Прес-анонс: Круглий стіл: «Вибір – є!»

Сьогодні 25 березня 2013 року, в Блакитній вітальні Будинку Кіно (вул. Саксаганського, 6) о 15 год. в рамках міжнародного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA відбудеться круглий стіл «Вибір – є!», головною темою якого стане обговорення шляхів відстоювання українцями своїх прав та свобод.
Всесвітньо відомий польський правозахисник Марек Новіцький визначив чотири обов’язки громадян будь-якої країни: платити податки, захищати батьківщину, підкорятися рішенню суду та …cкинути владу, котра порушує права людини. «Якщо шляхом демократичних виборів, чи ще яким іншим шляхом до влади прийшли люди, котрі порушили права громадян, котрі діяли на свою користь, а не служили людям».
Цього року фестиваль демонструє низку фільмів, які розповідають, як народи різних країн висловлюють свою незгоду з діями авторитарної влади, відстоюють порушені права та свободи. Ці фільми переконують: у кожного з нас завжди є вибір – змиритися з авторитарним, диктаторським режимом, чи боротися за демократію.
Організатор круглого столу, Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) поставить до учасників заходу питання: чи готові українці стати на захист своїх прав? І які інструменти тиску на владу можуть використати наші співвітчизники?
Відповідь на це запитання шукатимуть правозахисники, історики, організатори протестних рухів, письменники, режисери з України, Росії, Білорусі, Єгипту та інших країн світу. Зокрема: Аркадій Бущенко, виконавчий директор УГСПЛ,
Євген Захаров, голова правління УГСПЛ,
Микола Козирєв, Луганський комітет захисту конституційних свобод,
Всеволод Речицький, конституційний експерт,
Володимир Яворський, правозахисник, Білорусь-Україна
Тетяна Гацура, правозахисниця, Білорусь
Сергій Гайдай, політтехнолог
Ігор Луценко, журналіст,
Віталій Портніков, журналіст
Андрій Яніцький, голова Київської незалежної медапрофспілки
Володимир Іщенко, соціолог, керівник відділу вивчення соціальних протестів Центру дослідження суспільства
Хінде Бужемаа, режисер фільму «Завтра буде краще» (Арабська весна)
Та інші

Модерує Єгор Соболєв, керівник Бюро журналістських розслідувань “Свідомо”

Докладніше із програмою заходів Докудейз можна ознайомитись на сайті фестивалю
docudays.org.ua