КИЇВ – Ціла низка неправдивих та непрофесійних публікацій з надуманими звинуваченнями на адресу євангельських Церков свідчить про замовну компанію у ЗМІ по дискредитації євангельських християн задля налаштування громадськості проти них.
До такого висновку дійшла Рада Євангельських Протестантських Церков України (РЄПЦУ) під час засідання, яке відбулось 7 лютого у головній канцелярії ВСО ЄХБ під головуванням єпископа Асоціації місіонерських Церков євангельських християн України Василя Давидюка, повідомляє Інститут релігійної свободи.
Глави Церков вирішили звернути увагу Міністерства культури, Міністерства юстиції та інших органів влади на систематичні спроби розпалити релігійну ворожнечу до євангельських християн за допомогою преси та інших ЗМІ.
Мова йде про серію публікацій на “антисектантську” тематику в газеті «Сегодня», а також у газеті «Факты» та інтернет-виданні «Обозреватель». У деяких з них прямо називаються окремі конфесійні напрямки євангельських Церков, які, згідно викладу авторів, нібито представляють небезпеку для суспільства.
На думку Старшого єпископа Церкви християн віри євангельської України Михайла Паночка, подібна інформаційна компанія замість наявного міжрелігійного порозуміння та злагоди може знов повернути в Україну часи відкритих протистоянь на релігійному ґрунті та серед іншого зашкодити державному розвитку.
Рада Євангельських Протестантських Церков України вирішила бути ще більш відкритою для діалогу з журналістами та ЗМІ. Глави Церков висловили готовність давати коментарі та відповідати на питання журналістів, щоб їх матеріали не були однобічні.
З цією метою РЄПЦУ розробить механізм взаємодії зі ЗМІ для подолання стереотипу закритості євангельських Церков та поширення правдивої інформації про духовне, соціальне та благодійне служіння євангельських християн у суспільстві.
У засіданні РЄПЦУ взяли участь керівники та повноважні представники:
– Всеукраїнського Союзу Об’єднань євангельських християн-баптистів;
– Церкви християн віри євангельської України;
– Церкви адвентистів сьомого дня в Україні;
– Української Християнської Євангельської Церкви;
– Братства незалежних церков і місій євангельських християн-баптистів України;
– Асоціації місіонерських Церков євангельських християн України;
– Союзу вільних церков християн євангельської віри України;
– Об’єднання незалежних харизматичних християнських церков України (Повного Євангелія).
Джерело: http://irs.in.ua