Винних у незаконному кримінальному переслідуванні Дмитра Гройсмана покарають?

Прокуратура м. Вінниці розпочала досудове розслідування за одним із повідомлень про злочин, передбачений ст. 372 КК України (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності), вчинений слідчими СУ УМВС України в Вінницькій області Солдатовим О.Б. та Руденком Д.С. Повідомлення містилось у відкритому колективному зверненні щодо злочинів, вчинених під час порушення і розслідування кримінальної справи проти Дмитра Гройсмана.

Гарна новина. Але цікаво – де прокуратура загубила одне із наведених в повідомленні про злочин прізвищ осіб, які були причетні до притягнення Дмитра Гройсмана до кримінальної відповідальності? Йдеться про заступника прокурора м. Вінниці Добросердова А.Р., який, як було з’ясовано в ході судового розгляду  кримінальної справи (судове засідання 07.08.2013 року), затверджував обвинувальний висновок  Дмитру Гройсману замість прокурора м. Вінниці В.А. Семенюка.

Чи, можливо, в Вінницькій прокуратурі  не вважають затвердження абсурдного обвинувального висновку стосовно завідомо невинної особи обов’язковим елементом притягнення цієї особи до кримінальної відповідальності? Нагадаємо: ст. 228 КПК, який діяв на той момен, вимагає від прокурора, перед затвердженням обвинувального вироку – перевірити справу, перевірити наявність події злочину, складу злочину, правильність кваліфікаці, тощо.

Крім того, поки що відсутня будь-яка інформація щодо реєстрації кримінального провадження за іншими епізодами, зазначеними в заяві – за ст. ст. 364, 365, 367 Кримінального кодексу (залучення понятими залежних осіб, порушення КПК при знятті інформації з каналів зв’язку, тощо).

Щодо повідомлення про злочинні дії експерта Безбаха І.В. – подання ним завідомо неправдивого висновку експерта №01-138/с-138 від 20.10.2010 року  (ст. 384 КК України) –  то також немає жодної інформації про внесення його в ЄРДР.

То ж чекаємо на подальше виконання прокуратурою  вимог ст. 214 КПК України.

Команда Проекту “Без Кордонів

prokuratura_21_09_2013

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Винних у незаконному кримінальному переслідуванні Дмитра Гройсмана покарають?"

  1. Олександр | 22-09-2013 16:36 at 16:36 |

    Де ви в нашій безправовій державі бачили щоб покарали працівників прокуратури, навіть якщо вони скоїли злочин? Швидше за все тут буде реакція за словами герезвісного диктатора Й.В.Сталіна, який казав: НЕТ ЧЕЛОВЕКА, НЕТ ПРОБЛЕМ…

Comments are closed.