Прокуратура м. Вінниці розпочала досудове розслідування за одним із повідомлень про злочин, передбачений ст. 372 КК України (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності), вчинений слідчими СУ УМВС України в Вінницькій області Солдатовим О.Б. та Руденком Д.С. Повідомлення містилось у відкритому колективному зверненні щодо злочинів, вчинених під час порушення і розслідування кримінальної справи проти Дмитра Гройсмана.
Гарна новина. Але цікаво – де прокуратура загубила одне із наведених в повідомленні про злочин прізвищ осіб, які були причетні до притягнення Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності? Йдеться про заступника прокурора м. Вінниці Добросердова А.Р., який, як було з’ясовано в ході судового розгляду кримінальної справи (судове засідання 07.08.2013 року), затверджував обвинувальний висновок Дмитру Гройсману замість прокурора м. Вінниці В.А. Семенюка.
Чи, можливо, в Вінницькій прокуратурі не вважають затвердження абсурдного обвинувального висновку стосовно завідомо невинної особи обов’язковим елементом притягнення цієї особи до кримінальної відповідальності? Нагадаємо: ст. 228 КПК, який діяв на той момен, вимагає від прокурора, перед затвердженням обвинувального вироку – перевірити справу, перевірити наявність події злочину, складу злочину, правильність кваліфікаці, тощо.
Щодо повідомлення про злочинні дії експерта Безбаха І.В. – подання ним завідомо неправдивого висновку експерта №01-138/с-138 від 20.10.2010 року (ст. 384 КК України) – то також немає жодної інформації про внесення його в ЄРДР.
То ж чекаємо на подальше виконання прокуратурою вимог ст. 214 КПК України.
Команда Проекту “Без Кордонів”
Де ви в нашій безправовій державі бачили щоб покарали працівників прокуратури, навіть якщо вони скоїли злочин? Швидше за все тут буде реакція за словами герезвісного диктатора Й.В.Сталіна, який казав: НЕТ ЧЕЛОВЕКА, НЕТ ПРОБЛЕМ…