Рада Європи
1 . Парламентська Асамблея Ради Європи:
Резолюція 1755 (2010) 1
Функціонування демократичних інститутів в Україні
7.5.2 . просить Верховну Раду прийняти закон про мирні зібрання , на основі зауважень і рекомендацій Венеціанської комісії.
http://www.assembly.coe.int/Main.asp?link=/Documents/AdoptedText/ta10/ERES1755.htm
2 . Європейський суд з прав людини
Справа ВЄРЕНЦОВ ПРОТИ УКРАЇНИ ( Заява № . 20372 /11)
У даному випадку суд встановив порушення статей 11 і 7 , які випливають із законодавчоїпрогалини, що стосується свободи зібрань і яка залишається в українській правовій системи протягом більше двох десятиліть … Беручи до уваги структурний характер проблеми, розкриті в цій справі, Суд підкреслює, що терміново повинні бути здійснені конкретні реформи в законодавстві України та адміністративній практиці з метою приведення законодавства та практики у відповідність з висновками Суду
3 . Комітет міністрів Ради Європи
Фактично попросив Україну відзвітуватись про стан виконання рішення у справі Вєренцова, відзначив 20-ти річну законодавчу прогалину в сфері свободи мирних зібрань та запропонував Україні терміново визначити вимоги до організації та проведення мирних демонстрацій, так само як і підстави для їх обмеження, та закріпити їх відповідними законодавчими актами.
Комітет міністрів Ради Європи запросив в Уряду план дій щодо виправлення вказаних недоліків, та графік виконання цього плану.
https://wcd.coe.int/ViewDoc.jsp?id=2103807&Site=CM
Організація Об’єднаних Націй
1 . Рада з прав людини
Двадцять друга сесія
Пункт 6 порядку денного
Універсальний періодичний огляд
Доповідь Робочої групи з універсального періодичного Огляду
*Україна
97,123 . Ухвалення закону про свободу зборів відповідно до застосовних стандартів відповідно до статті 21 МПГПП ( Сполучені Штати Америки) ;
http://daccess-dds-ny.un.org/doc/UNDOC/GEN/G12/189/10/PDF/G1218910.pdf?OpenElement
2 . Комітет з прав людини
21. Комітет висловлює стурбованість у зв’язку з відсутністю внутрішньої правової бази, що регулює мирні зібрання і на застосування національними судами застарілих правил, які не відповідно до міжнародних стандартів і серйозно обмежують право на свободу зібрань. Він також стурбований повідомленнями про те , що кількість судових рішень про заборону мирних зібрань на користь місцевої влади може бути вище , ніж 90 відсотків. Комітет зазначає , що проект закону про порядок організації і проведення мирних подій був нещодавно представлений у парламент ( стаття 21).
Державі-учасниці слід забезпечити , щоб особи повною мірою користуватися своїм правом на свободу зібрань. Державі-учасниці слід прийняти закон, що регулює свободу зборіву відповідності зі строгими вимогами статті 21 Пакту .