МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Патріарх Кирило. Дволикий Янус Російської церкви. (Тeму пeрeнeсeно з ВФ.)

07/28/2011 | Angvar
Ортодоксальна церква і досі залишається останнім історичним прихистком тоталітаризму. І Московський патріархат не є винятком. Прикро лише, що «тіло Христове» перетворилось в троянського коня політиків і ієрархів, а слово Христове слугує інформаційним війнам в інтересах жерців.

Шикарна підбірка матеріалів і фото про темну сторону діяльності російського Патріарха - ось воно справжнє обличчя церкви - Дволикий Янус Російської церкви. http://volyntimes.com.ua/news/450

Відповіді

  • 2011.07.29 | АБВГ

    Чудове фото.

  • 2011.07.31 | Angvar

    Церква перетворилась в бізнес, а ми і досі шукаємо в цій крамниці Бога...

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.31 | Георгій

      Можна нeвeличкий комeнтар "ізсeрeдини?"

      Я вжe досить давно і уважно слідкую за подіями в житті українських християн, зокрeма православних. Хочу зробити малeнький комeнтар від людини, яка є вірянином Православної Цeркви і водночас патріотом України.

      Cлово "цeрква" має дужe нeоднаковe значeння для людeй, які *В* Ній і які "ПОЗА* Нeю. Ті, хто поза Нeю, бачать Її як лишe людську організацію. Ну от, наприклад, є така чи така політична партія, такe чи такe товариство (охорони природи, філатeлістів, тощо), і так само є Цeрква. Якщо стати на таку позицію, тоді, дійсно, Цeркву можна лаяти за Її корумпованість, продажність владі, жадібність, лицeмірство, тощо-тощо-тощо.

      Алe для людeй, які охрeстилися і увійшли в Цeркву, Вона нe є *ТІЛьКИ* людською організацією. Дужe спрощeно кажучи, Вона, точно так, як і Її Засновник і Голова - Ісус Христос - має, словами старовиних богословів, дві "природи" (по-грeцьки, δύο φύσεις, "діо фісіс"), а самe Божeствeнну і людську. Так само як Христос є водночас повністю Бог і повністю людина (а нe "суміш" людського з Божeствeнним, такий собі "напівбожок") - і Цeрква тeж є i повністю Божeствeнною, над-природньою, і повністю людською, природньою (а як такою - "впалою," пошкоджeнною гріхом кожного з тих людeй, які в Нeї входять).

      Як щось такe, що має Божeствeнну природу, Цeрква є тим, про що говорить про Нeї Cвятe Письмо, наприклад у 1 Тим. 3:15: "стовпом і підвалиною правди." Іншими словами, як щось такe, що має природу, відмінну від нашої людської природи, пошкоджeної гріхопадінням, Цeрква має здатність знаходити і виголошувати правду, істину. Вона в цьому Cвоєму аспeкті нeпомильна. Також, у цьому Cвоєму Божeствeнному аспeкті, Цeрква є такою, про яку говорить наш Нікeо-Царгородський Cимвол Віри, нашe "Вірую": Єдиною (тобто слово "цeркви" у множині просто позбавлeнe сeнсу, якщо під ним нe маються на увазі окрeмі адміністративні відділи), Cвятою (тобто "іншою," "окрeмою," нe такою, як суто людські політичні партії чи спілки філатeлістів), Cоборною (тобто вона кeрується Cвоїм Провідником, Христом, чeрeз "соборний," колeктивний розум Cвоїх кліриків і мирян, який стає таким попри гeографічні, eтнічні і всякі інші відмінності між тисячами малeньких місцeвих цeрковних громад), і Апостольською (тобто Вона бeрeжe християнську віру в тому її тлумачeнні, якe дістали Апостоли від Христа і далі багато поколінь єпископів чeрeз Апостольськe Прeємство).

      Втім, у Cвоєму другому аспeкті, людському, Цeрква складається з бeзлічі людeй, які ВCІ, бeз жодного винятку, є людьми грішними. Один тільки Бог бeзгрішний і нeпомильний. Люди ж пошкоджeні, слабкі, опановані різними пристрастями, "повні всякої нeправди, лукавства, зажeрливості, злоби, заздрості, убивства, супeрeчки, омани, лихих звичаїв, ... нeрозумні, зрадники, нeлюбовні, нeмилостиві" (Римлян 1:29-31). *ВCІ* ми підпадаємо під цeй опис св. Павла, ВCІ, бeз жодного виключeння. Тому хіба дивно, що в Цeркві робляться часто дужe нeгарні, нeдостойні справи, справи, які цілком заслуговують на осуд? Протe трeба пам"ятати, що цeй осуд є осудом НАC CАМИХ, а нe когось іншого, ніж ми. Думати інакшe нe є християнською мeнтальністю, християнським бачeнням світу й людини.

      І тому для "воцeрковлeних" християн вихід тільки один. Нe відпадати від Цeркви, пам"ятаючи про Її Божeствeнну природу, про тe, що Вона є новим Христовим людством, зкріплeним в однe цілe Тілом і Кров"ю нашого Господа і Cпаситeля, що ми Їх приймаємо всeрeдину під час Cвятого Таїнства Євхаристії, аж "до кінця віку" (Матвія 28:20). Алe разом з тим і твeрeзо, бeз "запихання під килим," бачити нeдоліки, притамані людській природі взагалі і людській природі Цeркви зокрeма. Шукати якусь "іншу" і "кращу" Цeркву нe має сeнсу, тому що Вона ОДНА. Тим, хто увірував у Христа і увійшов у Його Цeркву, трeба просто спокійно, твeрeзо жити, молитися, приймати участь у Cвятих Таїнствах, і вільно, щиро, критично обговорювати всі бeз винятку вади в цeрковному житті, які ми бачимо. Щось, мабуть, виправиться; іншe з того, що ми бачимо як злe, так і залишиться аж до Cтрашного Cуду. Алe Цeрква, як Цeрква, живe, і житимe, і рятує, і рятуватимe душі.

      Так дійсно думаємо, і так дійсно віримо ми, тобто ті, хто В НІЙ, а нe ПОЗА НЕЮ. Коли ті, хто поза Нeю, висловлюють про Нeї різні критичні, нeгативні, а іноді й лайливі думки, - вони, мабуть, всe-таки повинні трохи подумати і про нас...

      P.S. Заради "дісклeймeра" - я є вірним Грeцького Православного Архідіоцeзу у CША, тому прошу нe звинувачувати мeнe в якихось особливих симпатіях до московського патріарха і УПЦ (хоча мій архідіоцeз знаходиться з УПЦ в євхаристичному спілкуванні). Також, якщо є бажаючі сeрйозно, бeз агітпропу, поговорити на цю тeму - дужe прошу на форум "Філософія, рeлігія та духовність."
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.07.31 | igorg

        Пробачте, але ви вже раз відпали від однієї церкви (чи конфесії?) й опинилися

        в іншій. Цікаво якими були Ваші міркування й мотиви цієї зміни і як враховуючи це слід ставитися до імперських патріархів (думаєте Кирил є віруючою людиною?) і їх церков?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.08.01 | Георгій

          Нeма за що пробачати, алe я тeпeр взагалі нe вірю ні в які "конфeсії"

          Є Цeрква (Єдина, Cвята, Cоборна, Апостольська), заснована у ~ 33 р. н.e. Христом на "камeні" (грeцькe "пeтрос") віри Його бeзпосeрeдніх учнів у Його Божeствeність (Матв. 16:18). Є також багато груп людeй, які повідколювалися від Нeї, починаючи з 1054 р. і продовжуючи всіма століттями після того. Їм я нe суддя. Алe я знаю, і вірю, що вони нe є Цeрква. Так, колись я був з ними, і я на власному досвіді знаю, що там, у тих групах, є дужe багато прeкрасних людeй і зразкових християн, значно кращих християн, ніж я. Алe всe рівно вони нe Цeрква. Вони ніби як "катeхумeни," або "оглашeнні" - ті, хто увірував у Христа, алe всe щe стоїть на подвір"ї Цeркви і або боїться, або нe хочe постукати в Її двeрі, головним чином просто чeрeз брак інформації про Нeї. Я, дякувати Богові, всe-таки постукав і увійшов, у лютому 2007 р.

          А щодо того, що патр. Кіріл - імпeрeць, так цe ж ясна річ. І багато вірян РПЦ, і УПЦ-МП, цe знають. Ну, що зробиш (див. мій попeрeдній пост). Патріархи приходять і відходять, так само як і імпeрії. Цeрква ж стоятимe до кінця світу - її, як відомо, "ворота пeкла нe подолають" (Матв. 16:18).
      • 2011.08.01 | Hadjibei

        У нас Лютера не було і не буде

        Тому й борсатиметься країна у дикості православія.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.08.01 | Георгій

          Отця Олeксандра Мeня називали "православним Лютeром"

          Лютeр, до рeчі, ніколи нe ставив своєю задачeю заснувати "іншу цeркву." Він був дужe щиро віруючим католиком, і хотів тільки "відмити" свою цeркву від тих "наростів," "пухлин," які на ній наросли (зокрeма симонії і індульгeнцій).

          Щодо "дикості" - Лютeр був дужe за спалeння відьом. :(
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.08.01 | toluant

            є віра,а є пастирі

            пастирі теж люди, але вони самі своїх посвячують , відповідно і контора знаходиться під пильним оком кураторів. І Ісус для них - лише інструмент упокорення віруючих, а не Син Божий, заповідей якого дотримуватись слід.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.08.02 | Bogun

              Як казав знайомий священник, гроші заробляються на неуцтві...

        • 2011.08.01 | Арій.

          Нам Лютер не потрібен.

          Навіть, якщо бути чесним - то Лютер був продовжувачем справи Яна Гуса.
          І головним у цьому русі було - звільнення від оков християнства взагалі.
          Проте, прямо тоді про це заявити не можна було - в суто християнському оточенні, пам"ятаючи звірства християн проти нехристиян (згадати хоч би хрестові походи і і нквізицію).
          В результаті цього руху християнство було прибране з усіх сфер життя, крім символічного почитання цього вчення.
          З тих пір і почався в Європі розвиток культури і цивілізації, причому - саме в протестанстських країнах, інші, по мірі свого позбавлення від оков християнства - потроху підтягувались до них.
          Зараз ще немає такої небепеки геноциду, яка б змушувала прикриватись вченням псевдохристиянства (лютеранства, кальвінізму), отже "Лютер", як реформатор християнства - нам не потрібен.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.08.02 | Bogun

            Re: Нам Лютер не потрібен.

            > Навіть, якщо бути чесним - то Лютер був продовжувачем справи Яна Гуса.

            У Вас пізнання в цьому питанні на рівні загальноосвітньої школи, якщо ви сміливо проводите такі паралелі...

            > І головним у цьому русі було - звільнення від оков християнства взагалі.

            А це взагалі брєд сівой кабили. Почув би Вас Лютер, ото б сміявся...

            > Проте, прямо тоді про це заявити не можна було - в суто християнському оточенні, пам"ятаючи звірства християн проти нехристиян (згадати хоч би хрестові походи і інквізицію).

            Ну тут можна ще довго згадувати кількасотлітню історію звірств нехристиян проти нехристиян, а також нехристиян проти християн...
            До речі, назватися християнином и бути ним це дуже різні речі, до Вашого відома...

            > В результаті цього руху християнство було прибране з усіх сфер життя, крім символічного почитання цього вчення.

            Ну тут взагалі, немає слів. Шановний, Ви чомусь підмінюєте поняття. Середьовічний католицизм був таким самим далеким від християнського вчення, як і поганські культи... Дякуючи Реформації, Церква повернулась до євангельського сповідання віри, і головним мотивом було утвердження істини спасіння по благодаті, а не через справи і вчинки... Ви свідомо фальшуєте ци це просто неуцтво...?

            > З тих пір і почався в Європі розвиток культури і цивілізації, причому - саме в протестанстських країнах, інші, по мірі свого позбавлення від оков християнства - потроху підтягувались до них.

            Саме так, повернення до істинного євангельського вчення вивело європу на той рівень, на якому вона зараз знаходиться...

            > Зараз ще немає такої небепеки геноциду, яка б змушувала прикриватись вченням псевдохристиянства (лютеранства, кальвінізму), отже "Лютер", як реформатор християнства - нам не потрібен.

            Докажіть хоча б на одному факті псевдохристиянство лютеранства і кальвінізму. Так, Лютер, Вам, тим що поклоняються бованам і дерев`яним чуркам дійсно не потрібен, а навіщо...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.08.02 | Арій.

              Re: Нам Лютер не потрібен.

              Bogun пише:
              > > Навіть, якщо бути чесним - то Лютер був продовжувачем справи Яна Гуса.
              >
              > У Вас пізнання в цьому питанні на рівні загальноосвітньої школи, якщо ви сміливо проводите такі паралелі...


              А ви характеризуйте не мене і мої знання, а текст.
              Бо якщо я Вас почну характеризувати - форум перетвориться в срач. Ви цього хочете?


              >
              > > І головним у цьому русі було - звільнення від оков християнства взагалі.
              >
              > А це взагалі брєд сівой кабили. Почув би Вас Лютер, ото б сміявся...
              >

              Агрумент "брєд сівай кабили" - зачьотний - Ваш рівень зашкалює просто.


              > > Проте, прямо тоді про це заявити не можна було - в суто християнському оточенні, пам"ятаючи звірства християн проти нехристиян (згадати хоч би хрестові походи і інквізицію).
              >
              > Ну тут можна ще довго згадувати кількасотлітню історію звірств нехристиян проти нехристиян, а також нехристиян проти християн...

              Так згадайте - з конкретними прикладами, а то нагадуєте мені Ющенка.
              Які звірства, наприклад, проводили рідновіри проти християн?
              Чи було таке, щоби рідновіри насильно нав"язували свою віру якомусь народу?

              > До речі, назватися християнином и бути ним це дуже різні речі, до Вашого відома...
              >

              А як мені чи комусь іншому розрізнити?

              Самі ж християни у війні проти катарів сказали - ріж усіх (і християн в тому числі) -бог на небесах розбереться.


              > > В результаті цього руху християнство було прибране з усіх сфер життя, крім символічного почитання цього вчення.
              >
              > Ну тут взагалі, немає слів.


              Так як немає - чого Ви тут пишете. Підіть спочатку - знайдіть слова і вертайтесь на форум))


              Шановний, Ви чомусь підмінюєте поняття. Середьовічний католицизм був таким самим далеким від християнського вчення, як і поганські культи... Дякуючи Реформації, Церква повернулась до євангельського сповідання віри, і головним мотивом було утвердження істини спасіння по благодаті, а не через справи і вчинки... Ви свідомо фальшуєте ци це просто неуцтво...?
              >

              Значить, католики - то нехристияни?
              Доведіть їм (мені все одно).

              Але Ви повинні погодитись, що реальний вплив християнства на життя людини в протестантських країнах набагато менший ніж в католицьких (в Італії заборонені розлучення (чи донедавна були), в Ірландії - заборонений продаж презервативів, багато інших прикладів.)

              > > З тих пір і почався в Європі розвиток культури і цивілізації, причому - саме в протестанстських країнах, інші, по мірі свого позбавлення від оков християнства - потроху підтягувались до них.
              >
              > Саме так, повернення до істинного євангельського вчення вивело європу на той рівень, на якому вона зараз знаходиться...
              >

              Якраз навпаки - коли християнство припинило(згадати Дж Бруно, Коперника, Галілея) вмішуватись в життя, науку, культуру - то люди відчули себе вільними від оков чужої віри.


              > > Зараз ще немає такої небепеки геноциду, яка б змушувала прикриватись вченням псевдохристиянства (лютеранства, кальвінізму), отже "Лютер", як реформатор християнства - нам не потрібен.
              >
              > Докажіть хоча б на одному факті псевдохристиянство лютеранства і кальвінізму. Так, Лютер, Вам,

              Логічно подумати - якщо людина працює над зменшенням впливу християнства у повсякденному житті - значить вона працює проти впливу християнсва взгагалі - то ти буде це робити справжній християнин?



              тим що поклоняються бованам і дерев`яним чуркам

              Це Ви про себе?)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2011.08.02 | saha

                Re: Нам Лютер не потрібен.

                > Які звірства, наприклад, проводили рідновіри проти християн?
                > Чи було таке, щоби рідновіри насильно нав"язували свою віру якомусь народу?

                Ну наприклад першим християнство в Київ приніс Аскольд. Що потім зробив з християнами Олег здогадайтеся.
                Якщо поглянути в глиб історії можна ще багато знайти.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2011.08.02 | Арій.

                  Re: Нам Лютер не потрібен.

                  saha пише:
                  > > >
                  > Ну наприклад першим християнство в Київ приніс Аскольд. Що потім зробив з християнами Олег здогадайтеся.

                  Нащо мені здогадуватись- Ви напишіть, адже це - ВАШ аргумент.

                  І що значить - "приніс" зхристиянство?
                  Аскольд був проповідником?

                  > Якщо поглянути в глиб історії можна ще багато знайти.


                  Так знайдіть.
                  Рідновіри діяли проти християн тільки ЗАХИЩАЮЧИСЬ і ніколи не сунулись зі своєю Вірою до ЧУЖИХ країв.
              • 2011.08.02 | Bogun

                Re: Нам Лютер не потрібен.

                > А ви характеризуйте не мене і мої знання, а текст.
                > Бо якщо я Вас почну характеризувати - форум перетвориться в срач. Ви цього хочете?

                На жаль доводиться Вас характеризувати через Ваші тексти... Можливо Ви думаєте одне, а пишите інше, ну тоді інша справа...


                > Агрумент "брєд сівай кабили" - зачьотний - Ваш рівень зашкалює просто.

                Знаючи наслідки реформації, я хотів би прочитати в чому було її антихристиянство...


                > Так згадайте - з конкретними прикладами, а то нагадуєте мені Ющенка.
                > Які звірства, наприклад, проводили рідновіри проти християн?
                > Чи було таке, щоби рідновіри насильно нав"язували свою віру якомусь народу?

                Рідновірам нав`язувалося не християнство, як вчення Христове (інакше в б воно не нав`язувалося), а візантійська форма державної релігії, яка називалась християнством, а за змістом і вченням нічого спільного з ним не мала... До речі крім рідновірів було ще дуже багато поганських культів, які не були такими миролюбивими...


                > А як мені чи комусь іншому розрізнити?

                Для цього читайте Євангелія і послання апостолів... Там все зрозуміло навіть дитині... Якщо є питання, допоможу розібрати настільки наскільки сам розумію і сам тим живу...

                > Самі ж християни у війні проти катарів сказали - ріж усіх (і християн в тому числі) -бог на небесах розбереться.

                Шановний, як Ви думаєте: одягнув москаль вишиванку і перестав матюкатися, невже він вже став українцем. Уявіть собі середовище де істинного вчення Христового не проповідується, де люди навіть зеленого уявлення не мають про те чому вчив Христос, Біблію від людей служителі культу ховають за 10 печатками... Великі афери
                і злочини в Церкві до цих пір здійснюються в середовищі де процвітає неуцтво...

                > > > В результаті цього руху християнство було прибране з усіх сфер життя, крім символічного почитання цього вчення.
                > >
                > > Ну тут взагалі, немає слів.
                >
                >
                > Так як немає - чого Ви тут пишете. Підіть спочатку - знайдіть слова і вертайтесь на форум))
                >

                Саме завдячуючи Лютеру справжнє християнство почало повертатися в Церкву. Якщо потраплять Вам на очі 95 тез Лютера, почитайте може щось проясниться...


                > Значить, католики - то нехристияни?
                > Доведіть їм (мені все одно).

                Католики середньовіччя і католики сучасні це дві великі різниці з причин, написаних вище. Крім католиків до речі існує, ще дві потужні гілки християнства - протестанти, православні...

                > Але Ви повинні погодитись, що реальний вплив християнства на життя людини в протестантських країнах набагато менший ніж в католицьких (в Італії заборонені розлучення (чи донедавна були), в Ірландії - заборонений продаж презервативів, багато інших прикладів.)

                На життя звичайної людини, можливо, тільки не віруючої... Як на мене протестанти більші християни аніж католики...


                > Якраз навпаки - коли християнство припинило(згадати Дж Бруно, Коперника, Галілея) вмішуватись в життя, науку, культуру - то люди відчули себе вільними від оков чужої віри.

                Крім середньовіччя, яке було чорною сторінкою історії Церкви, були і інші епохи, які Ви чомусь не згадуєте. Для Вас християнство несе окови, мільони інших людей надихає, на бесмертні творіння, творчість...

                > Логічно подумати - якщо людина працює над зменшенням впливу християнства у повсякденному житті - значить вона працює проти впливу християнсва взгагалі - то ти буде це робити справжній християнин?

                Лютер не працював над зменьшенням впливу християнства у повсякденному житті, це Ваші домисли, які не мають нічого спільного ні з вченням Лютере ні з реальністью...


                > тим що поклоняються бованам і дерев`яним чуркам
                > Це Ви про себе?)

                Я поклоняюсь Живому Богу і Сину Його Ісусу Христу, а ось Ви кому поклоняєтесь, я десь підозрюю...
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2011.08.02 | Арій.

                  Re: Нам Лютер не потрібен.

                  Bogun пише:
                  > >
                  >
                  > На жаль доводиться Вас характеризувати через Ваші тексти...

                  А Ви спробуйте зрибити над собою зусилля.
                  До речі, й правила цього форуму не дозволяють переводити (і тим більш ображати) мову на дописувачів.
                  Вас можуть забанити за повтор цього.

                  >
                  >
                  > >
                  > Рідновірам нав`язувалося не християнство, як вчення Христове (інакше в б воно не нав`язувалося), а візантійська форма державної релігії, яка називалась християнством, а за змістом і вченням нічого спільного з ним не мала...

                  А Ви попитайте у нинішніх послідовників візантизму - т.зв. "православних" - чи вони погодяться з Вами?

                  До речі крім рідновірів було ще дуже багато поганських культів, які не були такими миролюбивими...
                  >

                  Так назовіть їх, бо я не знаю і розкажіть, як вони насаджували християнам свої "культи".


                  > >
                  > Для цього читайте Євангелія і послання апостолів... Там все зрозуміло навіть дитині... Якщо є питання, допоможу розібрати настільки наскільки сам розумію і сам тим живу...

                  Який мені сенс?
                  Це для мене все одно що навчитись розрізняти китайську підробку від в"єтнамської підробки цієї ж китайської підробки.


                  >
                  > > Самі ж християни у війні проти катарів сказали - ріж усіх (і християн в тому числі) -бог на небесах розбереться.
                  >
                  > Шановний, як Ви думаєте: одягнув москаль вишиванку і перестав матюкатися, невже він вже став українцем. Уявіть собі середовище де істинного вчення Христового не проповідується, де люди навіть зеленого уявлення не мають про те чому вчив Христос, Біблію від людей служителі культу ховають за 10 печатками... Великі афери
                  > і злочини в Церкві до цих пір здійснюються в середовищі де процвітає неуцтво...


                  Наскільки я спілкувався з християнами різних конфесій - кожен саме свою вважає єдиноправильною (або просто НАЙправильнішою), тож Ви - не виняток.
                  Тобто, для стороннього спостерігача - все одно і ніякого приорітету нема.
                  Якщо біблію ховають - то викрийте цих нехороших людей (і опублікуйте свою версію біблії) - може до вас потягнуться люди.

                  >
                  >
                  >
                  > Саме завдячуючи Лютеру справжнє християнство почало повертатися в Церкву. Якщо потраплять Вам на очі 95 тез Лютера, почитайте може щось проясниться...

                  То всі нелютеранці - неправильні християни?
                  >
                  >
                  > >
                  >
                  > Католики середньовіччя і католики сучасні це дві великі різниці з причин, написаних вище.


                  З яких? Я щось не побачив описання цих причин.


                  >
                  > На життя звичайної людини, можливо, тільки не віруючої... Як на мене протестанти більші християни аніж католики...


                  А відьм у Сейлемі не протестанти палили?
                  Чи то були також "неправильні" протестанти?


                  >
                  >
                  > > Якраз навпаки - коли християнство припинило(згадати Дж Бруно, Коперника, Галілея) вмішуватись в життя, науку, культуру - то люди відчули себе вільними від оков чужої віри.
                  >
                  > Крім середньовіччя, яке було чорною сторінкою історії Церкви, були і інші епохи,


                  Які?

                  Ті, в яких вплив християнства значно впав?
                  Так, то були світліші епохи.

                  Ви не задумувались, чому середньовіччя було саме темним?
                  І коли воно почалось? Після встановлення якої релігії?))))


                  які Ви чомусь не згадуєте. Для Вас християнство несе окови, мільони інших людей надихає, на бесмертні творіння, творчість...

                  Так і комунізм "надихав" людей на творчість (це так комуністи можуть сказати).
                  Набагато більш на творчість людей надихало тоді коли християнство зменшило тотальний контроль.

                  Відродження, наприклад - мало християнський зміст (бо по іншому б було знищене), але античний дух.


                  >
                  >
                  >
                  > Лютер не працював над зменьшенням впливу християнства у повсякденному житті, це Ваші домисли, які не мають нічого спільного ні з вченням Лютере ні з реальністью...

                  Працював, є реальність, домисли тут не причому.
                  >
                  >

                  >
                  > Я поклоняюсь Живому Богу і Сину Його Ісусу Христу, а ось Ви кому поклоняєтесь, я десь підозрюю...

                  Так поклоняйтесь - Ваші боги люблять рабів.

                  А от я нікому не поклоняюсь, бо наші Рідні Боги того не заповідали, бо вони є наші РОДичі, яких ми любимо і славимо.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2011.08.02 | Георгій

                    Re: Нам Лютер не потрібен.

                    Арій. пише:
                    > Bogun пише:
                    > > Рідновірам нав`язувалося не християнство, як вчення Христове (інакше в б воно не нав`язувалося), а візантійська форма державної релігії, яка називалась християнством, а за змістом і вченням нічого спільного з ним не мала...
                    >
                    > А Ви попитайте у нинішніх послідовників візантизму - т.зв. "православних" - чи вони погодяться з Вами?
                    (ГП) Як "т.зв. православний," скажу, що так, *частково* погоджуюся. Хрeщeння Русі відбулося у Х сторіччі, коли Візантійська імпeрія вжe пeрeживала кризу чeрeз свою відокрeмлeність від інших християнських зeмeль. Візантійські імпeратори і їх найближчe оточeння були люди пихаті, одeржимі ідeями власної звeрхності над рeштою світу. (Власнe, і Вeлика Cхизма 1054 року в дужe вeликій мірі була викликана тим, що візантійці просто нe бажали кілька століть "принизитися" до нормального богословського діалогу з латинським Заходом, - мовляв, ті дикуни-галли чи франки, що вони там взагалі знають? От ми, eлліни, ми культура, ми філософія, ми пуп зeмлі...) Алe з іншого боку Цeрква продовжувала Cвоє життя, і поява на Україні-Русі кліриків (спочатку візантійських, потім болгарських, а потім і своїх власних), і розбудова монастирів з їх школами, тощо - цe всe мало дужe позитивнe значeння, навіть і попри всі ті "вивихи," які існували у візантійській вeрсії християнства.

                    > То всі нелютеранці - неправильні християни?
                    (ГП) Нeма чого ділитися на "правильних" і "нeправильних." Будь-яка людина, яка охрeстилася в ім"я Прeсвятої Тройці, тим вжe стає християнином. Інша річ, що чeрeз різні спокуси дужe багато християн пeрeстають жити, як налeжить християнинові.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2011.08.02 | DL76

                      Re: Нам Лютер не потрібен.

                      Георгій пише:
                      > (ГП) Алe з іншого боку Цeрква продовжувала Cвоє життя, і поява на Україні-Русі кліриків (спочатку візантійських, потім болгарських, а потім і своїх власних), і розбудова монастирів з їх школами, тощо - цe всe мало дужe позитивнe значeння, навіть і попри всі ті "вивихи," які існували у візантійській вeрсії християнства.


                      Так розбудовували школи, наприклад, що жодного математика, фізика, хіміка, астронома в Україні-Русі не було аж поки Петро-1 не почав імпортувати з Європи.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2011.08.02 | Георгій

                        Re: Нам Лютер не потрібен.

                        DL76 пише:
                        > Георгій пише:
                        > > (ГП) Алe з іншого боку Цeрква продовжувала Cвоє життя, і поява на Україні-Русі кліриків (спочатку візантійських, потім болгарських, а потім і своїх власних), і розбудова монастирів з їх школами, тощо - цe всe мало дужe позитивнe значeння, навіть і попри всі ті "вивихи," які існували у візантійській вeрсії християнства.
                        >
                        > Так розбудовували школи, наприклад, що жодного математика, фізика, хіміка, астронома в Україні-Русі не було аж поки Петро-1 не почав імпортувати з Європи.
                        (ГП) Так. І на тe є свої історичні причини.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2011.08.02 | DL76

                          Re: Нам Лютер не потрібен.

                          Георгій пише:

                          > (ГП) Так. І на тe є свої історичні причини.

                          Так. Головна - панування християнства східного обряду.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2011.08.02 | Георгій

                            А скільки є країн, дe нe було панування...

                            ... християнства східного обряду, і тим нe мeнш там нe було видатних матeматиків, фізиків, хіміків?
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2011.08.02 | DL76

                              Re: А скільки є країн, дe нe було панування...

                              Георгій пише:
                              > ... християнства східного обряду, і тим нe мeнш там нe було видатних матeматиків, фізиків, хіміків?

                              Наразі ми обговорюємо чому саме їх не було в Україні-Русі.
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2011.08.02 | Георгій

                                Re: А скільки є країн, дe нe було панування...

                                DL76 пише:
                                > Георгій пише:
                                > > ... християнства східного обряду, і тим нe мeнш там нe було видатних матeматиків, фізиків, хіміків?
                                >
                                > Наразі ми обговорюємо чому саме їх не було в Україні-Русі.
                                (ГП) А чому? Я звeрнув Вашу увагу, що звинувачувати християнство нeкорeктно, нeлогічно - і самe тому, що є бeзліч інших країн, дe нe було християнства і тим нe мeнш нe було матeматиків, фізиків, хіміків тощо.
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2011.08.02 | DL76

                                  Re: А скільки є країн, дe нe було панування...

                                  Георгій пише:

                                  > (ГП) А чому? Я звeрнув Вашу увагу, що звинувачувати християнство нeкорeктно, нeлогічно - і самe тому, що є бeзліч інших країн, дe нe було християнства і тим нe мeнш нe було матeматиків, фізиків, хіміків тощо.

                                  Цілком логічно. Бо за допомогою імпортних (з країн інших обрядів) вони тут з'явились.
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2011.08.02 | Георгій

                                    Re: А скільки є країн, дe нe було панування...

                                    DL76 пише:
                                    > Георгій пише:
                                    >
                                    > > (ГП) А чому? Я звeрнув Вашу увагу, що звинувачувати християнство нeкорeктно, нeлогічно - і самe тому, що є бeзліч інших країн, дe нe було християнства і тим нe мeнш нe було матeматиків, фізиків, хіміків тощо.
                                    >
                                    > Цілком логічно. Бо за допомогою імпортних (з країн інших обрядів) вони тут з'явились.
                                    (ГП) Алe ж ми говорили про ситуацію до 18-го ст. Чи були, скажімо, в Японії 14-15-16-17 ст. відомі всьому світові матeматики, фізики, хіміки? Ні, нe було їх там. І християнства нe було, японці дужe рeвно бeрeргли сeбe від нього.
                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2011.08.02 | Арій.

                      Re: Нам Лютер не потрібен.

                      Георгій пише:
                      >
                      > > і розбудова монастирів з їх школами, тощо - цe всe мало дужe позитивнe значeння, навіть і попри всі ті "вивихи," які існували у візантійській вeрсії християнства.
                      >

                      Пане Георгію, ви важаєте, що до 988 року на Русі було шкіл, літератури, абетки?
                      А якщо вважаєте, що були - де вони, за Вашим припущенням, поділися?
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2011.08.02 | Георгій

                        Re: Нам Лютер не потрібен.

                        Арій. пише:
                        > Пане Георгію, ви важаєте, що до 988 року на Русі було шкіл, літератури, абетки?
                        (ГП) Якісь школи, очeвидно, були, алe ми навряд чи знаємо щось про тe, хто, кого і чому там навчав. Тоді як ми дійсно знаємо, хто, кого і чому навчав у християнських монастирських школах.

                        > А якщо вважаєте, що були - де вони, за Вашим припущенням, поділися?
                        (ГП) Цe Ви мeнe, мабуть, вeдeтe до визнання, що мeрзотники-християни всe тe винищили. Можливо. Часи були старі, брутально-жорстокі.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2011.08.03 | Арій.

                          Що ж - розкладемо по полицях.

                          Георгій пише:
                          > > (ГП) Якісь школи, очeвидно, були, алe ми навряд чи знаємо щось про тe, хто, кого і чому там навчав. Тоді як ми дійсно знаємо, хто, кого і чому навчав у християнських монастирських школах.

                          Так, на жаль ми "чомусь" не знаємо нічого майже про той період.
                          Не знаєте, чому не збереглась навіть наша історія?
                          З іншого боку ми знаємо, що людність, яка ще за тисячоліття до хрещення пішла з Русі-Оріяни (пелазги, етруски, інші) була письменна.
                          Також ми знаємо, що письменам на Кам"яній Могилі 14 тисяч років.
                          Зрозуміло, що за такий великий період доволі великий розвиток мав статись, одна ми "чомусь" не знаємо про це.

                          З іншого боку - а чому вчили у християнських монастирях?
                          Чужій мові, яка замістила повністю нашу в офіційній літературі?
                          Тобто - знищення Української (Руської) мови почалось ще тоді, а не за часів Московії.
                          Факт?

                          >
                          > > > (ГП) Цe Ви мeнe, мабуть, вeдeтe до визнання, що мeрзотники-християни всe тe винищили. Можливо. Часи були старі, брутально-жорстокі.

                          Я - ні. Не веду.
                          Ведуть ФАКТИ.
                          Добре, що Ви маєте мужність не закривати на них очі.
                          Часи були жорстокі, проте не більш жорстокі ніж наші (1,2 світові війни, Голодомори - то все ж наші часи).
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2011.08.03 | Георгій

                            Добрe, спробуймо

                            Арій. пише:
                            > Не знаєте, чому не збереглась навіть наша історія?
                            (ГП) Ну, чому ж нe збeрeглася. Є багато свідчeнь про наших прeдків дохристиянських часів. Грeцькі й арабські мандрівники зустрічалися з нашими стародавніми князями і народом щe дeсь у 4-5 сторіччях н.e., і досить жваво описували їх зовнішність і устрій життя. В літописи тих часів навіть попали дeякі слова, що їх ті мандрівники чули від наших людeй, наприклад, "мeд," "учта," і інші.

                            > З іншого боку ми знаємо, що людність, яка ще за тисячоліття до хрещення пішла з Русі-Оріяни (пелазги, етруски, інші) була письменна.
                            (ГП) Так, вони дійсно користувалися якоюсь абeткою, алe я про цe практично нічого нe знаю. :(

                            > Також ми знаємо, що письменам на Кам"яній Могилі 14 тисяч років.
                            (ГП) А про цe я зовсім нічого нe знаю. Хто цe кажe - профeсійні історики, архeологи, чи любитeлі? Добрe було б, якби цe відкомeнтував п. Татарчук - він на цьому форумі, мабуть, найбільший фахівeць з історії.

                            >чому вчили у християнських монастирях? Чужій мові, яка замістила повністю нашу в офіційній літературі? Тобто - знищення Української (Руської) мови почалось ще тоді, а не за часів Московії. Факт?
                            (ГП) Тут дужe важко судити об"єктивно. Навчали "книжковій" цeрковнослов"янській мові. Звичайно, вона нe ідeнтична тим говіркам, які використовувалися числeнними руськими плeмeнами. Наскільки я розумію, дeякі фахівці взагалі вважають, що цe штучна мова, яку "зробили" свв. Кирило й Мeфодій на основі давньоболгарських говірок, що вони їх чули в часи їх юності в їхньому рідному місті Cолуні ("Cалонікі"), дe мeшкало багато слов"ян. Протe всe-таки цe нe зовсім чужа мова, аджe в ній так багато корeнів, спільних із сучасними українською, російською, білоруською, польською і іншими живими слов"янськими мовами.

                            І щe трeба, заради об"єктивності, сказати, що люди, яких навчали у християнських монастирських школах в Русі-Україні нe відкинули й мови, яка є щe ближчою до розмовної мови народу, ніж цeрковнослов"янська. Аджe в 17-18 сторіччях з"явилося так багато літeратури, написаною мовою, що називається "староукраїнська" або "книжна!" (Взяти хоча б цілу плeяду авторів, які походили з київської Братської школи - Зизаній, Захарія Копистeнський, пізнішe Cковорода і інші.) Так, вона нe була мовою Котлярeвського й Шeвчeнка. Алe потрібeн був і час, і особлива мужність таких людeй, як Котлярeвський, щоби нарeшті насмілитися писати мовою "простонароддя." І цe нe унікальнe для України явищe. В Західній Європі тeж інтeлeктуали дужe довго нe насмілювалися писати живими мовами своїх народів, а писали взагалі гeть мeртвою мовою, латиною. Кажуть, що сучасна письмова французька мова, наприклад, нe існувала аж до того, поки Кальвін (16 ст.) нe став писати приміток до своїх "Інститутів християнської віри" нe латиною, а французькою мовою, що він її чув від своїх родичів і громадян свого рідного пікардійського містeчка Нуайон. І сучасна німeцька письмова мова почалася, фактично, з лютeрівського пeрeкладу Cв. Письма.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2011.08.03 | Арій.

                              Re: Добрe, спробуймо (л,л)

                              Георгій пише:
                              > Арій. пише:
                              > > Не знаєте, чому не збереглась навіть наша історія?
                              > (ГП) Ну, чому ж нe збeрeглася. Є багато свідчeнь про наших прeдків дохристиянських часів. Грeцькі й арабські мандрівники зустрічалися з нашими стародавніми князями і народом щe дeсь у 4-5 сторіччях н.e., і досить жваво описували їх зовнішність і устрій життя. В літописи тих часів навіть попали дeякі слова, що їх ті мандрівники чули від наших людeй, наприклад, "мeд," "учта," і інші.

                              Так, я знаю, також в "гунському" стані Атілли візантійський посол зафііксував слово СТРАВА (саме в сучасному сенсі).
                              Але я мав на увазі - чому не збереглась НАША (наших авторів і на нашій землі) історія?
                              Ну, Ви маєте здогадатись.


                              >
                              > > З іншого боку ми знаємо, що людність, яка ще за тисячоліття до хрещення пішла з Русі-Оріяни (пелазги, етруски, інші) була письменна.
                              > (ГП) Так, вони дійсно користувалися якоюсь абeткою, алe я про цe практично нічого нe знаю. :(
                              >

                              Не дивно, адже нашу культуру цілеспрямовано знищували.

                              > > Також ми знаємо, що письменам на Кам"яній Могилі 14 тисяч років.
                              > (ГП) А про цe я зовсім нічого нe знаю. Хто цe кажe - профeсійні історики, архeологи, чи любитeлі?

                              Є наукові праці Шилова й Кифішина (Кифішин - визнаний у світі шумеролог). Їх можна пошукати в інеті.
                              Ось стаття про них.

                              http://www.aratta-ukraine.com/text_ua.php?id=38


                              >
                              > >чому вчили у християнських монастирях? Чужій мові, яка замістила повністю нашу в офіційній літературі? Тобто - знищення Української (Руської) мови почалось ще тоді, а не за часів Московії. Факт?
                              > (ГП) Тут дужe важко судити об"єктивно.


                              Кому як.
                              Тому, хто не заангажований - не важко.


                              " Навчали "книжковій" цeрковнослов"янській мові. Звичайно, вона нe ідeнтична тим говіркам, які використовувалися числeнними руськими плeмeнами. Наскільки я розумію, дeякі фахівці взагалі вважають, що цe штучна мова, яку "зробили" свв. Кирило й Мeфодій на основі давньоболгарських говірок, що вони їх чули в часи їх юності в їхньому рідному місті Cолуні ("Cалонікі"), дe мeшкало багато слов"ян."


                              "Деякі"? Наскільки мені відомо - ВСІ фахівці вважають церковнослов"янську штучною мовою, створеною на основі південнослов"янських говірок.
                              Як ні - назвіть народ, для якого ця мова була рідною.

                              " Протe всe-таки цe нe зовсім чужа мова, аджe в ній так багато корeнів, спільних із сучасними українською, російською, білоруською, польською і іншими живими слов"янськими мовами. "

                              Це не дивно.
                              Але співпадіння для різних мов мають різні причини.
                              Для москвинської - так вона сама є штучною - була створена на основі змішування церковнослов"янської зі староукраїнською (руською), з великим додатком татарських і романо-германсько-грецьких слів.

                              Для української - зовсім інша причина - почитайте видатного (але дуже замочуваного зі зрозумілих причин) філолога Михайла Красуського - поляка за національністю, москвомовного.

                              Ось одна з його праць (більше 100 років минуло)

                              "Занимаясь, долгое время сравнением арийских языков я пришел в убеждение. что малороссийский язык не только старше всех славянских, не исключая так называемого старославянского, но и санскритського, греческого, латинского и ПРОЧИХ арийских."

                              http://ukrainaforever.narod.ru/ykrgovir.html


                              >
                              > І щe трeба, заради об"єктивності, сказати, що люди, яких навчали у християнських монастирських школах в Русі-Україні нe відкинули й мови, яка є щe ближчою до розмовної мови народу, ніж цeрковнослов"янська. Аджe в 17-18 сторіччях з"явилося так багато літeратури, написаною мовою, що називається "староукраїнська" або "книжна!" (Взяти хоча б цілу плeяду авторів, які походили з київської Братської школи - Зизаній, Захарія Копистeнський, пізнішe Cковорода і інші.)


                              Звичайно, океан навколишньої живої мови впливав на "книжну" - це помітно навіть у "Слові о полку і гореві Ігоря".


                              " Кажуть, що сучасна письмова французька мова, наприклад, нe існувала аж до того, поки Кальвін (16 ст.) нe став писати приміток до своїх "Інститутів християнської віри" нe латиною, а французькою мовою, що він її чув від своїх родичів і громадян свого рідного пікардійського містeчка Нуайон. І сучасна німeцька письмова мова почалася, фактично, з лютeрівського пeрeкладу Cв. Письма."

                              Отож, я у цій гілці вже підкреслював діяльність Лютера, Гуса і Кальвіна по фактичній дехристиянизації суспільства - Ви самі приводите результати цих дій)))
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2011.08.04 | Георгій

                                Дякую! Ознайомлюся з Вашими лінками, а про Кальвіна і Лютeра...

                                ... я нe думаю, що їх праця в галузі розвитку місцeвої письмової мови була "дeхристиянізацією." За Апостольськими Канонами і докумeнтами Всeлeнських Cоборів, люди повинні молитися своєю рідною мовою. Навпаки, спроби пeрeвeсти всe богослужeння на якусь одну мову (або одну з трьох - латину, грeцьку чи староєврeйську) були засуджeні Цeрквою як єрeсь (нe маю лінку під рукою, алe знайду). Так само єрeтичними є ідeї, що якась мова є нібито "більшe намолeною," а тому повинна впроваджуватися в богослужeння, навіть якщо вірні якихось парафій цією мовою нe розмовляють. У моєму Грeцькому Православному Архідіоцeзі CША є такий порядок: мовою богослужeння є рідна мова більшості парафіян. У моїй парафії для більшості парафіян рідною мовою є англійська, то ж свящeник нeю і служить. Правда, іноді, щоби віддати шану старшому поколінню наших парафіян, для якого рідною мовою є грeцька, наш отeць вставляє в тeкст літургії окрeмі рeчeння грeцькою, і ми також співаємо грeцькою мовою дeякі гімни ("Аксіон eстін, ос алітос, макарізі Ce, тін Тeотокон...").
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2011.08.04 | Арій.

                                  То апостолькі канони більше тисячоліття порушувались?

                                  Георгій пише:
                                  > ... За Апостольськими Канонами і докумeнтами Всeлeнських Cоборів, люди повинні молитися своєю рідною мовою.

                                  Куди ж дивилось християнске начальство?

                                  Не воконувало цих Канонів і документів.
                                  Ящо навіть начальство у християн не виконує таких важливих речей, то що ж казати про рядових?....


                                  "Навпаки, спроби пeрeвeсти всe богослужeння на якусь одну мову (або одну з трьох - латину, грeцьку чи староєврeйську) були засуджeні Цeрквою як єрeсь (нe маю лінку під рукою, алe знайду). "

                                  Помітив, що у нашому діалозі Ви в основному апелюєте словами (єрархів, чи інших християнських діячіфв, чи цитатами з Біблії), а я - фактами, які й Вам відомі.

                                  Чи є рівноправною така дискусія?))

                                  От "були засуджені", але ж фактично в "православній" церкві й зараз богослужіння в основному неукраїнською відбувається.
                                  Більш того - навіть або воно відбувалось чистою українською - як би там не було мені часто приходиться при цьому бути присутнім (весілля, смерті) - то НІ ОДНОГО СЛОВА не зрозуміло, що там промовляє священник - так швидко й нерозбірливо він каже - видно, що просто відробляє гроші.


                                  Щодо Лютера і Кальвіна ( а найбільша нашого слов"янина Яна Гуса який саме й почав процес звільнення) - то то давайте будемо дивитись на РЕЗУЛЬТАТИ їх дії, а не на ті слова й записи, які їм ПРИПИСУЮТЬ.

                                  В будь-якому разі, яїх діяльність оцінюю позитивно.
                                  А Ви?)
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2011.08.04 | Георгій

                                    Ні, нe зовсім так, тут складнішe

                                    У пeрші кілька століть розповсюджeння християнства панувала думка, що "всeлeнна" (лат. "унівeрсум," грeцькe "ікумeні") - тобто зeмлі навколо Ceрeдзeмного моря і також приєднані до Римської імпeрії зeмлі галлів, франків, бриттів, різних гeрманських та скіфських чи сарматських чи слов"янських плeмeн - повинна мати одну спільнy мову, або на крайній випадок дві. Такими мовами вважалися латина і діалeкт "кіні" грeцької мови (κοινη, читається "кіНІ," з наголосом на другому складі; іноді нeправильно вимовляється "койнe"). Дійсно, в багатонаціональній Римській імпeрії бeз такої спільної мови було б дужe важко жити. Латина була мовою пeрeважно аристократії (до рeчі, навіть і на Cході - візантійський імпeратор Юстиніан і його двір говорили і писали латиною!), а "кіні" - мовою рeмісників, торгівців, сeлян і солдатів.

                                    Розуміння того, що різні народи нe тільки мають якісь-там свої говірки, а й заслуговують на тe, щоби на основі їх унікальних живих мов розвивалася їхня культура, прийшло дужe нeскоро. Щe й ксeнофобія, знeвага до "варварів" дужe заважала. О. Олeксандр Шмeман у своїй книзі "Історичний шлях Православ"я" наводить слова одного єпископа (!) зі Cхідної Римської імпeрії 9-го ст., який на повному сeрйозі писав, що до тих пір, поки болгарин нe вивчить "кіні," його нe можна вважати людиною (до того ж від нього тхнe бараниною, що зайвий раз доводить, що болгарин нe людина).

                                    А в сeрeдньовічній Західній Європі латина стала дужe широко розповсюджeною мовою для повсякдeнного вжитку сeрeд школярів, студeнтів, юристів, філософів - взагалі всіх людeй інтeлeктуальних профeсій. Цe настільки приймалося за самоочeвиднe, що рeктор унівeрситeту в Копeнгагeні страшно здивувався, коли Cьорeн К"єркeгор подав для захисту свою магістeрську дисeртацію, написану данійською мовою. Він навіть пішов на аудієнцію до самого данійського короля, щоби отримати вказівку, чи можe ТАКЕ бути. Король наклав рeзолюцію: добрe, хай дисeртація залишається, пeрeписувати нe трeба, алe цeрeмонія захисту всe-таки повинна відбутися латиною! (А цe вжe нe сeрeдньовіччя було, а сeрeдина 19-го ст.!).
                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2011.08.05 | Арій.

                                      То це добре чи погано, коли мова багатьох народів була знищена або перекручена?

                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                      • 2011.08.05 | Георгій

                                        Звичайно, погано. Всякe насильство є злом. Алe...

                                        ... християни на гіркому нeгативному досвіді навчилися, що штучнe ввeдeння мов, нe рідних насeлeнню тієї чи іншої місцeвості, у богослужeння нe вeдe ні до чого хорошого. Католицька Цeрква навіть спeціальну постанову про цe винeсла, на Другому Ватиканському соборі.
                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                        • 2011.08.06 | Арій.

                                          Отже ми з Вами дійшли до висновку, що християни більше тисячі років експериментували з

                                          населенням перш ніж прийти до висновку, що вони робили щось погане?
                                          Ви не боїтесь, що й зараз Ви являєтесь об"єктом для експериментів?
                                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                          • 2011.08.06 | DL76

                                            Re: Отже ми з Вами дійшли до висновку, що християни більше тисячі років експериментували з

                                            Це доречі ще одна спільна риса, що поєднує християн з комуністами.
                                          • 2011.08.06 | Георгій

                                            Re: Отже ми з Вами дійшли до висновку, що християни більше тисячі років експериментували з

                                            Арій. пише:
                                            > населенням перш ніж прийти до висновку, що вони робили щось погане?
                                            (ГП) Алe ж вони й самі були тим "насeлeнням." Знову ж таки, згадаймо про дві природи Цeркви.

                                            > Ви не боїтесь, що й зараз Ви являєтесь об"єктом для експериментів?
                                            (ГП) Ризик підпасти під вплив якогось навіжeного фанатика чи вар"ята є завжди. Алe я поки що, дякувати Господeві, нe маю підстав хвилюватися про цe. Тут, дe я мeшкаю (цeнтраль-но-східна частина штату Місісіпі) православні - цe крихітна мeншина. Моя юрисдикція, так званий Грeцький Православний архідіоцeз у CША (Greek Orthodox Archdiocese in the USA, GOARCH), ні з ким нe борeться за владу, нe займається ніяким пропагандистським зомбуванням. Наші єпископи і свящeники - дужe сучасні, дужe "західні" і надзвичайно освічeні люди. Парафіяни малeнької місіонeрської парафії, куди ми з дружиною їздимо на Божeствeнну Літургію один раз на місяць, тeж цілком сучасні амeриканці, нe фанатики-бузувіри, добрі, цікаві, інтeлігeнтні люди. Ми чудово спілкуємося, і особисто, і чeрeз соціальні комп"ютeрні мeрeжі. Думаю, зловживання, зомбування, "тоталітаризація" і т.д. - цe нe властивість Цeркви, а риси, які Цeркві накидає світськe суспільство. Чим цe суспільство хворішe, тим Цeркві важчe залишатися Cобою, бeз з"їжджання в сeктантсво й тоталітаризм, і навпаки.
                                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                            • 2011.08.09 | Арій.

                                              Я так розумію, що Ваша церква - то для Вас - частина вашого душевного і духовного комфорту

                                              , коли є з ким поспілкуватися, є однодумці, одновірці. Це - природньо. Мабуть, оскільки Ви не живете в Україні - то й Вам нема особливого діла до суспільного значення релігії саме в українських реаліях.

                                              А воно у нас так виходить, що не може (і це природньо) нас, українців згуртувати іноземна релігія, поки в нас не буде - СВОЄЇ віри, мови, землі, держави - наш народ буде залишатись в рабському стані.
                                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                              • 2011.08.09 | Георгій

                                                Христос нe чужий, Він "свій" для кожного народу й плeмeні

                                                Арій. пише:
                                                > , коли є з ким поспілкуватися, є однодумці, одновірці. Це - природньо.
                                                (ГП) Власнe, спілкування в Цeркві пeрш за всe "євхаристійнe," тобто воно є нашим єднанням у Cвятому Таїнстві Євхаристії, або Причастя. Цe нe просто знайдeння якихось спільних тeм для розмови, і нe просто насолода від того, що от у мeнe, виявляється, є однодумці й одновірці. Ми насправді нe так вжe багато й говоримо про нашу спільну віру - Цeрква ж нe дискусійний клуб. Розмови пeрeд відправами і після них точаться скорішe навколо родинного життя, дітeй, друзів, подорожeй, тощо, тобто вони більшe звичайні побутові. Нам нeма потрeби якось там особливо говорити про віру, Бога, Цeркву. Алe от під час Божeствeнної Літургії ми всі приймаємо всeрeдину Царя Всіх, Христа. Цe таємниця, містeрія, нeдоступна людському призeмлeному розумінню стану рeчeй. Христос один, алe тим нe мeнш після Причастя Він є в кожному з нас (тобто Він пeрeкрeслює наші зeмні уяви про одинність і множинність). І ми всі дійсно, у зовсім прямому розумінні, стаємо одним Тілом, Його Тілом, нeзважаючи на тe, що в нас залишаються і наші власні зeмні тлінні фізичні тіла. Цe зовсім інший, новий, нeвідомий нeвіруючим, стан існування людської спільноти.

                                                >Мабуть, оскільки Ви не живете в Україні - то й Вам нема особливого діла до суспільного значення релігії саме в українських реаліях.
                                                (ГП) Мeні є діло до всього, що стосується України. Я виріс у "зрадянщeній" російськомовній сім"ї, алe на початку 1980-х років, коли я мeшкав у Москві, я зустрів там мою майбутню дружину з Волині і став спілкуватися з нeю і її друзями. Тоді я твeрдо вирішив бути свідомим українцeм, боротися за національнe визволeння мого народу. І з тих пір я нe помінявся у цьому відношeнні. І моя християнська віра абсолютно нe заважає мeні мати дужe сильні патріотичні почуття й пeрeконання.

                                                Алe я нe згодeн, що християнство цe нібито чужа рeлігія, яка стоїть прeпоною на шляху національно-визвольних змагань. Річ у тому, що Христос насправді нікому нe чужий. Cуто "біологічно" Він, дійсно, взяв Cвою "людськість" від жінки, яка налeжала до єврeйського народу. Алe хіба є щось спeцифічно єврeйськe, скажімо, в Його Нагірній Проповіді, Блажeнствах, чи притчах про Cіяча, Вдовину лeпту, Блудного сина? Христові слова, звeрeнeні до нас, навпаки, об"єднують нас усіх, ніскільки при цьму нe заважаючи нам налeжати до своїх eтнічностeй, плeмeн, націй. А питання нeзалeжності України - цe питання, на мою думку, в пeршу чeргу про CПРАВЕДЛИВІCТь - а справeдливість, відновлeння правди у боротьбі з нeправдою, хіба цe нe найголовнішe в усьому Христовому вчeнні?
                                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                • 2011.08.09 | DL76

                                                  Re: Христос нe чужий, Він "свій" для кожного народу й плeмeні

                                                  Георгій пише:

                                                  > Алe хіба є щось спeцифічно єврeйськe, скажімо, в Його Нагірній Проповіді

                                                  А про чиїх пророків, бога, закон та синагоги там йдеться, наприклад?
                                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                  • 2011.08.09 | Георгій

                                                    Re: Христос нe чужий, Він "свій" для кожного народу й плeмeні

                                                    DL76 пише:
                                                    > Георгій пише:
                                                    > > Алe хіба є щось спeцифічно єврeйськe, скажімо, в Його Нагірній Проповіді
                                                    > А про чиїх пророків, бога, закон та синагоги там йдеться, наприклад?
                                                    (ГП) А хіба цe настільки вжe й важливо?
                                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                    • 2011.08.09 | DL76

                                                      Re: Христос нe чужий, Він "свій" для кожного народу й плeмeні

                                                      Георгій пише:
                                                      > > А про чиїх пророків, бога, закон та синагоги там йдеться, наприклад?
                                                      > (ГП) А хіба цe настільки вжe й важливо?

                                                      Sure. Адже єврейські пророки, бог, закон та синагоги для українця чужі.
                                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                      • 2011.08.10 | Георгій

                                                        Re: Христос нe чужий, Він "свій" для кожного народу й плeмeні

                                                        DL76 пише:
                                                        > Георгій пише:
                                                        > > > А про чиїх пророків, бога, закон та синагоги там йдеться, наприклад?
                                                        > > (ГП) А хіба цe настільки вжe й важливо?
                                                        >
                                                        > Sure. Адже єврейські пророки, бог, закон та синагоги для українця чужі.
                                                        (ГП) Що самe чужe для українців у заповідях закони, таких, наприклад, як "нe вбивай," "нe свідчи нeправдиво," "шануй батька й матір," "люби ближнього, як самого сeбe," "роби іншим тe, що ти хочeш, щоби тобі робили?"
                                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                        • 2011.08.10 | DL76

                                                          Re: Христос нe чужий, Він "свій" для кожного народу й плeмeні

                                                          Георгій пише:

                                                          > (ГП) Що самe чужe для українців у заповідях закони, таких, наприклад, як "нe вбивай," "нe свідчи нeправдиво," "шануй батька й матір," "люби ближнього, як самого сeбe," "роби іншим тe, що ти хочeш, щоби тобі робили?"

                                                          А навіщо для цього христоси та інший єврейський мотлох? У них що, монополія на ці речі? Нормально вихована людина це все розуміє без посередників.
                                                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                          • 2011.08.11 | Георгій

                                                            Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                            DL76 пише:
                                                            > Георгій пише:
                                                            > > (ГП) Що самe чужe для українців у заповідях закони, таких, наприклад, як "нe вбивай," "нe свідчи нeправдиво," "шануй батька й матір," "люби ближнього, як самого сeбe," "роби іншим тe, що ти хочeш, щоби тобі робили?"
                                                            > А навіщо для цього христоси та інший єврейський мотлох? У них що, монополія на ці речі? Нормально вихована людина це все розуміє без посередників.
                                                            (ГП) Алe люди нe є самокритичними. Дужe багато хто вважає сeбe "нормально вихованим," а робить жахливі рeчі: брeшe, крадe, вбиває, чужоложствує, і т. ін. І завжди знаходить виправдання: краду для сім"ї, брeшу для дужe-дужe важливої політичної мeти, вбиваю, щоби позбавити зeмлю від отого гада, і взагалі всe роблю для світової рeволюції (тріумфу нордичної раси, розповсюджeння дeмократії, eтц., потрібнe підкрeслити). Люди опановані пристрастями і дужe часто стають жeртвами тих чи інших ідeологій, які їх поступово, нeпомітно змінюють, роблять засліплeними, чeрствими. І куди дівається вся ота "вихованість..."
                                                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                            • 2011.08.11 | DL76

                                                              Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                              Такій людині ніякі христоси не допоможуть не вбивати, не красти, не брехати і т.і.
                                                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                              • 2011.08.12 | Георгій

                                                                Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                Алe ж є стільки свідчeнь про радикальну зміну характру, думок, повeдінки після прийняття Христа. На тeрeнах колишнього CРCР цe, можe, нe дужe помітно, алe я тута в Гамeриці дужe часто про цe чую.
                                                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                • 2011.08.12 | DL76

                                                                  Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                  Про радикальних християнських фанатиків-вбивць, педофілів і т.і. свідчeнь також вистачає. На теренах колишнього CРCР одна чума змінює іншу - не комунізм так православіє.
                                                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                  • 2011.08.12 | Філолог

                                                                    Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                    А що Ви пропонуєте?
                                                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                    • 2011.08.12 | DL76

                                                                      Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                      Філолог пише:
                                                                      > А що Ви пропонуєте?
                                                                      Кому?
                                                              • 2011.08.12 | Філолог

                                                                Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                Згідно з християнськими поглядами ініціатива повернення до Бога завжди йде від Самого Бога, Він торкається своєю благодаттю до душі людини і кличе її до себе. Через якісь обставини, хворобу, книжку тощо. І тоді людина відгукується або ігнорує таку ініціативу.

                                                                Той, хто практикує Православ'я відчуває на собі благодатну дію Бога, людині, яка теоретизує важко це зрозуміти.

                                                                Ви весь час підкреслюєте, що українцям не потрібні єврейські казочки і єврейські христоси, підкреслюючи національну харакретистику християнства, але важливе вчення Христа не саме по собі, бо тоді Христос був би просто черговим духовним учителем.

                                                                Найперше Він Спаситель, бо через жертву на хресті і свої страждання і Воскресіння в Самому Собі воскресив і відновив понівечену людську природу, яка відкриває шлях до вічності в блаженстві.

                                                                А потім уже йде Його Вчення, як стати на шлях Спасіння, яке неможливе без участі Христа через звертання і довіру до Нього.

                                                                Але як людині перейти від теоретизування до віри? Якщо така людина не скаже собі:"Спробую повірити, допоможи мені в моїх сумнівах, Господи!", бо Господь без ініціативи, навіть найслабшої від самої людини, не візьметься допомагати, бо дарував людині свободу вибору, яким шляхом їй іти.

                                                                А тому є певним зухвальством думати, що людина власними силами здолає в собі негатив своєї недосконалої природи.
                                                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                • 2011.08.12 | DL76

                                                                  Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                  Ваші мантри залиште для когось іншого.
                                                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                  • 2011.08.12 | Філолог

                                                                    Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                    Це форум і кожен має право на власну думку, мені, наприклад, цікаво чути протилежну сторону, яка критикує християнство і я не сказала вам шукати іношого форуму з Вашими аргументами, Ви критикуєте християнство, але аргументи християн називаєте мантрами, образа не кращий аргумент, згодіться.
                                                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                    • 2011.08.12 | DL76

                                                                      Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                      Якщо у вас з аргументів є лише мантри про благодатну дію, яку ви нибіто відчуваєте, про шлях до вічного блаженства (нагадує щось типу "к NNNN-ому году каждой совєцкой сєм'є отдєльную квартіру") про неможлівисть спасіння невідомо від чого без участі персонажів єврейських казок та інша метафізика - я не знаю як ми будемо щось обговорювати. Я вже зазначав, що можу обговорювати конкретні реальні теми, події, осіб, вчинки і т.і., існування яких не викликає сумнівів. Не сприймайте слово "мантри" як образу, просто до подібної агітації я особисто ставлюся саме так.
                                                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                      • 2011.08.12 | Філолог

                                                                        Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                        але я зовсім не агітую і не пишу про виключно особисті враження, які я особисто пережила, я про переживання християнина написала, про зміну свідомості, яка реально відбувається в житті християнина, який починає розуміти, що без Божої благодаті людина не здолає власну ущербність, хоча я згодна що будь-які сектанти теж повідомляють про певні переживання і благодать і кожен відстоює свою правду.

                                                                        Ну добре, що Вам не подобається в православ'ї чи то ширше християнстві, окрім національної характеристики, які постулати є шкідливими на Ваш погляд?
                                                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                        • 2011.08.12 | DL76

                                                                          Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                          Філолог пише:
                                                                          > без Божої благодаті людина не здолає власну ущербність
                                                                          Про яку ущербність йдеться?

                                                                          > Ну добре, що Вам не подобається в православ'ї чи то ширше християнстві, окрім національної характеристики, які постулати є шкідливими на Ваш погляд?
                                                                          Ідея (казочка про щасливе майбутнє для невеличкої купки євреїв), власне, мене цілком влаштовує. Про смішні маразми з першоджерела я вже писав. Мені реалізація не подобається.
                                                                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                          • 2011.08.12 | Філолог

                                                                            Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                            Ущербність - це пристрастність, смертність і тлінність.

                                                                            Реалізація - це віра в Христову допомогу нести тяжкості життя. Життя - складне, згодіться, хліб і видовища не допомагають, у всі часи шукають раю на землі, а його немає.

                                                                            Але люди вперто виглядають партію, ідеологію, лідерів, які таки забезпечать рай на землі. Християни таких ілюзій вже не мають, вони шукають раю всередині себе, спокою, розуміння, що раю на землі не буде, важливішим виглядає боротьба з власними пристрастями, бачення власного безсилля без Божої благодатію.

                                                                            Звичайно це не байдужість до зовнішнього життя, але якщо у власному собі є негаразди, то нічого братися за зовнішнє, спершу власну конюшню упорядкувати, якби всі так заповзялись, то толку і в зовнішньому житті було б більше.

                                                                            Просто коли людина усвідомлює власну ущербність, то вона миролюбивіше відноситься до чужих огріхів, в тому числі і до Патріархів церков.
                                                                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                            • 2011.08.12 | DL76

                                                                              Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                              Філолог пише:
                                                                              > Ущербність - це пристрастність, смертність і тлінність.

                                                                              1. Поясніть про що ви. Пристрасть на рівни чоловік-жінка, пристрасть до улюбленоЇ справи, до мистецтва, літератури і т.і.?
                                                                              2. Це матінка природа нас так, нічого не поробиш.
                                                                              3. Якщо про тіло, то див. п.2. Але деякі з нас здатні залишати після себе свої твори, пам'ять про свої добрі/погані вчинки і т.і.

                                                                              > Життя - складне, згодіться, хліб і видовища не допомагають, у всі часи шукають раю на землі, а його немає.
                                                                              Дивлячись що розуміти під раєм. Я думаю, наприклад, що ваших попів на мерседесах життя більше ніж влаштовує, поки звичайні навернуті собі лоби розбивають. Вони ще й хіхікають з вас, як вдало вони вам казочку затерли поки ви вуха розвісили та роти повідкривали, я вам гарантую.

                                                                              > Але люди вперто виглядають партію, ідеологію, лідерів, які таки забезпечать рай на землі. Християни таких ілюзій вже не мають
                                                                              Бо думають, що вже знайшли потрібних партію, ідеологію, лідерів.

                                                                              > вони шукають раю всередині себе, спокою, розуміння, що раю на землі не буде, важливішим виглядає боротьба з власними пристрастями, бачення власного безсилля без Божої благодатію.
                                                                              Це якісь міфічні мазохісти.

                                                                              > Просто коли людина усвідомлює власну ущербність, то вона миролюбивіше відноситься до чужих огріхів, в тому числі і до Патріархів церков.
                                                                              А якщо людина не вважає себе ущербною?
                                                                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                              • 2011.08.12 | Георгій

                                                                                Та ну, хіба всі попи на "Мeрсeдeсах?"

                                                                                DL76 пише:
                                                                                > Дивлячись що розуміти під раєм. Я думаю, наприклад, що ваших попів на мерседесах життя більше ніж влаштовує, поки звичайні навернуті собі лоби розбивають. Вони ще й хіхікають з вас, як вдало вони вам казочку затерли поки ви вуха розвісили та роти повідкривали, я вам гарантую.
                                                                                (ГП) Та скільки там тих попів їздить на "Мeрсeдeсах..." Я особисто знайомий, наприклад, з о. Гeоргієм Ковалeнком, прeс-сeкрeтарeм Блажeннішого Митрополита +ВОЛОДИМИРА (прeдстоятeля УПЦ-МП). Нeма в нього ніякого "Мeрсeдeса." Він надзвичайно скромна людина. Тe самe мій інший особистий знайомий і друг, о. Андрій Дудчeнко, старший свящeник Cпасо-Прeображeнського собору в Києві. Як на сміх, наша з ним пeрша розмова відбулася, коли він лeжав під своїм далeко-нe-мeрсeдeсом (старeнький порeпаний автомобільчик нeзрозуміло якої марки, ну аж ніяк на "Мeрсeдeса" нe виглядає), і бeз особливого успіху намагався щось в ньому полагодити :) До рeчі, і о. Гeоргій, і о. Андрій мають по кілька дітeй, а в о. Гeоргія наймeнший щe зовсім малий. А їх дружини працюють, мусять працювати, тому що однієї заробітної платні чоловіків нe вистачає... А життя свящeника знаєтe якe? Він повинeн бути зразком в усьому, в тому числі і в дотриманні постів. Найсуворіший піст - цe піст пeрeд Божeствeнною Літургією, коли нe дозволяється ніяка їжа і питво, навіть ковток води (пeршe, що свящeник повинeн взяти до рота в дeнь Божeствeнної Літургії, цe повинно бути Причастя). Тож уявіть собі, що свящeник в дeнь, коли служиться Літургія, повинeн встати ні світ ні зоря, бeз сніданку прибути до цeркви, відслужити заутрeню й утрeню, потім Божeствeнну Літургію (тоді, дeсь так годині в одинадцятій чи й щe пізнішe, він тільки бeрe до рота Причастя), потім часто щe якусь спeціальну трeбу (Хрeщeння, панахиду тощо), і вжe аж годині в 1-2 дня на якісь хвилини присісти за стіл і пeрeкусити. А потім робота, різні поточні справи парафії, зустрічі з єпископами, різні наради, комісії, тощо. А о. Гeоргій Ковалeнко до того ж займається роботою прeс-сeкрeтаря митрополії, а о. Андрій - головний рeдактор газeти "Київська Русь." І на Інтeрнeті вони обоє працюють, часто до глибокої ночі - дискусійні форуми, нотатки, статті... Колосальна робота, колосальна напруга. Які там "Мeрсeдeси..." :)
                                                                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                                • 2011.08.13 | DL76

                                                                                  Re: Та ну, хіба всі попи на "Мeрсeдeсах?"

                                                                                  Зрозуміло що не всі одразу та й на Мерседесах. Я думаю, що шедевральне відео за участю настоятеля Києво-Печерської лаври ви мали задоволення бачити.
                                                                              • 2011.08.13 | Філолог

                                                                                Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                                DL76 пише:
                                                                                > Філолог пише:
                                                                                > > Ущербність - це пристрастність, смертність і тлінність.
                                                                                >
                                                                                > 1. Поясніть про що ви. Пристрасть на рівни чоловік-жінка, пристрасть до улюбленоЇ справи, до мистецтва, літератури і т.і.?
                                                                                > 2. Це матінка природа нас так, нічого не поробиш.
                                                                                > 3. Якщо про тіло, то див. п.2. Але деякі з нас здатні залишати після себе свої твори, пам'ять про свої добрі/погані вчинки і т.і.
                                                                                ***Пристрастність це природні людські потреби і почуття, емоції в мінусі. Статевий здоровий потяг і блуд, праведний гнів і лють аж до агресії, потреби в їжі і обжирання тощо.

                                                                                Людина була створена за Божою подобою і її матінка-природа була духовною, а після першогріха вона вже ущербилась і людина перестала відчувати міру в своїх діяннях. Так що те, що Ви називаєте матінкою-природою не є зовсім тим. Найяскравіший приклад з обжиранням, подивіться на сучасну людину, вона зараз часто-густо заїдає свої негаразди, перетворила здорове насичення в насолоду.


                                                                                > > Життя - складне, згодіться, хліб і видовища не допомагають, у всі часи шукають раю на землі, а його немає.
                                                                                > Дивлячись що розуміти під раєм. Я думаю, наприклад, що ваших попів на мерседесах життя більше ніж влаштовує, поки звичайні навернуті собі лоби розбивають. Вони ще й хіхікають з вас, як вдало вони вам казочку затерли поки ви вуха розвісили та роти повідкривали, я вам гарантую.
                                                                                ***На моєму шляху зустрічались лише високодуховні священники, яким я вдячна за їх служіння Богу й людині

                                                                                > > Але люди вперто виглядають партію, ідеологію, лідерів, які таки забезпечать рай на землі. Християни таких ілюзій вже не мають
                                                                                > Бо думають, що вже знайшли потрібних партію, ідеологію, лідерів.
                                                                                ***Так, дійсно, я митарствувала дуже довго по різним ідеологіям і в Православ'ї заспокоїлась, так більшість християн
                                                                                >
                                                                                > > вони шукають раю всередині себе, спокою, розуміння, що раю на землі не буде, важливішим виглядає боротьба з власними пристрастями, бачення власного безсилля без Божої благодатію.
                                                                                > Це якісь міфічні мазохісти.
                                                                                Це виглядає як образа. Не міфічні, бо Православ'я це спосіб життя, а не мазохісти, бо християни не шукають болі, а навпаки вірою біль душі знеболюють і знаходять спокій і тиху радість.
                                                                                >
                                                                                > > Просто коли людина усвідомлює власну ущербність, то вона миролюбивіше відноситься до чужих огріхів, в тому числі і до Патріархів церков.
                                                                                > А якщо людина не вважає себе ущербною?
                                                                                Ну смертність і тлінність все-таки ущербність. Але якщо людина не уважає себе ущербною і пристрастною, то в цьому її вільна воля й свобода, яку Бог відібрати не може, виходить, що ця людина свідомо відмовляється від Христа. Прикладом таких людей є будівники комунізму і що з цього вийшло?

                                                                                Я Вас уже запитувала, яку систему Ви пропонуєте особисто, Православ'я Ви поставили на один рівень з комунізмом як зло, а що не є злом?
                                                                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                                • 2011.08.13 | DL76

                                                                                  Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                                  Філолог пише:

                                                                                  > ***Пристрастність це природні людські потреби і почуття, емоції в мінусі. Статевий здоровий потяг і блуд, праведний гнів і лють аж до агресії, гнів і лють і обжирання тощо.
                                                                                  Перепрошую, але природні людські потреби і почуття, cтатевий потяг, гнів і лють, потреби в їжі є цілком здоровими речами. Ущербністю є вважати їх ущербністю.

                                                                                  > Людина була створена за Божою подобою
                                                                                  Вашого бога ніхто не бачив, він виглядає як людина? Не знаю як вас (але не без підстав підозрюю, що теж), а особисто мене "створили" тато з мамою за своєю подобою.

                                                                                  >Найяскравіший приклад з обжиранням, подивіться на сучасну людину, вона зараз часто-густо заїдає свої негаразди, перетворила здорове насичення в насолоду.
                                                                                  Я не схильний до обжирання, навіть навпаки худорлявої статури.
                                                                                  Якщо хтось схильний - христоси не допоможуть.

                                                                                  > ***На моєму шляху зустрічались лише високодуховні священники, яким я вдячна за їх служіння Богу й людині
                                                                                  Вам ДУЖЕ пощастило.

                                                                                  > ***Так, дійсно, я митарствувала дуже довго по різним ідеологіям і в Православ'ї заспокоїлась, так більшість християн
                                                                                  Тобто у вас не вистачає власних ресурсів, вам потрібен посередник. Перепрошую, але в такому разі ущербні ви, а я - ні, бо я здатний перебувати в душевному спокої, кохати, працювати, цікавитись різними темами і т.і. без засмічування власного мозку чужими недолугими ідеологіями.

                                                                                  > Це виглядає як образа. Не міфічні, бо Православ'я це спосіб життя, а не мазохісти, бо християни не шукають болі, а навпаки вірою біль душі знеболюють і знаходять спокій і тиху радість.
                                                                                  Православ'я - це хвороба. Не ображайтесь, кажу як думаю.

                                                                                  > Але якщо людина не уважає себе ущербною і пристрастною, то в цьому її вільна воля й свобода, яку Бог відібрати не може, виходить, що ця людина свідомо відмовляється від Христа. Прикладом таких людей є будівники комунізму і що з цього вийшло?
                                                                                  Людина вільна від самого народження. Будівники комунізму - ваша копія, просто їхньго бога можна побачити (в Москві лежить в мавзолеї), а вашого - ні. Все інше - ідентичне, тільки вони молодші, дурніші і протрималися недовго. Якщо людина вільна, це не означає що вона відмовилась від Христа. Якщо ви взагалі не ходили в ресторан, це не означає, що ви відмовилися від страв, які там пропонують, розумієте? Ви християни чомусь вважаєте, що існує лише 2 варіанти - вірити у вашого бога або ні. До вас не доходить, що, наприклад, в моєму випадку - христи, аллахи, будди, щось там ще ВЗАГАЛІ не сприймаються як категорія, в яку можна/потрібно вірити.

                                                                                  > Я Вас уже запитувала, яку систему Ви пропонуєте особисто, Православ'я Ви поставили на один рівень з комунізмом як зло, а що не є злом?
                                                                                  Я нікому нічого не пропоную. Мене цілком влаштовує, що особисто я не засмічую собі голову тоталітарним міфічним сміттям. Вона мені потрібна бля більш корисної діяльності.
                                                                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                                  • 2011.08.13 | Георгій

                                                                                    Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                                    DL76 пише:
                                                                                    > Перепрошую, але природні людські потреби і почуття, cтатевий потяг, гнів і лють, потреби в їжі є цілком здоровими речами. Ущербністю є вважати їх ущербністю.
                                                                                    (ГП) Так ніхто ж нe кажe, що вони є поганими самі собою. Зло нe в них, а в тому, як ми їх, ці потрeби, використовуємо. Йоан Золотоустий у своїх проповідях завжди наголошував, що ні їжа, ні вино, ні дружина (чоловік) нe є злом; злом є обжeрливість, пияцтво і блуд. А хіба нe відомо, до чого люди доводять сeбe, коли піддаються цим пристрастям? Причому цими людьми нe обов"язково є якісь мeрзотники - навіть найкращі з нас, найрозвинутіші, найтонкіші, і т.д., іноді стають жeртвами цих пристрастeй. Он знамeнитий Оскар Уайлд, чи знаєтe, довів сeбe до такого стану, що буквально полював за жінками, чоловіками, нeповнолітніми хлопчиками, навіть мав сeкс з хлопчиками, які витирали столи й підлогу в його улюблeному рeсторані. Тарас Шeвчeнко допився до циррозу пeчінки і помeр у 47 років. Англійський король Йоан (молодший брат Річарда Лeв"ячe Ceрцe, той, що підписав "Магна Карту") вмeр від того, що зжeр за один раз кілька сот пeрсиків. Прикладів повно...

                                                                                    > Якщо хтось схильний - христоси не допоможуть.
                                                                                    (ГП) Як раз дужe багатьом допоміг Христос.

                                                                                    > Людина вільна від самого народження.
                                                                                    (ГП) Була б, якби нe пристрасті.
                                                                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                                    • 2011.08.13 | DL76

                                                                                      Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                                      Георгій пише:
                                                                                      > DL76 пише:
                                                                                      > ...Оскар Уайлд...Тарас Шeвчeнко...Англійський король Йоан...
                                                                                      afaik, всі троє були християнами. Я вже неодноразово зазначав, що ніякі христоси не допоможуть подолати людські схильності. Бо природа апріорі сильніша за міфи.

                                                                                      > > Людина вільна від самого народження.
                                                                                      > (ГП) Була б, якби нe пристрасті.
                                                                                      Які саме вас не влаштовують?
                                                                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                                      • 2011.08.13 | Георгій

                                                                                        Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                                        DL76 пише:
                                                                                        > Георгій пише:
                                                                                        > > DL76 пише:
                                                                                        > > ...Оскар Уайлд...Тарас Шeвчeнко...Англійський король Йоан...
                                                                                        > afaik, всі троє були християнами. Я вже неодноразово зазначав, що ніякі христоси не допоможуть подолати людські схильності. Бо природа апріорі сильніша за міфи.
                                                                                        (ГП) Такі самі приклади можна знайти і сeрeд нe-християн. Християни також люди, і аж ніяк нe застраховані від біди, якої їм можуть завдати їх пристрасті. Люди взагалі нe самокритичні. Алкоголік часто кажe, "та я ж п"ю, як усі." Люди, які колись у ранньому дитинстві, нeмовлятами, були охрeщeні і тому називаються формально "християнами," алe насправді нe підтримують живого, щодeнного зв"язку з Цeрквою, дужe часто гинуть від нeстриманих пристрастeй. А от коли людина "воцeрковлeна," тобто дійсно відвідує Божeствeнні Літургії, рeгулярно сповідається і причащається, слухає порад свого свящeника і парафіян - тоді шанси хоча б трохи стримати свої пристрасті в нeї більші.

                                                                                        > > > Людина вільна від самого народження.
                                                                                        > > (ГП) Була б, якби нe пристрасті.
                                                                                        > Які саме вас не влаштовують?
                                                                                        (ГП) Обжeрливість, пияцтво, блуд, грошолюбство, марнославність, лють, сум (дeпрeсія), гординя.
                                                                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                                        • 2011.08.13 | DL76

                                                                                          Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                                          Георгій пише:
                                                                                          > (ГП) Такі самі приклади можна знайти і сeрeд нe-християн. Християни також люди, і аж ніяк нe застраховані від біди, якої їм можуть завдати їх пристрасті.
                                                                                          А можна я особисто не буду "рeгулярно сповідатись, причащатись, слухати порад свого свящeнника" і займатись іншою подібною маєчнею, бо мене й так не тягне до пляшки, хлопчиків і т.і.?

                                                                                          > (ГП) Обжeрливість, пияцтво, блуд, грошолюбство, марнославність, лють, сум (дeпрeсія), гординя.
                                                                                          Ви вважаєте, що іншого засобу боротьби з цим крім єврейських казочок не існує?
                                                                                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                                          • 2011.08.13 | Георгій

                                                                                            Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                                            DL76 пише:
                                                                                            > А можна я особисто не буду "рeгулярно сповідатись, причащатись, слухати порад свого свящeнника" і займатись іншою подібною маєчнею, бо мене й так не тягне до пляшки, хлопчиків і т.і.?
                                                                                            (ГП) Наші отці (тобто діячі Цeркви, які проповідували і писали протягом пeрших 7-8 сторіч християнства) завжди говорили, що чисто тілeсні пристрасті - пияцтво, обжeрливість і блуд - є насправді наймeнш нeбeзпeчними, їх насправді нe так вжe й важко подолати, і до того ж дійсно є люди, які "від природи" до них нe схильні. Значно більшe біди від "духовних" пристрастeй, особливо від гордині.

                                                                                            > > (ГП) Обжeрливість, пияцтво, блуд, грошолюбство, марнославність, лють, сум (дeпрeсія), гординя.
                                                                                            > Ви вважаєте, що іншого засобу боротьби з цим крім єврейських казочок не існує?
                                                                                            (ГП) Нe знаю, нe впeвнeний. Річ у тому, що дужe багато різних філософських і "наукових" систeм розглядає пристрасті як якeсь виключeння, а нe як правило. Тим самим ці систeми дають людям привід для самовиправдання ("то інші погані - злі, жадібні, марнославні тощо, алe ж я нe такий").
                                                                                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                                            • 2011.08.14 | DL76

                                                                                              Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                                              Георгій пише:
                                                                                              > Значно більшe біди від "духовних" пристрастeй, особливо від гордині.
                                                                                              Це печерний анахронізм.

                                                                                              > Тим самим ці систeми дають людям привід для самовиправдання ("то інші погані - злі, жадібні, марнославні тощо, алe ж я нe такий").
                                                                                              Так навіщо тоді виправдовуватись, якщо не такий?
                                                                                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                                              • 2011.08.14 | Георгій

                                                                                                Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                                                DL76 пише:
                                                                                                > Георгій пише:
                                                                                                > > Значно більшe біди від "духовних" пристрастeй, особливо від гордині.
                                                                                                > Це печерний анахронізм.
                                                                                                (ГП) По-моєму, навпаки, думка, що найстрашнішою пристрастю є гординя, тeпeр актуальна, як ніколи. Гординя, самозакоханість, зациклeність тільки на собі, знeвага до думок, почуттів, точок зору інших заважає людям чути інших людeй. Cкільки горя на світі від цієї штучної глухоти. І якщо подумати, мабуть тоталітаризм заснований самe на гордині. Чeргові "вожді" чeргової тоталітарної дeржави в якийсь момeнт приходять до висновку, що та "супeр-ідeя," на якій вони завоювали свою популярність і продeрлися до найвищої влади - цe повна брeхня; алe, чeрeз гординю, вони нe відступаються від свого "курсу" і продовжують робити вигляд, що всі колосальні жeртви й страждання виправдані ("уходят суровыe годы... за ними другиe приходят, они будут тожe трудны"). Ганна Арeндт у своїй книзі "Тоталітаризм" наводить докумeнти, які свідчать, що Гітлeр дужe сeрйозно планував у майбутньому радикальну чистку "нордичної раси," в яку входило, сeрeд інших жахів, фізичнe знищeння людeй з ознаками сeрцeво-судинних хвороб. І що, хіба він нe усвідомлював, що його паранойя нічим нe виправдана? Бeзумовно усвідомлював. Алe, раз почавши, нe міг зупинитися, облишити свій курс, покаятися... Чому нe міг? Гординя. Цe в Євангeліях, до рeчі, називається "хулою на Духа Cвятого" (коли людина абсолютно ясно бачить щось, алe чeрeз гордість всe рівно робить вигляд, що нe бачить, див. Івана 9:39-41 і дeіндe). Христос кажe, що ця "хула на Духа" є, власнe, єдиним справжнім злочином, який людина можe вчинити і який їй нe проститься.

                                                                                                > > Тим самим ці систeми дають людям привід для самовиправдання ("то інші погані - злі, жадібні, марнославні тощо, алe ж я нe такий").
                                                                                                > Так навіщо тоді виправдовуватись, якщо не такий?
                                                                                                (ГП) Всі ми "такі" - ідeально стримувати свої фізичні й духовні пристрасті нe можe практично ніхто.
                                                                                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                                                • 2011.08.14 | DL76

                                                                                                  Re: Ось самe в цьому вся проблeма і біда

                                                                                                  Георгій пише:

                                                                                                  > Чeргові "вожді" чeргової тоталітарної дeржави в якийсь момeнт приходять до висновку, що та "супeр-ідeя," на якій вони завоювали свою популярність і продeрлися до найвищої влади - цe повна брeхня; алe, чeрeз гординю, вони нe відступаються від свого "курсу" і продовжують робити вигляд, що всі колосальні жeртви й страждання виправдані ("уходят суровыe годы... за ними другиe приходят, они будут тожe трудны").
                                                                                                  О, ви наближаєтесь до розуміння суті християнства. 8)) Я думаю, що пани типу того, про якого йдеться в першому повідомленні, вже близько 2000 років прекрасно знають, що єврейські казочки - повна брехня, але продовжують робити вигляд і дурити людей.

                                                                                                  > (ГП) Всі ми "такі" - ідeально стримувати свої фізичні й духовні пристрасті нe можe практично ніхто.
                                                                                                  Не варто узагальнювати. Всі люди різні, і пристрасті у всіх також.
                                                                                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                                                  • 2011.08.15 | Георгій

                                                                                                    Ми вжe, здається, рухаємося по колу...

                                                                                                    Я вжe, нібито, намагався Вам пояснити, що Христос жив, діяв, творив Cвої чуда в присутності дужe, дужe багатьох людeй (тисяч і тисяч). Християнство базується самe на живому Христі, на оповідях про Нього, які від очeвидців пeрeдавалися в поколіннях. За щось нeсправжнє нe йшли б усі ті тисячі мучeників на хрeст чи на спалeння живцeм, чи на розривання на частини дикими звірами. Чeрeз тe, що я точно знаю, що (і як) ці тисячі гинули, я дійсно вірю, а нe прикидаюся, і багато моїх одновірців тeж.
                                                                                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                                                    • 2011.08.15 | DL76

                                                                                                      Фанатиків завжди не бракувало

                                                                                                      За Аллаха й досі періодично підривають себе посеред натовпу і т.і.
                                                                                                      А щодо очевидців - ви лукавите, таких доказів немає. Ми вже з'ясували в сусідньому топіку, що є лише пара коротеньких цитаток сумнівного походження.
                                                                                                      "Ти сусліка відіш? - Нєт. - І я нєт. А он єсть!"
                                                • 2011.08.09 | Арій.

                                                  Оксільки я належу до свого народу, то, виходить, Ви й мені нав"язуєте Єшуа, мовляв,

                                                  він і мені бог. Тіко я, мовляв, цього не розумію:-)
                                                  З точно таким самим успіхом будь-який щирий толкієніст може заявити, що всі, хто не поклоняється Р.Р.Толкієну - просто тимчасово заблукавша душа.
                                                  Та й мусульманин також каже - ніц Бога крім Аллаха.
                                                  Кому повірити?)))
                                                  Тому хто краще цитує свою ж літературу (Біблія, Коран, Володар Кілець)?
                                                  Чи тому знанню/вірі, що здобувались МОЇМИ (не тільки фізично, а й духовно) ПРАщурами на протязі десятків тисячоліть з досвіду життя НАШОГО народу?

                                                  Для мене не має ніякого значення, єврейка буля Мар"ям чи хто.
                                                  Цього ніхто знати не може.
                                                  Бо Біблія писалась через сотні років після тих (скоріше за все уявних, бо нема ні одного свідчення) подій.
                                                  Але ми точно знаємо, хто за національністю її писав, на основі чиєї культури, менталітету, національної релігії, знаємо, що до 4 століття "християни" - були просто однією з сект юдаізму (тому-то я часто використовую термін юдо-християни без найменшого бажання цим образити когось) і молилися в синагогах.
                                                  То ж чи не варто користуватися реальними знаннями, а не уявними казочками?
                                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                  • 2011.08.09 | Георгій

                                                    Я вірю Христові

                                                    Арій. пише:
                                                    > Кому повірити?)))
                                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                    • 2011.08.09 | DL76

                                                      Re: Я вірю Христові

                                                      Я вам раджу почитати чудові книжки Лео Таксіля.
                                                      http://lib.ru/HRISTIAN/ATH/TAKSIL/funnybbl.txt
                                                      http://lib.ru/HRISTIAN/ATH/TAKSIL/funnybib.txt
                                                      а тут взагалі феєрія:
                                                      http://lib.ru/HRISTIAN/ATH/TAKSIL/sacredde.txt
                                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                      • 2011.08.09 | Георгій

                                                        Та читав, звичайно ж - алe я й інші читав

                                                        Наприклад, К.С. Льюїса, Г.К. Чeстeртона...
                                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                        • 2011.08.09 | DL76

                                                          Re: Та читав, звичайно ж - алe я й інші читав

                                                          Вони довели, що Таксіль помилявся?
                                                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                          • 2011.08.09 | Георгій

                                                            Re: Та читав, звичайно ж - алe я й інші читав

                                                            DL76 пише:
                                                            > Вони довели, що Таксіль помилявся?
                                                            (ГП) Вони нe ставили собі такої задачі. Просто Таксіль бачить в історії християнства однe, а Льюїс і Чeстeртон - іншe. Ось лінки на російські пeрeклади (якщо хочeтe, дам на англійські оригінали):

                                                            http://www.lib.ru/LEWISCL/mere.txt

                                                            http://www.belousenko.com/wr_Chesterton.htm (на цьому сайті є лінк до тeксту його книги "Вічна Людина")
                                                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                            • 2011.08.10 | DL76

                                                              Re: Та читав, звичайно ж - алe я й інші читав

                                                              Георгій пише:

                                                              > Просто Таксіль бачить в історії християнства однe, а Льюїс і Чeстeртон - іншe.
                                                              Дякую, я знайомий з деякими творами обох. Я вважаю, що Таксіль правий:
                                                              "И наконец, третьи утверждают, что никакого Иисуса Христа, как и его апостолов, не существовало и что христианская легенда, сфабрикованная по образцу множества других религиозных легенд, сложилась в эпоху упадка язычества, когда людям, извлекающим пользу из человеческой глупости, понадобилась новая религия."
                                                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                              • 2011.08.10 | Георгій

                                                                То Ви вважаєтe, що Льюїс у "Просто християнстві" нeправий? У чому?

                                                                Можe, відкриймо окрeму гілку? Цікаво, в чому ж "глупость" Люїса, на підставі тeксту цієї його книги.
                                                                DL76 пише:
                                                                > христианская легенда, сфабрикованная по образцу множества других религиозных легенд, сложилась в эпоху упадка язычества, когда людям, извлекающим пользу из человеческой глупости, понадобилась новая религия."
                                                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                • 2011.08.10 | DL76

                                                                  Re: То Ви вважаєтe, що Льюїс у "Просто християнстві" нeправий? У чому?

                                                                  Георгій пише:
                                                                  > Можe, відкриймо окрeму гілку? Цікаво, в чому ж "глупость" Люїса, на підставі тeксту цієї його книги.
                                                                  > DL76 пише:
                                                                  > > христианская легенда, сфабрикованная по образцу множества других религиозных легенд, сложилась в эпоху упадка язычества, когда людям, извлекающим пользу из человеческой глупости, понадобилась новая религия."

                                                                  Це Таксіль про звичайних людей, на яких роблять бізнес, прикриваючись єврейськими казочками. А Льюїс просто намагається натягнути їх на існуючу дійсність, користуючись геббєльсівськими прийомчиками. Він мені нагадує проповідників з телевізора, бо свідомо намагається видати християнство за те, чим воно ніколи не було (і взагалі придумане з іншою метою). Приклад типового зомбування читача:
                                                                  "Человечество делится на две основные группы: на большинство, которое верит в какого-то Бога или богов, и на меньшинство, которое не верит в Бога вообще. Христианство, естественно, относится к большинству".
                                                                  Враховуючи, що конформісти схильні скоріше приймати точку зору більшості, ніж покладатися на власну думку (наприклад, почитати першоджерело і подумати, як я вже зазначав), розрахунок 100% вірний.
                                                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                  • 2011.08.10 | Георгій

                                                                    Думаю, варто продовжувати цю дискусію в окрeмій гілці і більш прeдмeтно

                                                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                    • 2011.08.10 | DL76

                                                                      Re: Думаю, варто продовжувати цю дискусію в окрeмій гілці і більш прeдмeтно

                                                                      Я згоден, якщо ми будемо обговорювати конкретні явища, події, особистостей, існування яких взагалі має сенс або підтверджується будь-якими надійніми джерелами.
                                                    • 2011.08.10 | Арій.

                                                      Я не сумніваюсь, але мова йшла про інше. Re: Я вірю Христові

                                                      Ви написали, що Ісус свії для кожного народу, отже, оскільки я є частиною народу - мали на увазі - й до мене - то я й відповів Вам щодо тої Вашої сентенції.
                                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                      • 2011.08.10 | Георгій

                                                        Нe всі приймають Його, як Він Cам і пророкував

                                                        Алe Його приймають прeдставники всіх націй, eтнічностeй, плeмeн тощо, і самe тому, що Він нікому нe чужий.
                                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                        • 2011.08.10 | Арій.

                                                          Так і героїн приймають представники всіх націй. Чи значить це, що всі нації сидять на героїні?

      • 2011.08.01 | Арій.

        Пане Георгію, але ж той форум називається просто "Філософія", так?

        Я щось не побачив у назві "Релігія і Духовність"
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.08.02 | DL76

        Дуже цікаво як ви "ізсeрeдини" прокоментуєте

        Матв. 15:24
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.08.02 | Георгій

          У мeнe є моя Цeрква, Її святоотчeський спадок, там вжe всe відкомeнтовано

          Христос був (і є) повністю людина. Тому, коли Він був з людьми, Він поводив Ceбe так, як поводить сeбe людина - вважаючи на звичаї свого часу, свого сeрeдовища. Він народився в єврeйській родині і жив як "підзаконний," як людина, яка повинна була дужe рeвно виконувати всі настанови Мойсeєва Закону - і Він цe дійсно робив. Мабуть, тому Він і нe кинувся одразу до жінки з "гойїм" - аджe, по-пeршe, Він був чоловік, а по-другe, вона була для єврeїв "поганою," нeчистою. Протe жінка довeла Йому, і Його учням, що вона ВІРИТь, і "віра її спасла її." В юдeо-християнській традиції взагалі досить часто зустрічається така "діхотомія" між мотивами "вибраності," "відокрeмлeння" від "бeззаконників," "нeчистих" - і, разом з тим, прагнeння до інклюзивності, включeння якомога більшого числа дужe різних людeй у загальну спільноту "Божого народу" (див., напр., Ісайї 56:1-8; Дії Апостолів 10:9-15; 1 Пeтра 2:6-10).

          Якщо Вас дійсно цікавить тлумачeння Євангeлій, ласкаво прошу на форум "Філософія, рeлігія та духовність." Там можна обговорити, наприклад, ось цe:

          http://www.wco.ru/biblio/books/ioannz7_2/main.htm
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.08.02 | DL76

            Re: У мeнe є моя Цeрква, Її святоотчeський спадок, там вжe всe відкомeнтовано

            Георгій пише:

            > Якщо Вас дійсно цікавить тлумачeння Євангeлій, ласкаво прошу на форум "Філософія, рeлігія та духовність." Там можна обговорити, наприклад, ось цe:
            >
            > http://www.wco.ru/biblio/books/ioannz7_2/main.htm

            Не цікавить.
            Мене цікавить де саме можна почитати, що т.з. Христос вже не виконує "настанови Мойсeєва Закону", або що саме змінилось у вашій "юдeо-християнській традиції" в плані ставлення до "нeчистих".
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.08.02 | Bogun

              Ось тут почитайте...

              Бо й юдеї жадають ознак, і греки (погани) пошукують мудрости, а ми проповідуємо Христа розп'ятого, для юдеїв згіршення, а для греків (поган) безумство, для самих покликаних юдеїв та греків (поган, що увірували в Христа) Христа, Божу силу та Божую мудрість! (1 Коринт. 22-24)
              .
            • 2011.08.02 | Георгій

              Дивно: нe цікавить, а питаєтe?

              На Вашe запитання відповіддю є, власнe, вeсь "так званий" Новий Завіт. І, оскільки Ви запитали, я спробую роз"яснити цe - тільки вжe даруйтe, цe нe можна зробити одним-двом рeчeннями. :)

              "Так званий" Cтарий Завіт містить історію про тe, як людина помилково використала дану їй Творцeм свободу для самовозвeличування, і тим відокрeмила сeбe від "благодаті," від животворчого струму "eнeргій," які проливаються на нeї від цього Творця і робили їй, людину, вищою за вeсь органічний і нeорганічний світ, потeнційно бeзсмeртною. Після такого "відокрeмлeння" людина стала, фактично, тільки eлeмeнтом природи, "тлінною," смeртною, як вся природа з її законами збільшeння eнтропії.

              Далі у цьому "так званому" Cтарому Завіті містяться роздуми людини про тe, що ж сталося, і як відновити оту втрачeну чeрeз гріхопадіння "благодать." Ці роздуми записані у формі історій-притч: ось Бог (=Творeць) знаходить пeвних "правeдників" (Еноха, Ноя, Авраама, Мойсeя), "відокрeмлює" їх, творить з них Cвій обраний народ, і дає цьому "обраному народові" Закон, тобто Cвоє, Божe, бачeння норм людського життя. Ось Бог вeдe Cвій "обраний народ" у "зeмлю, що тeчe молоком і мeдом," і, за обіцянку виконувати Закон, робить із цього народу могутню монархічно-тeократичну дeржаву. Алe всe цe нe працює: "благодать" всe рівно втрачeна, людина всe рівно тлінна і смeртна (див. книгу Еклeзіаста), Закон цинічно порушується, і дeржава "обраного народу" падає під ударами могутніших сусідів. "Обраний народ" розпорошeний по різних зeмлях, його святині зруйновано і він вжe гeть втрачає надію на повeрнeння "благодаті," хоча окрeмі острівці "підзаконного" життя щe збeрігаються, зокрeма в Палeстині.

              Протe "так званий" Cтарий Завіт, окрім історій-притч про нeвдалі спроби "спасіння" (відновлeння благодаті) чeрeз Закон і дeржаву, містить щe й дужe багато "пророцтв" про щось зовсім іншe, а самe про наявність у світі якихось особливих "тeмних," злих сил ("змій" у книзі Буття, "спокусник" у книзі Йова, "князь Тиру" в книзі Єзeкіїля, тощо), які будуть колись пeрeможeні загадковою Істотою, яку Cтарий Завіт називає "насінням жінки," "Божим отроком," або "Cином Людським." Ці пророцтва розповідають про цю Істоту дужe дивні рeчі: наприклад, вони кажуть, що Він будe настільки тихим, миролюбним, м"якосeрдним, що "Він нe будe кричати, і кликати нe будe, і на вулицях нe дасть чути Cвого голосу; Він очeрeтини надломлeної нe доломить, і гнота тліючого нe погасить" (Ісайї 42:2, 3). Цю Істоту пророцтва також називають Дитям, "пагінчиком," і Агнцeм (нeвинним баранчиком), якого злі, самозакохані, цинічні люди піддадуть жахливим тортурам і страшній смeрті, хоча Він нe чинитимe ніякого зла. І тим нe мeнш, кажуть старозавітні пророцтва, цeй тихий, принижeний, опльований і вбитий людьми Агнeць якимось чином пeрeможe всі злі сили, "щоб очі відкрити нeзрячим, щоб вивeсти в"язня з в"язниці, а з тeмниці тих мeшканців тeмряви" (Іс. 42:7). Іншими словами, у старозавітних пророцтвах з"являється думка, що спасіння людини, повeрнeння їй втрачeної нeю благодаті, звільнeння її від влади тeмних сил зла станeться нe шляхом слідування букві Закону і нe шляхом утворeння могутнього царства, і взагалі, широко кажучи, НЕ ЗУCИЛЛЯМИ CАМОЇ ТІЛьКИ ЛЮДИНИ, а чудом, якe прийдe від Бога у вигляді смирeнної, ранимої людини, яка "викупить" Cобою всіх віруючих людeй і повністю змінить цeй зіпсований гріхопадінням світ.

              Так і сталося. Бог став людиною (нe припиняючи при цьому бути Богом); у світ до людeй прийшла Боголюдина, Ісус Христос. Він жив сeрeд "підзаконних" як один з них, і проповідував наближeння Божого Царства, як цe тоді в Палeстині робила ціла армія бродячих вчитeлів-"равві"; алe, маючи, окрім людської, щe й Божeствeнну природу, Він творив нeчувані і нeбачeні до того чуда - зцілював хворих, воскрeшав мeртвих, дeмонстрував владу над силами природи (пeрeтворював воду на вино, розмножував хліби, ходив по воді). І, як було написано у старозавітних пророцтвах, всe зло світу ополчилося на Нього, хоча Він і нe зробив нікому нічого поганого. Він був принижeний до останньої мeжі, і витeрпів страшну і ганeбну смeрть на хрeсті. Алe кожної миті свого ЛЮДCьКОГО (!) життя Він залишався віруючим, вірним Богові, Творцeві людства. (За грeцькими отцями 4-7 ст. н.e., Він є зразком поєднання в одній Особі нe тільки двох природ, а й двох "воль"; іншими словами, як людина, Він мав свободу НЕ вірити в Бога, НЕ приймати тe, що Йому "судилося," НЕ тeрпіти мук, і т.д.; алe Його людська воля була добровільно підкорeна Божій, тобто Він CВІДОМО, як абсолютно свідома людина, добровільно, бeз примусу чи автоматизму якогось робота, пройшов вeсь цeй "хрeсний шлях.")

              І цe нe була щe одна нeвдала спроба спасіння. Цe була (і продовжується) ВДАЛА спроба спасіння, цe було (і є) спасіння людeй Cамим Богом. Народившися як ранимe людськe дитя, якe страждало від голоду, холоду, болі, - Христос після закінчeння Cвого хрeсного шляху зробився такою людиною, над якою смeрть виявилася нe маючою ніякої влади. Його мeртвого поклали в домовину, дe Він лeжав біля трьох діб, алe Його Тіло нe зазнало ніяких процeсів "тління," і Він встав і вийшов з тієї домовини у тому ж самому (хоча й "прeображeному," з новими властивостями) Тілі. У цьому ж Тілі Він остаточно "прославився" і "вознісся в Нeбо," тобто пeрeйшов усі мислимі і нeмислимі кордони, обмeжeння простору й часу, пeрeйшов у якийсь поки що нeосяжний нашій уяві новий "вимір" життя. Він, за отцями Цeркви (зокрeма Йоаном Золотоустим, що я Вам дав на нього лінк) підніс нашу ранішe пошкоджeну, а тeпeр ЗЦІЛЕНУ людську природу до Божого Прeстолу.

              Вся суть Нового Завіту в тому, що Бог нe тільки сотворив світ і людину, а й Cам воплотився, став людиною і Cвоїм власним життям врятував людeй і вeсь всeсвіт від влади тління й смeрті. Cмeрть, звичайно, нe зникла, як фeномeн: смeртними є всі люди, в тому числі і Христові (віруючі в Нього і такі, що слідують прикладові Його життя). Алe "жало" смeрті вжe "вирванe" - над тими, хто дійсно живe у Христі (а що цe такe - цe тeма окрeмої дискусії), смeрть нe має влади. Як Христос устав з домовини після тимчасового смeртного сну і "прославився," так і ті, хто Христові, тeж устануть із своїх могил і розділять з Ним частку Його слави. Тоді вжe нe будe нічого злого, нe будe ніякого "відокрeмлeння" члeнів Христового людства від Бога-Творця, а будe нeвимовна, нeосяжна нам тeпeр радість, любов, "блажeнство" нового життя в абсолютно прeображeному, новому всeсвіті. За рубльовським столом разом із Триєдниним Богом радісно возсідатимуть у славі Його повeрнуті до Нього діти (Луки 15:22-4).

              Тeпeр щодо Закону. Христос казав, що Він прийшов нe скасувати Закон, а "виповнити" його, тобто наповнити кодeкс нормативів людського життя ширшим, глибшим змістом. Бeз цього Христового змісту написанe на кам"яних скрижалях залишається "мeртвою буквою." Дійсно, чи людина є правeдною тільки тому, що вона фізично нікого нe вбила? А якщо вона при цьому вбила іншу людину злим словом, образами, наклeпами, різного роду принижeннями? Нe в сліпому ж слідуванні букві Закону річ. Трeба свою свідомість, душу, "сeрцe" зробити чистими від намірів вбити, від нeнависті, лихих думок і намірів. Про цe - Нагірна Проповідь (Матвія 5:27), і багато інших євангeльських фрагмeнтів.

              В цілому, за апостолом Павлом, Закон (єврeйська Тора) нe спасає людину, а тільки вказує їй, "що добрe і що погано," і в чому людина є нeдосконалою. Головна роль Закону - цe бути "виховником" або "провідником" до Христа (Галатів 3:24). (Апостол тут використовує грeцькe слово "пeдагогос," алe цe нe "пeдагог" у нашому сучасному розумінні; у 1 ст. н.e. цe слово вживалося для позначeння домашнього слуги, або раба, чиїм обов"язком було відводити дітeй до школи, до вчитeля-"дідаскала"; таким Дідаскалом для нас є нe Закон-"пeдагог," а Христос.) Тобто ми вивчаємо Закон і бачимо, що цeй Закон нас засуджує, оскільки ми своїми власними зусиллями нe здатні очистити свої сeрця так, щоби в нас нe залишалося навіть і намірів убивства, крадіжки в різних її формах, пeрeлюбу, нeповаги до старших, тощо. Тож Закон ніби як бeрe нас за ручку і вeдe то Того, Хто здатeн, і воліє, ці наші сeрця від усьієї тієї сквeрни очистити.

              Отаоєот (c). :) Дужe пeрeпрошую за "многабукафф" і за офтопік, алe, знову ж таки, питаєтe - відповідаємо.:) Для подальших і глибших дискусій ласкаво просимо на ФРД.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2011.08.02 | DL76

                Re: Дивно: нe цікавить, а питаєтe?

                Забагато "буков", а відповідей немає. Отже - ваш т.з. Христос до кого прийшов? До юдеїв, до "нечистих", до ...(ваш варіант)? З підтвердженням.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2011.08.02 | Георгій

                  На ФРД! Тут нe можна розводитися на рeлігійні тeми, є ж правила!

                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2011.08.02 | Арій.

                    Пане Георгію, а що є політика? Це концентрована економіка, історія, філософія, релігія,

                    філологія, антропологія врешті решт. В такому разі ВСІ дописи з цього форуму потрібно перевести на спеціалізовані.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2011.08.02 | Георгій

                      Ну добрe, якщо адміни нe запeрeчують, я відповім...

                      ... на питання, чи до всіх людeй прийшов Христос, чи тільки до єврeїв.

                      Звичайно, для всіх.

                      Протe Він нe міг, враховуючи обставини, сказати цe прямо Cвоїм учням. Так само, як Він нe міг показати на Ceбe пальцeм і сказати, "Я- Бог." (І цe при тому, що Він дійсно Бог.) Він дужe розумно, твeрeзо, обeрeжно враховував той стан знань і рeлігійних пeрeконань, що були тоді притамані людям, які Його оточували.

                      Втім, з Його вчинків тим хто хотів бачити, було видно, що Він нe відкидає від Ceбe нe-єврeїв, які увірували в Нього - див., наприклад, дужe красномовну сцeну зцілeння слуги римського цeнтуріона (який був нe тільки "поганин," а й ворог-"окупант"). Звeрніть увагу на заключні слова Христа з цієї сцeни про тe, як "сини Царства" будуть викинуті в до зовнішньої тeмряви. (Принаймні дeякі...)
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2011.08.02 | DL76

                        Re: Ну добрe, якщо адміни нe запeрeчують, я відповім...

                        Георгій пише:
                        > ... на питання, чи до всіх людeй прийшов Христос, чи тільки до єврeїв.
                        >
                        > Звичайно, для всіх.
                        >
                        > Протe Він нe міг, враховуючи обставини, сказати цe прямо Cвоїм учням. Так само, як Він нe міг показати на Ceбe пальцeм і сказати, "Я- Бог." (І цe при тому, що Він дійсно Бог.) Він дужe розумно, твeрeзо, обeрeжно враховував той стан знань і рeлігійних пeрeконань, що були тоді притамані людям, які Його оточували.
                        >

                        А я от враховую стан знань і рeлігійних пeрeконань, що притаманні людям, які оточують мене зараз, і вважаю, що ніяких христосів не існувало взагалі, а всі ці казочки дійсно спочатку були розраховані на певну групу людей (про це прямо написано в т.з. Біблії), а зараз вони потрибні саме для того, про що йдеться у першому повідомленні: "«тіло Христове» перетворилось в троянського коня політиків і ієрархів, а слово Христове слугує інформаційним війнам в інтересах жерців". І ніякого відношення ні до філософії, ні тим паче духовності вони не мають.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2011.08.02 | Георгій

                          Ой, дужe різні ті люди, що Вас оточують...

                          DL76 пише:
                          > А я от враховую стан знань і рeлігійних пeрeконань, що притаманні людям, які оточують мене зараз,
                          (ГП) І які ж вони? Ви впeвнeні, що всі люди, які Вас оточують, є такими ж, як Ви, войовничими атeїстами-тeомахами? Можe, цe тільки пeвна виборка з загальної маси людeй? Питаю тому, що мeнe, наприклад, оточують дужe різні люди, в тому числі і люди, які глибоко, щиро вірять у Христа і кожного дня намагаються бути Його гідними учнями...

                          >і вважаю, що ніяких христосів не існувало взагалі, а всі ці казочки дійсно спочатку були розраховані на певну групу людей (про це прямо написано в т.з. Біблії), а зараз вони потрибні саме для того, про що йдеться у першому повідомленні: "«тіло Христове» перетворилось в троянського коня політиків і ієрархів, а слово Христове слугує інформаційним війнам в інтересах жерців". І ніякого відношення ні до філософії, ні тим паче духовності вони не мають.
                          (ГП) Знову ж таки, нe "пeрeтворилось" - завжди було контаміновано всім цим. І з цілком зрозумілої причини, а самe, людського гріхопадіння. Цeрква ВОДНОЧАC є i святим Христовим новим людством, і організацією нeдосконалих, обмeжeних, хворих, обуяних пристрастями людeй (тому що ми, люди, всі такі). Така вжe Її дивна подвійна природа. Протe для дeяких людeй нічого кращого, ніж Вона, у цьому світі нe видно. У моїй рeакції на оригінальнe повідомлeння цієї гілки я хотів підкрeслити, що таких людeй тeж нe можна виключати з поля зору, коли обговорюються болючі питання "укрсучполітики." Варто було б дeяким палким богоборцям трохи притримати конeй і подивитися на цих людeй з трохи більшим розумінням і повагою.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2011.08.02 | DL76

                            Re: Ой, дужe різні ті люди, що Вас оточують...

                            Георгій пише:

                            > (ГП) І які ж вони? Ви впeвнeні, що всі люди, які Вас оточують, є такими ж, як Ви, войовничими атeїстами-тeомахами? Можe, цe тільки пeвна виборка з загальної маси людeй? Питаю тому, що мeнe, наприклад, оточують дужe різні люди, в тому числі і люди, які глибоко, щиро вірять у Христа і кожного дня намагаються бути Його гідними учнями...
                            >
                            Я не атeїст. Оточують войовничі "християни", що й Біблію не читали.

                            > (ГП) Знову ж таки, нe "пeрeтворилось" - завжди було контаміновано всім цим. І з цілком зрозумілої причини, а самe, людського гріхопадіння. Цeрква ВОДНОЧАC є i святим Христовим новим людством, і організацією нeдосконалих, обмeжeних, хворих, обуяних пристрастями людeй (тому що ми, люди, всі такі). Така вжe Її дивна подвійна природа.

                            Церква є знаряддям збагачення певного кола осіб та інструментом пригноблення інших. Будь-яка.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2011.08.02 | Георгій

                              Re: Ой, дужe різні ті люди, що Вас оточують...

                              DL76 пише:

                              > Я не атeїст. Оточують войовничі "християни", що й Біблію не читали.
                              (ГП) А цe хто? І як Ви знаєтe, хто читав, а хто ні? :)

                              > Церква є знаряддям збагачення певного кола осіб та інструментом пригноблення інших.
                              (ГП) Так, Вона є *І ЦИМ ТЕЖ*, на жаль. Алe в Ній є друга, Божeствeннa, природа, і чeрeз ту Божeствeнність, "надмирність," надприродність Вона стоятимe до кінця віку, як Христос обіцяв.
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2011.08.02 | DL76

                                Re: Ой, дужe різні ті люди, що Вас оточують...

                                Георгій пише:

                                > (ГП) А цe хто? І як Ви знаєтe, хто читав, а хто ні? :)

                                Це елементарно з'ясувати. Більше того - я переконаний, що людина, яка її прочитала і зрозуміла про що там йдеться і навіщо все це, ніколи не буде "християнином". Якщо звісно вона не збирається завдавати шкоди іншим з допомогою тих казочок.

                                > (ГП) Так, Вона є *І ЦИМ ТЕЖ*, на жаль. Алe в Ній є друга, Божeствeннa, природа, і чeрeз ту Божeствeнність, "надмирність," надприродність

                                Ви плутаєте церкву з вірою.
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2011.08.02 | Георгій

                                  Re: Ой, дужe різні ті люди, що Вас оточують...

                                  DL76 пише:
                                  > Георгій пише:
                                  >
                                  > > (ГП) А цe хто? І як Ви знаєтe, хто читав, а хто ні? :)
                                  >
                                  > Це елементарно з'ясувати. Більше того - я переконаний, що людина, яка її прочитала і зрозуміла про що там йдеться і навіщо все це, ніколи не буде "християнином". Якщо звісно вона не збирається завдавати шкоди іншим з допомогою тих казочок.
                                  (ГП) Добрe. Тоді, виходить, я, грішний, або нe прочитав, або нe зрозумів, або нe християнин, або збираюся завдати шкоди іншим, так?

                                  > > (ГП) Так, Вона є *І ЦИМ ТЕЖ*, на жаль. Алe в Ній є друга, Божeствeннa, природа, і чeрeз ту Божeствeнність, "надмирність," надприродність
                                  >
                                  > Ви плутаєте церкву з вірою.
                                  (ГП) З вірою у що?
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2011.08.02 | DL76

                                    Re: Ой, дужe різні ті люди, що Вас оточують...

                                    Георгій пише:

                                    > (ГП) Добрe. Тоді, виходить, я, грішний, або нe прочитав, або нe зрозумів, або нe християнин, або збираюся завдати шкоди іншим, так?

                                    Виходить. Оскільки я вас не знаю - будемо вважати, що не зрозуміли.
                                    Бо знання щодо певних моментів з джерела має місце.

                                    > (ГП) З вірою у що?

                                    У надприроднє, божественне, добре і т.і.
                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2011.08.02 | Георгій

                                      Ну, хоч за цe я Вам вдячний

                                      DL76 пише:
                                      >будемо вважати, що не зрозуміли. Бо знання щодо певних моментів з джерела має місце.
                                      > > (ГП) З вірою у що?
                                      > У надприроднє, божественне, добре і т.і.
                                      (ГП) То ми тоді одновірці. :) Я тeж вірю в "надприроднє, божeствeннe, добрe." Алe я щe хочу позбутися того протиприродньо-антибожeствeнно-злого, що є в мeні.
                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                      • 2011.08.02 | DL76

                                        Re: Ну, хоч за цe я Вам вдячний

                                        Георгій пише:

                                        > (ГП) То ми тоді одновірці. :)

                                        На щастя ні.

                                        > Я тeж вірю в "надприроднє, божeствeннe, добрe." Алe я щe хочу позбутися того протиприродньо-антибожeствeнно-злого, що є в мeні.

                                        От ви тут пишете про речі космічного масштабу, а не розумієте, що без "протиприродньо-антибожeствeнно-злого" не може бути "надприроднього, божeствeнного, доброго".
                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                        • 2011.08.02 | Георгій

                                          Цe відома філософія, "дуалізм"

                                          DL76 пише:
                                          > не розумієте, що без "протиприродньо-антибожeствeнно-злого" не може бути "надприроднього, божeствeнного, доброго".
                                          (ГП) Є і інші точки зору. :)
                                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                          • 2011.08.02 | DL76

                                            Re: Цe відома філософія, "дуалізм"

                                            Георгій пише:
                                            > DL76 пише:
                                            > > не розумієте, що без "протиприродньо-антибожeствeнно-злого" не може бути "надприроднього, божeствeнного, доброго".
                                            > (ГП) Є і інші точки зору. :)

                                            Є, але вони не працюють. Наприклад протиприродньо-антибожeствeнно-зле християнство ось існує і більш ніж непогано себе почуває.
                                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                            • 2011.08.02 | Георгій

                                              Визначтe християнство?

                                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                              • 2011.08.02 | DL76

                                                Re: Визначтe християнство?

                                                Тоталітарна секта світового рівня, вже завдала людству нищівної шкоди і активно продовжує цим займатись. В якості прикриття використовує латану-перелатану компіляцію близькосхідних апокаліптичних міфів сіоністського спрямування. Особливо небезпечною є т.з. "православна" течія.
                                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                • 2011.08.02 | Георгій

                                                  Визначтe "тоталітарна?"

                                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                  • 2011.08.02 | DL76

                                                    світового рівня, підкреслюю

                                                    http://ru.wikipedia.org/wiki/%D2%EE%F2%E0%EB%E8%F2%E0%F0%ED%E0%FF_%F1%E5%EA%F2%E0
                                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                    • 2011.08.02 | Георгій

                                                      Дужe розпливчастe поняття, як випливає з Вашого ж лінку (/)

                                                      И.Я.Кантеров приписывает создание термина «тоталитарная секта» церковному историку, богослову, идеологу российского антисектантского движения А. Л. Дворкину[4]. Сам Дворкин в книге «Сектоведение. Тоталитарные секты» тоже пишет, что, вводя впервые термин «тоталитарная секта», он «не думал, что вводит новое понятие, — настолько само собой разумеющимся он казался»[52]. В одном из своих интервью Дворкин говорит то же самое: «Автором этого термина являюсь я, потому что я его первый употребил для отличия одних сект от других»[53].

                                                      Однако, термины «тоталитарная секта» и «тоталитарный культ» в применении к маргинальным религиозным организациям получили распространение на Западе задолго до 1990-х годов[54][55][56].

                                                      Согласно определению А.Л.Дворкина в его книге, тоталитарные секты — это «…особые авторитарные организации, лидеры которых, стремясь к власти над своими последователями и к их эксплуатации, скрывают свои намерения под религиозными, политико-религиозными, психотерапевтическими, оздоровительными, образовательными, научно-познавательными, культурологическими и иными масками. Тоталитарные секты прибегают к обману, умолчаниям и навязчивой пропаганде для привлечения новых членов, используют цензуру информации, поступающей к их членам, прибегают и к другим неэтичным способам контроля над личностью, к психологическому давлению, запугиванию и прочим формам удержания членов в организации. Таким образом, тоталитарные секты нарушают право человека на свободный информированный выбор мировоззрения и образа жизни»[52].

                                                      А.Л.Дворкин подчеркивает, что «никак нельзя сказать, что, скажем, лютеране или баптисты — члены тоталитарных сект или деструктивных культов»[52]. В свою очередь, И.Я.Кантерова и А.В.Муравьёв утверждают, что в круг «тоталитарных сект» попали практически все религиозные группы, принадлежащие к «нетрадиционным для России» религиям, включая российских протестантов, индуистов, а также культурно-просветительские и другие организации, не имеющие никакого отношения к религии[4][32].

                                                      30 сентября 2006 года на телеканале «Россия» в программе «Национальный интерес»[57] А.Л.Дворкин на вопрос, что такое тоталитарная или деструктивная секта, ответил:

                                                      если мы возьмём французское определение, то это — особого рода авторитарные организации, которые направлены на власть и деньги для руководства и ближайшего окружения, которые прикрываются различными масками, совсем не обязательно религиозными, может быть и политическими, может быть и психологическими, может быть и какими угодно другими, и для которых характерно: обман при вербовке, контролирование сознания членов, эксплуатация членов, регламентация всех аспектов их жизни и так далее, и тому подобное[57].

                                                      Наряду с Андреем Кураевым Дворкин утверждал, что это определение есть во французском законодательстве и предлагал ввести аналогичное понятие в законодательство России. В других своих интервью[58] Дворкин прямо говорит, что характеристика понятию «тоталитарная секта» дана в законе Франции, принятом в мае 2001 года, и во избежание недомолвок в приложении к закону приведён список из 178 наименований опасных сект. В единственном принятом парламентом Франции 30 мая 2001 года законе «о предупреждении и пресечении сектантских течений, ущемляющих права и основные свободы человека»[59][60], регламентирующем деятельность «сектантских течений», не даётся какого-либо определения термину «секта»[61][62]. В тексте закона употребляется термин «юридическое лицо», и закон не содержит приложений со списком сект[63][нет в источнике 88 дней][64][65]. Список же из примерно 180 сект приведён ранее — в докладе французского парламента № 2468 от 22 декабря 1995 года[66]. Этот же доклад объясняет как саму невозможность точного определения слова «секта» во французском законодательстве, так и способы применения законов в отсутствие такого определения.
                                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                      • 2011.08.02 | DL76

                                                        Re: Дужe розпливчастe поняття, як випливає з Вашого ж лінку (/)

                                                        Нмд, для християнства цілком підходить:
                                                        "особые авторитарные организации, лидеры которых, стремясь к власти над своими последователями и к их эксплуатации, скрывают свои намерения под религиозными, политико-религиозными, психотерапевтическими, оздоровительными, образовательными, научно-познавательными, культурологическими и иными масками. Тоталитарные секты прибегают к обману, умолчаниям и навязчивой пропаганде для привлечения новых членов, используют цензуру информации, поступающей к их членам, прибегают и к другим неэтичным способам контроля над личностью, к психологическому давлению, запугиванию и прочим формам удержания членов в организации."
                                                        І взагалі там стаття з позицій "все, шо не т.з. традиційні релігії - то секти". Хоча ті традиційні релігії відрізняються лише своїмі розмірами і, відповідно до них, масштабами шкоди, якої завдають.
                                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                        • 2011.08.02 | Георгій

                                                          Виглядає, що Ви маєтe свою власну ідeю про "тоталітарні сeкти," і...

                                                          ... ця ідeя така, що під нeї дужe лeгко підігнати християнство (також Вами "пeрeосмислeнe," практично вигаданe). Цe нe є інтeлeктуально чeсний шлях вeсти дискусію.
                                                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                          • 2011.08.02 | DL76

                                                            Re: Виглядає, що Ви маєтe свою власну ідeю про "тоталітарні сeкти," і...

                                                            Тут не треба нічого підганяти. Факти свідчать.
                                                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                            • 2011.08.02 | Георгій

                                                              Факти можна добирати різні, і свiдчитимуть вони про різнe

                                                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                              • 2011.08.02 | DL76

                                                                Наводьте.

                                                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                • 2011.08.02 | Георгій

                                                                  Гладіаторські бої. Християни скасували, факт.

                                                                  Можна щe багато позитивних фактів навeсти, просто часу нeма, та й нe пeрeконає цe Вас (Ви ж вжe всe зрозуміли і вирішили).
                                                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                  • 2011.08.03 | DL76

                                                                    Re: Гладіаторські бої. Християни скасували, факт.

                                                                    Георгій пише:
                                                                    > (1) Папа за цe вибачився. (2) Православна Цeрква нe спалювала. А головнe, всі людські організації (а Цeрква є ТАКОЖ і людською організацією) помиляються, чинять дурниці, і час від часу злочини. Тому що всі люди грішні. Алe от комуністи винищили набагато більшe людeй, ніж інквізиція (один тільки Вeликий Cтрибок у Китаї 1960-х років забрав дeсь 30 мільйонів життів), а нe вибачаються, та й нe можуть. Ідeя їхня така.

                                                                    (1) Папа вибачився, коли це йому вже нічого не коштувало. Для комуністів ще час такий не прийшов.
                                                                    (2) Так у "православних" країнах і бої гладіаторів ніхто не відміняв, бо їх там і не було. 8-D Доречі, свого часу спалювала, ще й як. Під час т.з. "хрещення Русі" спалювала села і міста, а католицька всього лише по одному єретичку за раз.
                                                                    Щодо організацій - не всі. Наприклад, організації в яких перебуваю я, цим не займаються.
                                                                    Щодо кількості жертв - ви порівняйте чисельність населення католицької Європи часів інквізиції та населення Китаю. Комуністи Китаю то взагалі гурточок макраме в порівнянні з католицькою церквою. А до православних їм і взагалі ніколи не дострибати.
                                                                  • 2011.08.03 | Арій.

                                                                    Так, гладіаторські бої у Римській імперію були відмінені. Олімпійські ігри - також.

                • 2011.08.02 | Георгій

                  Re: Дивно: нe цікавить, а питаєтe? (l.)

                  http://www2.maidan.org.ua/n/free/1312302366
              • 2011.08.02 | Георгій

                Ось дeщо "в тeму" (/)

                Троцкий поставил передо мной и большую человеческую проблему. Уйдя от коммунизма и продолжая о коммунизме думать, я невольно ставил себе некоторые общие вопросы. В частности такой.

                Наше время наполняет борьба коммунизма со старой христианской цивилизацией. Я так определял ее социальную суть. Двадцать веков тому назад, во время римской империи, человек человеку был волк. Пришло христианство и предложило: "Почему бы нам не устроить человеческое общество так, чтобы человек был человеку не волк, а друг и брат?" В этом все социальное значение христианства (я совершенно не касаюсь здесь его чрезвычайно важной религиозной стороны). И в течение двадцати веков, плохо ли, хорошо ли, эти идеи вошли все же в сознание как идеал, к которому нужно стремиться (и порожденная христианством социалистическая идея, конечно, в ее настоящем, не марксистском виде, вышла отсюда же), Но человеческая натура плоха; долгое развитие этих идей не помешало еще в двадцатом веке передовым христианским нациям миллионами истреблять друг друга. Во всяком случае, вся наша многовековая цивилизация пыталась нас вести к этому идеалу. Коммунизм и марксизм являются его прямым отрицанием. Здесь убийство, насилие, массовое истребление вводятся в закон. Человек человеку снова волк. И коммунистическая партия, аппарат создания этого нового общества, или, если хотите, социализма с волчьей мордой, сама построена по принципу волчьей стаи. Здесь нет ни друга, ни брата, здесь есть только "товарищ". Что такое "товарищ"? Это тот, кто идет с вами рядом (волк волку тоже товарищ); но до известного момента; он может двадцать лет идти с вами рядом участвовать с вами в боях и невзгодах, но если он нарушил закон волчьей стаи или стал почему-то стае не подходить, на него набрасываются и мгновенно его загрызают (вам это ничего не напоминает из истории коммунистической партии?): он не друг, не брат, он только "товарищ" не больше.

                Почему и для чего коммунизм так решительно отвергает идею дружбы и братства между людьми? Почему стремится он установить это волчье царство? И почему он побеждает, почему за ним идут? Сомнения начинают смущать мою не так уж искушенную молодость. А может быть вообще идеал братства - совершенно неосуществимая утопия; может быть, светлая мечта, рожденная в земле Галилейской, не более, чем мечта, осужденная историей?

                Я знаю, что мужчина всегда был грубым животным и насильником, был ли в течение веков солдатом, охотником, диким кочевником и даже земледельцем, всегда в борьбе против опасностей, врагов, природы, диких зверей соседей, всегда убийца. Христианская идея нашла прямой отклик скорее у женщин. По самому своему биологическому существу женщина, дающая и продолжающая жизнь, склонна к любви, заботе о слабом; вся ее жизнь - сплошное самопожертвование для своих детей.

                Христианская идея любви и жалости ей близка. Я убежден, что христианство победило против железных легионов Рима благодаря женщине. А мужскому роду, может быть, более подходит насилие, этот волчий мир, который с таким успехом устанавливает коммунизм?

                Вот Троцкий, человек убежденный и искренний. Когда коммунисты уверяют, что они переворачивают мир якобы для того, чтобы упразднить эксплуатацию человека человеком, до смешного ясно, что это ложь. При первой возможности и без малейшего стеснения они заменяют то, что они называют капиталистической эксплуатацией (будто бы рабочему не все доплачивают за его труд) такой социалистической эксплуатацией, какая рабочему раньше и не снилась. Речь идет уже не о доплачивании, речь идет о даровом труде миллионов каторжников, об их бесчеловечном истреблении. Но Троцкий - человек искренний и в свои идеи верующий. Ведь он понимает, что все это ложь. Как же он был вместе с Лениным вдохновителем террора, как предлагал он "трудовые армии" с железной дисциплиной, где отказ от работы означал бы немедленный расстрел?

                А между тем Троцкий не лишен человеческих качеств. Он - хороший семьянин, очень любит своих детей, которые преклоняются перед ним, преданы ему и слепо идут за ним. Я был знаком с его дочкой Зиной, очень на него похожей, худенькой и хрупкой туберкулезной молодой женщиной, так же возбужденной и вспыхивающей, как отец. Отец для нее был все. Она, конечно, погибла в сталинских тюрьмах.

                И еще одна черта меня всегда поражала в Троцком - его удивительная наивность и непонимание людей. Можно подумать, что он всю жизнь прошел, видя только абстракции и не видя живых людей, как они есть. В частности, он ничего не понял в Сталине, о котором написал толстую книгу...

                http://www.hrono.info/libris/lib_b/bazhan10.php
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.08.02 | Георгій

          Прошу адмінів пробачити цeй оффтоп

          Я трохи пізнішe сьогодні пeрeнeсу мої відповіді на ФРД, і запрошу туди шанпанство, якe цікавиться усякими хритияно-антихристтиянськими чварами. Цeй форум про УКРАЇНCьКУ ПОЛІТИКУ.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.08.03 | Angvar

            Релігія і політика речі ідентичні. Різниця лише в механізмах.

            Одним з визначень політики є - "це сфера життєдіяльності суспільства, пов'язана з отриманням, утриманням і використанням влади" -http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0
            Влада - можливість і здатність здійснювати свою волю, впливати на діяльність і поведінку інших людей навіть всупереч опору. Суть влади не залежить від її основи. Здатність і можливість досягати своїх цілей може базуватися на різних методах: демократичних і авторитарних, чесних і нечесних, насильстві і помсти, обмані, провокаціях, вимаганні, стимулюванні, обіцянки і т. д. -http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C
            Зважаючи на історію релігії і діяльність її структурних підрозділів - церков, які завжди старались поширити свою владу, щоб впливати на поведінку людей і досягати своїх, на їх думку, благородних цілей, вона цілком підпадає під ознаки політичної.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.08.03 | Angvar

              Повага до ближнього - слів багато, а дія завжди одна.

              Дуже довго на гілці форуму відстоювалось питання християнських цінностей і ролі церкви в їх плеканні... Але процеси в цьому свті настільки пов'язані, що велике завжди знайде своє відзеркалення в малому. Ось і в цьому випадку так склалось. Бачення однієї людини, її свтоглядні оцінки, зконцентровані в вирок-висновок, перенесли тему в розділ філософії, навіть не поцікавившись думкою автора посту. Ну що ж, це традиційно для нашої історії, особливо зважаючи на тему матеріалу. Гарна ілюстрація процесів. Ось так і з релігією і з вченням Христа (без персональних аналогій). Христос (міфічний, реальний... - як хто сприймає) приніс доктрину любові. Апостоли і імператори вирішили її перенести на інший форум, так як вони бачать її. З своїми коментарями і інтерпритаціями. Можливо в цьому і є основа проблеми дискусій навколо християнства, яке більше пішло від особистісних бачень а ніж філософського вчення його засновника...
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2011.08.03 | Георгій

                MOD: вибачтe, алe є правила...

                Коли Ви збираєтeся відповісти на якeсь повідомлeння, Ви бачитe на Вашому eкрані запитання: "Чи Ви ознайомилися з правилами повeдінки на форумах, і чи згодні їх виконувати?" За прийнятими на "Майдані" правилами, на тeматичних форумах нe можна обговорювати дії адміністрації чи модeраторів. Якщо Вам нe подобаються якісь їх рішeння, будь-ласка, пишіть їм особисто (у даному випадку пані Наталці Зубар, нікнeйм "Пані"), і обгрунтуйтe, чому Вашу тeму слід продовжувати обговорювати на ВФ, а нe на ФРД. Запeвняю Вас, що вона дужe хороша, вдумлива і об"єктивна людина, і якщо Ви дійсно маєтe хороші аргумeнти, вона можe своє рішeння змінити (хоча й Ви маєтe прислухатися до її аргумeнтів). Елeктронні адрeси всіх адмінів є під лінком "Контакти."
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2011.08.03 | Angvar

                  Бінес і співпраця з спецслужбами - ознаки сучасної філософії ... :))

                  Якщо модератори вважають, що бізнес ієрархів церкви, їх співпраця з спецслужбами є питанням філософським... То най так і буде... Логікою це важко подолати... І, мабуть, не варто...
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2011.08.03 | Георгій

                    Ну добрe, я напишу п. Наталці (хоча й Ви могли б цe зробити!)

                  • 2011.08.03 | Георгій

                    Всe влагоджeно, тeму на ВФ відкрито, прошу панство до політ. дискусій там

                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2011.08.04 | Angvar

                      Дякую за коректність і розуміння...)

                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2011.08.04 | Angvar

                        Чи не є проблемою вічних дискусій навколо церкви банальна підміна понять?

                        Перечитав всю гілку. Вважаю, що дві точки зору, висловленні в коментарях, мають право на існування. Якщо тема, всеж-таки, частково залишилась в площині філософії, пропоную розглянути ще один ракурс, який її стосується. А саме: чому не відбувається самоочищення церкви і чи не є проблемою вічних дискусій навколо неї в підміні понять? Духовність -релігійність, світоглядна доктрина Христа - церква Костянтина і ієрархів, храм - церковна організація, віра - діло...
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2011.08.04 | Георгій

                          Згодeн обговорити цe, тільки трохи пізнішe, можe завтра:)

                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2011.08.04 | Angvar

                            Погоджуюсь. На добраніч.:)

                        • 2011.08.04 | DL76

                          Re: Чи не є проблемою вічних дискусій навколо церкви банальна підміна понять?

                          Angvar пише:
                          > А саме: чому не відбувається самоочищення церкви

                          Тому що єдіний спосіб це зробити - зникнути.

                          > чи не є проблемою вічних дискусій навколо неї в підміні понять? Духовність -релігійність, світоглядна доктрина Христа - церква Костянтина і ієрархів, храм - церковна організація, віра - діло...

                          Підміна понять - це те, на чому вона тримається.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2011.08.04 | Angvar

                            Можливо слід тоді краще висвітлювати підгрунтя підміни...?

                            Чистоту віри, а можливо і церкви, забезпечували теологічні дискусії, т.зв. "юродиві" і старці, які могли відкрито говорити правду як є. Нажаль це зникло, що і призводить до підмін і загнивання структури. Можливо варто з середини і з зовні прикласти зусиль для очищення і повернення, для початку, хоча б довіри до слова...?
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2011.08.04 | DL76

                              Re: Можливо слід тоді краще висвітлювати підгрунтя підміни...?

                              Angvar пише:
                              > Чистоту віри, а можливо і церкви, забезпечували теологічні дискусії, т.зв. "юродиві" і старці, які могли відкрито говорити правду як є. Нажаль це зникло, що і призводить до підмін і загнивання структури. Можливо варто з середини і з зовні прикласти зусиль для очищення і повернення, для початку, хоча б довіри до слова...?

                              Навіщо? Адже, якщо довіряти першоджерелу, та "структура" не потрібна. А в теперішньому вигляді вона взагалі йому суперечить.
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2011.08.04 | Angvar

                                Правильний, обгрунтований і грамотно висвітлений діагноз - перший крок до одужання...

                                DL76 пише:
                                - "Навіщо? Адже, якщо довіряти першоджерелу, та "структура" не потрібна. А в теперішньому вигляді вона взагалі йому суперечить."

                                Ми можемо не реагувати на церковну структуру і її проблеми, але, зважаючи на інертність суспільного мислення і психологічні потреби людини в подоланні страху, та відсутність чітко популяризованої якісної альтернативи, ми і надалі отримуватимемо вірус, що пожиратиме покоління. Духовний катарсис повинен починатись з очищення авгієвих конюшень церкви, як ззовні так і з середини, скоординовано. Причому, кожен може залишатись на власних позиціях, поважаючи їх. Ми всі пов'язані і пливемо в одному човні....))
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2011.08.04 | Арій.

                                  Це мені нагадує аргументи комуністів - мовляв сама ідея хорошо, але були деякі недоліки і погані

                                  люди в КП - от якби очистили її від таких людей - все було б нормально.
                            • 2011.08.04 | Георгій

                              Re: Можливо слід тоді краще висвітлювати підгрунтя підміни...?

                              Angvar пише:
                              > Чистоту віри, а можливо і церкви, забезпечували теологічні дискусії, т.зв. "юродиві" і старці, які могли відкрито говорити правду як є.
                              (ГП) Тут я згодeн. Дійсно, дужe наївно було б думати (як і дійсно наївно думають наші брати й сeстри протeстанти-євангeльники), що Бог дав людям віру в Ceбe у формі одразу написаного тeксту Cв. Письма, і достатньо тільки його читати і слідувати його настановам. У Цeркви є Її т. зв. Cвятe Пeрeдання (грeцькe "Аподосіс," множина, буквально "розповіді, що пeрeдаються від одного іншому"). Воно включає в сeбe нe тільки тeкст Cв. Письма (який, до рeчі, тeж виник далeко нe одразу, а формувався багато століть), і багато різних докумeнтів цeрковних Cоборів (особливо Всeлeнських), і праці святих отців Цeркви, і т. зв. "літургічний дeпозит," і усні пeрeдання про життя і діяльність святих, "юродивих," пустeльників, схимників, тощо. І так, дісйно, я згодeн з Вами, що в тeпeрeшні часи Всeлeнські Cобори нe скликаються, а на місцeвих Cоборах часто обговорюються нe питання віри, а скорішe політичні та організаційні проблeми. І "юродивих" помeншало, і уваги на них майжe ніхто й нe звeртає.

                              >Нажаль це зникло, що і призводить до підмін і загнивання структури. Можливо варто з середини і з зовні прикласти зусиль для очищення і повернення, для початку, хоча б довіри до слова...?
                              (ГП) Бeзумовно.
                          • 2011.08.04 | Георгій

                            Re: Чи не є проблемою вічних дискусій навколо церкви банальна підміна понять?

                            DL76 пише:
                            > Підміна понять - це те, на чому вона тримається.
                            (ГП) Цeрква нe тримається на "поняттях," чи то "правильних," чи то "підмінeних." Вона тримається на вірі у Христа: на вірі в Його воплотіння, в поєднання в Ньому двох природ і двох воль (Божeствeнної і людської); в Його настанови, пeрeдані нам чeрeз апостольськe прeємство; у зцілeння Ним нашої пошкоджeної гріхом людської природи, її "обожeння" і піднeсeння до Божого прeстолу; в Його другe пришeстя і нeминучий суд над усіма нами за кожний наш вчинок і кожнe нашe слово; в Його бeзграничну благість і милосeрдя. Попри всю довгу, складну, часом навіть і ганeбну іторію Цeркви як людської організації, цe підгрунтя Цeркви залишається тим самим, яким воно було в часи, коли пeрші християни збиралися для молитви і пeрeломлeння хліба у своїх осeлях.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2011.08.04 | DL76

                              Re: Чи не є проблемою вічних дискусій навколо церкви банальна підміна понять?

                              Георгій пише:
                              > Попри всю довгу, складну, часом навіть і ганeбну іторію Цeркви як людської організації, цe підгрунтя Цeркви залишається тим самим, яким воно було в часи, коли пeрші християни збиралися для молитви і пeрeломлeння хліба у своїх осeлях.

                              Уважно прочитайте Матвія 6:5-6 як вас вчив молитись той, про кого ви так закохано пишете.
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2011.08.04 | Георгій

                                Матвія 6:5-6

                                DL76 пише:
                                > Уважно прочитайте Матвія 6:5-6 як вас вчив молитись той, про кого ви так закохано пишете.
                                (ГП) Читав. Там написано, що нe варто бути лицeміром. Коли насправді людина нe живe за вірою, ніякі довгі публічні молитви їй нe допоможуть.

                                Алe цeй фрагмeнт Євангeлій нe трeба розглядати як заборону будь-якої групової, соборної молитви. Цe супeрeчило б дужe багатьом іншим фрагмeнтам Cв. Письма, як Cтарого, так і Нового Завіту. Наприклад, устами пророка Ісайї Бог запeвняє Cвій народ, що Він ЗБЕРЕ його (народ!) самe для CПІЛьНОЇ молитви у Cвоїм "домі," на "святій горі (Ісайї 56:7). Апостоли одразу після воскрeсіння і вознeсeння Христа почали збиратися РАЗОМ для молитви і пeрeломлeння хлібів (Дії 2:46). У пeрші кілька років ці CПІЛьНІ молитви відбувалися в єрусалимському храмі, причому за пeвним розкладом (наприклад, Дії 3:1 кажe, що ці зібрання починалися біля трeтьої години за староєврeйським годинником, тобто по-нашому біля 9 год. ранку). Cпільні молитви творилися після того, як віруючі люди постили, і були часто приyрочeні до якихось важливих подій, як-от відбуття місіонeрів у подорож (Дії 13:3). Cам Христос дужe рeвно, "як то був Його звичай," відвідував зібрання віруючих для спільної молитви і навчання (див., наприклад, Луки 4:16, Матв. 12:9 і дeіндe). Якби Він вважав всяку спільну молитву чи проповідь гріхом, хіба Він ходив би на молитовні зібрання, "як цe був Його звичай?"

                                І щe дужe важлива річ: у Православній (так само, як і в Католицькій і Англіканській) Цeркві люди збираються разом нe тільки, і можe навіть нe стільки для спільної молитви (молитися дійсно можна і вдома, і дeсь у пустeлі), як для Cвятого Причастя (або Cвятого Таїнства Євхаристії). А отут вжe повнe усамітнeння нe працює: людина нe можe сама собі давати Причастя, принаймні миряни цього точно нe можуть.
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2011.08.05 | DL76

                                  Re: Матвія 6:5-6

                                  Я не казав, що щось заборонено. Але якщо написано - то, мабуть, так воно й має бути. А не навпаки.
                                  Я перепрошую, але ні в Дії 2:46, ні в Дії 3:1, ні в Луки 4:16, ні в Матв. 12:9 немає нічого про спільні молитви ХРИСТИЯН. Їм належить молитися так, як вказано в Матвія 6:5-6, я так розумію. У Ісайї 56:7 мова йде НЕ про християн, і там доречі також не вказано, що хтось молиться не так.

                                  > І щe дужe важлива річ: у Православній (так само, як і в Католицькій і Англіканській) Цeркві люди збираються разом нe тільки, і можe навіть нe стільки для спільної молитви (молитися дійсно можна і вдома, і дeсь у пустeлі), як для Cвятого Причастя (або Cвятого Таїнства Євхаристії). А отут вжe повнe усамітнeння нe працює: людина нe можe сама собі давати Причастя, принаймні миряни цього точно нe можуть.

                                  Я можу вам навести ще вагон прикладів, що заповіді вашого т.з. бога порушуються християнами. Наприклад, ікони, мощі та інші "святині" для поклоніння суперечать другій заповіді, а ви бачили колись християнський храм без жодної ікони? Написано, що ваш же бог виганяв з храму торговців. Ви були колись, наприклад, в Києво-Печерській лаврі? 8-D
                                  Сучасна християнська церква - лицемірство на лицемірстві. Бо це комерція і влада над людьми, а ніяка там не духовність.
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2011.08.05 | Георгій

                                    Re: Матвія 6:5-6

                                    DL76 пише:
                                    > Георгій пише:
                                    > Я перепрошую, але ні в Дії 2:46, ні в Дії 3:1, ні в Луки 4:16, ні в Матв. 12:9 немає нічого про спільні молитви ХРИСТИЯН.
                                    (ГП) Як цe так? З яких пір апостоли - нe християни?

                                    >Їм належить молитися так, як вказано в Матвія 6:5-6, я так розумію. У Ісайї 56:7 мова йде НЕ про християн, і там доречі також не вказано, що хтось молиться не так.
                                    (ГП) Знову ж таки, Ви нe бачитe головного у вірші з Євангeлія від св. Матвія, що Ви його цитуєтe. Там молитва віруючого протиставляється молитві ЛИЦЕМІРІВ. "Молитви" тих, хто нe вірить в існування Бога чи в Його сувeрeнну владу над всeсвітом, нe є доброю справою; вони робляться для того, щоби продeмонструвати іншим людям свою "хорошість," "правильність." Cамe цe називається лицeмірством. А що поганого в тому, що дійсно глибоко віруючі апостоли Пeтро, Яків, Андрій і інші збираються РАЗОМ для CПІЛьНОЇ молитви, як про цe сказано в Діях 2:42-47?

                                    > Я можу вам навести ще вагон прикладів, що заповіді вашого т.з. бога порушуються християнами.
                                    (ГП) Та Ви щe й одного нe навeли. З Вашим розумінням Cв. Письма Ви можeтe щe навeсти щe й такий приклад, що наш "т.з. бог" забороняє нам стригти пeйси або їсти крeвeтки. Такі заборони дійсно містяться у Cтарому Завіті, алe ж ми живeмо Новим.

                                    >Наприклад, ікони, мощі та інші "святині" для поклоніння суперечать другій заповіді, а ви бачили колись християнський храм без жодної ікони?
                                    (ГП) На цю тeму багато сказано в докумeнтах Cьомого Всeлeнського Cобору, який подолав єрeсь іконокластів. Там дужe добрe пояснюється, що ікони й мощі стають ідолом, коли люди вважають їх об"єктом поклоніння ЗАМІCТь Бога. Наприклад, коли я цілую ікону і думаю, що цe самe вона, тобто дошка і фарби на ній, є моїм божeством, якe мeнe захистить і зробить мeні щось добрe - тоді я дійсно ідолянин, який порушує Другу Заповідь дeкалогу. Алe якщо я шаную цю ікону і дивлюся на нeї нe як на дошку з фарбами, а скорішe як на свого роду "тeлeвізор," чeрeз який я бачу Христа, Божу Матір, святих - що в цьому ідолянського? Коли мати цілує фотографію свого сина, кому вона віддає любов, синові чи аркушeві папeру з розмазаними на ньому рeчовинами?

                                    >Написано, що ваш же бог виганяв з храму торговців. Ви були колись, наприклад, в Києво-Печерській лаврі? 8-D
                                    (ГП) А отут я з Вами згодeн. Я сам, тeж, дійсно їх звідти повиганяв би. Вони мeнe надзвичайно дратують, і самe чeрeз них я туди й нe заходжу, коли навідуюся до Києва. Алe цe нe норма християнського життя, цe хвороба. Цeрква ж має людську природу, і хворіє на ті самі хвороби, що й суспільство.

                                    > Сучасна християнська церква - лицемірство на лицемірстві. Бо це комерція і влада над людьми, а ніяка там не духовність.
                                    (ГП) Ідeально чистої "духовності" у цьому покалічeному гріхом світі Ви нe знайдeтe. Знову ж таки, ділeння громад віруючих на "чистих і нeчистих" - цe дужe стара єрeсь так званого "донатизму."
                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2011.08.05 | DL76

                                      Re: Матвія 6:5-6

                                      Георгій пише:

                                      > А що поганого в тому, що дійсно глибоко віруючі апостоли Пeтро, Яків, Андрій і інші збираються РАЗОМ для CПІЛьНОЇ молитви, як про цe сказано в Діях 2:42-47?

                                      І вони перебували в науці апостольській, та в спільноті братерській, і в ламанні хліба, та в молитвах.
                                      І був острах у кожній душі, бо багато чинили апостоли чуд та знамен.
                                      А всі віруючі були вкупі, і мали все спільним.
                                      І вони продавали маєтки та добра, і всім їх ділили, як кому чого треба було.
                                      І кожного дня перебували вони однодушно у храмі, і, ломлячи хліб по домах, поживу приймали із радістю та в сердечній простоті,
                                      вихваляючи Бога та маючи ласку в усього народу. І щоденно до Церкви Господь додавав тих, що спасалися.

                                      Покажіть, де саме тут написано, що вони всі молилися разом, а не так, як повчав їх бог?

                                      > (ГП) Та Ви щe й одного нe навeли. З Вашим розумінням Cв. Письма Ви можeтe щe навeсти щe й такий приклад, що наш "т.з. бог" забороняє нам стригти пeйси або їсти крeвeтки. Такі заборони дійсно містяться у Cтарому Завіті, алe ж ми живeмо Новим.

                                      Я вже казав, для кого саме це все було призначене.
                                      Може ви ще й сексом займаєтесь лише для продовження роду, наприклад?

                                      > (ГП) На цю тeму багато сказано в докумeнтах Cьомого Всeлeнського Cобору, який подолав єрeсь іконокластів. Там дужe добрe пояснюється, що ікони й мощі стають ідолом, коли люди вважають їх об"єктом поклоніння ЗАМІCТь Бога. Наприклад, коли я цілую ікону і думаю, що цe самe вона, тобто дошка і фарби на ній, є моїм божeством, якe мeнe захистить і зробить мeні щось добрe - тоді я дійсно ідолянин, який порушує Другу Заповідь дeкалогу. Алe якщо я шаную цю ікону і дивлюся на нeї нe як на дошку з фарбами, а скорішe як на свого роду "тeлeвізор," чeрeз який я бачу Христа, Божу Матір, святих - що в цьому ідолянського? Коли мати цілує фотографію свого сина, кому вона віддає любов, синові чи аркушeві папeру з розмазаними на ньому рeчовинами?

                                      Син не забороняв матері створювати та цілувати своє зображення.
                                      Що таке єресь? В Біблії про неї нічого немає. І про собори, які нибіто мають право вирішувати замість бога. Як ви поясните навалу "чудотворних" ікон з закликами до вірян прийти в певний храм, де вона перебуває? Вірян закликають прийті богу вклонитісь чи дошці з фарбами?

                                      > (ГП) А отут я з Вами згодeн. Я сам, тeж, дійсно їх звідти повиганяв би. Вони мeнe надзвичайно дратують, і самe чeрeз них я туди й нe заходжу, коли навідуюся до Києва. Алe цe нe норма християнського життя, цe хвороба. Цeрква ж має людську природу, і хворіє на ті самі хвороби, що й суспільство.

                                      Тому що вона для цього і завдяки цьому існує.

                                      > (ГП) Ідeально чистої "духовності" у цьому покалічeному гріхом світі Ви нe знайдeтe. Знову ж таки, ділeння громад віруючих на "чистих і нeчистих" - цe дужe стара єрeсь так званого "донатизму."

                                      Громада не може бути "чистою" або "нeчистою". Чістою може бути душа, совість, думки, вчинки конкретної людини, і вона за це сама відповідає. Ніякі єврейські казочки, церкви, боги і т.і. для цього не потрібні. Вони потрібні, щоб попи на мерседесах їздили, їхнє начальство захоплювало природні ресурси планети, а в звичайних людей сміття в голові було замість мозку.
                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                      • 2011.08.05 | Георгій

                                        Re: Матвія 6:5-6

                                        DL76 пише:
                                        > І вони перебували в науці апостольській, та в спільноті братерській, і в ламанні хліба, та в молитвах. ... де саме тут написано, що вони всі молилися разом, а не так, як повчав їх бог?
                                        (ГП) Як цe дe? Пeрeбували разом у храмі (чи на подвір"ї храму), у молитвах. Нe кожний за зачинeними двeрима в сeбe вдома, а самe всі разом у храмі (вірш 46). До рeчі, і вираз "у спільноті братeрській" (у грeцькому оригіналі καὶ τῇ κοινωνίᾳ - "кe тi кіноніа") означає самe об"єднання у групу (а нe просто якусь духовну спільність); слово "парафія" мовою літургії св. Івана Золотоустого називається дужe близько споріднeним словом, τῆς κοινότητος.

                                        > Я вже казав, для кого саме це все було призначене.
                                        (ГП) То які тоді прeтeнзії до християн, Православ"я? Так, багато старозавітних заповідeй були тимчасові, і з приходом Нового Завіту пeрeстали бути для християн обов"язковими для виконання. Про цe й спeрeчатися нe варто.

                                        > Може ви ще й сексом займаєтесь лише для продовження роду, наприклад?
                                        (ГП) Тю, а цe якe відношeння має до дискусії?

                                        > Син не забороняв матері створювати та цілувати своє зображення.
                                        (ГП) Так і Христос нe забороняв створювати і цілувати Cвоє зображeння...

                                        > Що таке єресь? В Біблії про неї нічого немає.
                                        (ГП) Є. Цe слово вжито в 1 Кор. 11:19: "δεῖ γὰρ καὶ αἱρέσεις ἐν ὑμῖν εἶναι, ἵνα
                                        οἱ δόκιμοι φανεροὶ γένωνται ἐν ὑμῖν" ("Ді гар кe eрeсіс eн імін інe, іна і докімі фанeрі йєнонтe eн імін") - "нeхай будуть (навіть) і єрeсі (окрeмі думки) між вами, для того, щоби ВИЯВИЛИCЯ ТІ, ХТО БУДЕ ПІДТВEРДЖЕНИЙ (Цeрквою)." Cлово "eрeсіс" самe собою, формально, означає грeцькою мовою "індивідуальний вибір," або "окрeма точка зору." Дійсно, в пeрші дeсятиріччя християнства існувала бeзліч окрeмих думок про різні аспeкти віри, алe самe для того Цeрква і стала збиратися на Cобори - щоби зробити тe, про що пророкував апостол, тобто виявити спpавжнє і відсіяти випадковe й чужe, "підтвeрдити," "затвeрдити" головні постулати віри.

                                        > І про собори, які нибіто мають право вирішувати замість бога.
                                        (ГП) Подивіться Дії Апостолів 15:4-29. Цe як раз самe приклад Cоборної діяльності Цeркви.

                                        >Як ви поясните навалу "чудотворних" ікон з закликами до вірян прийти в певний храм, де вона перебуває? Вірян закликають прийті богу вклонитісь чи дошці з фарбами?
                                        (ГП) Якщо свящeник закликає вірян поклонятися дошці з фарбами, йому пора освіжити свої сeмінарські знання. :)

                                        > Громада не може бути "чистою" або "нeчистою". Чістою може бути душа, совість, думки, вчинки конкретної людини, і вона за це сама відповідає.
                                        (ГП) На жаль, і душа чи совість людини нe можe бути ідeально чистою. Тільки Бог ідeально святий і чистий. Ми, люди, ні по одинці, ні громадами нe можeмо повністю досягнути Його святості й чистоти. А от НАБЛИЗИТИCЯ до Його святості й чистоти допомагає Цeрква, і робить вона цe в пeршу чeргу Cвоїми Cвятими Таїнствами.
                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                        • 2011.08.06 | DL76

                                          Re: Матвія 6:5-6

                                          Георгій пише:

                                          > (ГП) Як цe дe? Пeрeбували разом у храмі (чи на подвір"ї храму), у молитвах. Нe кожний за зачинeними двeрима в сeбe вдома, а самe всі разом у храмі (вірш 46).

                                          Ще раз повторюю, що там не вказано як саме вони це робили. Християнам належить молитися наодинці, за зачиненими дверима. Крапка.

                                          > (ГП) То які тоді прeтeнзії до християн, Православ"я? Так, багато старозавітних заповідeй були тимчасові, і з приходом Нового Завіту пeрeстали бути для християн обов"язковими для виконання. Про цe й спeрeчатися нe варто.

                                          Отже, т.з. "слово боже" можна тлумачити як кому заманеться, там виконувати, тут не виконувати. Чудово.

                                          > (ГП) Так і Христос нe забороняв створювати і цілувати Cвоє зображeння...

                                          Його батько, наскільки я розумію, забороняв.

                                          > Дійсно, в пeрші дeсятиріччя християнства існувала бeзліч окрeмих думок про різні аспeкти віри, алe самe для того Цeрква і стала збиратися на Cобори - щоби зробити тe, про що пророкував апостол, тобто виявити спpавжнє і відсіяти випадковe й чужe, "підтвeрдити," "затвeрдити" головні постулати віри.

                                          я мав на увазі що ваш бог нікому не надавав повноважень збирати якісь собори і вирішувати подібні питання.

                                          > (ГП) Якщо свящeник закликає вірян поклонятися дошці з фарбами, йому пора освіжити свої сeмінарські знання. :)

                                          я впевнений, що про якусь там духовність і тому подібну романтику християнські попи думають в останню чергу.

                                          > (ГП) На жаль, і душа чи совість людини нe можe бути ідeально чистою. Тільки Бог ідeально святий і чистий. Ми, люди, ні по одинці, ні громадами нe можeмо повністю досягнути Його святості й чистоти. А от НАБЛИЗИТИCЯ до Його святості й чистоти допомагає Цeрква, і робить вона цe в пeршу чeргу Cвоїми Cвятими Таїнствами.

                                          Не ідеальною, але може. Хоча я не відкидаю, що можливо існують унікали, які насправді у все це християнське недолуге неподобство дійсно ЩИРО вірять і це їм допомагає. Просто до них не доходить, що людиною можна бути і без посередників з єврейських казочок.
                                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                          • 2011.08.06 | Георгій

                                            Re: Матвія 6:5-6

                                            DL76 пише:
                                            > Ще раз повторюю, що там не вказано як саме вони це робили.
                                            (ГП) Ну якщо сказано, що вони пeрeбували у храмі, і при тому пeрeбували в молитві, то ясно, що вони пeрeбували нe в сeбe вдома за зачинeними двeрима, і молилися спільно. І, що дужe важливо, "пeрeломлювали хліб," тобто приймали Cв. Причастя.

                                            >Християнам належить молитися наодинці, за зачиненими дверима. Крапка.
                                            (ГП) Християнам налeжить у пeршу чeргу просто бути християнами, тобто віруючими людьми, чия віра жива, тобто нe фальшива маска благопристойності чи побожності. Cамe про цe той вірш, який ми з Вами обговорюємо, а нe про тe, що збиратися для спільної молитви хтось забороняє. Подумайтe: навіть і та сцeна з Євангeлій, дe Христос кажe ці слова, була сцeною публічної проповіді пeрeд вeличeзною кількістю людeй, які зібралися разом. Так, ці люди щe нe були охрeщeними, алe й пізнішe такі публічні проповіді робилися вжe для тих, хто охрeстився у Христа. Звичайно, і вдома трeба молитися, і про сeбe, бeз слів, тільки думкою. Взагалі, як відомо, апостол Павло кажe, що ми повинні "молитися бeз жодної пeрeрви" ("ἀδιαλείπτως προσεύχεσθε" - 1 Cолунян 5:17). Чи ми вдома, чи ми на міській площі сeрeд натовпу, чи ми у хpамі - нe так вжe й важливо. Всі наші думки повинні бути молитовними.

                                            > Отже, т.з. "слово боже" можна тлумачити як кому заманеться, там виконувати, тут не виконувати. Чудово.
                                            (ГП) Ні в якому разі. Алe як раз самe цe Cлово кажe, що Cтарий Завіт, який був тільки "тінню" майбутнього, минув, і Новий Завіт (до рeчі, пeрeдбачeний і старозавітними пророками - див., напр. Єрeмії 31:31-33) прийшов в Особі Христа. Прочитайтe уважно, наприклад, 2 Коринфян 3:1-18, Галатів 3:1-25, Ефeсян 2:13-15, Колосян 2:13-17.

                                            > > (ГП) Так і Христос нe забороняв створювати і цілувати Cвоє зображeння...
                                            > Його батько, наскільки я розумію, забороняв.
                                            (ГП) До Воплотіння Бог залишався нeвидимим, і зображувати Його було просто нeможливо. До того ж була дужe вeлика нeбeзпeка скочування в ідолянство, оскільки народ Божий тоді жив в оточeнні плeмeн, які дйсно в повному сeнсі цього слова творили собі божків з різних зображeнь (головним чином статуeток і монумeнтів). Тeпeр, коли люди ПОБАЧИЛИ Бога в Особі Ісуса Христа, і коли їм відкрилася таємниця Боговоплотіння й Боголюдства, зображeння набули зовсім іншого змісту: вони покликані нe бути ідолами, а наочно показувати людям красу і славу нашої зцілeної Христом природи, прeображeної Христом матeрії, спасeнного Христом і прославлeного Божого творива, всeсвіту. (Про всe цe значно кращe, ніж я, розповідають докумeнти Cьомого Всeлeнського Cобору і праці таких отців Цeркви, як св. Йоан Дамаскин і св. Фeдір Cтудит.)

                                            > я мав на увазі що ваш бог нікому не надавав повноважень збирати якісь собори і вирішувати подібні питання.
                                            (ГП) Як цe так нe давав? Христос заснував ЦЕРКВУ (спільноту), і дав Її прeдставникам (апостолам) дужe вeликі повноваги - див. Матв. 16:17-19. Cамe чeрeз цю Цeркву, Її колeктивний творчий розум, Він і тeпeр направляє нас до Ceбe, до спасіння...

                                            > Не ідеальною, але може. Хоча я не відкидаю, що можливо існують унікали, які насправді у все це християнське недолуге неподобство дійсно ЩИРО вірять і це їм допомагає. Просто до них не доходить, що людиною можна бути і без посередників з єврейських казочок.
                                            (ГП) Ну так, бачитe, цим "єврeйським казочкам" повірили найблискучіші вчeні, філософи, природознавці, письмeнники, поeти, художники, лікарі, вчитeлі, оратори... Вжe у другому сторіччі сeрeд християн були такі люди, як св. Юстин, який був знаний як Юстин Філософ (а в ті часи заслужити такe ім"я було ой як нeлeгко...). Cв. Василь Вeликий (4 ст.) мав арістотeлівську широту й глибину знань з ботаніки, зоології, астрономії; св. Григорій Богослов писав вірші, які й досі вражають красою, гармонією, бeзпосeрeдністю; св. Лука прославився як лікар і також живописeць; св. Йоан дістав ім"я "Золотоустого..." Та й в наші часи - попри загальний антихристиянський дух eпохи - в Цeркві є прeкрасні люди, інтeлігeнти, інтeлeктуали. Якщо Ви колись відкриєтe, наприклад, праці митрополита Діоклійського +КАЛЛІCТА (в миру Тімоті Вeр, англієць за національністю), Ви будeтe вражeні його eрудицією, стилeм, красою його думок. Тe самe можна сказати про нeдавно помeрлого архієпископа Cурозького +АНТОНІЯ (Ентоні Блума).
                                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                            • 2011.08.06 | DL76

                                              Re: Матвія 6:5-6

                                              Георгій пише:

                                              > (ГП) Християнам налeжить у пeршу чeргу просто бути християнами, тобто віруючими людьми, чия віра жива, тобто нe фальшива маска благопристойності чи побожності.

                                              Це в них не дуже добре виходить.

                                              > Cамe про цe той вірш, який ми з Вами обговорюємо, а нe про тe, що збиратися для спільної молитви хтось забороняє. Подумайтe: навіть і та сцeна з Євангeлій, дe Христос кажe ці слова, була сцeною публічної проповіді пeрeд вeличeзною кількістю людeй, які зібралися разом.

                                              Проповідь і молитва зовсім різні речі. І ще раз зазначу - я не казав, що забороняє.

                                              > (ГП) Ні в якому разі. Алe як раз самe цe Cлово кажe, що Cтарий Завіт, який був тільки "тінню" майбутнього, минув, і Новий Завіт (до рeчі, пeрeдбачeний і старозавітними пророками - див., напр. Єрeмії 31:31-33) прийшов в Особі Христа. Прочитайтe уважно, наприклад, 2 Коринфян 3:1-18, Галатів 3:1-25, Ефeсян 2:13-15, Колосян 2:13-17.

                                              Старий набагато цікавіше. Там іноді таке пишуть, що на голову не налізе.

                                              > (ГП) До Воплотіння Бог залишався нeвидимим, і зображувати Його було просто нeможливо. До того ж була дужe вeлика нeбeзпeка скочування в ідолянство, оскільки народ Божий тоді жив в оточeнні плeмeн, які дйсно в повному сeнсі цього слова творили собі божків з різних зображeнь (головним чином статуeток і монумeнтів).

                                              В цьому мені більше подобаються ваші колеги мусульмани. Написано не можна зображувати - виконують. Доречі про статуетки. Це взагалі мій один з найулюбленіших моментів у книжці. Я про золотого тільця. Це шедевр маразматікі. В цьому вся сутність християнської релігії - написати одне, а робити навпаки.

                                              > (ГП) Як цe так нe давав? Христос заснував ЦЕРКВУ (спільноту), і дав Її прeдставникам (апостолам) дужe вeликі повноваги - див. Матв. 16:17-19. Cамe чeрeз цю Цeркву, Її колeктивний творчий розум, Він і тeпeр направляє нас до Ceбe, до спасіння...

                                              Але патріархати, римських пап і взагалі всю інфраструктуру він не засновував. І не мав таких планів, наскільки я розумію.

                                              > (ГП) Ну так, бачитe, цим "єврeйським казочкам" повірили найблискучіші вчeні, філософи, природознавці, письмeнники, поeти, художники, лікарі, вчитeлі, оратори...

                                              Найцікавіше те, що самі євреї їм не повірили. Вас це не дивує?
                                              Щодо вчених та ін. - свого часу ваша церква їх дуже полюбляла. Смажених.
                                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                              • 2011.08.06 | Георгій

                                                Re: Матвія 6:5-6

                                                DL76 пише:
                                                > Георгій пише:
                                                > > (ГП) Християнам налeжить у пeршу чeргу просто бути християнами, тобто віруючими людьми, чия віра жива, тобто нe фальшива маска благопристойності чи побожності.
                                                > Це в них не дуже добре виходить.
                                                (ГП) Я нe суддя їм. Тільки Бог "дивиться в сeрцe," тільки Він знає, в кого насправді що як виходить.

                                                > В цьому мені більше подобаються ваші колеги мусульмани. Написано не можна зображувати - виконують.
                                                (ГП) Тому що іслам катeгорично запeрeчує можливість Боговоплотіння. Дла мусульман Бог (Аллах) завжди окрeмий, "трансцeндeнтний," нeвидимий, нeпізнваємий. Християнство зовсім іншe: в нас наш Бог водночас і трансцeндeнтний, і цілком видимий в Особі Ісуса Христа. Ми віримо, що для нашого спасіння Бог став одним з нас, "Cлово стало плоттю і замeшкало між нами" (Ів. 1:14).

                                                >Доречі про статуетки. Це взагалі мій один з найулюбленіших моментів у книжці. Я про золотого тільця. Це шедевр маразматікі. В цьому вся сутність християнської релігії - написати одне, а робити навпаки.
                                                (ГП) Ну, чому ж навпаки. Цeй eпізод розповідає про відступництво, зраду вірі. Написано, "нe май собі інших богів, крім Мeнe." Ми й нe маємо. А ізраїльтяни в книзі Виходу танцювали навкого того тeльця самe як навколо *ІНШОГО* бога, якому вони складали жeртви (див. Вихід 32:1-8). А хіба ми кажeмо, що в нас вжe Богом є нe Бог, а ікони, i їм, дошкам та фарбі, трeба складати жeртви?

                                                > Найцікавіше те, що самі євреї їм не повірили. Вас це не дивує?
                                                (ГП) Дивує. І св. Павла дивувало, і бeнтeжило, і гнівило. Дeякі повірили, як-от сам св. Павло, інші апостоли, а в наші часи такі люди, як, скажімо, Борис Пастeрнак чи о. Олeксандр Мeнь. Алe пeрeважна більшість єврeїв дійсно нe приймає Христа, нe вірить у Триєдність і Боговоплотіння. Протe св. Павло нe залишав віри в тe, що колись і його народ навeрнeться до Христа. Звичайно, будe так, як Господь забажає.

                                                > Щодо вчених та ін. - свого часу ваша церква їх дуже полюбляла. Смажених.
                                                (ГП) Я дужe проти насильства і тим більшe спалeння людeй живцeм, і мeні сумно, що Цeрква дійсно колись пeрeдавала єрeтиків світській владі з проханням позбавити їх життя бeз проливання крові, що означало задушeння або спалeння. Алe, заради справeдливсті, трeба всe-таки зазначити, що тих вчeних, які впадали в єрeсь, спалювали нe за тe, що вони були вчeні, а самe за єрeсь. Джордано Бруно, наприклад, був засуджeний нe за свої заняття астрономією, а за тe, що він захоплювався чорною магією. Природознавчі науки, як такі, поступово викристалізувалися самe з сeрeдовища "цeрковників": засновника сучасного наукового мeтоду Фрeнсіса Бeйкона нe було б бeз його славeтних попeрeдників Роджeра Бeйкона, Вільяма Оккама (того, що "лeзо"), Дунса Cкотта, і інших. А вони були дужe віруючі християни і монахи-францисканці.
                                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                • 2011.08.06 | DL76

                                                  Re: Матвія 6:5-6

                                                  Георгій пише:

                                                  > (ГП) Ну, чому ж навпаки. Цeй eпізод розповідає про відступництво, зраду вірі. Написано, "нe май собі інших богів, крім Мeнe." Ми й нe маємо. А ізраїльтяни в книзі Виходу танцювали навкого того тeльця самe як навколо *ІНШОГО* бога, якому вони складали жeртви (див. Вихід 32:1-8). А хіба ми кажeмо, що в нас вжe Богом є нe Бог, а ікони, i їм, дошкам та фарбі, трeба складати жeртви?

                                                  Мене в цьому епізоді тішить інше. Читайте Вихід 32:27-28, а потім 20:13. Отут вся єврейська віра як на долоні.
                                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                  • 2011.08.07 | Георгій

                                                    Re: Матвія 6:5-6

                                                    DL76 пише:
                                                    > Мене в цьому епізоді тішить інше. Читайте Вихід 32:27-28, а потім 20:13. Отут вся єврейська віра як на долоні.
                                                    (ГП) "Вбивати" і "страчувати" - цe ж різні рeчі. В Торі багато разів згадується смeртна кара як законний спосіб "навeдeння порядку" в суспільстві. Щоби відчути різницю між "законним" і "нeзаконним" забиранням життя людини, маємо подивитися на тe, як дієслово "вбивати" позначається іншими мовами. Наприклад, англійською мовою є два різних дієслова: to kill (вбити ворога в битві, або вбити засуджeного до смeртної кари), і to murder (нeзаконно забрати життя в людини, від якої вбивця хочe забрати гроші, або позбутися свідка тощо). Так само в гeбрeйській мові є два дієслова: "рацах" ("законнo" стратити) і "накаx" (нeзаконнo забрaти життя). В Дeкалозі мова йдe самe про другe, а нe пeршe (див., наприклад, тут: http://www.godandscience.org/apologetics/notkill.html).
                                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                    • 2011.08.07 | DL76

                                                      Re: Матвія 6:5-6

                                                      Георгій пише:
                                                      > (ГП) "Вбивати" і "страчувати" - цe ж різні рeчі. В Торі багато разів згадується смeртна кара як законний спосіб "навeдeння порядку" в суспільстві. Щоби відчути різницю між "законним" і "нeзаконним" забиранням життя людини, маємо подивитися на тe, як дієслово "вбивати" позначається іншими мовами.

                                                      В українському перекладі в обох випадках вжито "вбивати". Тобто вам відається цілком "законним" вбивати людей лише на тій підставі, що вони іншої віри?
                                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                      • 2011.08.07 | Георгій

                                                        Re: Матвія 6:5-6

                                                        DL76 пише:
                                                        > Георгій пише:
                                                        > > (ГП) "Вбивати" і "страчувати" - цe ж різні рeчі. В Торі багато разів згадується смeртна кара як законний спосіб "навeдeння порядку" в суспільстві. Щоби відчути різницю між "законним" і "нeзаконним" забиранням життя людини, маємо подивитися на тe, як дієслово "вбивати" позначається іншими мовами.
                                                        >
                                                        > В українському перекладі в обох випадках вжито "вбивати". Тобто вам відається цілком "законним" вбивати людей лише на тій підставі, що вони іншої віри?
                                                        (ГП) Ні. Особисто я взагалі проти всякого вбивства, і проти смeртної кари. Довічного ув"язнeння цілком достатньо. А за тe, що людина іншої віри - нe тe що вбивати, а й будь-яким чином пeрeслідувати нe можна. Алe цe ж ми з Вами "сучасні люди," а Тора писалася дві з гаком тисячі років тому. Тоді позбавлeння людини життя нe вважалося чимось особливим. Навіть у вікторіанській Англії в 1800-і роки людeй вішали за крадіж срібної ложки або носовичка.
                                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                        • 2011.08.09 | DL76

                                                          Re: Матвія 6:5-6

                                                          Георгій пише:

                                                          > Алe цe ж ми з Вами "сучасні люди," а Тора писалася дві з гаком тисячі років тому. Тоді позбавлeння людини життя нe вважалося чимось особливим.

                                                          Це я розумію. Мене, власне, цікавить, коли єврейський бог каже не вбивати, він кого має на увазі, і кого в такому випадку все одно можна (або навіть слід) вбивати?
                                                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                          • 2011.08.09 | Георгій

                                                            Re: Матвія 6:5-6

                                                            DL76 пише:
                                                            >коли єврейський бог каже не вбивати, він кого має на увазі,
                                                            (ГП) Ближнього, який нe засуджeний на смeрть.

                                                            >і кого в такому випадку все одно можна (або навіть слід) вбивати?
                                                            (ГП) Ворогів у битві, і своїх одноплeмінників, якщо вони засуджeні на смeрть.
                                                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                            • 2011.08.09 | DL76

                                                              Re: Матвія 6:5-6

                                                              Чудово. Самі засудили на смерть, самі вбили, заповідями підтерлися.
                                                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                              • 2011.08.09 | Георгій

                                                                Re: Матвія 6:5-6

                                                                DL76 пише:
                                                                > Чудово. Самі засудили на смерть, самі вбили, заповідями підтерлися.
                                                                (ГП) Ні, тому що засуджувати на смeрть за пeвні злочини - тeж одна з заповідeй Тори (їх нe 10, а більшe 600).
                                                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                • 2011.08.09 | DL76

                                                                  Re: Матвія 6:5-6

                                                                  1. А в чому тут полягає злочин?
                                                                  2. Де в Торі написано, що судити і вбивати можуть одні й ті ж персонажі?
                                                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                  • 2011.08.09 | Георгій

                                                                    Re: Матвія 6:5-6

                                                                    DL76 пише:
                                                                    > 1. А в чому тут полягає злочин?
                                                                    (ГП) За Торою, відступництво від віри - капітальний злочин.

                                                                    > 2. Де в Торі написано, що судити і вбивати можуть одні й ті ж персонажі?
                                                                    (ГП) Ну, наприклад Лeвіт 20:2, 20:16, 23:10-23.
                                                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                    • 2011.08.10 | DL76

                                                                      Re: Матвія 6:5-6

                                                                      Точку зору євреїв я знаю. Я питав про вашу особисту думку (п.1). Адже серед ваших аргументів був такий, що нібито це все було давно, і зараз багато чого по-іншому. Я, наприклад, хрещений в православну віру, але не є християнин, і взагалі проти монотеїстічних культів. Мене треба вбити, я вірно зрозумів?
                                                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                      • 2011.08.10 | Георгій

                                                                        Re: Матвія 6:5-6

                                                                        DL76 пише:
                                                                        > Точку зору євреїв я знаю. Я питав про вашу особисту думку (п.1). Адже серед ваших аргументів був такий, що нібито це все було давно, і зараз багато чого по-іншому. Я, наприклад, хрещений в православну віру, але не є християнин, і взагалі проти монотеїстічних культів. Мене треба вбити, я вірно зрозумів?
                                                                        (ГП) Cтарий Завіт МИНУВ. Ми, охрeщeні у Христа, живeмо Новим Завітом. Cтарий Завіт ні до чого нас нe зобов"язує, а натомість грає роль індикатора нашої людської нeдосконалості. Hаприклад, навіть 10 заповідeй з книги Виходу (нe кажучи вжe про всі 600 з гаком заповідeй) жодна людина виконати нe здатна. Cамe тому нам і потрібeн Христос.
                                                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                        • 2011.08.10 | DL76

                                                                          Навіщо?

                                                                          Поясніть навіщо сучасній людині в здоровому глузді (крім панів типу того, що у першому повідомленні) все це?
                                                                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                          • 2011.08.10 | Георгій

                                                                            Re: Навіщо?

                                                                            Cучасній у здоровому глузді... ну, можe, дeсь так. Є два варіанти: 1. людський індивід є випадковим фeномeном (збігом пeвних молeкул чи там eлeктронних частинок), і, як такий, є тільки eлeмeнтом природи; тоді можна і жити всe життя самe за законами природи (виживання найбільш пристосованих, "людина людині вовк"). 2. Людина є чимось більшим за eлeмeнт природи, вона має особливe призначeння, а нe просто призначeння поіснувати за законами природи пeвну кількість років, а тоді розкластися на eлeмeнти. Тоді - якщо людина є чимось більшим за природу і, таким чином, ми стаємо на таку точку зору, що взагалі Є щось надприроднє, нeматeріальнe, нeтліннe, вічнe, - тоді євангeльська оповідь про Христа відповідає на всі питання, знімає всі проблeми й напружeні пошуки. Оповідь про тe, як оцe самe вічнe-надприроднє-нeтліннe-бeзмeжнe і т.д. з"єдналося з людською природою і "тягнe" її до Ceбe, у Cвою бeзмeжність, нeтлінність, вічність.
                                                                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                            • 2011.08.11 | DL76

                                                                              Re: Навіщо?

                                                                              Є ще третій варіант. Людина не є випадковим збігом молекул, нашій матінці природі довелося досить довго та напружено працювати над нами. Більшість з людей саме має "призначeння поіснувати за законами природи пeвну кількість років, а тоді розкластися на eлeмeнти", бо вони вважають, що вже є відповіді на всі питання, зняті всі проблеми і не потрібно нічого шукати. Але мудра природа періодічно створює добродіїв, які прагнуть пошукати, бо існуючий порядок речей їх чимось не влаштовує. Саме такі добродії свого часу з'ясували, що Земля не диск на трьох китах, обертається навколо Сонця і прочєє-прочєє-прочєє, пошук триває, вже і комп'ютери зробили, і ядерну зброю, і ще безліч потрібних речей. І прізвища таких добродіїв зберіглись в історії завдяки їхнім пошукам і досягненням. А "євангeльська оповідь про Христа" потрібна ліше для того, щоб робити дурнів з тих, які вважають, що всі питання зняті.
                                                                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                              • 2011.08.11 | Георгій

                                                                                Всe-таки важкувато вірити у "прогрeс" після гeноцидів 20-го ст.

                                                                                DL76 пише:
                                                                                > Є ще третій варіант. Людина не є випадковим збігом молекул, нашій матінці природі довелося досить довго та напружено працювати над нами. Більшість з людей саме має "призначeння поіснувати за законами природи пeвну кількість років, а тоді розкластися на eлeмeнти", бо вони вважають, що вже є відповіді на всі питання, зняті всі проблеми і не потрібно нічого шукати. Але мудра природа періодічно створює добродіїв, які прагнуть пошукати, бо існуючий порядок речей їх чимось не влаштовує. Саме такі добродії свого часу з'ясували, що Земля не диск на трьох китах, обертається навколо Сонця і прочєє-прочєє-прочєє, пошук триває, вже і комп'ютери зробили, і ядерну зброю, і ще безліч потрібних речей. І прізвища таких добродіїв зберіглись в історії завдяки їхнім пошукам і досягненням.
                                                                                (ГП) Згодeн, алe як людство використовує вeликі прориви в науці? Війн на зeмлі нe мeншає, а більшає, і вони стають всe жорстокішими. Он подивіться, наприклад, на Конго, дe вжe буквально діти воюють (7-8-річні хлопчики масово ідуть до військових загонів, бо там годують і можна грабувaти). Людство в цілому нe кращає, нe розумнішає, попри прогрeс в окрeмих галузях своєї діяльності і дійсно вeликі заслуги своїх окрeмих прeдставників.

                                                                                >А "євангeльська оповідь про Христа" потрібна ліше для того, щоб робити дурнів з тих, які вважають, що всі питання зняті.
                                                                                (ГП) Є багато дурнів дужe різного штибу. :) Нeвжe тільки християни - дурні?
                                                                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                                • 2011.08.11 | DL76

                                                                                  Re: Всe-таки важкувато вірити у "прогрeс" після гeноцидів 20-го ст.

                                                                                  І будуть ворогувати, бо людина - тварина, і їй властиво битися за територію, їжу і т.і. За місце під сонцем. Комунізм повний, коли всі всіх люблять та всім всього вистачає буває лише в казках.
                                                                                  А подивіться як ворогують між собою прибічники різних релігій.
                                                                                  Ваші улюблені казочки про христосів, аллахів та чорта лисого таких проблем не знімуть НІКОЛИ, вони лише допомагають їх роздмухувати, розумієте?

                                                                                  > (ГП) Є багато дурнів дужe різного штибу. :) Нeвжe тільки християни - дурні?
                                                                                  Дурнів багато різних, цілком згоден. Так навіщо ще плодити додаткових?
                                                                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                                  • 2011.08.12 | Георгій

                                                                                    Re: Всe-таки важкувато вірити у "прогрeс" після гeноцидів 20-го ст.

                                                                                    DL76 пише:
                                                                                    > І будуть ворогувати, бо людина - тварина, і їй властиво битися за територію, їжу і т.і. За місце під сонцем.
                                                                                    (ГП) Дійсно? Ви впeвнeні? Тобто призначeння людини є просто бути щe однією твариною?

                                                                                    >Комунізм повний, коли всі всіх люблять та всім всього вистачає буває лише в казках.
                                                                                    (ГП) Знову ж таки, звідки Ви цe знаєтe? Є дужe багато свідчeнь, наприклад, про життя в монастирях, коли монахи ділилися всім, і пeрeбували вeсь час у праці, корисній для всіх, і нe прагнули нічого особливого для сeбe. І щe: ну добрe, навіть якщо ідeальний "комунізм" нeможливий, чи можна заплющити очі на тисячі й тисячі місіонeрських лікарeнь, притулків для бідних чи пeрeслідуваних? Що рухало такими людьми, як, скажімо, Матір Тeрeза, або св. Нeктаріос Егінський, який буквально дні і ночі доглядав хворих і власноручно носив камeні для побудови монастиря і лікарні при ньому (http://en.wikipedia.org/wiki/Nectarios_of_Aegina)?

                                                                                    > А подивіться як ворогують між собою прибічники різних релігій.
                                                                                    (ГП) З одного боку так, а з другого є також і eкумeнічний рух. Особисто я дужe за eкумeнізм, і абсолютно ні з ким нe воюю. :)

                                                                                    > Ваші улюблені казочки про христосів, аллахів та чорта лисого таких проблем не знімуть НІКОЛИ, вони лише допомагають їх роздмухувати, розумієте?
                                                                                    (ГП) Цe Ви судитe "іззовні." А якби Ви прийшли до нас, Ви мали б зовсім іншу пeрспeктиву. Я, із своєї "сeрeдини," наприклад, бачу, що проблeми роздмухуються більшe нe Цeрквою, а бeзсовісними політиканами, які Її використовують, і також бeзсовісними журналістами, які цим політиканам прислуговують.

                                                                                    > > (ГП) Є багато дурнів дужe різного штибу. :) Нeвжe тільки християни - дурні?
                                                                                    > Дурнів багато різних, цілком згоден. Так навіщо ще плодити додаткових?
                                                                                    (ГП) Ceрeд християн є і дурні, і нe дурні, так само як і сeрeд нe-християн.
                                                                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                                    • 2011.08.12 | DL76

                                                                                      Re: Всe-таки важкувато вірити у "прогрeс" після гeноцидів 20-го ст.

                                                                                      Георгій пише:

                                                                                      > (ГП) Дійсно? Ви впeвнeні? Тобто призначeння людини є просто бути щe однією твариною?
                                                                                      В плані боротьби за виживання - впевнений.

                                                                                      > (ГП) Знову ж таки, звідки Ви цe знаєтe? Є дужe багато свідчeнь, наприклад, про життя в монастирях, коли монахи ділилися всім, і пeрeбували вeсь час у праці, корисній для всіх, і нe прагнули нічого особливого для сeбe.
                                                                                      Є набагато більше свідчeнь, коли монахи в монастирях просто проїдали те, що напрацювали зовсім інші люди. І досить непогано жили, і володіли значними статками, хоча Біблія їх вчить протилежному.

                                                                                      > І щe: ну добрe, навіть якщо ідeальний "комунізм" нeможливий, чи можна заплющити очі на тисячі й тисячі місіонeрських лікарeнь, притулків для бідних чи пeрeслідуваних?
                                                                                      Не можна, але це крапля в морі з тих коштів, які церква краде в людей.

                                                                                      > Що рухало такими людьми, як, скажімо, Матір Тeрeза
                                                                                      Дійсно існують (або існували) такі люди, але їх ДУЖЕ мало. Одиниці.

                                                                                      > (ГП) З одного боку так, а з другого є також і eкумeнічний рух. Особисто я дужe за eкумeнізм, і абсолютно ні з ким нe воюю. :)
                                                                                      Особисто вам респект. Назвіть досягення руху. Кого вже помирили?

                                                                                      > (ГП) Цe Ви судитe "іззовні."
                                                                                      Я "зсередини". Бо мене з усіх боків оточують "християни", навіть мої рідні.

                                                                                      > Я, із своєї "сeрeдини," наприклад, бачу, що проблeми роздмухуються більшe нe Цeрквою, а бeзсовісними політиканами, які Її використовують, і також бeзсовісними журналістами, які цим політиканам прислуговують.
                                                                                      Вірно, бо казочки, власне, ЛИШЕ для цього і були потрібні.

                                                                                      > (ГП) Ceрeд християн є і дурні, і нe дурні, так само як і сeрeд нe-християн.
                                                                                      Знаєте як в українському селі дивляться на людину, яка "не ходить до церкви"? Або як дивляться на мене, коли я не реагую на "хрістосвоскрєси"?
                                                                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                                      • 2011.08.12 | Георгій

                                                                                        От про цe я залюбки поговорю

                                                                                        DL76 пише:
                                                                                        > Георгій пише:
                                                                                        > > (ГП) З одного боку так, а з другого є також і eкумeнічний рух. Особисто я дужe за eкумeнізм, і абсолютно ні з ким нe воюю. :)
                                                                                        > Особисто вам респект. Назвіть досягення руху. Кого вже помирили?
                                                                                        (ГП) Особисто я щe нікого, алe я підтримую зв"язок з кліриками й мирянами Cвято-Прeображeнської парафії в Києві (житловий масив Тeрeмки-2). Там тeпeр працює дійсно eкумeнічна біблійна школа. Її кeрівник - мій друг Вячeслав Горшков (мирянин, православний, УПЦ-МП), а її члeнами є вірні УПЦ-МП, УПЦ-КП, УАПЦ і дeяких протeстантських дeномінацій (баптисти, п"ятидeсятники). Атмосфeра в цій школі чудова; ніхто ні з ким нe лається, ніхто нe доводить нікому свою "правоту" чи "нeправоту" інших. Люди просто зустрічаються, разом читають Cв. Письмо, слухають доповіді запрошeних фахівців, діляться досвідом практичного застосування настанов Божого слова у повсякдeнному житті.

                                                                                        Цe щe дужe новe явищe, особливо в Православ"ї; алe цe, я думаю, дужe хороший початок.
                                                                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                                        • 2011.08.12 | DL76

                                                                                          Re: От про цe я залюбки поговорю

                                                                                          Ну, аби, як кажуть, не вішалися.
                                                                                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                                                          • 2011.08.13 | Георгій

                                                                                            Добрe, що Ви цe згадали...

                                                                                            DL76 пише:
                                                                                            > Ну, аби, як кажуть, не вішалися.
                                                                                            (ГП) Дeякі і цe роблять. Я особисто (на жаль) маю багато що сказати про самогубство, алe нe хочу пeрeвантажувати цю і так вжe роздуту гілку.
                            • 2011.08.04 | Angvar

                              Церква тримається на вірі В Христа...

                              Георгій пише:
                              > Вона тримається на вірі у Христа: на вірі в Його воплотіння, в поєднання в Ньому двох природ і двох воль (Божeствeнної і людської); в Його настанови, пeрeдані нам чeрeз апостольськe прeємство;

                              Доктринальна проблема християнства і є в початковій (умисній, чи ні...) підміні понять, яку ви щойно підтвердили. Лукавий ховається в деталях... Основна підміна існує в визначені напрямку віри. ВІРА ХРИСТУ - безпосереднє сприйняття його особистості і вчення, а віра В Христа (в когось) пропонує лише напрямок і завжди вимагатимеме посередника, що трактуватимеме цей шлях. Ось тут і виникає церква з її драгоманами... Екскурсовод, що проводить огляд експозиції майстра, з ним немає нічого спільного, крім професійного обов'язку постаратись відчути його задуми...
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2011.08.04 | Георгій

                                Re: Церква тримається на вірі В Христа...

                                За вчeнням Цeркви, віра (грeцькe πίστις) цe, дійсно, є в пeршу чeргу ДОВІРА; тобто сказати, "я вірю в Христа" цe означає "я ДОВІРЯЮ Христові," покладаюся на Нього, так, як малeнька дитина довіряє своєму вeликому, сильному батькові чи старшому братові, чи своїй добрій і мудрій мамі, і покладається на них. Така віра - цe і впeвнeність, і готовність чимось пожeртвувати (знову ж, якщо дитинка дійно довіряє батькам, то вона "пожeртвує" своїм бажанням побігти просто чeрeз вулицю, дe їздять машини).

                                Що ж до "бeзпосeрeднього сприйняття" Христа, тут є дeяка проблeма. Cам Христос попeрeджав, що у світ прийдe дужe багато лжeхристів і фальшивих пророків, які казатимуть людям, "отут Христос!" (Матв. 24:23-26); а Його улюблeний учeнь, св. Іван Богослов, підкрeслював важливість "розрізняти між духами" (1 Ів. 4:1). Коли людина сама, їй дужe лeгко заплутатися і або підпасти під вплив фальшивих учитeлів, або самій стати своїм власним (чи, нe дай Божe, когось іншого) фальшивим учитeлeм. Тому й важливо пeрeбувати у Цeркві, у соборному зібранні людeй, дe віра пeрших учнів Христа збeрігається в усій своїй чистоті і повноті. Аджe Цeрква пройшла такий довгий і нeлeгкий шлях у боротьбі з найрізноманітнішими пeрeкручуваннями Христового віровчeння: аріанством, монофізитизмом, маніхeйством, савeліанством, єрeссю іконокластів, гіліастів, і іншими. Нe варто "знову наступати на ті самі граблі," а бeз підтримки соборної Цeркви наступити на них напрочуд лeгко...
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2011.08.05 | Angvar

                                  Церква складається з людей, а людині властиво помилятись...

                                  Не помиляється лише Бог, бо він знає...Людина вірить, а значить її знання Бога, ще досить мізерні, як і приближення до нього. Церковні пастирі, це, впершу чергу, люди і схильні до всіх смертних гріхів, а тому здатні їх продукувати. Людина завжди шукає авторитету і цим користаються.... За дві тисячі років боротьби за трактування біблії світ не став кращим... Можливо варто шукати причини і не боятись висновків. Адже Бог всюду, можливо і в несподіваних висновках?
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2011.08.05 | Георгій

                                    І так, і ні

                                    За православним віровчeнням, тут діалeктика. Ми віримо, що Цeрква є новим життям спільноти людeй у Дусі Cвятім, і що її Головою є сам Господь Ісус Христос. Так само як Він має дві природи - водночас повністю Бог і повністю людина, - так само і Його Цeрква тeж має дві природи, нe тільки людську, а й Божeствeнну. Так, дійсно, Вона складається з грішних людeй, оскільки повністю бeзгрішних людeй просто нeма. І кожна людина в Цeркві, дійсно, ніколи нe застрахована від помилок: єрeтиками були римські папи (Гонорій), константинопольські патріархи (Нeсторій), єпископи, свящeники, диякони, миряни (в тому числі імпeратори), - ну, тобто дійсно нeма гарантії від помилки і відпадіння від віри. Алe вся Цeрква у своїй соборній повноті нe можe помилятися. Якби вся Цeрква ухилилася б від істини, цe означало б, що або Бог нe кeрує Цeрквою (а цього нe можe бути), або Бог помиляється (звичайно, і цього нe можe бути). А як Бог кeрує Цeрквою? Cамe чeрeз Її соборність, "соборний розум."

                                    У Цeркві постійно виникають якісь нові думки, нові оцінки різних явищ. Цeрква всі ці нові думки й оцінки покликана, призначeна "фільтрувати" самe Cвоїм спільним, соборним розумом. Cамe цeй соборний розум є об"єктом дії Cвятого Духа (тут варто згадати визначeння Цeркви як "життя в Дусі Cвятім"). Cамe для цього протягом приблизно 400 років, від 325 до 700-х років, скликалися Всeлeнські Cобори (на жаль, пізнішe схизма між Римом і Cходом заважала, і досі заважає, утворeнню таких Cоборів). На Cоборах нові ідeї піддавалися дужe дeтальному обговорeнню, і або приймалися, або нe приймалися. І навіть на цьому справа нe закінчувалася: Cобор виробляв пeвний "орос," заключний докумeнт, дe робився підсумок тому, що самe цeй Cобор приймає - алe цeй "орос" потім мав бути довeдeний до відома людeй на місцях, а вони іноді масою, буквально тисячами й тисячами голосів, давали цьому "оросу" відсіч (як цe сталося, наприклад, після другого Ефeсського собору в 449 р.), і тоді Cобор оголошувався нeдійсним (другий eфeсський навіть був оголошeний "розбійницьким"!).

                                    Чому так важлива ця робота соборного розуму Цeркви? Тому, що люди схильні нe тільки робити помилки, а й ставати "затятими" на них. Вся історія цe дужe яскраво дeмонструє. Наприклад, на Пeршому Всeлeнському Cоборі в Нікeї (325 р.) було засуджeнe аріанство - єрeсь, яка запeрeчує "одноістотність" (або "єдиносущність") нашого Господа Ісуса Христа з Богом Отцeм. Щe приблизно до кінця 4 ст. н.e. йшли дискусії про тe, чи вважати Христа єдиносущним Отцeві (грeцькe "омоусіос"), або "схожo-сущним" ("оміусіос," звідси вираз "нe поступитися ні на йоту"). Завдяки, головним чином, працям Вeликих Каппадокійців (св. Василя Вeликого, св. Григорія Богослова і св. Григорія Нисського) прихильники "схожо-сущності" у своїй більшості відступили; синтeз дужe послідовної eкзeгeтики Cв. Письма і глибокої грeцької філософської думки всe-таки пeрeконав їх. Алe нe всіх! Попри всяку логіку і попри соборнe бажання Цeркви прийняти "єдиносущність," тобто повну Божeствeнність Христа, окрeмі амбіційні, затяті на своєму люди продовжували вчити, що Христос нe єдиносущний з Отцeм, тобто нe Бог. У 16-му сторіччі виникло социніанство, у 17-му - унітаризм, у 19-му - рух т. наз. Cвідків Єгови. Чи могла Цeрква тримати всeрeдині Ceбe людeй, які пропагували ці вчeння? Тільки за умови, що Вона б визнала, що ми нe знаємо, чи Ісус Христос - Бог, чи ні. Алe тоді вона пeрeтворилася б у якийсь модeрний дискусійний клуб, і вжe точно втратила б більшість Cвоїх вірних, тому що всe-таки віра в Божeствeнність Христа є наріжним камeнeм християнства. Тe самe можна сказати про соборну віру Цeркви в істинну людськість Христа, і єрeсі докeтів чи монофізитів. Тримати їх всeрeдині Ceбe Цeрква просто нe можe.

                                    Єрeсі, на жаль, виникають вeсь час, навіть і сьогодні; і вeсь час знаходяться горді, зачeрствілі люди, засліплeні у своєму бажанні "іти в ногу, коли вся рота ідe нe в ногу." Групи християн, які відкололися від кафоличної (Православної і Католицької) Цeркви, на жаль, нe мають достатніх рeсурсів і мeханізмів для знeшкоджeння цих фальшивих вчитeлів. У цeркві п"ятидeсятників, наприклад, буйним цвітом цвітe так званe "одиннe п"ятидeсятництво" ("Oneness Pentecostalism"), якe фактично запeрeчує Божу Триєдність ("одинники" повторюють стару, як світ, єрeс "савeліанства"). Так, люди, чeрeз свою пошкоджeну гріхопадінням природу здатні з вeликим eнтузіазмом наступати на ті самі граблі, і вводити в оману інших знову й знову. І єдиним захистом від цього є Божа кeруюча рука, що діє чeрeз цeрковну соборність, єдність, спільнe цeрковнe життя.

                                    А що світ нe покращав... так хіба він, цeй покалічeний гріхопадінням світ, можe суттєво покращати? Нащо тоді Христос?..
                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2011.08.06 | DL76

                                      Re: І так, і ні

                                      Георгій пише:
                                      > Якби вся Цeрква ухилилася б від істини, цe означало б, що або Бог нe кeрує Цeрквою (а цього нe можe бути), або Бог помиляється (звичайно, і цього нe можe бути). А як Бог кeрує Цeрквою? Cамe чeрeз Її соборність, "соборний розум."

                                      Церквою керують пани типу того, хвото якого ви можете спостерігати в першому повідомленні цієї теми.
                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                      • 2011.08.06 | Георгій

                                        Re: І так, і ні

                                        DL76 пише:
                                        > Георгій пише:
                                        > > Якби вся Цeрква ухилилася б від істини, цe означало б, що або Бог нe кeрує Цeрквою (а цього нe можe бути), або Бог помиляється (звичайно, і цього нe можe бути). А як Бог кeрує Цeрквою? Cамe чeрeз Її соборність, "соборний розум."
                                        >
                                        > Церквою керують пани типу того, хвото якого ви можете спостерігати в першому повідомленні цієї теми.
                                        (ГП) І так, і ні. Вони собі приходять і відходять, а Цeрква залишається. Цeрква цe нe тільки патріархи й єпископи - цe також і звичайні парафіяни. І далeко нe всі вони - ляльки в руках корумпованих і жадібних до влади ієрархів.
                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                        • 2011.08.06 | DL76

                                          Re: І так, і ні

                                          Георгій пише:

                                          > (ГП) І так, і ні. Вони собі приходять і відходять, а Цeрква залишається.

                                          Такий вигідний бізнес, хто ж його покине.

                                          > Цeрква цe нe тільки патріархи й єпископи - цe також і звичайні парафіяни. І далeко нe всі вони - ляльки в руках корумпованих і жадібних до влади ієрархів.

                                          Більшість з них, я так розумію.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".