Хочемо читати пресу українською!

ПРЕС-АНОНС

 Акція «хочемо читати пресу українською»

 

До міжнародного дня захисту рідної мови

21 лютого

о 13.00

вул. Хорива 21

 

У четвер, 21 лютого, о 13.00 під стінами Подільського районного суду м. Києва по вул. Хорива 21, відбудеться громадська акція «Хочемо читати пресу українською!», приурочена до Міжнародного дня рідної мови.

Захід має на меті привернути увагу до порушення прав українців читати періодичні видання рідною мовою. Учасники акції пропонуватимуть перехожим придбати україномовні версії відомих російськомовних видань, які, згідно з державною ліцензією, мали б видаватися не лише російською, але й українською мовами. Позаяк власники видань порушують умови ліцензування і друкують лише російськомовні наклади – перехожим пропонуватимуть газети з порожніми шпальтами. Для того, щоб продемонструвати, що порушниками є далеко не одне видання під судом з’явиться ціла «розкладка» з відповідною пресою.

Напередодні один із учасників акції подасть до Подільського районного суду позовну заяву про порушення видавцями відповідних ЗМІ чинного законодавства.

На завершення заходу до цього ж суду буде передано примірник «недієздатної» Конституції України із порожніми сторінками. У такий спосіб суддям запропонують відчути себе в ролі українців – користуватися тим, чого насправді не існує.

Організатори акції: Громадське об’єднання «Українська Справа»; учасники акції 2012 року під Українським Домом та інші громадські діячі й активісти.

Контактна особа: Ольга Ворожбит 0935252995

2 Comments

  1. Мы сразу все рванули покупать украиноязычную прессу!!!!!!

  2. Печать это бизнес и его регулирует спрос а не желание какого-то объеднання.

Kommentarerne er lukkede.