Всесвітній день без автомобіля – наш внесок для захисту клімату та життя!

Бюро УГКЦ з питань екології, підтримуючи ініціативу Міжнародного соціально-екологічного об’єднання «Відповідальність за створіння» (ARGE SVA), закликає всіх небайдужих до власного майбутнього та благополуччя планети приєднатися до відзначення Всесвітнього Дня без автомобіля, який відзначається 22 вересня.

Вперше День без автомобілів відмічався в 1998 р. у Франції, коли в ряді міст було припинено автомобільний рух. У наступні роки цю традицію перейняли інші європейські країни та міста, а останніми роками – і деякі неєвропейські країни (наприклад, Канада, США).

День без автомобілів святкується за рішеннями органів місцевої влади. Як правило, в цей день забороняється пересування на автомобілях, а мешканці використовують альтернативні способи пересування. Мета такого заходу – привернути увагу до проблеми забруднення атмосферного повітря транспортними засобами, знизити рівень концентрації вихлопних газів у міському повітрі, зменшити шумове навантаження, сприяти розвиткові альтернативних видів пересування.

Останніми роками у Європі відзначення Дня без автомобіля переросло у Європейський тиждень мобільності, який проходить у близько 2 000 міст Європи, щоб показати, що використання приватних автомобілів потрібно зменшувати, а використання громадського транспорту і велосипедів – збільшувати. Цього року, вже в друге до Європейського тижня мобільності приєднався Київ.

Пригадаємо, що Міжнародне соціально-екологічне об’єднання «Відповідальність за створіння» (ARGE SVA) звернулось до Церков та міжнародної громадськості із спеціальним зверненням з приводу «Часу створіння» та «Європейського тижня мобільності» 2012 р. в якому міститься заклик до особистого внеску та об’єднаних зусиль для захисту клімату і життя на планеті.

Великі зміни починаються з малого – з окремих людей, яка міняють свій стиль життя та поведінки. В цьому сенсі вагомий внесок для захисту клімату і життя на Землі можемо зробити не зволікаючи вже тут і зараз відмовившись, якщо це можливо, від свого авто на один день – 22 вересня – Всесвітній день без автомобіля. Не будьмо байдужими, підтримаймо важливу екоініціативу, зробімо свій внесок для захисту клімату та життя!

Бюро УГКЦ із питань екології