Відкрите звернення
Новопризначеному Міністру екології та природних ресурсів України п. І.А. Шевченку
Шановний Ігорю Анатолійовичу!
Вітаємо вас с призначенням на посаду Міністра екології та природних ресурсів!
В сфері, в якій Ви очолили профільне міністерство, є куди докласти руки – проблеми в ній накопичувалися роками. І причиною цього багато в чому стали проблеми, пов’язані саме із діяльністю Мінприроди. На першому місці в їх ряду стоїть подолання корупції – особливо, при видачі ліцензій за використання природних ресурсів та під час здійснення екологічного контролю. Також вкрай актуальними є забезпечення належного фінансування природоохоронних заходів (яке досі здійснюється за остаточним принципом), створення системи їх належного планування та приведення системи екологічного моніторингу у відповідність сучасним вимогам, подолання наслідків адміністративної реформи 2013 року, розвиток екологічної мережі держави,
стимулювання зниження рівнів викидів, скидів та відходів та енерговитрат у промисловості тощо. А тепер на часі з’явилася й необхідність інтеграції до загальноєвропейської системи “довкіллєвих” складових.
На думку громадськості, чималу долю в тому, що реалізація держаної політики в сфері навколишнього природного середовища знаходиться в занедбаному стані, грала некомпетентність попередніх екологічних міністрів – які не мали ані фаху, ані досвіду в керівництві таким відомством. Так, міністрами охорони природи у нас були геологи, радіоінженери, електрики, історики, механіки, а останнім часом – навіть будівельник.
Громадські організації неодноразово рекомендували критерії для посади керівника Мінприроди: профільна екологічна освіта, тривалий досвід професійної діяльності в сфері екології (збереженні довкілля), знання європейського досвіду екополітики, реноме чесного управлінця, відсутність конфліктних бізнес-інтересів (докладніше про це). Однак владою вони сприйняті не були.
Що ж, ми сподіваємося, що Ви адекватно оцінили свої можливості, і просимо повідомити нам свої плани – як Ви збираєтесь вичищати “авгієви конюшні” міністерства? Зокрема:
1. Вирішення яких проблем, на Вашу думку, є першочерговими для Мінприроди?
2. Як Ви збираєтесь подолати корупцію в Міністерстві?
3. Яким чином будуть долатися наслідки адміністративної реформи 2013 року?
4. Як здійснюватиметься розвиток екологічної мережі держави?
5. Яких заходів буде вжито для виконання міжнародних домовленостей в екологічній сфері?
Сподіваємося на відверту відповідь.
З повагою,
Голова ради ЕкГ “Печеніги” Сергій Шапаренко
*
____________________
КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ “Печеніги”: тел. (066) 804-93-48, trolll_eco@ukr.net
Підготовлено ЕкГ “Печеніги”, при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.