Неймовірна кількість різноманітних заходів, організованих активістами, відбулися у ці святкові дні в Полтаві. Безумовно, всі вони були цікавими, корисними і важливими. Але найбільш важливими, найбільш знаковими для мене видались два з них, в яких з’явились нові смисли, нові посили до учасників. Тому й розповісти вирішив саме про них.
Перший, це благодійний концерт до Дня Прапора “Всім миром”, організований ГС “Ліга громадських організацій “Громада Полтавщини” заради підтримки наших ВОЇНІВ СВІТЛА та сімей полеглих ГЕРОЇВ.
Чудові патріотичні та естрадно-популярні пісні,
запальні танці
не могли залишити байдужими ні самих організаторів ні глядачів.
Звісно були скриньки, в які кидав хто скільки міг, та пляшки, в яких збирали пробки для протезів.
Тут же, поряд із сценою, бажаючі вчились плести маскувальні сітки
До закликів про допомогу воякам, про самовідданість волонтерів ми чуємо практично кожного дня. Це правда і це важливо. Але під час виступів зі сцени, в тому числі від представників військових,
прозвучав заклик не бути байдужим до політики, цікавитись кандидатами в депутати, вивчати їх біографії, голосувати виключно за достойних, брати активну участь в житті міста, організовуватись, самим йти в політику і змінювати її. На мою думку, це не менш, якщо не більш, важливо, ніж допомога військовим.
А другий захід це вулична фотовиставка “Батальйон “Полтава”, сектор М”, ідея проведення якої належить автору світлин, бійцю батальйону “Полтава” Віталію Запеці і відбулась за сприяння Вадима Ямщикова, заступника голови громадської організації «Асоціація учасників та ветеранів АТО»
“Майже півроку ми працювали над втіленням ідеї фотовиставки, аби показати на загал істинне життя людей, які часто залишаються в тіні, хоча виконують особливо важливі завдання”, — розповів Віталій Запека. Його світлини своєрідний звіт батальйону “Полтава” про те, що роблять вояки, як працюють, які бойові в батальйоні люди. Автор фото мав на меті показати обличчя людей, які щодня ризикують життям, виконують особливі завдання заради миру та безпеки кожного громадянина. Серце починає битися частіше і холодіє душа, коли дивишся на ці світлини. На виставці представлено 32 світлини, хоча у Віталія їх значно більше і він
Але організатори мали й іншу мету: достукатись до багатьох байдужих жителів Полтави. І для цього розмістили виставку в парку Гоголя, котрий в народі називають “алкопарком”, бо саме в ньому збирається молодь, котра полюбляє розпивати спиртні напої під час відпочинку. Подібна поведінка молоді шокує бійців, адже поки вони там воюють, сплять в прямо сенсі слова з автоматами, деякі люди тут живуть задля свого власного задоволення, ніби в країні нічого не відбувається. Тому на виставці поряд з світлинами висить великий банер з написом “Подивись у вічі захисника твого відпочинку”.
Уявляєте? Бійці розуміють, що для того, щоб достукатись до байдужих, потрібно йти до них, проводити заходи поряд з місцями їх тусовок, говорити з ними, пояснювати, діяти на особистому рівні. Вчіться, функціонери усіляких державних відділів по роботі з молоддю.
Ігор Кіянчук, ІЦ “Майдан Моніторинг”
Фото автора.