На Київщині вирубують заказник з гніздами чапель

У Вишгородському районі що на Київщині невідомі розпочали вирубати і огороджувати територію заказника «Пирнівський». Чаплі, що прилетіли на місце гніздування, яке охороняється в заказнику застали вурубку дерев із власними гніздами.

– Люди приїхали з актами на землю і відразу почали огороджувати територію, знімати грунт і рубати дерева. – розказує місцевий житель Олександр.

ДОВІДКА. Орнітологічний заказник місцевого значення Пірнівський розташовується у селі Пірнове Вишгородського районута займає площу в 5 га. Був створений згідно рішення Київського олбвиконкому №5 від 12.01.1987. Особливість заказнику полягає у масовому гніздуванні сірих чапель. Колонія цих птахів знаходиться на невеликій ділянці соснового лісу прямо в населеному пункті. У різні роки тут нараховувалось від 80 до 100 гнізд.

– Пошкоджнення території заазника є прямим порушенянм статті 252 Кримінального кодексу України. – розказує заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Екологічні організації звернулись до Державної екологічної інспекції України, Міністерства внутрішніх справ України та Генеральної прокуратур из проханням зупинити знищення заказника.

Контакти:
Олександр Чеботарьов – 067 5037757
Олексій Василюк – 097 1000473