ви звітували про свою депутатську діяльність?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.27 | Анатолій Гриценко

      Re: Де і коли Ви звітували про свою депутатську діяльність?

      Нинішня система виборів за закритими партійними списками таких звітів не передбачає. І в цьому її хибність і невідповідність інтересам людей, усього суспільства. Виборчу систему треба змінювати, в цьому я переконаний на сто відсотків. Щодо себе скажу - я спілкуюся з тисячами людей, і не лише у столиці, а й у регіонах. Останніми тижнями - у Харкові, Чернігові,районних центрах Вінницької і Хмельницької областей (Літин, Деражня, Славута). І знаєте, що "цікаво" - присутні на зустрічах голови сільрад, депутати районних рад, директори шкіл і головні лікарі лікарень з сумом говорили мені, що до Гриценка у ці райони не навідуваввся не те що зі своїм звітом, а взагалі там після виборів не бачили ЖОДНОГО депутата, з ЖОДНОЇ фракції.
  • 2008.10.25 | Tatarchuk

    військові санаторії в Криму

    Шановний пане Анатолію, розкажіть будь-ласка якомога конкретніше про наступний епізод, що відбувається в Криму і пов/язаний з вашою діяльносттю на посаді Міністра.

    Або ж якщо я щось прогавив, то вкажіть будь-ласка актуальні лінки з вашим докладним і конкретним інтерв/ю на цю тему. Бо випадок цей не дрібний та, власне, може коштувати Вам кар/єри, якщо не надаватимете цілком вичерпних пояснень.

    Отже.

    1) Мордвинівський парк, відомий також як Графський. Той, що в Ялті і той що був у власності МО, аж поки завдяки бурхливій діяльності Кредісова не з/явилося 6-7 фірм, що почали його дерібан. Добре, від Кредісова МО "очистився", але вже прямо перед Вашою відставкою ГПУ оголосила про аферу з Вашим факсімілє, що надав підстави міськраді Ялти таки передати у власність частину парка. Злочинця нібито спіймали і судили ... але днями ООО "Дворцово-парковий ансамбль" отримав таки 13 з 19 гектар собі! Чи слідкуєете Ви за подіями? Чи знаєте Ви що саме Вас і називають причетним до цієї афери?


    2) В той же час не можу не висловити подяки як Міністрові за розкриття афери з воєнним санаторієм "Феодосійським", якщо Ви звісно маєте відношення до цього. Принагідно - військова прокуратура заслуговує високої похвали в цьому епізоді. Якщо щось можете додати - прошу.

    3) Чи загрожує, на Вашу думку, подіна доля на Гурзуфський військовий санаторій? Чи були за Вашого міністерства спроби його захопити.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.27 | Tatarchuk

      ну що ж, п. Анатолію, дякую за красномовну мовчанку :)

  • 2008.10.25 | vkhanas

    Обсяги субвенцій з державного бюджету

    щороку зростають, однак їх принципи їх виділення не витримують ніякої критики і неврегульовані законодавством, що перетворює їх в інструмент політичного та економічного маніпулювання. Чи вважаєте Ви такі механізми заздалегідь корупційними та такими, що становлять загрозу національній безпеці?
  • 2008.10.26 | shu

    Чи не здається Вам, що Ви перетворилися на банального критика ВЮ

    Усі хто бажають в Україні справжніх реформ і змін на кращє втомилися від головних дійових осіб демократичного табору. В першу чергу від Ющенко і Тимошенко. Не виправдав надію ні Луценко, ні Клічко.
    І не дивно, що багато людей останнім часом, особливо після Ваших заяв, що Ви будете кандитувати у президенти України, побачили в Вас надію на нового лідера, який здатний об"єднати і очолити справжні демократичні сили.

    Але від Вас чутно лише гучну критику Президента, по поводу і без. Ви перетворились просто на людину у якої більше немає іншої справи окрім вимістити власну образу і, щось довести тому Ющенку, що з Вами повевся негарно.
    А зрештою ця критика і слова не сприймаються інакше як "вода на млин" Тимошенко, що робить Вас лише черговим "луценком", який просто "ліг" під Тимошенко.

    1)Моє питання, коли Ви це вже усвідомите? Може варто припинити критикувати Ющенко, забути про нього і образу, що він Вам заподіяв?
    Може варто сконцентруватися на власних ідеях, запропонувати щось цікавіше суспільству ніж це примітивне критиканство?
    І якщо Ви такий принциповий, то де Ваша принциповість по Тимошенко? Щось не чутно ніякої критики про "демократичного" прем"єра? Вона краща за Ющенко, чи просто вона посприяла тому, що Ви стали головою комітета? ;-)

    2)І інше важливе питання дуже принципове. Якщо уявити, що Ваша політсила пройде таки до ВР можна сподіватись, що вона ніколи не створе коаліції з БЮТ? Іншими словами чи усвідомлюєте Ви, що Ви вартуєте чогось лише як алтернатива УСІМ збанкрутілим уламкам поморанчевих сил, і у разі підтримки(чи відвертої критики) одного з тих уламків Ви автоматично стаєте лише підтанцовкою того(протилижного) уламку?

    3)Назвіть перші 3 речі які б Ви змінили у податковій системі України

    Дякую за відповіді.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.27 | Анатолій Гриценко

      Re: Чи не здається Вам, що Ви перетворилися на банального критика ВЮ

      Як Скорпіон за гороскопом абсолютно спокійно сприймаю будь-які оцінки, в тому числі несправедиві, і намагаюся знайти в них раціональне зерно. Тому дякую Вам за відвертість. Тепер по суті. Я надто шаную свій час і активний життєвий ресурс, а вони в кожної людини обмежені, щоб витрачати їх на непродуктивні речі. Свій день планую на кожні півгодини, зранку до вечора, і повірте, в ньому не відводиться часу для критики - Ющенка, Тимошенко чи когось іншого. Маю своє уявлення про етику відносин у системі державної влади. Позитивні рішення будь-кого - я підтримую, і своїми діями, і публічно, якщо це важливо для досягнення результату. Негативні рішення, знову ж таки, будь-кого - не підтримую і роблю усе, від мене залежне, щоб не допустити негативних наслідків. Роблю це по-різному. З президентом ми напряму не спілкуємося уже майже рік, тому свої пропозиції і застереження, як депутата і як голови комітету, направляю на Банкову у письмовій формі. Якщо враховано, прекрасно, якщо ні - тоді залишаю за собою право висловлювати позицію публічно. З Тимошенко періодично спілкуємося, зазвичай у телефонному режимі. Взаємодія така ж сама, тільки дещо більше можливостей: спочатку висловлюю своє бачення по телефону, якщо не враховано - звертаюся письмово, якщо і це не допомагає - висловлююся публічно. За будь-яких умов, пропоную рішення, а не ставлю проблему. І головне тут - державний інтерес, як кажуть, "ничего личного".
      А щодо податків? Формат чату - не найкращий для детального обговорення таких важливих питань. Скажу лише, що сьогодні вкрай важливо(а)зруйнувати тотально корумповану систему повернення ПДВ, а людей, які є "ідеологами" і "менеджерами" 30-40-відсоткових відкатів відсторонити від посад і віддати під суд, з конфіскацією майна, позбавленням державних рангів і пенсій; (б) впровадити єдиний соціальний внесок, як мінімум наполовину нижчий нинішнього рівня оподаткування фонду зарплати; (в)впорядкувати спрощену систему оподаткування - але виходячи не з суто лобістських корпоративних інтересів бізнесу, а з балансу особистого і загальнодержавного інтересів. Бо нерідко підприємці, обсяг бізнесу яких перевищує десятки, а то й сотні мільйонів, зловживають спрощеним оподаткуванням, сплачуючи до бюджету 300 гривень, тим не менше потім вони обурюються, чому в державі така міліція, такий суд, така армія, така школа і така лікарня... Відновити чесний діалог між державою, підприємцем і громядянином зможе лише влада, якій повірять.
  • 2008.10.26 | 100%

    Про Ваш електорат

    Оскільки Ви відмовляєтесь іти на вибори з сьогоднішніми парламентськими силами, то як у процентному відношенні серед цих сил Ви бачите свій електорат ? В кого будете відбирати голоси ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.27 | Анатолій Гриценко

      Re: Про Ваш електорат

      Команда Гриценка не буде відбирати голоси. У нас інша філософія - ми будемо вести з людьми чесну розмову, не як з дітьми, обіцяючи цукерки, а як з ГРОМАДЯНАМИ, які хочуть жити в іншій Україні. Скільки таких людей? Десятки мільйонів! Усі соціологічні опитування свідчать, що біля 50% наших громадян зневірилися, розчаровані, вони не хочуть більше підтримувати лідерів попередніх виборчих кампаній. Ці люди шукають нові обличчя, за якими реальні справи і які спроможні працювати по-іншому,більш відповідально і більш ефективно. Кожного дня отримую сотні дзвінків, повідомлень, звернень із різних регіонів - ми вам віримо, наведіть у країні порядок, приведіть до влади нову команду, яка б не роз"єднувала, а об"єднувала. Яка б тримала слово і не підвела. Ми гуртуємо людей, які мало говоритимуть, але які своїм життям підтвердили, що вміють досягати результату. І які не підведуть за будь-яких обставин.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.27 | kotygoroshko

        а, таки плануєте вести на вибори свою силу!

        у кого думаєте брати гроші на виборчу компанію?
  • 2008.10.26 | Микола

    Re: Інтернет-конференція з Анатолієм Гриценком

    1. Ви йшли до парламенту у блоці НУНС, де однією з передвиборчих обіцянок, було обмеження депутатського імунітету. Але коли дійшло до розляду цього питання, Ви фактично виступили проти цього, запропонувавши варіант, який ніхто завідомо підтримає (так це виглядає зі сторони, хотілося б щоб Ви це прокоментували). Як Ви вважаєте, що потрібно робити з недоторканістю, виходячі з реалій, а не бажань, іншими словами, що Ви, як депутат, плануєте зробити щоб дійсно обмежили "необмежену" недоторканість?

    2. http://www.rosbalt.ru/2008/9/2/519647.html Ви виступаєте з тезою про неможливість війни з Росією. Хоча історично 1917, 1945(війна з УПА), бачимо, що подібні війни були і порівняно нещодавно. Грузія, здається, теж не вірила у можливість повномаштабного конфлікту. Та й поведінка Соловьєва під час ефіру программи "Дуель", скоріш свідчить про бажання певної чистини Російського суспільства вирішити територіальні претензії силою. Уточніть, чому Ви впевненні, що війни все таки не може бути? І яке ваше відношення до УПА?

    3. При вас була запущена реклама вступу до військового резерву. Але, наскільки, я розумію программа провалилась, з економічних причин. Що потрібно, щоб було бажання записуватися у резервісти, як зробити так щоб роботодавці були зацікавлені у роботі на своїх підприємствах резервістів(щоб без проблем їх відпускати на збори)? І як Ви відноситесь, щоб відновитина цій основі козацтво(в сучанову варіанті)?


    P.S. Я розумію що питань багато, але хотів би, щоб відповіли хоча б на одне з трьох, на вибір.
  • 2008.10.26 | 100%

    Як повернути народу вкрадене за роки незалежності ?

  • 2008.10.26 | Sean

    1. За якою системою, на Вашу думку,мають відбуватися вибори

    а) до Верховної Ради України?
    б) до органів місцевого самоврядування?

    2. Не секрет, що на сьогодні в Україні кількість "ідеологічних" політичних проектів можна перерахувати на кількох пальцях - КПУ, Свобода....
    Чи буде Ваш політичний проект ідеологічним проектом? Яка в нього буде ідеологія?

    3. Чи не доцільніше все ж таки працювати над "власним ПДЧ" без відкликання заявки, що, на моє переконанння, не може сприйматися інакше, як негативний меседж?

    Дякую.

    Олександр Северин
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.27 | Анатолій Гриценко

      Re: 1. За якою системою, на Вашу думку,мають відбуватися вибори

      Тут відразу три питання, спробую відповісти стисло. Перше - на мій погляд, вибори до Верховної Ради України, Верховної Ради АРК і обласних Рад необхідно проводити за пропорційною системою, але з відкритими партійними списками. Чому? З одного боку, люди знатимуть, хто представлятиме їх інтереси, і це вже не будуть водії або масажисти лідера партії. З іншого - не буде нинішнього диктату партійних вождів, ні на етапі одноосібного формування списку кандидатів, ні при голосуванні після виборів, бо список формуватиметься по суті "знизу", залежно від підтримки чи не підтримки кандидата у регіонах. Що стосується виборів сільських, селищних, міських Рад і голів, я б підтримав мажоритарну систему.

      Друге - щодо ідеології. Я зараз не працюю над створенням політичної партії і свідомо відхилив уже чотири пропозиції очолити одну з існуючих партій. Натомість працюю в іншому напрямі - для об"єднання людей з різних партій або безпартійних, як я, на принципах професійності, результативності в роботі, активної громадянської позиції, якщо хочете, на принципах "здорового глузду", без вузькопартійних або надуманих ідеологічних кліше. Тим більше, серед існуючих 153 партій Ви можете назвати хоча б три-чотири з чіткою ідеологічною платформою? І я не можу, і не хочу витрачати на це час. Інше має об"єднувати - робота кожного на своїй ділянці, в рамках єдиної спільної мети. Такою метою я бачу (1) підвищення стандартів життя, якості життя і (2) безпека в широкому плані - людини, сім"ї, домівки, довкілля, бізнесу (у кого він є), держави. Якщо пояснити на простому прикладі, візьмемо Умань на моїй рідній Черкащині, Саки у Криму і Львів на заході України. В кожному з цих міст люди страждають, бо немає води, що можна говорити про якість життя і про європейські стандарти? Місцева влада в цих містах різна, можливо, ідеологічно різна - Регіони, БЮТ, Наша Україна. А води, як не було, так і немає.
      Третє - щодо ПДЧ. Я за те, щоб влада менше говорила, а більше робила. Я проти того, щоб результативність як внутрішньої, так і зовнішньої політики влада зводила до символів і ритуальних заклинань. Результативність, приміром, зовнішньої політики, має вимірюватися не кількістю країн, які визнали Голодомор, встановили пам"ятник Шевченку чи підтримають у грудні заявку України на ПДЧ. Ефективна зовнішня політика - це (а) нові робочі місця, нові технології, нові інвестиції в нашу, українську економіку; (б) це вихід вітчизняних підприємств на нові міжнародні ринки; нарешті (в) це зміцнення безпеки у регіоні і в світі, виходячи з інтересів України і її громадян. Над такими, абсолютно конкретними і важливими для наших людей питаннями має щоденно працювати наша держава. Якщо підсумувати, скажу так: я впевнений, що минуле не зможе об"єднати Україну, а от майбутнє - зможе!
  • 2008.10.26 | MV

    Що робити із Севастополем і Кримом?

    Влада не хоче нічого вирішувати і регулювати окрім своїх власних шкурних інтересів у Криму і Севастополі.

    Влада віддала увесь інформаційний простір Москві та проросійським силам. Що треба робити?

    Питання як до людини, що мала стосунок до військової сфери: антидержавний фізичний напад проросійських сил 5 липня на Графській пристані з метою недопущення інформаційної таблички з приводу 90-річчя підняття українських прапорів на Чорноморському флоті кваліфікований як хуліганські дії. Чи буде встановлена справедливість?
  • 2008.10.26 | rais

    Про національну безпеку.

    Шановний пане Анатолію, яке Ваше ставлення на появу листів колишніх "спеців" саме у передвиборчі часи? Такі, наприклад, як "Лист № 2" Є.Марчука, "Нові думки про національну безпеку України" В.Горбуліна... Де зокрема не наголошується на таких важливих чинниках загрози нац безпеки України, як безпокараність панування на всіх стратегічних посадах старої комноменлатури із своїми нащадками та надмірна концентрація центрів прийняття рішення, керування, фінансування, інформування та т.інш. в одному місці. Київ стає небезпечною мішенню.

    З повагою.
  • 2008.10.26 | Sych

    Re: Внутрішньо-політична ситуація в Україні

    Нещодавно сайт Майдан проводив опитування щодо відношення відвідувачів до ідеї зменьшення повноважень та функцій теперішньої неефективної державної системи до оборони та захисту прав громадян (http://alliance.maidanua.org/node/721) Більше двох третин опитаних вважають, що ця ідея добра.

    Яке Ваше ставлення до можливості скорочення держави?

    Чи не вважаєте ви, що політики втрачають можливість "набирати собі очки" не порушуючи цю тематику?

    Дякую.
  • 2008.10.26 | 100%

    Чи володієте Ви "мистецтвом компромісів" ?

    Наведіть, будь ласка, приклад, бо складається враження, що Ви завжди до останнього відстоюєте свою точку зору, навіть якщо вона неоднозначна. Наприклад, термін переходу на професійну армію.
  • 2008.10.26 | Пётр

    Зачем в Украине должность президента?

    Возможно ли нормальнео управление при доевластии?
    Исполнительное двоевластие - Кабмин и СП
    Законодательное двоевластие - законы ВР и Указы президента
    Судебное двоевлатие - ВСУ и КСУ
  • 2008.10.26 | Сергій Кабуд

    де Ви бачите Україну у випадку ракетнояденої атаки Кремля по США

    В разі падіння оборноносдатності США Росія митєво отримує повний контроль за Європою яка нічого не може протиставити тисячам російських ядерних пристроїв

    Без фактору втримання з боку США Україна не має шансів.

    З огляду на поточний момент цей сценарій може реалізуватися хоч цього року, про що відкрито коментують політики в різних країнах


    Що робитиме Українська Держава?
  • 2008.10.27 | Зоран

    Чи армія повинна бути залежною від іноземних ділків?

    Іноземні приватні фірми, славні " інвестори" стали в Україні постачальниками енергії і можуть б будь-який момент ніби за неуплату відєднати від електросітки військову частину. У воєнних умовах армія може бути паралізована.Яку безпеку вона може забезпечити країні?Невже подібний "дурдом" можливий в якій-небудь країні світу? Керівництво комітетами Верховної Ради всяких комуноКрючкових привело до ліквідації аеродромів, військових частин, скорочення армії. Все немаєь грошей для своєї армії, однак гроші знайдуться для годування чужої армії.Країна фактично в даний момент беззахисна. Як Ви думаєте змінити цю ситуацію?
  • 2008.10.27 | Юрко Колючка

    Re: Інтернет-конференція з Анатолієм Гриценком

    Чи повинен народ контролювати владу? Якщо так, то яким способом? Ваше ставлення до методів прямої демократії.
  • 2008.10.27 | 123

    Чому для України вибори - це погано, а для інших країн - ні?

    Від кризи потерпає весь світ, але при цьому в різних країнах останнім часом проходять або плануються вибори, в тому числі й позачергові, і великої проблеми з цього не робиться. Чим так унікальна Україна - що для неї вибори є, як запевняють деякі політики, трагедією?
  • 2008.10.27 | Олена Весел

    Чи підтримуєте Ви проведення в Україні

    фінальної частини чемпіонату європу з футболу у 2012 році?
  • 2008.10.27 | 123

    Чи можете Ви оцінити ефективність витрачання державних грошей

    Тобто ККД - скільки копійок з бюджетної гривні реально витрачається на заплановані бюджетом потреби, а скільки йде "в пісок" у вигляді відкатів, крадіжок тощо.

    Які бюджетні витрати, за Вашою оцінкою, є найбільш ефективними (тобто "усушка/утруска" мінімальні, за призначенням працює максимальна частка виділених грошей), а які - найменш ефективними? Як, зокрема, виглядає ситуація з грошима на військові потреби?
  • 2008.10.27 | 123

    Чи Ви колись голосували в парламенті картками інших депутатів?+

    Чи Ви колись голосували в парламенті картками інших депутатів? Чому тим Вашим колегам, які так роблять, не соромно настільки відверто порушувати Конституцію?

    Чи голосували колись Ващою карткою? Якщо так - хіба Ви не могли її не віддавати, адже ясно, що її забирали для того, щоб Вашим іменем порушувати Конституцію.
  • 2008.10.27 | 123

    Закон про персональне голосування нардепів у Раді

    Як Ви ставитеся до ініціативи персоналізації голосування депутатів у парламенті (наприклад, із використанням при голосуванні не лише картки депутата, а і його відбитка пальців або аналогічної біометричної інформації)?

    Стисло - йдеться про законодавче закріплення такої процедури голосування у Раді, за якою технічно неможливим стане голосування "за того парня", тобто чужою карткою, у порушення норм Конституції про особисте голосування депутатів у Раді; а також про законодавче запровадження відповідальності депутата за таке голосування (якщо воно все ж трапляється).

    Чи підтримуєте Ви таку ініціативу? Чи готові Ви ініціювати або активно підтримувати запровадження такої процедури у сесійному залі (ніяких змін до Конституції для цього непотрібно - лише прийняття "простого" закону)?
  • 2008.10.27 | 123

    Ваше ставлення до законопроекту про замороження рахунків у банку

    Про який повідомляєть в новинах Майдану.

    Йдеться про антикризовий законопроект депутатів Аржевітіна та Ткача, який, очевидно, розглядатиметься найближчими днями, і яким пропонується запровадити зміни до законодавства, якими без участі Президента і Верховної Ради лише за рішенням НБУ можуть бути заморожені будь-які і будь-чиї банківські рахунки:

    У Цивільному кодексі України ...

    статтю 1074 після слів "за рішенням суду" доповнити словами "та в разі введення Національним банком України мораторію на обслуговування клієнтів банків"


    Тобто пропонується така редакція статті 1074:
    Стаття 1074. Обмеження права розпоряджання рахунком
    1. Обмеження прав клієнта щодо розпоряджання грошовими
    коштами, що знаходяться на його рахунку, не допускається, крім
    випадків обмеження права розпоряджання рахунком за рішенням суду у
    випадках, встановлених законом, та в разі введення Національним банком України мораторію на обслуговування клієнтів банків


    Статтю 55 Закону України "Про Національний банк України" ... доповнити двома новими частинами такого змісту:
    "Національний банк України має право вводити мораторій на обслуговування (повне або часткове) банками своїх клієнтів на всій території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях.

    Підставою для введення мораторію, передбаченого частиною третьою цієї статті, є реальна загроза стабільній роботі банківської системи внаслідок інтенсивного вилучення клієнтами банків коштів з рахунків".


    Закон України "Про банки і банківську діяльність" ... доповнити статтею 66-1 такого змісту:

    "Стаття 66-1. Мораторій на обслуговування клієнтів банків

    Банки зобов’язані припинити надання послуг клієнтам у порядку та межах, визначених Національним банком України при введенні мораторію на обслуговування клієнтів банків"


    Чи ухвалення такого закону, на Вашу думку, є адекватною відповіддю на кризовий стан? Чи воно сприятиме підвищенню довіри до банківської системи? Чи воно, зрештою, еонституційне - з огляду на те, що Конституція забороняє обмежувати права і свободи людини (зокрема і право користуватися і розпоряджатися своїми грошима), допускаючи лише один виняток: надзвичайний або воєнний стан, введений Президентом і затверджений Верховною Радою?
  • 2008.10.27 | 123

    Ваше ставлення до спрощенної системи оподаткування

    Практично всі українські політики перед виборами заявляють про те, що збережуть спрощену систему оподаткування (єдиний податок та спрощена звітність для малого бізнесу), але, прийшовши до влади, починають розробляти плани боротьби з "тіньовими схемами з використанням спрощенців", що завжди призводить до вихолащування суті спрощеної системи та/або обмеження сфери її застосування добросовісними підприємцями в рази.

    Яка Ваща позиція з цього приводу? Чи можете Ви обіцяти, що, лищаючись у політиці, відстоюватимете поточний обсяг дії спрощеної системи оподаткування (або навіть його розширення)?
  • 2008.10.27 | Sean

    Судова реформа і реформа правоохоронних органів

    якщо це можливо висловити стисло - що Ви вважаєте найголовнішим і найактуальнішим у цих напрямках? Думаю, Ви погодитеся, що без цього відповідально казати про національну безпеку не доводиться.

    дякую
  • 2008.10.27 | Адвокат ...

    Шановний пане Анатолію, якою Ви бачите

    пост-кризову Україну? Які зміни, на Вашу думку, мають відбутись в Україні задля та впродовж подолання кризи? Які політичні сили, на Вашу думку, мають найбільшу потугу та мотивацію щодо подолання кризи?

    Дякую за відповіді!
  • 2008.10.27 | Ігор Гурчик

    Пропорційно-рейтингова система голосування (ПРС)

    -Ви знайомі з пропорційно-рейтинговою системою голосування?
    -Яку систему з "відкритими списками", окрім ПРС, Ви вважаєте реально дієвою?
    -Які з партій підтримують прийняття дієвих систем голосування з "відкритими списками"?
    -Яка партія підтримує саме ПРС?
    -Якщо не партії, то хто з політиків підтримує право народу на пряме голосування за конкретних кандидатів з відкритих списків, як це пропонується тільки у ПРС?
    -Ви згодні виступити ініціатором проведення вже цих виборів до ВР за новим виборчим законом, який би реально, і вже зараз, дозволив би впливати виборцям на місце кандидатів в остаточному списку?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.27 | Ігор Гурчик

      Пане Гриценко може Ви зареєструєтесь на Майдані?

      Бо питань багато.
      Наприклад:
      -------------------
      - Що для кандидата в Президенти найважливіше?
      Гроші
      Харизма
      Руки що нічого не крали
      Коса
      Майдан
      Дзеркало тижня
      Почуття гумору
      Ваш варіант?
      ------------------------
      -"Економіст" це: спеціальність, діагноз чи лайка?
      ------------------------
      -Чому Росія не Україна?
      ------------------------
      -Чи існують в Україні не продажні ЗМІ, та журналісти?
      ------------------------
      -Родзинка Ющенко в тому що: "ці руки нічого не крали", у Тимошенко: "Юля косу носить", а що б Ви сказали про себе?
      ------------------------
      -Що Вам вдалося досягти?
      ------------------------
      -Що Вам не вдалося?
      ------------------------
      -Де буде побудовано дачу Президента Гриценко?
      ------------------------
      -У Вас є друзі?
      ------------------------
      -Що Ви колекціонуєте?
      ------------------------
      -Хто вам більше подобаються: коти чи собаки? У вас є рибки?
      ------------------------
      -Який рід професійної діяльності найбільш підходить для Президента України? Це повинен бути:
      економіст
      військовий
      інженер
      юрист
      журналіст
      повія
      письменник
      безробітний
      депутат багатьох скликань
      шпигун
      артист
      бандит
      месія
      менеджер
      Ваш варіант?
      ------------------------
      -Чи готові Ви об'єднатися з:
      Ющенко
      Тимошенко
      Януковичем
      Ваш варіант?
      ------------------
      -У Вас є план?
      ------------------
  • 2008.10.27 | Олександр

    Вибори ВРУ

    Пане Гриценко, чи Ви плануєте ідти на найближчі вибори ВРУ (можливо - дочасні) з власним політичним проектом?
  • 2008.10.27 | Наталя Вишневська

    ядерна енергетика

    Пане Анатоліію!
    1. Ваше ставлення до розвитку ядерної енергетики в Україні та основних засад «Енергетичної стратегії розвитку ПЕК до 2030 року в Україні».
    2. Чи знайомі Ви з останніми дослідженнями щодо стану світової ядерної енергетики?
    3. Чи проінформовані Ви, яка ситуація зі збереженням радіоактивних відходів в Україні і скільки коштів з бюджету України йде на підтримання ядерної галузі?

    З повагою, Наталя Вишневська, «Голос Природи», громадська екологічна організація м.Дніпродзержинськ
  • 2008.10.27 | Олег

    интервью с Гриценко

    Что случилось с Президентом? Он уже не будет таким, как в 2004 году?
  • 2008.10.27 | romulus

    Re: Інтернет-конференція з Анатолієм Гриценком

    Виявляється, людина, спіймана за руку з 10-ма тисяч мічених доларів, може бути звільнена від кримінального переслідування на тій підставі, що після арешту вона не скоїла нового злочину. А також тому, що «займається науковою діяльністю, висвітлюючи актуальні для сьогодення України наукові питання». Тож дуже хотілося б, щоби Анатолій Степанович у наступних своїх інтерв’ю прокоментував цю постанову й навів весь список людей, яким він у такий спосіб «давав шанс». А для всіх інших пояснюємо, що «зміна обстановки» не є реабілітуючою обставиною і людина, звільнена від кримінальної відповідальності за ст. 48 КК України, все однаково вважається злочинцем (саме тому, до речі, подібні постанови можуть виноситися виключно за згоди обвинуваченого й лише у випадку його дієвого каяття – у всіх інших випадках кримінальна справа має в суді розглядатися по суті з постановленням обвинувального або виправдовувального вироку). Втім, наявність злочинця-заступника аж ніяк не бентежила високоморального Гриценка, який впродовж наступних півтора роки душа в душу працював з Кредісовим на благо народу України. З чим ми його і поздоровляємо.

    проше прокоментувати?..
  • 2008.10.27 | Олександр

    Якщо Гриценко стане Президентом

    Пане Анатолію, якщо Ви станете Президентом, чи не повториться історія з драконом, якого перемагає лицар і перетворюється на дракона сам?
  • 2008.10.27 | Sean

    Прес-конференцію з п.Анатолієм Гриценком завершено

    Завершуючи сьогоднішнє спілкування, п.Гриценко подякував всім учасникам розмови.

    Ми також вдячні йому та всім нашим дописувачам. Повний текст онлайн-конференції невдовзі буде на першій сторінці "Майдану".

    Ми також нагадуємо, що з питань організації інтернет-конференцій на "Майдані" можна звертатися на електронну адресу admin@maidan.org.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".