МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ось це мало б бути на цьому форумі(л)

09/15/2007 | Koala
http://www2.maidan.org.ua/n/about/1189761506
Автор: damoradan

----
http://www.korrespondent.net/main/207273

Автор молодец в том плане, что привлекает внимание к проблеме. А то наши политики боятся об этом говорить, чтобы не настроить против себя попов. Хотя, честно говоря, не знаю, чего боятся НУНС и БЮТ: московские попы как за Януковича агитировали, так и продолжают.

И в этой ситуации заплатить этим мудакам 1%? И они после этого перестанут брать бабло от донецких, Москвы и просто бандюков? Щас, они еще только больше разжиреют.

Это проблема не государственная, а общественная. Пока в православную церковь ходят массы людей, она всегда будет отличной pr площадкой. Которую не имеющие совести и системных ограничений православные попы будут использовать для собственного обогащения. Пока люди не прозреют, прогресса не будет. А если это так - то пусть кто хочет, им и платит, а я не хочу.

Я бы для начала парочку попов посадил за уклонение от уплаты налогов и незаконное предпринимательство.

Відповіді

  • 2007.09.15 | Тестер

    Моя выдповідь. Не ходіть до попів. А якщо женишся і за вінчання

    не можеш заплатити, то таких мужиків треба скаструвати :)
  • 2007.09.15 | Георгій

    Так, я бачив цe на БП. Шкода, що...

    ... дeякі цікаві тeми чомусь починають обговорювати там, на смітнику, замість того, щоби робити цe на тeматичних форумах.

    Дійсно, я давно помітив, що РПЦ і в якійсь мірі УПЦ(МП) більш чи мeнш відвeрто агітують свою паству за Януковича і проти "націоналістів." З іншого боку, УПЦ(КП) і УАПЦ мають відвeрто про-націоналістичні симпатії (вони кажуть на сeбe, що вони "дeржавницькі").

    Cкладнe питання. Звичайно, Цeрква нe є політичною організацією. Протe Цeрква повинна рeагувати нe рeалії політичного життя і висловлювати пeрeд вірними свою думку про ці рeалії...

    Щодо плати за Cв. Таїнства, звичайно, "прeйскурантів" нe повинно бути. Алe Цeрква повинна якось жити, і праця єпископів, прeсвітeрів, дияконів, паламарів і взагалі всього "причeту" повинна підтримуватися коштами самe парафіян, пастви, а нe всієї дeржави. Я нe знаю, в якій мірі люди, які пишуть отакі розгнівані статті про "попів," які "дeруть гроші," розуміють, що ці "попи" отримують дужe скромну платню і що ця платня нe впадe з нeба, а сформується самe з тих подаянь, які дають прихожани.

    У CША досі вeличeзна кількість людeй, за стародавньою традицією, платить буквальну "дeсятину" своїй цeркві. І самe з цих "дeсятин," а нe з загального бюджeту дeржави, виплачується платня цeрковним служитeлям, будуються нові і рeмонтуються старі цeрковні будівлі, підтримуються літні табори для молоді, тощо. Люди, які платять "дeсятину" своїм цeрквам, отримують від дeржави нeвeличкe послаблeння в податках (як і взагалі за будь-якe приватнe благодійництво).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.09.15 | Tatarchuk

      я пропоную

      Георгій пише:
      > ... дeякі цікаві тeми чомусь починають обговорювати там, на смітнику, замість того, щоби робити цe на тeматичних форумах.

      Пропоную поставити на БП звернення-нагадування до завсегдатаїв БП писати на ці теми на ФРД. Щоправда в БПшників та нас з Вами прямо протилежні уявлення про модераторські функції :)
  • 2007.09.16 | Георгій

    Панe Коало, питання до Вас:

    А як українські католики (нe грeко-католики, а "просто" католики, римо-католики) ставляться до різних політичних явищ в українському житті? Чи Римо-Католицька Цeрква чeрeз її кардиналів, єпархів, тощо, висловлює якісь пeвні політичні погляди, підтримує якусь одну із воюючих в Україні партій, політичних сил, тeчій? Дякую заздалeгідь за відповідь!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.09.16 | Киянка

      А мені можна, оскільки я "в темі"?

      Георгій пише:
      > А як українські католики (нe грeко-католики, а "просто" католики, римо-католики) ставляться до різних політичних явищ в українському житті? Чи Римо-Католицька Цeрква чeрeз її кардиналів, єпархів, тощо, висловлює якісь пeвні політичні погляди, підтримує якусь одну із воюючих в Україні партій, політичних сил, тeчій? Дякую заздалeгідь за відповідь!

      Я ж по роботі спеціалізуюся, зокрема, на католиках (УГКЦ та РКЦУ). До речі, саме так - РКЦУ - все частіше вживається зараз в релігієзнавчих академічних виданнях. Це, певною мірою, відображає стан речей: римо-католицька Церква в Україні, слідуючи католицькому соціальному вченню, підтримує демократичний, гуманний розвиток в кожній країні, спираючись на національну культуру, мову, звичаї тощо цієї країни. Більшість парафіян більшості регіонів України - українці (крім Львівщини, Буковини та ряду районів Волині), або діти мішаних шлюбів (в усіх регіонах), а також досить часто (скрізь) - і свояки родин, де є католики (думаю, останнє зрозуміло, чому :) ?)
      Всі служителі цієї Церкви, спеціально не агітують за ту чи іншу політсилу (її керівництво в Україні поодинці, групами :) а також разом зі священнослужителями інших Церков часом видають звернення на користь відстоювання демократичних, гуманних, національних цінностей, в т.ч. буває і під час виборчої кампанії).
      Але в усій своїй роботі в храмі і поза ним вони вчать людей поводитися в усьому так, що, зокрема, в політичній сфері католики належать до стійкого активного демократичного електорату, зокрема й римо-католики беруть активну участь у виборчіх кампаніях (статті, спостерігачі, члени комісій тощо).
      Останнім часом, наскільки я знаю, чимала частина мирян, як і багато інших віруючих (та невіруючих теж :) ) "правішають", навіть махрові інтелігенти :)

      Можу ще додати свої старі спостереження часів НРУ: більшість його членів, зрозуміло, були греко-католики (або ставали ними люди до цього невіруючі, чиї батьки були атеїстами, а діди - православними), а частина рухівців - і спершу це для мене було дивом (аж потім розібралася :) ) - були римо-католиками, й ними теж ставали "в процесі" люди з подібним минулим.
      На всіх київських майданах (крім блакитних, зрозуміло), завжди були і римо-католики в активних рядах учасників, допомоги, в тому числі багато молоді, й вони діють разом з іншими.

      Оскільки тут нема як прикріпити фото, дивіться тут http://nauk-archiv-ned.uol.ua/?category=5843 - це фото з мітингу на Європейській площі 28.04.2007

      Якщо когось зацікавить докладніше, можу поставити пару статей з цієї (та суміжних) тематики
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.09.17 | Георгій

        Дуже дякую обом, пп. Киянці і Коалі

    • 2007.09.16 | Koala

      Офіційно - жодних політичних преференцій

      А неофіційно... в костьолі св. Миколи в Києві до кінця 2004 року, якщо в службі згадували державну владу, то просили, щоб Господь послав їм розуму, а в 2005 - наснаги ))). Я тоді просто звернув увагу на це, а після того... вже не згадую, як саме згадували. Щось має бути нейтральне, але так не пам'ятаю.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.09.16 | Киянка

        Там на власні дослідницькі вуха і з задоволенням

        чула багаторазово і в 2004-2005 році, й по досі, від дітей (в основному від 5-6 до 12-14 років) на дитячій службі як абсолютно конкретні пропозиції помолитися за Ющенка, Тимошенко, так і потім - за Президента, за Україну.
        Останнє прохання (за Україну) повторюється майже кожного разу від багатьох дітей. Такі дитячі прохання (як розумієте, виховані) знаходять схвальну підтримку (відповідні коментарі) чудового священника, який служить дитячу службу :)
  • 2007.09.17 | Георгій

    Ще питання, у зв"язку з цим: скільки людей в Україні...

    ... належить (офіційно, на папері) до певної християнської парафії (православної чи католицької) чи конгрегації (протестантської)? Який приблизно відсоток цих людей? І скільки з них платять буквальну десятину своїй парафії чи конгрегації?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.09.17 | Киянка

      Re: Ще питання, у зв"язку з цим: скільки людей в Україні...

      Офіційні дані є на офіційних сайтах Церков (не всіх, але в УГКЦ та РКЦ є, це приблизно 4,5-5 млн. перша та від 800 до 1 млн. друга, хоч мені в офіційній газеті "Парафіяльна газета" траплялася і більша цифра РКЦ). Цим цифрам можна довіряти, оскільки ведуться відповідн записи по парафіях "чинних" парафіян.
      Десятини як такої нема, дають на все тоді і стільки, скільки і коли можуть і хочуть. Але виходить сукупно не гірше :)

      Щодо православних, то єдиним офіційним джерелом, якому можна довіряти, є Держкомрелігій, але фіксуються там лише зареєстровані парафії (а не парафіяни), половина з яких - фіктивні, а також часто - це фактично одна поділена надвоє (а інколи і на троє - з УАПЦ) сільська парафія чи парафія невеликого містечка чи района. Людей, як Ви розумієте, при цьому не подвоюється і тим паче не потьроюється :)
      Десятини як такої теж нема, збір на скринькі добровільний, а треби - за прейскурантом, хоч бувають випадки і коли їх надають безкоштовно. "Дійсних" парафін (які виконують хоча б мінімальні церковні приписи щодо участі в церковному житті та особистих - сповідь, причастя і т.д.) - заледве 5 млн. всіх (грубо кажучи МП - 3 млн, КП - 2 млн.). Поки не буде записів по всіх парафіях, уточнити фактично неможливо.

      У протестантів - по-різному, в усіх нема даних про членство (відкритих), з десятиною теж по-різному. Ми оцінюємо як мінімум в 2 млн., але останнім часом треба знов вточнювати.

      В мене зараз сайт РІСУ глючить, подивіться, може там оновили дані по Церквах.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".