Наукові НАН України звернулись до Міністра екології та природних ресурсів Едуарда Ставицького з проханням врятувати національний природний парк «Гомільшанські ліси» від його новопризначеного директора. Звернення на ім’я міністра направила Наукова рада з проблем заповідної справи і діяльності заповідників Національної академії наук України.
Нагадаємо, що 22 квітня 2012 року на посаду директора національного природного парку (НПП) “Гомільшанські ліси” Державна агенція лісових ресурсів України призначила І.О. Северіна – людину яка 2 роки тому добивалась скасування цього національного парку (http://pechenegy.org.ua/ru/node/595). Раніше, на початку 2012 року екс-директора НПП О.Д. Мотляха нагороджено почесною грамотою польських природоохоронців за визначні досягнення у охороні біорізноманіття та передусім – за обмеження рубок (http://pechenegy.org.ua/ru/node/506). Втім новий директор І.О. Северін вже у першому своєму інтерв’ю заявив що біологічний підхід до роботи нацпарку відходить в минуле і тепер на НПП очікують рубки і забудови (http://pechenegy.org.ua/ru/node/646).
«Саме цей національний парк, керований О.Д. Мотляхом відомий серед науковців України та інших країн як еталон наукового підходу до роботи національного природного парку. Серед усіх НПП України,лише тут вже протягом 5 років не дозволяється проводити рубки та забудовувати територію заплави р.Сіверський дінець…
Прикро було дізнатись що в квітні 2012 року контракт О.Д.Мотляху не було продовжено і вже у травня підписано контракт з новим директором – І.О.Сіверіном. це призначення викликає наше здивування, адже саме ця людина виступала у 2010 році за скасування самого НПП «Гомільшанські ліси» та публічно оскаржувала обмеження рубок в НПП, запроваджене науково-технічною радою парку» – говориться в зверненні науковців.
На думку фахівців НАН України, першочерговим кроком у порятунку «Гомільшанських лісів» має стати підпорядкування цього національного парку у відання Міністерства екології та природних ресурсів України.
«Однією з основних проблем на шляху становлення багатьох національних природних парків в Україні є підпорядкування їх Державному агентству лісових ресурсів. Господарський підхід до керування національними парками, використання їх як джерела товарної деревини , давно є об’єктом неабиякої тривоги науковців та екологічних організацій». – йдеться у зверненні НАН України.
Контакти:
Василюк О.В.
097 1000473