Мінприроди не дозволить лісникам зруйнувати систему заповідних територій?

Мінприроди України звернулося до Міністра аграрної політики та продовольства М.В. Присяжнюка з проханням невідкладно завершити передачу національних парків і заповідників, підпорядкованих Держлісагентву, у відання Мінприроди. Цей крок зроблений міністерством в реакцію на звернення сотень українців і громадських організацій. http://menr.gov.ua/content/article/10126

«Мінприроди як центральний орган виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів, стурбоване ситуацією, що склалася з управлінням установами природно-заповідного фонду, які знаходяться у підпорядкуванні Державного агентства лісових ресурсів. Всього у підпорядкуванні Держлісагентства знаходиться 6 природних заповідників та 5 національних природних парків загальною площею 218,7 тис гектарів, в яких працює близько тисячі кваліфікованих спеціалістів» – йдеться у заяві Мінприроди. «Зі своєї сторони Міністерство екології та природних ресурсів готове забезпечити у 2012 та наступних роках фінансування та організацію роботи цих природних заповідників та національних природних парків».

Нагадаємо, що днями представники громадських екологічних організації заявили, що Державним бюджетом на 2012 рік не передбачені кошти для утримання територій природно-заповідного фонду, підпорядкованих Держлісагенству. Готуючи бюджет на 2012-й рік, урядом відповідний вище код програмної класифікації видатків 1901080 на фінансування заповідних територій Держлісагентства з Державного бюджету було виключено. В Додатку 3 до Закону “Про Державний бюджет на 2012 рік” зазначений тільки код програмної класифікації видатків та кредитування 1901060 – “ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів у лісовому фонді”. Тобто, лісові установи ПЗФ тепер мають фінансуватися на загальних підставах із такими господарськими суб’єктами як держлісгоспи.

На прес-конференції в Інформаційному агентстві «РИА-новости» голова Держлісагентсва Віктор Сівець підтвердив це припущення, заявивши, що фінансувати заповідні території повинне Мінприроди, а не Держлісагентсво.

Власне джерело НЕЦУ повідомляє, що вже у березні 2012 року можуть бути проблеми з заробітньої платні працівників нацпарків у зв’язку із переоформленням таких видатків на іншу бюджетну програму.

Разом з тим, вже понад рік в Мінприроди розроблено, погоджено зі заінтересованими міністерствами і та іншими центральними органами державної влади проекти указів Президента України „Про підпорядкування природних заповідників Міністерству екології та природних ресурсів” та „Про підпорядкування природних заповідників та національних природних парків Міністерству екології та природних ресурсів України”.

Громадські екологічні організації висловлюють свою підтримку позиції Мінприроди та вважають, що перепідпорядкування заповідних територій Держлісагентства в управління Мінприроди вбереже їх національний статус.

Контакти:
Василюк Олексій
097 1000 473
Vasyliuk@gmail.com