Для роботи у громадській Координаційній раді не запросили жодного релігійного діяча

КИЇВ – 25 січня Президент України затвердив склад Конституційної Асамблеї та утворив Координаційну раду з питань розвитку громадянського суспільства, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Проте представники Церков і релігійних організацій зовсім не були залучені до роботи в Координаційній раді. Разом із тим процес формування персонального складу Конституційної Асамблеї ще не завершився.

Це випливає з Указу Президента України № 31/2012 «Питання формування та організації діяльності Конституційної Асамблеї» та Указу № 32/2012 «Питання сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні».

Координаційна рада створена для забезпечення діяльності Президента України щодо реалізації державної політики та впровадження системних заходів, спрямованих на формування сприятливого середовища для дальшого становлення в Україні громадянського суспільства, підвищення ролі його інститутів у здійсненні державної політики, а також досягнення європейських стандартів забезпечення та захисту прав і свобод людини і громадянина.

В її складі окрім відсутності представників релігійних організацій, немає також посадових осіб Міністерства культури. Як відомо, після ліквідації Держкомнацрелігій саме до Мінкультури були передані функції у сфері державно-конфесійних відносин.

У свою чергу Конституційна Асамблея є спеціальним допоміжним органом, головною метою створення та діяльності якого є підготовка законопроекту про внесення змін до Конституції України.

Згідно Указу, Конституційна Асамблея створюється у складі 100 осіб, які мають відповідну фахову підготовку та досвід роботи у сфері державотворення і правотворення, мають авторитет у суспільстві та, як правило, не є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Окрім 66 осіб від фахових організацій, запропонованих Главою держави, ще 34 кандидатури до персонального складу Конституційної Асамблеї має схвалити Науково-експертна група та представити їх Президенту на затвердження.

Як повідомляв ІРС, на зустрічі з Президентом Віктором Януковичем 21 квітня 2011 року члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) представили низку пропозицій, спрямованих на вдосконалення положень Конституції України у сфері захисту інституту сім’ї та забезпечення свободи віросповідання.

Після цього, ВРЦіРО у липні 2011 року звернулась до керівника Науково-експертної групи з підготовки Конституційної Асамблеї Леоніда Кравчука з проханням “передбачити участь представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у складі Конституційної Асамблеї”.

Нагадаємо, що іноземні дипломати на зустрічі з членами ВРЦіРО у жовтні 2011 року були єдині у позитивній оцінці впливу українських конфесій та охарактеризували їх спільну діяльність, як успішний приклад самоорганізації громадянського суспільства.

 Джерело: www.irs.in.ua