питання-розвідка
10/23/2007 | Tatarchuk
Дано:
Математик вивів формулу, яка встановлює закономірність між числом та його зображенням.
Наприклад: двозначне число 65 знаходиться через певні процедури з сумами, різницями та результатами множіння чисел 6 та 5
Питання:
Оберіть відповідь яка відбіває сенс знахідки
1) він встановив законономірності 10-річної системи числення, тількі і всього
2) він встановив часний випадок властивости чисел, тількі й всього
3) він встановив зв\зок між знаком та значенням, "тількі й всього".
4) ваш варіант
Математик вивів формулу, яка встановлює закономірність між числом та його зображенням.
Наприклад: двозначне число 65 знаходиться через певні процедури з сумами, різницями та результатами множіння чисел 6 та 5
Питання:
Оберіть відповідь яка відбіває сенс знахідки
1) він встановив законономірності 10-річної системи числення, тількі і всього
2) він встановив часний випадок властивости чисел, тількі й всього
3) він встановив зв\зок між знаком та значенням, "тількі й всього".
4) ваш варіант
Відповіді
2007.10.23 | Георгій
Чисто по-дилeтантськи, схиляюся до (3)
2007.10.23 | TrollSeeker
Зовсім нічого. Або це - не математик.
2007.10.23 | Tatarchuk
так вважає сам той математик
2007.10.23 | Koala
1 і 3 одночасно
Хоча, може я не так зрозумів (чи ви не так зрозуміли). Я казав про формулу, графік якої при підстановці різних чисел дає зображення цих чисел.А от формулу з приклада - тобто таку, яка з цифр, які складають число, дає це число - відкривати не треба, її в школі вчать. В зв'язку із цим питання: Татарчуку, в якому Ви класі зараз?
2007.10.23 | Анатоль
Якщо його формула вірна для любого числа, то 3, інакше 2.
2007.10.23 | Tatarchuk
тількі для двозначних і більше
2007.10.23 | Tatarchuk
на тему "якщо варіант 3"
А тепер давайте розглянемо варіант "якщо 3."Для мене це означає (одразу скажу - я геть не математик) що існує формальний і логічний засіб описати - беру російські переклади термінів "означаемое и означающее", або ж ніфіга собі - символ та те що він символізує.
У середньовіччі був поділ європейських релігійних філософів (іншіх там практично не було) на "реалістів" та "номіналістів".
"Реалісти" вважали (наприклад) що слово Бог таке саме реальне як і сам Бог і містить прямий зв\язок (якщо не тотожність) позначки та того що позначається.
Номіналісти вважали що імена не мають ніякого (фонетичного, графічного, нумерологічного, тощо) зв\язку.
2007.10.23 | Koala
Ніфіга
Наявність математичної формули не є доказом існування чогось поза нашою свідомістю. В найкращому разі це спосіб описати це щось.Поясню: такі формули можна вивести для арабских цифр, римських цифр будь-яких інших, навіть таких, які ми самі придумаємо.
Більше того, здається, ви робите одну зі звичайних шкільких помилок - вважаєте, що математика - це те, що можна записати формулами. Насправді, формула - це скорочена форма запису тверджень, які формулюються звичайною мовою. Тому якщо ви наведете вичерпний опис, який пов'язує число із його написанням - а ви такий опис точно знаєте, хоч, може, і несвідомо - ви вже встановите математичний зв'язок між числом і його написанням.
2007.10.23 | Tatarchuk
ще скажіть "нафіга"
Koala пише:> Поясню: такі формули можна вивести для арабских цифр, римських цифр будь-яких інших, навіть таких, які ми самі придумаємо.
Саме можливість вивести такі самі "залізні" формальні зв\язки між іншими форматами числення (а може й поза "світом чисел") наштовхнула мене на питання про "номіналізм" чи "реалізм".
> Більше того, здається, ви робите одну зі звичайних шкільких помилок - вважаєте, що математика - це те, що можна записати формулами. Насправді, формула - це скорочена форма запису тверджень, які формулюються звичайною мовою. Тому якщо ви наведете вичерпний опис, який пов'язує число із його написанням - а ви такий опис точно знаєте, хоч, може, і несвідомо - ви вже встановите математичний зв'язок між числом і його написанням.
Щоб закрити дещо особисте в ваших репліках, одразу зауважу що школу я закінчив і з математикою мав добрі стосунки. Це щоб ви не поверталися до цього офтопіку.
Мова йде - подумайте - про формулу, в якій ЗНАКИ ведуть себе як ЧИСЛА. При тому що зворотні процеси (коли числа ведуть себе як знаки) ви і так знаєте (так і підмиває сказати: зі школи )
І ще, ваше "ніфіга" для мене не більш інформативне, ніж напр. "нафіга". Що саме ніфіга?
2007.10.23 | Koala
Існування такої формули ніфіга не значить
Tatarchuk пише:> Саме можливість вивести такі самі "залізні" формальні зв\язки між іншими форматами числення (а може й поза "світом чисел") наштовхнула мене на питання про "номіналізм" чи "реалізм".
Ні, я розумію питання. Але математика тут безсила - вона лише служить для опису тих зв'язків, що утворюються в голові людини. Не більше - і не менше.
> Мова йде - подумайте - про формулу, в якій ЗНАКИ ведуть себе як ЧИСЛА. При тому що зворотні процеси (коли числа ведуть себе як знаки) ви і так знаєте (так і підмиває сказати: зі школи )
Знаки не можуть вести себе як числа. Знаки взагалі не можуть вести себе. Але знаки можуть сприйматися людиною як числа. А можуть як знаки. А можуть як літери. А можуть і не сприйматися взагалі. Це залежить від людини. І сприйняття залежить від того, номіналіст ця людина чи реаліст. Розумієте? Номіналіст за допомогою цієї формули отримає одні висновки, а реаліст - інші.
2007.10.23 | Tatarchuk
тобто математика = витвір психіки?
Koala пише:> Tatarchuk пише:
> > Саме можливість вивести такі самі "залізні" формальні зв\язки між іншими форматами числення (а може й поза "світом чисел") наштовхнула мене на питання про "номіналізм" чи "реалізм".
> Ні, я розумію питання. Але математика тут безсила - вона лише служить для опису тих зв'язків, що утворюються в голові людини. Не більше - і не менше.
Математика виокристовується для опису таких явищ як наприклад гравітація. Вона також по-Вашому існує лише в уяві людини?
> > Мова йде - подумайте - про формулу, в якій ЗНАКИ ведуть себе як ЧИСЛА. При тому що зворотні процеси (коли числа ведуть себе як знаки) ви і так знаєте (так і підмиває сказати: зі школи )
> Знаки не можуть вести себе як числа. Знаки взагалі не можуть вести себе. Але знаки можуть сприйматися людиною як числа. А можуть як знаки. А можуть як літери. А можуть і не сприйматися взагалі. Це залежить від людини. І сприйняття залежить від того, номіналіст ця людина чи реаліст. Розумієте? Номіналіст за допомогою цієї формули отримає одні висновки, а реаліст - інші.
Сені здається що ви раптом перескочили на зайвий психологізм. Скажу точніше: знаки (цифри) які просто використовуються для запису РІЗНИХ чисел, самі виявляють ознаки не знакових, а числових властивостей. Тобто в прикладі 65 - знаки які ЗОБРАЖАЮТЬ 6 та 5 набувають властивостей ЧИСЕЛ 6 та 5, при чому властивості пов\язані також із властивостями числа 65 та навіть 56.
2007.10.23 | Koala
Так, звісно
Tatarchuk пише:> Математика виокристовується для опису таких явищ як наприклад гравітація. Вона також по-Вашому існує лише в уяві людини?
Опис гравітації існує лише в уяві людини. Математика - одна з форм цього опису.
> Сені здається що ви раптом перескочили на зайвий психологізм.
Скоріше, гностику: я намагаюся окреслити, де є зовнішній світ, де - наше його сприйняття, а де - наші знання про нього.
> Скажу точніше: знаки (цифри) які просто використовуються для запису РІЗНИХ чисел, самі виявляють ознаки не знакових, а числових властивостей. Тобто в прикладі 65 - знаки які ЗОБРАЖАЮТЬ 6 та 5 набувають властивостей ЧИСЕЛ 6 та 5, при чому властивості пов\язані також із властивостями числа 65 та навіть 56.
Якщо я позначаю число один як І, то що означає запис ІІ? Яких властивостей набуває знак І в записі ІI? Жодних, допоки не домовимося про систему запису. Ця система є продуктом людської фантазії, ніде в природі вона не зустрічається (як не зустрічаються в природі одиниці і двійки без предметів, які лічаться - на відміну від математики, де цих одиниць і двійок без предметів купа. Особливо в щоденниках ).
2007.10.23 | Василь Васьківський
Трохи не так!
Koala пише:> Tatarchuk пише:
> > Сені здається що ви раптом перескочили на зайвий психологізм.
> Скоріше, гностику: я намагаюся окреслити, де є зовнішній світ, де - наше його сприйняття, а де - наші знання про нього.
Є різні знання: є знання про світ, а є знання про його сприйняття та про знання про світ та його сприйняття. Ви про які знання тут пишете?
2007.10.23 | Koala
Про всі.
Знання - це те, що знаходиться всередині розуму; зовнішній світ - за межами; відчуття/сприйняття - це, що поєднує розум із зовнішнім світом.2007.10.23 | Василь Васьківський
Мій варіант:
5)математик цей є піфагорійцем. Числа можуть мати різні зображення, і лише піфагорійці шукають в цьому якісь закономірності, що стосуються всіх зображень та всіх чисел!2007.10.23 | Koala
Не обов'язково.
Питання як раз про піфагорейців-номіналістів і "реалістів".2007.10.23 | Василь Васьківський
Це вже зовсім окреме питання! Не в тему!
2007.10.23 | Ганна
Re: питання-розвідка
Він створив алгоритм пошуку числа через цифри, з яких воно складається. Це можна використати в програмуванні.Мабуть моя відповідь вже запізніла та недоречна.
2007.10.23 | Tatarchuk
Re: питання-розвідка
Ганна пише:> Він створив алгоритм пошуку числа через цифри, з яких воно складається. Це можна використати в програмуванні.
> Мабуть моя відповідь вже запізніла та недоречна.
Чому недоречна? Дуже в тему. Я просто розвинув трохи далі - на що цей факт виводить. Про зв\язок між символічним та абстрактним (розумієте деяку різницю?)
2007.10.26 | Ганна
Re: питання-розвідка
Перепрошую, не дуже розумію, чи можна конкретніше, або на прикладі?2007.10.23 | Тестер
Фігня. Будь яке число можна одержати послідовно додаючи 1
2007.10.23 | TrollSeeker
І навіть Пі?
2007.10.23 | Koala
Це та формула, про яку йде мова?(л)
http://uk.wikipedia.org/wiki/Позиційні_системи_численняНаприклад, якщо b - натуральне число таке, що b > 1, то для представлення числа x у системі числення з основою b його подають у вигляді лінійної комбінації степенів числа b.