МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Каппадокійські Отці

03/30/2007 | Георгій
Ще одна група святих Отців ранньї Церкви ("Нікейського" і раннього "Пост-Нікейського" періоду), що їх однаково шанує Римо-Католицька і Православна церкви. (Моя "церковця" Автономної Православної Митрополії в Західній Європі і Америках святкує день одного з них, о. Григорія Нісського, щороку 22 березня.) Стисла інформація про них тут: http://en.wikipedia.org/wiki/Cappadocian_Fathers

Каппадокійські Отці були дійсно походженням з Каппадокії (найсхідніша провінція Малої Азії, на північ від сучасної Сірії і на північний схід від Кілікії - провінції, де народився і виріс апостол Павло). Їх було четверо, вони жили в середині 4-го ст. н.е. (320-і - 390-і рр.), і вони відомі як Василь ("Великий"), Григорій ("Нісський"), Петро, і Григорій ("Назіанзен"). Василь, Григорій ("Нісський") і Петро були братами і мали сестру на ім"я Макріна (Мокрина). Ця жінка - старша за своїх братів - перша з родини стала монахинею і заснувала монастир в Каппадокії, де деякий час жили троє її братів (Петро, наймолодший, згодом став єпископом Себастійським). Мокрину пізніше теж було канонізовано. Св. Григорій Назіанзен не був членом родини каппадокійців, але був їх близьким другом. Він згодом став Константинопільським патріархом.

Каппадокійські Отці найбільше відзначилися як доктринальні богослови. За "Вікіпедією," саме їм належить честь бути першими з християн, хто продемонстрував, що богослов"я в християнстві може бути і науковим, інтелектуальним, і що за бажання і праці християнські богослови можуть вільно змагатися з найкращими філософами свого часу (якими в ту добу були грецькі філософи). Саме ці богослови внесли найбільший внесок у розвиток християнської концепції Св. Трійці, відстоявши її в боротьбі як з аріанізмом, так і з модалізмом. Св. Василеві Великому також належить класична розробка православної Літургії.

Відповіді

 • 2007.03.31 | Михайло

  Християнство- це лише молочко для науки богопізнання!

  Георгій пише:

  > Каппадокійські Отці найбільше відзначилися як доктринальні богослови. За "Вікіпедією," саме їм належить честь бути першими з християн, хто продемонстрував, що богослов"я в християнстві може бути і науковим, інтелектуальним, і що за бажання і праці християнські богослови можуть вільно змагатися з найкращими філософами свого часу (якими в ту добу були грецькі філософи). Саме ці богослови внесли найбільший внесок у розвиток християнської концепції Св. Трійці, відстоявши її в боротьбі як з аріанізмом, так і з модалізмом. Св. Василеві Великому також належить класична розробка православної Літургії.

  На мій погляд християнство переоцінило свої сили саме з причини відірваності від індійської філософії і теології. Наука богопізнання практично вся сконцентрована у Ведичній літературі, яку християнство, напевно, вважає язичницькою. А це уже свідчить, якщо це так, про де-градацію Західної цивілізації. Але, звичайно і це- велике досягнення на ниві здичавілих народів, які вогнем і мечем утверджуали християнство! До речі- Греція перша відпала від первісної ведичної культури. Концепція Святої трійці- спрощена модель для богопізнання, яку християнство трактує однобоко і неправильно. Та і Сам Ісус підтверджував, що християнство це молочко. Отже, тільки на вищих планетах матеріального Всесвіту християни матимуть доступ до ведичної релігії, або до частини її.
 • 2007.04.01 | harnack

  Щось цікаве Каллістоса і Клемана (л)

  Каллист Уэр
  СИЛА ИМЕНИ
  Молитва Иисусова в православной духовности

  http://www.krotov.info/history/20/krivova/ware10.html

  Клеман
  ИСТОКИ
  Богословие отцов Древней Церкви
  Тексты и комментарии

  Перевод с французского

  http://www.krotov.info/acts/05/antolog/kleman_0.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.04.02 | Георгій

   Дякую

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.04.16 | Михайло

    Спасає тільки знання, що Бог є!

    Спасає тільки знання, що Бог є!
    >Просто сам термін енергія, портребує наукового обгрунтування, а зробити це в стосунку до незбагненого Бога, неможливо. Тому, як на мене, й немає сенсу говорити про якісь там енергії. Краще, говорити просто: духовне і матеріальне, як у Біблії.
    Так то воно то так, але ці питання може тільки Сам Верховний Господь пояснити науково, що Він і зробив у Ведичній літературі! Ці питання пояснює і розкриває або Сам, або через Свої слуг Верховний Господь у книзі Бхагавад-гіта як вона є”, „Шрімад-Бхагаватам ” (18 томів) „Чайтанья-Чарітамріті” та інших Священних Писаннях Вед- більш ніж 60 джерел перекладено на англійську та інші мови.
    >Ісус це Той, Хто заслуговує на ІСТИНУ ЛЮБОВ, що є Бог!
    Ісус, як складова частина Бога, звичайно заслуговує на Істинну Любов! Але дивлячись що вкладати в поняття Істинної Любові до Бога! Верхов-ний Господь, що приходив останній раз у 1486 році і перебував на Землі 48 років в Індії у якості Свого відданого Слуги, - продемонстру-вав не тільки індусам, а й всьому людству ЕТАЛОН божественної, Істин-ної Любові до Бога!
    Але християнству це нецікаво- вони більше переймаються „тілом та кров`ю” Ісуса Христа "споживаючи" як вони думають Його в Євхаристії і вважаючи тільки Ісуса Істинним Богом. Вони позабули Отця, який навчив і дав їм Ісуса і мріють, як би і їм самим стати як Ісус, бо тоді Він перейде на більш високу ступінь- стане вибраним Отцем, а вони Йому будуть Синами! Щось дуже схоже на план змія, коли він сказав Єві, що вони не помруть, а стануть богами. Якщо ж проаналізувати це місце з точки зору Вед, то Ісус- насправді напівбог, який стане Параматмою, локалізованим аспектом Всевишнього Бога, але не Самим Всевишнім. Але ця доля чекає всіх живих істот, оскільки всі живі істоти- відділені експансії Всевишнього Бога! Так що ніяких чудес. Отже, Ісус тільки піднімає лише краєчок покривала, що закриває Сонце Істини-Пресвятого Господа від очей непосвячених! І щоб там християни не говорили- Ісус дає ЗНАННЯ, а не „тіло і кров Свою”! Але ці знання є живою водою в життя вічне, а тому є Його, образно порівнюючи, духовними „тілом і кров`ю”, які потрібно „споживати” тобто ВИВЧАТИ як початкову науку! Бо без ЗНАННЯ, що існує Вища Божественна Сила- віра в „ніщо” не спасає. Спасає тільки знання, що Бог є!
    >Ну що Ви, насправді.. Не забороняє християнство приймати іншу духовну їжу, просто необов'язкова вона для християнської душі, може звернутися.. Раніше я дозволяв собі пробувати з інших джерел. Не те що б, немає користі, але чим далі, відчуваєш, що вторине воно.. Зараз моя духовна їжа Христос. З Ним я готовий перемагати увесь цей світ.... Від Бога ТЕ, ЩО перемагає. Ніхто не здатен протистояти тому, хто оперезаний Христом.
    Верховного Господа не мрійте побороти навіть з Ісусом, інакше Ісус петвориться на демона, що повстає проти Істинного Верховного Бога!
    >Забудьте Ви про літературні втілення! Прийміть Бога Живого!!
    Це не у Вашій компетенції, пане Р.М., кому мені вірити: Ісусу, чи Його ЖИВОМУ ОТЦЕВІ НЕБЕСНОМУ, Господу Крішні!!! І нашому з Вами також!
    >Змій обманщик. Добро і зло, це є мішанина життя і смерті. Істине Добро, на Небесах. Адам і Єва спокусилися на ниці тваринні відчуття.
    Це добре, що Ви розцінюєте Євину заздрість і мрію стати богами як „ниці тваринні відчуття.” А було б набагато краще, аби Ви мріяли стати слугою Господа!
    >Знаєте, я дуже далекий від досконалости, але твердо переконаний, що єдина привілея християнина -- перебувати з Христом. Серед усіх релігій, це найважчий шлях -- що є ПРЯМОЮ ДОРОГОЮ до досконалости.
    Повне нерозуміння віри! Усі релігії мають в основі ВІРУ в БОГА, і можливо, хтось називає Його Всемогутнім (Аллахом), чи Отцем Небесним чи Верховним Господом (Крішною). Це дорога віри в Бога з різними нюансами. А є дорога війни з Богом- демонічна дорога, матері-алістична! Ось і вся різниця між Богом і мамоною. Боронь Боже християн вбивати собі в голову таку химерну ідею про виключність християнства по відношенню до інших релігій, бо це вже людська самовпевнена ПОЛІТИКА!
    >Що цінніше, любов до Бога, чи Сам Господь Бог!? Отож бо. Кров і тіло Господа нашого Ісуса Христа -- НАЦІННІШІ Божі дари! Про привілеї християнина я уже говорив -- це бути з Христом, а для цього треба Його любити понад усе.
    То все політика, що проголошується християнством у бажанні не мати „конкурентів”! То – земне, а не вишнє! Бог і є ЛЮБОВ! Це Єдина РЕАЛЬНІСТЬ!
    >Жодна релігія не вимагає такої самопожертви, як християнство. Лише в безмежній любові до Бога, людина здатна на таку самопожертву.
    Всі персональні релігії вимагають жертовності в самопосвяті себе Богу. Ісус Христос нічим особливо не жертвував, оскільки ЗНАВ, що ОТЕЦЬ виконає дану Йому обіцянку бути воскрешеним! Страждання великі, згоден, але це була жертва Богу, щоб звільнити тих віруючих, які Йому повірять і зберегти їх.
    >А Ви собі уявіть, що для мене дійсно Ісус Христос є Істиний Бог, і зникнуть усі суперечності. Маю прохання до Вас, чи не могли б Ви конкретно показати де у Ведах заперечується триєдиність Творця.
    Навіщо мані уявляти, це просто Ваша карма! Маю зараз дуже мало часу, літературу я вам вказав- видавництво „Бгактіведанта Бук Траст”. Згідно Вед триєдиність Бога полягає в таких поняттях, як Брахман, Параматма і Бхагаван=Парабрахман...Матеріальна Природа- це одна з багатьої енергій Бога. Це нижча енергія Бога. До вищих енергій Бога відносяться душі всіх живих істот, що є Брахман, або Святий Дух (християнський еквівалент на мій погляд). Параматма- це експансія Верховного Господа, Господь Вішну (Всевишній), що супроводжує живу душу у кожному фізичному тілі, здійнюючи зв`язок з Бхагаваном-Верховним Господом Крішною і одночасно перебуває у всіх тілах! Отже, Верховний- джерело всіх душ! Господь Брахма (у юдеїв Ягве, у мусульман Аллах) напівбоги, як уповноваженні Верховним Господом творити матеріальний Всесвіт.
    >Не берімось порівнювати те, що незбагнене.
    А нам не потрібно робити самостійно це. Порівняння дає нам Сам Госпо-дь, щоб просвітити нас і вилікувати від безбожжя.
    >Ви й зараз їх не знайдете, скільки б не перечитували ведичної літератури. Обов'язково знайдуться запитання, які поставлять Вас у тупик, живлячи ваш неспокій. Починайте з ВІРИ, а відповіді на запитання прийдуть, згодом.
    Мої знання ніщо по порівнянню з Ведичними! Віра- це знання про невидиму, про найвищу Сутність, яка є Бог! Бо тільки Знання , що втілене у віру, дає не часткове, а повне звільнення. Але знання повинно бути дієвим, застосовуваним на практиці у думках, словах і діях. Інакше- знання відбирається і матеріальне перемагає.
    >А воно так і є, хтось одержимий бісом, а хтось наповнюється Духом Святим. Послідовник не може перебувати у тому, ким прагне бути. "Ото-ж, будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний!" (Матвія 5:48). Одержимий одержує те, чого прагне.
    Господь рекомендує завжди думати про Нього,Йому присвячувати усю свою діяльність і всі плоди нашої праці, не вимагачи при цьому нагород. Йому . Такі віддані слуги дуже дорогі Господу і перебувають завжди з Ним, не підкоряючись гунам матеріальної природи. Отже, адепт, або послідовник тієї чи іншої віри тільки тоді дорогий Богу і перебуває в Ньому, якщо Він виконує Божественні приписи добровільно і з Любові, не вимагаючи нагороди!
    > (Р.М.) Бог явився людям у людському пониженому/гріховному тілі. Як по-іншому люди могли пізнати Бога? Що ми можемо знати про Отця Небесного, що ми можемо знати про Духа Святого Господа Животворящого? А Христа Розіп'ятого ми знаємо! Тому й маємо любити Його усім своїм серцем, більше ніж рідну матір і власну дитину!
    Верховний Господь не приходить у смертному людському тілі, а прихо-дить у безсмертному тілі, повному Слави і Всемогутності. Не може бути Богом хоч і незвичайна, але смертна людина. Душа ж, звичайно, безсмертна! Ми можемо знати дещо про Бога, якщо Він Сам Себе описує! Читайте Ведичну літературу!
    >А чому це? Хіба таке не під силу Богові? Чи хтось Його може стримати у цьому? А що Веди про це?
    Якщо Бог стає простою смертною людиною, то Він втрачає Свою Всемогутність, за рахунок якої Він і підтримує існування нескінченної кількості матеріальних і духовних Всесвітів. А це загибель всього! Тому Господь приходить таким, яким Він є, хоч може прийняти будь-який вигляд миттєво, в тому числі і людський! Про це і говориться у Ведах. Літературу я назвав- цікавтеся, багато чого можете скачати в інтерне-ті! Рамаяна, Махабхарата і т. і. Додатково. Перелік літератури в ін-тернеті. Христос дає початкову науку як щабель до істинної Любові до Бога, до якої християнству ще далеко!...
    >Повірте, пане Михайло, що навіть з цього щабля багато чого видно..
    Я читав Біблію і Коран і знаю по собі, що там майже нічого не описано з того, що є в Ведах. Веди- це неоціненний подарунок людству на шляху до Бога!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.04.16 | +O

     Re: Спасає тільки знання, що Бог є!

     Христос Воскрес!

     М.: Верхов-ний Господь, що приходив останній раз у 1486 році і перебував на Землі 48 років в Індії у якості Свого відданого Слуги, - продемонстру-вав не тільки індусам, а й всьому людству ЕТАЛОН божественної, Істин-ної Любові до Бога!

     +О: блажен хто Вірує... доки не починає гм...«трактувати» Віру ближнього свого...
     Уважно читаю Ваші, пане Михайле, дописи з висловлюваннями про Христа. Для демонстрації того, що відчуваю, пропоную порівняти про Чайтаньї Махапрабху наступне:

     http://www.krishna.ru/index.php?option=com_remository&Itemid=868&func=select&id=57

     http://www.sektoved.ru/enciclopedia.php?cat_id=41


     З повагою
     Олег
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.04.16 | Михайло

      Російський комунофашизм блефує!

      +O пише:
      > +О: блажен хто Вірує... доки не починає гм...«трактувати» Віру ближнього свого...
      > Уважно читаю Ваші, пане Михайле, дописи з висловлюваннями про Христа. Для демонстрації того, що відчуваю, пропоную порівняти про Чайтаньї Махапрабху наступне:
      > http://www.krishna.ru/index.php?option=com_remository&Itemid=868&func=select&id=57
      > http://www.sektoved.ru/enciclopedia.php?cat_id=41

      Дякую, пане +О !

      Я знайомий з фальсифікованими опусами на теми інших релігій російської православної церкви московського патріархату. РПЦ МП-колишня структура НКВД -КГБ, яка не розкаялася в своїх злочинах проти релігії і людяності - до сих пір очолюється Рідігером - агентом КГБ, як і Росія- агентом КГБ Путіним. РПЦ МП уже здійнила фізичне знищення як своєї православної церкви, так і греко-католицької церкви, Папу Римського вважає дияволом, ну а на черзі виявилося ігнорування Патріарха Константинопольського... Боротьба за владу над світом, а що ще можна чекати від Москви-оплоту імперії зла? Це- не віра в Бога, а політичн фальшивка, як і теорія Маркса-Енгельса-Леніна про диктатуру пролетаріата! Скільки було знищено тільки в СРСР людей заради фікс-ідеї? Десь більш ніж 100 млн(Солженіцин)! Тому я не вірю їхнім атеїстичним "сходознавцям", оскільки вони брешуть! Така моя думка!

      А якщо Ви їм вірите- це ваша особиста справа! Правда у Бога не підкоряється брехні демонів православного комунофашизму!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.04.17 | +О

       Re: Російський комунофашизм блефує!

       Христос Воскрес!
       поспішаю, тому лише пару слів

       > пан Михайло: ...А якщо Ви їм вірите- це ваша особиста справа! Правда у Бога не підкоряється брехні демонів православного комунофашизму!

       +О: ні, пане Михайле! Найлегше ображати всіх православних, спихаючи їх в одну купу "православного комунофашизму" - православіє породило сотні тисяч праведників, які якраз від комунофашистів і постраждали... Мені дуже шкода, якщо Ви цього не розумієте і ще більш шкода, якщо намірено наклепствуєте на Православіє.
       Поряд з тим, таку думку про Ваше, яку я грішний запропонував Вам прочитати, можна почерпнути і у инших (неправославних і некомуністів і нефашистів :) ), які скажуть/напишуть про Чайтанью Махапрабху те, що вразить Ваше серце віруючого подібно, як Ваші слова про Христа вразили мене...

       З повагою
       священик Олег
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.04.17 | Михайло

        "Дурні зневажають Мене, коли я з`являюсь в образі людини."

        +О пише:
        > Христос Воскрес!
        Воістину воскрес!
        > поспішаю, тому лише пару слів
        Будь-ласка!
        > +О: ні, пане Михайле! Найлегше ображати всіх православних, спихаючи їх в одну купу "православного комунофашизму" - православіє породило сотні тисяч праведників, які якраз від комунофашистів і постраждали... Мені дуже шкода, якщо Ви цього не розумієте і ще більш шкода, якщо намірено наклепствуєте на Православіє.
        Православні є різні! Я дуже поважаю отця Меня та будь- якого християнина- православного, католика, протестанта... тільки за те, якщо вони не будуть упереджено відкидати голослівно інші релігії і будуть намагатися знаходити Того Самого Отця Небесного, якого вважають Всевишнім в інших релігіях! В Богопізнанні не потрібюно ставати в позу, як це люблять деякі особи заявляти, що вони є суддями інших, тобто "поганських", нехристиянських релігій! Прочитайте Глєба Якуніна чи спогади інших, як винищули православну церквув Росії більшовики, а замість неї ставили сергіанство під орудою КГБ... Не можна поклонятись одночасно Богу і владі(мамоні). Російська православна церква постала на обмані у свій час, коли перекуплено було у Константинополя патріаршество від Києва. Немає проблем у мене з визнанням дійсно побожних святих праведників. І я їх не скидаю в одну кучу, а говорю неприємну правду для того, щоб підкреслити, що чорносотенний фашизм як політична течія чомусь завжди брався за основу російськими більшовиками-комуністами, які поступово перебирають ініціативу у включенні елементів православ`я в свою пропогандистськук машину. Той сайт про секти- у росіян паплюжить з комісарською вузьколобістю не тільки крішнаїзм, але й будь -які інші течії, так чи інакше пов`язані з релігіями! Або Ви не до кінця мене зрозуміли, або ви з тої ж когорти! Вибачте, якщо це не так!
        > Поряд з тим, таку думку про Ваше, яку я грішний запропонував Вам прочитати, можна почерпнути і у инших (неправославних і некомуністів і нефашистів :) ), які скажуть/напишуть про Чайтанью Махапрабху те, що вразить Ваше серце віруючого подібно, як Ваші слова про Христа вразили мене...
        Люди, що далекі від основ Ведичних наук можуть паплюжити Веди як завгодно і це, Господь їм гарантує, так просто не минеться! За це буде відповідна кармічна нагорода в Пеклі!
        Також не личило і Папі Римському заявляти, що іслам нічого не дав. А наприклад Лев Толстой оцінив більш тверезо цей момент і вважав іслам чистішим за християнство. Тому я розцінюю заяву Російського Правос-лавного Синоду про несумістність християнства і вайшнавізму як збочення і деградацію російського православ`я.
        Верховний Господь Крішна говорить
        >(БГ-"4.40 Але необізнані й невіруючі люди, які піддають сумніву явлені священні писання, не досягають Божої свідомості й падають униз. Для душі, яка сумнівається, немає щастя ні в цьому житті, ні в наступному."
        >(БГ)"9.11 Дурні зневажають Мене, коли Я з`являюсь в образі людини. Вони не знають моєї трансцендентної природи Верховного Господа, владного над усім сущим."
 • 2007.05.10 | Георгій

  Назад до теми

  Отут цікава інформація про Каппадокійських Отців, і гарні картинки Каппадокії:

  http://www.cirota.ru/forum/view.php?subj=69150&order=&pg=0


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua