Протягом 28 та 29 червня в Сумській області Конотопського р-ну, відбувався Всеукраїнський патріотичний фестиваль «Конотопська битва 2014».
На захід приїхало багато патріотів з різних куточків України – Сходу та Заходу, Півночі та Півдня, щоб довести, цілісність нашої країни та відновити історичну пам’ять на визначні та переможні битви своїх предків.
«Дуже хороший старт нового ідеологічного фесту і еволюція бренду “Конотопськоï битви”. Українцям це треба – чути і знати про перемоги предків у минулому. Надто довго ми росли на історії поразок та втрат», – ділиться 22-річний Роман Кулик з Києва.
У рамках програми Всеукраїнського патріотичного фестивалю, усі бажаючі змогли відвідати музей «Конотопської битви»; поле бою, де козаки на чолі з Іваном Виговським здобули перемогу 355 років тому; взяти участь у «Козак-квесті», та поспівати героїчних пісень біля ватри. Протягом усього дійства присутніх годували смачним козацьким кулішем.
«Цей фестиваль – подія, яка дуже близька моєму серцю. Це те, чого я хотіла: щоб відроджувалася національна гідність, традиції. Усвідомлення того, що ми, українці можливо, одна із кращих націй в світі», – розповіла нам вчитель за фахом Надія Мурич з Сумської обл.
На другий день фестивалю місцеві та гості міста влаштували кілька молебнів за українських козаків – учасників битви 1659 року: біля пам’ятного знаку на честь 350-річчя перемоги в Конотопської битві, біля пам’ятника гетьмана Івана Виговського, на могилі-кургані та на місці козацької фортеці. Також відбувся концерт фольклорних гуртів, кобзарів та лірників на центральному майдані с. Шаповалівка. Зокрема виступили: Олександр Тріус, Михайло Хай, Тарас Силенко, Андрій Ляшук, Лайош Молнар, Юрко Фединський, Андрій Ляшук, Тарас Компаніченко, Ярослав Крисько, Павло Моргунюк та багато інших.
«Цей фестиваль – це свідчення того, що життя триває, що незважаючи ні на що, потрібно підтримувати моральний бойовий дух. Завдяки цінностям, які ми сповідуємо тут дивлячись в минуле, ми починаємо розуміти, за які чесноти боролись наші предки. Конотопська битва – це свідчення того, як треба відстоювати волю»,– розповів Тарас Компаніченко, один з ведучих великої сцени та учасник ансамблю «Хорея Козацька».
На головній площі міста Конотопу відбулася виставка-ярмарок народних майстрів, яка користувалась неабиякою популярністю серед гостей та жителей міста. Окрім того, для всіх, хто не зміг долучитись до події, транслювали прямі ефіри з концерту на офіційному сайті «Конотопської битви 2014». http://konotopska-bytva.com.ua/
Зазначимо, що територія фестивалю була вільна від алкоголю та тютюнопаління.
У вечірній час на великій сцені фестивалю з концертною програмою виступили українські гурти, такі як: «Кому Вниз», «ДримбаДаДзига», «PoliКарп», «Бурдон», «Рутенія», «Хорея Козацька», «Телері», «Варйон» та «Моноліт».
Фестиваль мав благодійний характер, тому всі охочі мали змогу вкинути у скриньку пожертв гроші. До кінця події організатори зібрали більше 7 тис. грн, які підуть на бронежилети та куленепробивні кевларові шоломи для української армії.
Захід відбувався за підтримки Міністерства культури Україна. Організатор: ВО «Свобода», програма – мистецьке об’єднання «Глечик». Ведучими великої сцени були Валерій Гладунець й Тарас Компаніченко.
Нагадаємо, між селами Шаповалівкою та Соснівкою 28 червня 1659 року відбулася знаменита Конотопська битва війська гетьмана Івана Виговського з царськими військами під командуванням князя Олексія Трубецького. Збройне протистояння закінчилося повною перемогою українців над московським військом.
Інформаційний партнер фестивалю ІЦ “Майдан Моніторинг”. Фотографії Ігоря Крочака