У Києві презентували видання “Україна в Другій світовій війні”

Під час війни загинув кожен 20-й вояк Великої Британії, тоді як з червоноармійців — кожен третій. Головні факти про український вимір Другої світової – у новому інформаційно-довідковому проекті Українського інституту національної пам’яті.

Наше завдання — дати можливість ознайомитися із фактами. Інформаційний проект “Україна у другій світовій війні” представляє ключові події 1939-1945 років на українських землях та розповідає про участь українців на всіх фронтах глобального конфлікту”, — говорить голова Українського інституту національної пам’ятіВолодимир В’ятрович.

Видання презентували 6 травня у прес-центрі Кабінету Міністрів України.

У Другій світовій війні українці понесли людські втрати більше, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті. Загальні втрати України у цій війні оцінюються у 8-10 мільйонів життів. Українці перетворилися на гарматне м’ясо відразу для двох диктаторів – Гітлера та Сталіна. У Червоній Армії загинув кожен третій (порівняно з кожним 20-м в армії Великої Британії). Причина такої жахливої ситуації була простою – Сталін не рахувався із жодними втратами”, — йдеться у виданні.

Українці боролися у арміях Союзників на фронтах від Тунісу до Волги, на Атлантичному і Тихому океанах. Українець Олексій Берест керував встановленням радянського прапора Перемоги над Рейхстагом, а Майкл Стренк був одним із 6 морських піхотинців, що підняли прапор США над Іводзимою. Під синьо-жовтим стягом у Другу світову воювала тільки Українська повстанська армія, але свою перемогу визвольний рух здобув не в 1945-му, а лише в 1991-му році”, — розповідає історикМаксим Майоров.

Українська академічна наука в цілому дає собі раду з викликами часу. Натомість головна проблема, яку ще доведеться подолати нашому суспільству, — це відсутність саме популярних видань про Другу світову”, — додає історик Сергій Громенко.

Публікація містить архівні фотографії, карти та інфографіку. Інформаційний проект “Україна у Другій світовій війні” створено в Українському інституті національної пам’яті за ініціативи Уряду України українською та англійською мовами.

Над проектом працювали Володимир В’ятрович, Сергій Громенко, Олександр Зінченко, Максим Майоров, Василь Павлов, Володимир Тиліщак. Карту підготував Леонід Криницький. Інфографіку для видання розробили в Міністерстві інформаційної політики.

Видання “Україна в Другій світовій війні” можна завантажити тут.
Завантажити у форматі для друку.

Прес-служба
Українського інституту національної пам’яті

as@memory.gov.ua
тел.: +380 44 253-15-63, + 380 66 177 69 47

Джерело

1 Kommentar på "У Києві презентували видання “Україна в Другій світовій війні”"

  1. 1. Друга Світова війна закінчилась 02.09.1945 р. На Далекому Сході. Після того, як воїни Червоної Армії (багато з яких було перевезено на Далекий Схід з Європи, після закінчення боїв) та збройні сили союзників розгромили мілітаристську Японію. А почалась — у Європі, у 1939 р. Після того, як комуністичний СРСР домовився с нацистською Німеччиною про розподіл Європи. 01.09.1939 р. Німеччина напала на Польщу, а 17.09.1939 р. напав на Польщу союзник Німеччини – СРСР. А на честь сумісної перемоги провели, 22.09.1939 р, у м. Брест, парад Вермахту та Червоної Армії. А потім, у Катині і інших місцях, влада СРСР знищила тисячі поляків.
    2. Свято перемоги 09 травня, та дати “22.06.1941–09.05.1945” придумали підлі комуністичні пропагандисти. Щоб усі забули, що СРСР почав Другу Світову війну 17.09.1939, як спільник агресора — нацистської Німеччини.
    І у незалежній Україні треба відзначати свято Перемоги у Другій Світовій війні. І — саме 02 вересня. Щоб не забути нікого з тих, хто її здобув. Чи у Європі, чи — у Азії. Тим більше, що у складі Червоної Армії було до 20% українців. І могили українців, що загинули у Другій Світовій, як у Європі, так і в Азії.
    3. А початок, для України, Другої Світової, був 01.09.1939. Коли почали війну з Вермахтом ті українці, з Західної України, що служили у польскій армії.

Kommentarer er lukket