Януковичу з Португалії надіслали листа із закликом припинити протиправні дії – VIDIA

Українці, які живуть у Португалії, звинуватили президента Януковича у поступовій втраті суверенітету України і закликали припинити протиправні дії влади, спрямовані, зокрема, на позбавлення етнічних українців домінуючого фактору впливу у своїй країні – української мови. На їхню думку, це може спровокувати громадянське протистояння.

“Чи Ви віддаєте собі звіт з того, що «Харківські угоди», невизнання Голодомору геноцидом, мовний законопроект ваших однопартійців Ківалова та Колісніченка, відкрите сприянная  експансії РПЦ МП в Україну, невиконання зобов’язань перед ЄС в сфері захисту людських прав – все це та інше має ознаки дій на поступову здачу суверинітету України в користь іншої держави?”- запитує президента у своєму листі-зверненні  українська громада в Португалії.

Українські емігранти порадили главі держави брати приклад зі стосунків португальського суспільства та представників національних меншин, які співіснують у компромісі та злагоді. “Найважливішим чинником цього компромісу, який за будь-яких обставин не змінюється протягом віків, є самовизнання португальців, як окремої нації зі своєю автентичною культурою, історією і, найголовніше, – мовою. Посягання ж на цю національну складову, не те,  що забороняється законом, але взагалі не може розглядається як можливість,”- завернули увагу автори листа.

За словами українських імігрантів у Португалії, вони почувають себе комфортно у такому суспільстві, безперешкодно створюючи свої школи, громадські організації, зберігаючи свою культуру, віру та мову.  “У нас з Португалією укладений природній компроміс: вони поважають нашу людську гідність і права, ми поважаємо їхню націю, культуру і звичаї.  Така ж модель суспільного компромісу діє у всіх демократичних країнах з високим соціальним рівнем,”- зазначено у зверненні. Українці-емігранти бажають, щоб їхня Батьківщина прямувала таким же ж цивілізованим шляхом.

Як повідомив кореспонденту VIDIA голова Спілки українців у Португалії Павло Садоха, звернення української громади в Португалії до президента України було прийняте на громадській зустрічі з послом України у Португалії, яка вібдулася 1 липня у Лісабоні.

Медіа-портал VIDIA

12 Comments

 1. Янукович В. Ф., Диктатор Межигір»я – холоп Москви, . Звинувачується у:Фальсифікації місцевих виборів у жовтні 2010 року, а також незаконному відстороненні від виборчого процесу своїх політичних опонентів.Неприйнятті конституційного рішення щодо проведення у березні 2011 року виборів до українського парламенту. Необгрунтовано завищеній зарплаті депутатів ВзР, міністрів. Незаконній передачі міста Севастополя у розпорядження російського Чорноморського Флоту.Медичних експериментах неліцензійними ліками над українцями. Розкраданні природних надр країни(газу, нафти).Покровительстві псевдолiкаря А.Т.Слюсарчука. Загибелі 69-літнього пенсіонера з Донецька.Відмові від політики європейської та євроатлантичної інтеграції. Знищенні сільськогосподарського виробництва.Згортанні переходу Збройних Сил України на професійну контрактну основу.Розпалюванні міжнаціональної та міжрелігійної ворожнечі.Незаконному кримінальному переслідуванні осіб, які приймають участь в опозиційній політичній, громадській та журналістській діяльності. Смерті хворих в «швидкій допомозі» через кортежі.Причетності до розгону мирних акцій протесту (зокрема, «податкового Майдану»), а також незаконного арешту та утримуванню за ґратами політичних та громадських діячів.Незаконному рішенні щодо повернення до Конституції України від 1996 року. Скасуванні контролю за якістю харчових продуктів, що призводить до вимирання людей.Шахраюванні у ВзР під орудою чечетника.Зубожінні українського народу через незаконну виплату мільярдних коштів «РосУкрЕнерго», зростання цін, а також незаконне виведенні капіталів до офшорів та емісії гривні.Запровадженням антинародних, т.зв. «податкових», «пенсійних», «житлових», «комунальних» та інших реформ.Запереченні Голодомору як акту геноциду українського народу. Замовленні репресій проти Тимошенко,.Зраді інтересам України,втягуванням до російського ярма.Запровадженні ПРОСТИТУЦІЇ в армії.Знищенні зеленої зони Маріїнського парку.Нецільовому використанні коштів для мисливських угідь в Криму. Лише імпічмент диктатору може вирішити задачу ! Час відповісти за вчинене і сісти на лаву підсудних ! З таким обвинуваченням, урядовець не може бути на посаді. Підозрюваного до суду ! Кандидат на камеру в УКРАЇНСЬКОЇ влади ! І наздожене його кара народного гніву , як і Чаушеску !

 2. Тяганина навкруг так званого “голодомору українців” це надумана акція для отримання бабок (див. Ющ та інші “просвітителі”). Голодомор торкнувся усього населення Союзу. Метою було створення держави. При цьому можливо методи були не досить обгрунтовані. А ось Пахани України створюють прототип голодомору виключно для власного збагачення, навіть за рахунок держави.

  • кого вы взываете к совести у этого индивида две извилины -жевательная и еб……ная.так -же и у остальных кто его поддерживает.а ты козёл почитай историю а потом пиши гандоняра кацапомордая.

  • Валера.Як ,виглядає із тексту,ти свої “бабки”(30 срібняків) отримав,а тому змушений “відпрацьовувати юдин гріш”.Що ж “прапора тобі в руки”.

 3. Хто б де не жив повинен поважати культуру,мову і звичаї держави,держави яка дала йому життя,батька родину,роботу,дітей і внуків.
  Якщо б це було то ніхто не ставив би питання про другу державну мову,а
  всі дотримувались би закону України,вдома можете говорити і на французькій,а мову держави в якій живете повинні знати і поважати її .
  А знати декілька мов і вільно володіти ними це не стидно ,а навпаки
  доказуе,що люди досвідчені і вільні у спілкування куди б вони не поїхали.
  А росіяни принципово не хочуть ,а може і не можуть вивчити мову,але це не всім дано.

  • Це вони (яники-пахли-…) відволікають народ, як той злодій, щоб витягти гаманця з Вашої кишені !!! Поки що їм це вдається.

 4. Мрія Маршала Жукова, про звільнення України від українців, здійснюється промосковською окупаційною владою : скасуванням візового контролю до Європи, знищенням сільського господарства, знищенням промислових виробництв, створенням неможливих умов для існування, для протестів. Пануюча влада бажає заповнити територію всякими забродами, та й панувати довічно, під вивіскою «Україна».

  • Почему патриоты свалили на заработки в Европу и оттуда гавкают? А кто должен зарабатывать деньги для пенсий их родителей? Не нравится-вернись и наведи порядок дома!

   • Бывалый,а чи можливо-ТРУС?Судячи із твого тексту та лексики,ти сам належиш до “когорти хам-проффесора і даний стан справ тебе цілком задовільняє.

 5. Those asslikers and basters like Kolesnichenko,Chechetov,should be sweared forever!We must hate them, yblyudkov!T

  • Ти не “ястребок”і,навіть не скригулець,а всього лиш “жарєний петушок”!Та і лексика твоя відповідна-“пєтушиная”.Геть під нари…

Kommentarerne er lukkede.