Філософська друга освіта
07/20/2009 | Lesyk_13
Я закінчив внз з технічної спеціальності. Але тягне мене все одно на філософію. Думаю куди йти вчитись і яким чином (денна друга, заочна друга, аспірантура тощо). Чи може взагалі не йти? Але якись орієнтир мені потрібен. Хочу мати повноцінний понятійний, термінологічний, фактологічний інструментарій. Що можете порадити?
Відповіді
2009.07.21 | Георгій
Лeсику, а дe Ви мeшкаєтe?
Якщо Ви в Києві, я б Вам порадив поговорити про цe з друзями моїх батьків - профeсором Ceргієм Борисовичeм Кримським (він за фахом філософ), або з доктором філологічних наук Наталією Ростиславівною Мазeпою (вона нe філософ, алe вдова дужe хорошого фахового філософа, профeсора Володимира Івановича Мазeпи). Їх тeлeфони в Києві нe важко знайти, алe якщо матимeтe складність, пишіть мeні на eлeктронну адрeсу, - я Вам їх знайду. І Ceргій Борисович, і Наталія Ростиславівна добрe знають всю "філософську коньюнктуту" міста Києва, та й України в цілому.Також інші формники можуть бути Вам корисні, зокрeма пані Ольга Киянка.
2009.07.21 | Lesyk_13
Re: Лeсику, а дe Ви мeшкаєтe?
Мешкаю я в Дніпропетровську, закінчую Дніпр-кий нац. унів. ім. Олеся Гончара. Судячи з того, як нам викладали філософію і деякі інші суміжні дисципліни (як от культурологія), напрошується дуже сумний висновок: гуманітарна наука тут мертва. Найвидатніший філософ нашого ВНЗ - Панфілов В. О. (можна подивитись у Вікіпедії), з яким мати справу зовсім не хочеться. Найближчим часом я, можливо, зможу переговорити з кількома викладачами з різних вишів Дніпра на цю тему. Але дуже хотілося б знати також і ситуацію в інших містах. Зокрема цікавить Київ та Львів.Також цікавить сама процедура вступу до магістратури/аспірантури в цьому випадку.
P.S.Дякую, що відгукнулись!
2009.07.21 | Tatarchuk
порада
Якщо ви вже маєте повну вищу освіту, то вам простіш за все отримати "фактичну" освіту з філософії, а не "нову". Я маю на увазі, що краще поступити на магистратуру або сразу в аспирантуру з філософії - це залежить від вузів які навколо вас.Поясню резон.
1) перебування в магистратурі а потім в аспирантурі (або сразу в аспирантурі) дасть можливість засвоїти новий предмет, а заодно й одразу втягнутися у наукову діяльність, яка теоретично має завершитися отриманням ступіню кандидата наук (хоча це не обов/язково)
2) філософія не та наука, яку вконче треба вивчати 5 курсів поспіль - найлегше вона піддається розумові дорослої людини, як правило її традиція засвоюється вже за перший рік (у студентів на це йде роки 2-3), подальші роки легко йдуть на засвоєння напрямів.
3) це гарантія що ваша перша освіта не піде на пси - оберете тему, суміжну з першим фахом, і матимете бонус перед "чистими" філософами.
2009.07.21 | Lesyk_13
Re: порада
Власне я би так і хотів. Але не знаю, як це робиться і що для того потрібно. Якщо все піде за планом, то я отримаю спеціаліста наступного навчального року. Для вступу на іншу спеціальність, певно треба скласти якийсь іспит, можливо наукову роботу написати?2009.07.21 | Киянка
Тут знайдете корисне для себе (сайт ін-ту філософії НАНУ - Київ)
http://www.filosof.com.ua/