Активісти побачили на Закарпатті ознаки потенційної небезпеки і презентували миротворчу школу

Сьогодні у Мукачеві активісти “Української миротворчої школи” презентували свій проект за темою “Як нам зберегти мир, злагоду та спокій на Закарпатті”.

Це проект коаліції громадських і державних організацій України та Польщі, який працює за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Проект покликаний навчити мешканців прикордонних областей творити безпековий простір навколо себе, сприяти реформі, інтеграції громад, інформаційній безпекці.

Мукачівцям озвучили потенційні загрози, які можуть утворитись на Закарпатті. Зокрема, міжетнічні конфлікти, конфлікти історичної пам’яті, конфлікти бачення спільного майбутнього. А також розповіли про шляхи попередження та вирішення конфліктних ситуацій.

“Важливо не тільки вчасно виявити конфлікт, але й вирішити його. Кожен конфлікт реально конвертувати у ресурс. І своїм рішенням об’єднатися у вирішенні ваших спільних проблем ви це довели. Ми у свою чергу будемо максимально підтримувати ваші ініціативи та допомагати втілювати їх у життя”, – зауважили активісти Миротворчої школи Наталія Зубар, Тетяна Кохановська та Павло Гомонай.

Присутні обговорили проблеми переселенців на Закарпатті та шляхи їх вирішення. У ході зустрічі між представниками переселенців та мукачівців спалахнув конфлікт, який однак швидко вичерпався.

Активісти Української Миротворчої Школи повідомили, що мають намір втілити на Закарпатті проекти щодо роботи з журналістами, зокрема, щодо навиків висвітлення інформації та нероздмухування конфліктів. А також, анонсували освітню програму та певні інформаційні проекти для населення.

0bb8139-img-3037 02d93da-img-3027 18dfdd7-img-3041 44dd684-img-3051 25881b8-img-3044 ecc2527-img-3009

Джерело