МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На зустріч «Молодості»! Прямий ефір з Оленою Фетісовою

10/12/2009 | Олена Весел
«Майдан-Інформ» вже традиційно знайомить своїх читачів з українськими учасниками МКФ «Молодість». Цього року відкриває майданівський фестивальний сезон відома продюсер і режисер Олена Фетісова. Прямий ефір з нею відбудеться у вівторок 13 жовтня о 15.00.

Цього року пані Олена представлятиме на «Молодості» в програмі «Українська панорама» свій новий повнометражний документальний фільм «Не один вдома», який вже встиг отримати високу винагороду престижного кінофоруму «Золотий Витязь».

Героїня стрічки, маючи дві вищі університетські освіти, знаходить своє покликання у безмежній любові до тяжкохворих дітей, від яких відмовились їхні батьки.

Очима темношкірого вихованця Наталії, 12-річного Кевіна можна відчути особливу атмосферу, яка панує в цій незвичайній родині. Враження додатково підсилюють використання оригінальної музики етно-групи «ДахаБраха» та картин відомої української художниці Євгенії Гапчинської.

Олена Фетісова відомий український продюсер, режисер і сценарист, член Спілки кінематографістів України (з 1996 року), член Європейської документальної мережі (з 2004 року). Народилася 5 грудня 1964 року в Києві в родині кінематографістів.
Закінчила в 1987 році Всесоюзний державний інститут кінематографії (Москва, Росія).
З того часу безперервно працює в кіновиробництві. Пройшла шлях від заступника директора знімальної групи до директора кіностудії. В 1991 році стажувалася в канадських кіно- та телекомпаніях. В 2001 році заснувала і очолила кіностудію «Інтерфільм».

Як продюсер, випустила 6 художніх, 13 короткометражних, а також більше 100 документальних фільмів, музичних кліпів і рекламних роликів.

Режисер і автор сценарію ряду фільмів:

«Надзвичайний Черномирдін», документальний фільм, 44 хв., 2008.

«Стояла собі хатка», короткометражний фільм, 30 хв., 2006. Нагороджений першим призом Міжнародного Форуму Соціального кіно (Росія, Санкт-Петербург, 2007) и призом «Срібний витязь» Міжнародного кінофестивалю «Золотий витязь» (Росія, 2006)

«Вероніка і саксофон», документальний фільм, 52 хв., 2005. Нагороджений дипломом Міжнародного фестивалю документальних фільмів «Контакт» (Київ, 2005). Участник Baltic Sea Forum for Docs (Латвія, Рига, 2006), Міжнародних кінофестивалів в Пярну (Естонія, 2005), MOFFOM (Чехія, Прага, 2006), MEDIAWAVE (Угорщина, 2006)

«Російські корені, або одного разу в Оренбурзі», документальний фільм, 52 хв., 2005. Нагороджений дипломами Міжнародних кінофестивалів «Молодість» (Київ, 2005) та «Кінолітопис» (Київ, 2006)

Зустрічайте пані Олену на Майдані 13 жовтня о 15.00.

А питання для неї можна залишити тут:
http://www2.maidan.org.ua/n/pressk/1255306692

Відповіді

  • 2009.10.12 | vesno

    Питання - враження від минулого року?

    Пані Олено, вітання! Поділіться враженнями від минулорічної Молодости, де окремо демонстрували Ваш документальний фільм про Черномирдіна. Які були зустрічі, чи корисно це як режисеру?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.13 | Олена Фетісова

      Re: Питання - враження від минулого року?

      Доброго дня!

      Минулий рік приніс нам дуже багато успіхів безпосередньо у кіно. Це стосується участі кінофільмів, що брали участь у міжнародних кінофестивалях. Це наприклад кінофільм "Прикольна казка", який отримав престижний приз на кінофестивалі в Китаї і щойно гран-прі на кінофестивалі в Богларії.

      Особливо хочеться відмітити успіх фільму "Не один вдома", який демонструватись цього року на МКФ "Молодість". Це повнометражний документальний фільм, Фільм брав участь в міжнародному кінофестивалі "Монтеррей" (Мексика) і отримав схвальні відгуки преси. Також на сьогодні фільм отримав приз "Срібний витязь" кінофестивалю "Золотий Вітязь" в Росії. І от кілька днів тому фільм отримав приз глядацьких симпатній на найбільшому російському фестивалі документального кіно "Росія". Це так званий "Уральський Оскар". І тепер його будуть показувати в програмі "Українська панорама" МКФ "Молодості". Для мене дуже важливо, що цього року, як і минулого року це конкурсна програма, тому що для українських кіноматографістів, які зараз майже нічого не знімають - їм важливо, щоб їх оцінили.

      Що стосується особливої події минулорічної "Молодості" прем'єри фільму "Надзвичайний Чорномирдін", то ця подія викликала великий інтерес і преси, і публіки і пройшла при повному аншлазі.

      Щодо минулорічної "Української панорами", то дійсно сподобався фільм-переможець - "Крила метелика". Він дійсно відрізнявся своїм креативним вирішенням від інших фільмів, показаних в програмі.

      Взагалі кінофестиваль "Молодість" відрізняється тим, що він фактично є єдиною зараз міжнародною кіноматографічною подією. Можна багато сперечатись з приводу програми і показаних фільмів, але безперечним залишається те, що це є місцем зустрічі українських кіноматографістів, які ще реально працюють в галузі і досить талановито. Фільм-відкриття "Райські птахи" кінофестивалю - це реальний доказ моїх слів.
  • 2009.10.12 | vesno

    Музика у фільмі - чому ДахаБраха?

    У фільмі "Не один вдома" Ви використали музику гурту ДахаБраха? Чи так це, й скажіть, чому саме цієї групи, чи були інші ідеї щодо музики? Чи ДахаБраха спеціально записували щось для Вашого фільму?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.13 | Олена Фетісова

      Re: Музика у фільмі - чому ДахаБраха?

      Оскільки фільм "Не один вдома" є продуктом суто українським і розповідає суто українську історію про українську жінку і тому сама історія набуває міжнародного значення, оскільки є носієм загальнолюдських цінностей, то мені здавалось, коли я підбирала музику до фільму, що саме музика колективу ДахаБраха під керівництвом Влада Троїцького може стати найбільш органічною складовою для творчого вирішення фільму. Спеціального треку для фільму ДахаБраха не писала, але за згодою Влада Троїцького ми використали вже записаний альбом.
  • 2009.10.12 | Ольга

    Чи була співпраця з телеканалами з Європи?

    Пані Олено, чи колись телеканали з Європи купували Ваші фільми для показу в себе, чи були такі переговори?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.13 | Олена Фетісова

      Re: Чи була співпраця з телеканалами з Європи?

      Що стосується співпраці з європейськими телеканалами, то мої фільми показували в Польщі, Естонії, Латвії. А якщо приймати до уваги Росію, як 5-ту частину телеаудиторії світу, то документальні фільми "Вероніка і саксофон", "Російські конкурси або одного разу в Оренбурзі" та "Надзвичайний Черномирдін" були неодноразово показані на центральних російських каналах. І як нам повідомляли при дуже пристойних рейтингах.
  • 2009.10.13 | Мар'яна

    ідея фільму

    Пані Олено, розкажіть будь-ласка як виникла ідея зняти фільм саме про цю сім'ю? Що змусило Вас звернутись до тематики покинутих хворих дітей різних національностей? І як Ви обирали героїню?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.13 | Олена Фетісова

      Re: ідея фільму

      Справа в тому, що тема покинутих дітей, в моїй творчості не є новою. Але кожного разу, коли ти стикаєшся з цією темою, не можна сказати що це вже прочитана книжка. Героїню фільму я знайшла завдяки тому, що багато цікавлюсь цією темою, читаю спеціальну літературу, газети, сайти, спілкуюсь з попередніми героями моїх фільмів. Так як дізналась про Наталію Бичковську. Взагалі взяти дитину в родину не просте рішення. Для Наталії таке рішення також не було простим, але воно було пов'язане з трагічними обставинами її особистого життя. Ця трагічна подія стала поштовхом до того, щоб присвятити своє життя безнадійно хворим дітям, покинутим їх біологічними батьками без права і навіть надії на життя. Ідея фільму є герой, який живе поряд з нами і навіть не думає про свій героїзм, а просто робить свою справу кожен день і кожен час. Дитяча тема є по суті ключовою у моїй творчості. Я сама мама і навіть не можу уявити як ці діти живуть, і скільки треба сил і мужності для того, щоб взяти на себе відповідальність за дітей чужих і безнадійно хворих. Щоб знайти відповідь на ці запитання я повертаюсь до цієї теми знову і знову.
  • 2009.10.13 | Петро

    Скажіть будь-ласка чи працює Ваша кіностудія

    в режимі ко-продакшину, і якщо так, то з ким співробітничаєте переважно і які спільні проекти можна переглянути і де.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.13 | Олена Фетісова

      Re: Скажіть будь-ласка чи працює Ваша кіностудія

      Насправді кажучи наша кіностудія зараз і працює в режимі створення ко-продукційних проектів. Реалії сьогоднішнього європейського кіно підштовхують нас до цього. І з точки зору творчого змісту, і з точки зору фінансового забезпечення виробництва фільмів.

      "Прикольна казка" - це ко-продукційний українсько-естонський проект. Один з перших ко-продукційних проектів в Україні.

      Зараз у нас у виробництві знаходиться ще один ко-продукційний українсько-естонський проект повнометражного документального фільму під робочою назвою "Шахта". Крім того, ми зараз дуже успішно розробляємо дуже амбіційний проект художнього фільму, який називається "Параджанов". Цей проект розробляється у співробітництві з найпотужнішою продюсерською організацією Європи EAVE і на сьогоднішній день вже готовий літературний сценарій, автором якого є Олена Фетісова, і зараз проект знаходиться на низькому старті для запуску в режисерську розробку. Проект був представлений на міжнародних кінофорумах в Люксембурзі, Мілані, Єревані і в листопаді цього року буде представлений міжнародним фінансистам в Кардіфі.

      Також іншим дуже важливим для нас проектом є фільм, який має робочу назву "Дві сестри", автором і режисером якого є Роман Ширман, а я продюсер цього проекту. На сьогоднішній день у нас є попередні домовленостіз іспанськими ко-продюсерами, які територіально знаходяться в Малазі. Виконавчий продюсер фільму Володимир Козир провів переговори з представниками кіностудії в Аліканте про співробітництво у виробництві фільму. І навіть, оскільки, Антоніо Бандерас є вихідцем з цього регіону і є почесним головою фільм-комісії цього регіону, наші іспанські колеги запропонували нам кандидатуру Антоніо Бандераса на одну з головних ролей в фільми. За настроєм це комедія навіяна Вуді Аленом, дія фільму частково буде проходити в Іспанії, а основна частина подій відбуватиметься в Україні.

      Для такої невеликої незалежної кіностудії це досить великий обсяг роботи. Але ми завжди беремо на себе стільки, скільки можемо зробити.
  • 2009.10.13 | Геката

    Re: На зустріч «Молодості»! Прямий ефір з Оленою Фетісовою

    Пані Олена, які продюcерські проекті у Вас зараз в роботі?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.13 | Олена Фетісова

      Re: На зустріч «Молодості»! Прямий ефір з Оленою Фетісовою

      Насправді всі проекти я перерахувала у відповіді на попереднє запитання, тому що ці два питання невід'ємні одне від одного. Але дякую Вам за інтерес.
  • 2009.10.13 | Аннет

    Re: На зустріч «Молодості»! Прямий ефір з Оленою Фетісовою

    Чим саме Вас зацікавила персона Черномирдіна? Чому саме він?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.13 | Олена Фетісова

      Re: На зустріч «Молодості»! Прямий ефір з Оленою Фетісовою

      Для того, щоб почати відповідь на це питання я маю сказати, що Віктор Степанович Чорномирдін такого самого віку, як і мої батьки, які, на жаль, пішли. Тому його особистість дуже багато в чому мені нагадує саме моїх батьків. Але це так - лірика.

      Насправді ми познайомились з Чорномирдіним випадково. Завдяки моїм фінським колегам, які знімали про нього фільм і попросили мене посприяти організації зйомок. Так сталося, що після закінчення зйомок з фінськими колегами наше знайомство з Віктором Степановичем перетворилось на 2 фільми. Перший фільм - це "Російські корені, або одного разу в Оренбурзі" прем'єра якого відбулась також на "Молодості" у 2005 році. Прем'єру фільму відвідав відомий французький письменник Морріс Дрюон, який, на жаль, цього року вже пішов з життя.

      Особистість Чорномирдіна мене зацікавила тим, що це дзеркало епохи, що відійшла, але частка цієї епохи залишилась в кожному з нас. Я робила фільм не про олігарха Черномирдіна, а про Черномирдіна людину, що для мене особисто набагато цікавіше.
  • 2009.10.13 | любитель серіалів

    Дайош "Маминих синочків"

    Коли на українські екрани вийде якісний і український за духом і змістом серіал, який міг би стати гідною відповіддю російським "Татусевим дочкам". Дайош "Маминих синочків" за мотивами блогу про пригоди 4 монстрів-дзюдоїстів, мами адвоката і батька колишнього судді, що відкрив справу проти президента країни. Країна має знати своїх героїв і почути нарешті "Мамо, дивись, а тобі дядя-міністр в телевізорі смс-ку пише"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.13 | Олена Фетісова

      Re: Дайош "Маминих синочків"

      Це питання за адресою не зовсім до мене, тому що я НЕ займаюсь виробництвом ТЕЛЕСЕРІАЛІВ. Але вважаю що було б доречно зняти якісний телесеріал українською мовою для українських дітей.
  • 2009.10.13 | Олена Весел

    труднощі в процесі зйомок

    Розкажіть, будь-ласка, чи стикались Ви під час зйомок фільму, представленого цього року на "Молодості" з труднощами і, якщо так, то з якими і як Ви їх подолали.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.13 | Олена Фетісова

      Re: труднощі в процесі зйомок

      При виробництві цього фільму мене Бог охороняв і ніяких проблем не було. Самі зйомки, монтаж і так далі пройшли як по маслу, що важко собі уявити при роботі з дітьми. Але протягом всіх двох років виробинцтва фільму все ідеально.

      Оскільки ми робимо фільми для того, щоб їх дивилось якомого більше людей, особливо молодих людей, тому що у них все попереду, я хочу запросити читачів вашого порталу на перегляд фільму "Не один вдома". Після перегляду фільму ви підете додому в доброму настрої.
  • 2009.10.13 | Олена Весел

    українське кіно

    Чого на Вашу думку не вистачає сучасному українському кіно? Чи з'явиться в Україні своя "нова хвиля" українських кінематографістів?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.13 | Олена Фетісова

      Re: українське кіно

      На моє глибоке переконання українському кіно не вистачає фінансування та, як це не пародоксально, знання англійської мови. Бо підвищити свій фаховий рівень, дізнатись про нові досягнення світового і європейського кіноматографу, подивитись справжні геніальні фільми, взяти участь у кінофорумах врешті поділитись своєю геніальною ідеєю з міжнародним ко-продюсером можна тільки користуючись англійською мовою. А щодо фінансування, то дійсно не маючи національної частки фінансової підтримки проекту про міжнарону ко-продукцію неможливо навіть починати розмову. Це нормальна практика всіх європейських країн.

      Нова українська хвиля звичайно можлива, але їй зараз треба дуже добре вчитись викладати свої геніальні ідеї на папері, бажано англійською мовою, продюсеру. І є ідея в Спілці кіноматографістів України зробити фестиваль студентських фільмів і зібрати зі всієї України те, що зроблено за останні два роки. Може там і знайдуться перші паростки нової української хвилі
  • 2009.10.13 | Олена Весел

    очікування

    Чого Ви особисто очікуєте від цьогорічного МКФ "Молодість"?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.13 | Олена Фетісова

      Re: очікування

      Хотілось би звичайно отримати перший приз у конкурсній "Українській Панорамі", щоправда того ж я бажаю всім іншим її учасникам ;)

      Дякую всім за участь і цікаві запитання


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".