МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Закордонний Українец-права і обовязки.

10/03/2009 | 7sen
Нелегке становище на Україні заставило мільйони Українців залишати свій край. Про це зовсім недавно говорилось і на міжнародній конференції в Пряшові. До нас (Українець проживаючий за кордоном) в Україні довгий час ставились з презирством, деякі називали нас Сталінським клеше - зрадниками батьківщини і готові були нас всіх відправити в Гулаг, та і зараз ще такі залишились це ті комуністи які ввірвались до Українського парламенту а цокотять і надалі російською мовою ратуючи удержавити її , а інші взагалі відвертаються від нас , немов від лепрозоїдних хворих. Немає такого народу який би не пізнав , еміграційні процеси , і тому прогресивні, демократичні сили ряду країн зробили все для того , щоб їх співвітчизники повсюду гордо носили ім’я своєї держави. Так і ми Українці хочемо буди гордими за свій край свій народ, не дивлячись на то що живемо в країні яка щиро взяла нас в свої обійми, надала нам всі ті права , що мають й її етнічні громадяни. Візьмім тільки Словацьку державу як вона піклується про своїх громадян де б вони не були , тому то вийшов в світ Новелізований закон який захищає своїх громадян.

Novelizovaný zákon o Slovákoch žijúcich v zahraničí (č. 474/2005 Z.z.) nadobudol účinnosť 1. januára 2006. Prinášame vám zhrnutie najpodstatnejších zmien s ohľadom na zákon z roku 1997, ako i plné znenie nového zákona.
V súlade s terminológiou obsiahnutou v ústave sa namiesto doterajšieho pojmu „zahraničný Slovák“ zavádza pojem „Slovák žijúci v zahraničí“. Podľa nového zákona bude Slovákom v zahraničí každá osoba, ktorá nemá trvalý pobyt na území SR a:
je štátnym občanom Slovenskej republiky, alebo· nie je štátnym občanom Slovenskej republiky, ale uchováva si národné povedomie, a on alebo jeho predok v priamom rade má slovenskú národnosť
(Згідно з термінологією записаною в конституції на місто дотеперішнього поняття ,,закордонний Словак,, заводиться поняття ,,Словак проживаючий за кордоном,, згідно цього закону Словаком (мається на увазі громадянином Словаччини) за кордоном являється кожна особа , яка немає постійного місця проживання в СР а є громадянином Словацької республіки, або не є громадянином Словацької республіки, але зберегла за собою народну ідентичність, а він і його предок в прямому ряді має словацьку національність.)

Маленька Словаччина не боїться того , що закордонні Словаки повернуться на свою материнську землю, а Україна чомусь не хоче повертати своїх рідних дітей, чого вона боїться для мене це незрозуміле – та певно того, що ці Українці будуть і надалі твердо стояти на позиціях Українства. А щоб замилити очі 10.08.2004 р. було прийнято Постанову Кабінету Міністрів України № 1024 „Про утворення Національної комісії з питань закордонних українців” і Постанову № 1025 „Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 20.02.1999 р. № 227 і від 09.08.1999 р. № 1457”. Національна комісія з питань закордонних українців почала свою роботу з 1 жовтня 2004 р. і знаходиться у приміщенні Державного комітету України у справах національностей та міґрації: м. Київ, вул.. Володимирська, 9; тел.: 228-17-18, факс: 226-23-39, адреса електронної пошти: mail@scnm.gov.ua. , але робота цієї комісії залишається з підтекстом страху закордонного українця , та недопущення закордонного українця до прав які мають громадяни України. Це боязнь насамперед того , що закордонні українці будуть твердо стояти на засадах недопущення дальшої русифікації України. Тому то і залишається такий закон який не задовольняє закордонних українців.

ЗАКОН УКРАЇНИ "ПРО ПРАВОВИЙ СТАТУС ЗАКОРДОННИХ УКРАЇНЦІВ", та пропозиції щодо його змін від українців які проживають за кордоном
http://www.bereh.ucoz.ua/publ/zakordonnyj_ukrajinec_prava_i_obovjazky/6-1-0-28


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".