Стартував проект з виборчої просвіти та активізації молоді в Чернігівській та Сумській областях

Багато молодих людей пасивно ставляться до участі у виборах, оскільки не довіряють самому інституту виборів, не орієнтуються у великій кількості передвиборчої інформації, не можуть її критично оцінити, не розуміють процесу виборів та не вірять у вартість власного голосу. Тому існує нагальна потреба у зміні існуючої парадигми, їх відношення до виборчого процесу.

Метою проекту є сприяння проведенню вільних і чесних президентських виборів 2014 року шляхом просвіти та активізації молоді в Чернігівській та Сумській областях. Діяльність проекту спонукатиме молодь до усвідомленої участі у виборах та громадських процесах, запропонувавши їм сильні аргументи щодо важливості виборів, унікальної ролі кожного виборця, впливу тих, кого обирають, на повсякденне життя виборця, країни.

Однією з причин, чому присутність молоді на виборах має життєво важливе значення є омолодження вікової структури електорату. Тільки в 2013 році природне скорочення чисельності населення в Україні становило 158,7 тисяч, а за останні 5 років цей показник становить 858 тисяч осіб. А за період з 1989 до 1996 – ті, кому зараз 18-25 років – народилося 4,6 мільйони осіб, що є суттєвою цифрою, враховуючи загальну чисельність виборців у 36,5 мільйонів.

Вибори – це основна можливість для громадян реалізувати свої політичні права. Молодь має відчувати відповідальність за своє майбутнє та майбутнє країни. Сьогоднішні студенти, – завтрашні педагоги, інженери, юристи, медики, економісти, мають можливість стати політично активними та усвідомити значення процесів, що відбуваються в нашій країні. Молоді люди мають визначитись ким хочуть бути: спостерігачами, від яких, на їх власну думку, нічого не залежить, чи громадянами.

Діяльність проходить в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.